سبقت‌الهی: مشکلات مالی همیشه گریبان تپانچه را می‌گیرد- رنکینگ ما از تفنگی‌ها بهتر است

ملی‌پوش تپانچه بانوان ایران گفت: اعزام به هانوفر اتفاق بسیار خوبی است چون در ایران تمرینات زیادی با فشنگ نداریم.

سبقت‌الهی: مشکلات مالی همیشه گریبان تپانچه را می‌گیرد- رنکینگ ما از تفنگی‌ها بهتر است

به گزارش هوادار، تیم ملی تفنگ و تپانچه ایران خود را برای حضور در مسابقات جهانی مونیخ آماده می‌کند که از اواخر اردیبهشت آغاز خواهد شد. ملی‌پوشان ایران برای آمادگی بیشتر جهت حضور در این مسابقات که سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو هم توزیع می‌شود، چند روزی در هانوفر اردو برگزار خواهند کرد. تیم ملی ایران روز جمعه راهی هانوفر خواهد شد.

گلنوش سبقت‌الهی ملی‌پوش تپانچه ایران که در المپیک ریو نیز حضور داشت، درباره شرایط تمرینی‌اش گفت: بعد از بازگشت از مسابقات جهانی چین، یک هفته استراحت کردیم و بعد از آن تمریناتم را شروع کردم. قرار است روز جمعه راهی هانوفر شویم تا با فشنگ تمریناتی را داشته باشیم. از طرفی سلاح‌ها را در آلمان سرویس می‌کنیم. این اتفاق بسیار خوبی برای تمرینات ماست چون در ایران تمرینات زیادی با فشنگ نداریم. 

وی درباره اینکه آیا تمرینات تیم ملی به صورت خشک برگزار می‌شود، عنوان کرد: تمرینات ما هم به صورت خشک و هم با فشنگ بود اما فشنگی‌هایی که در اختیار داریم ایرانی است و چون هم گل می‌کند و سرعت تیرها متفاوت است، در تمرینات ما تاثیر خود را می‌گذارد.

سبقت‌الهی درباره اینکه در مسابقات جهانی چین راهی فینال شد و با اختلاف کم از کسب مدال و سهمیه باز ماند، خاطرنشان کرد: دعا می‌کردم سهمیه المپیک توکیو را بگیرم اما این اتفاق نیفتاد. امیدوارم در مسابقات پیش رو سهمیه را بگیریم. از مسابقاتی که داشتم بسیار راضی هستم و رکوردهای خوبی داشتم. 

ملی‌پوش تپانچه ایران درباره لغو اردوی هانوفر و دورتموند پیش از رقابت‌های جهانی چین و هند، گفت: معمولا بیشتر مشکلات مالی گریبانگیر تیم ملی تپانچه است. ما اصلا قرار نبود به اردوی دورتموند برویم و این اردو برای تیم ملی تفنگ بود. برای مسابقات جهانی چین هم ورزشکاران تپانچه حذف شدند و مردان اعزام نشدند. برای اردوی هانوفر که روز جمعه اعزام است، فقط من و هانیه راهی خواهیم شد.

سبقت‌الهی درباره اینکه شاید این کار فدراسیون به خاطر افزایش سهمیه‌ها در تفنگ باشد، تصریح کرد: الان اگر رنکینگ جهانی را ببینید من در رده ۱۸ هستم و فکر می‌کنم هانیه رستمیان در رده ۹ باشد. رنکینگ‌هایی که ما داریم از ورزشکاران تفنگ بهتر است.

بانوی تیرانداز کشورمان درباره اینکه ایران در المپیک ریو یک سهمیه در تپانچه داشت و فکر می‌کنی در المپیک توکیو تعداد سهمیه‌ها بیشتر شود، خاطرنشان کرد: واقعا همه ورزشکاران تلاش می‌کنند تا بتوانند سهمیه بگیرند. امیدوارم خدا هم به تمرینات ما نگاه کنند تا به نتیجه برسیم.

افزودن نظر

اخبار بانوان

تکواندو قهرمانی جهان؛ مهلا دومین فینالیست تاریخ دختران، هادی‌پور فردا مبارزه می کند

۵۷۴۶/۰۹/۱۷ ۲۳:۰۵

در پایان رقابت‌های روز نخست مسابقات تکواندو قهرمانی جهان مهلا مومن‌زاده موفق شد به عنوان دومین دختر ایرانی به فینال این رقابت‌ها برسد. فردا فینال مهلا و همچنین رقابت‌های آرمین هادی‌پور پیگیری می...

لیگ سری آ ترکیه؛ حمیده عباسعلی و خاکسار دختران طلایی ایران

۲۶۴۰/۰۸/۱۰ ۱۸:۳۷

حمیده عباسعلی و طرات خاکسار در فینال مسابقات کاراته لیگ سری آ ترکیه دو مدال طلا برای ایران گرفتند.

لیگ سری آ ترکیه؛ حمیده عباسعلی فینالیست شد، کاتای تیمی مردان در انتظار ۲ مدال برنز 

۲۰۱۹/۰۵/۱۸ ۱۷:۰۴

نماینده سنگین وزن تیم ملی کاراته بانوان با پشت سرگذاشتن تمامی رقبا فینالست لیگ سری آ ترکیه شد و ۲ تیم کاتای مردان نیز به دیدار رده بندی راه یافتند.

قضاوت داوران ایرانی در مسابقات والیبال نشسته قهرمانی آسیا

۲۰۱۹/۰۵/۱۸ ۱۳:۱۴

نمایندگان داوری و ژوری ایران در رقابت‌های والیبال نشسته قهرمانی آسیا و همچنین مدرسین کشورمان در دوره آموزش داوری این مسابقات حضور خواهند داشت.

لیگ برتر فوتبال دختران؛ شکست ذوب آهن و سپاهان ، شهرداری بم و سیرجان بردند

۲۰۱۹/۰۵/۱۸ ۰۲:۳۳

شهرداری بم صدرنشین در هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال دختران سپاهان را برد و ذوب آهن در اصفهان مقابل دیگر تیم مدعی بازنده شد.

تکواندو قهرمانی جهان؛ دختر نابغه ایرانی نقره گرفت

۲۰۱۹/۰۵/۱۶ ۲۲:۳۹

مهلا مومن زاده دختر ۱۷ ساله ایرانی با شکست مقابل حریف کره ای در فینال مسابقات قهرمانی جهان به مدال نقره رسید.

بعد از درخشش در قهرمانی آسیا، دختران دوچرخه‌سوار به چین می روند

۲۰۱۹/۰۵/۱۶ ۰۰:۱۳

پس از درخشش بانوان دوچرخه‌سواری در قهرمانی آسیا قرار است آنها به مسابقات چین اعزام شوند.

مربی تیم ملی: فشنگ تست شده داشتیم احمدی فینالیست می‌شد- به کسب سهمیه در مونیخ امیدوارم

۲۰۱۹/۰۵/۱۴ ۰۱:۳۲

مربی تیم ملی تفنگ ایران گفت: در هر ماده بیش از ۱۰۰ نفر به رقابت می‌پردازند در حالی که ۲ سهمیه المپیک توزیع می‌شود.

معرفی کادر فنی تیم های ملی جودوی دختر ان نوجوان و جوان

۲۰۱۹/۰۵/۱۳ ۱۸:۱۵

بعد از برگزاری جلسه شورای فنی تیم‌های ملی دختران ، سرمربیان و مربیان تیم‌های ملی جودوی جوانان و نوجوانان بانوان معرفی شدند.

کاپیتان ملوان : به دنبال خانم گلی لیگ برتر فوتبال هستم

۲۰۱۹/۰۵/۱۲ ۱۳:۰۸

کاپیتان تیم فوتبال ملوان انزلی با اشاره به حضور پرشور هواداران ملوان در ورزشگاه شهید وطنی قائم‌شهر، گفت: در نیمه دوم باوجود مصدومیت از ناحیه کتف به بازی ادامه داده و پیروزی در دربی شمال را به...

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد