سلطانی‌فر: همه چیز دست به دست هم داده بعد از ۴۲ سال قهرمان جام ملت‌های آسیا شویم- باید داشته‌های ورزش در اختیار مردم باشد

وزیر ورزش و جوانان گفت: در موزه ورزش مدال‌ها، عناوین و کاپ‌های قهرمانان برای نسل جدید به تصویر کشیده خواهد شد.

سلطانی‌فر: همه چیز دست به دست هم داده بعد از ۴۲ سال قهرمان جام ملت‌های آسیا شویم- باید داشته‌های ورزش در اختیار مردم باشد

به گزارش هوادار، مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان در حاشیه نشست ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک گفت: امروز جلسه داشتیم در مورد راه اندازی موزه ملی ورزش المپیک و برنامه گرفتن از فدراسیون ها.مباحث آن از یک دهه قبل مطرح بوده است و با هماهنگی صالحی امیری از سال گذشته تصمیم بر این شد با جدیت دنبال کنیم.

وی افزود: این ساختمان کمیته از ابتدا به عنوان موزه ورزش احداث و بعدا مورد استفاده کمیته شد. با رویکرد خوب صالحی امیری قرار شد در دو فاز انجام شود. اول استفاده از فصای موجود که ظرف دو، سه ما فاز اول افتتاح می شود. قهرمانان ملی کشور و مدال ها و عناوین و کاپ ها برای نسل جدید به تصویر کشیده می شود. اهداف کمیته صلح طلبانه و در جهت نزدیکی ملت ها است و با استفاده از موزه اینها را به نمایش می گذاریم. در فاز دوم در مکانی جدید در همین مجموعه متناسب با منابع در دو سه سال آینده با محتوای گسترده تر ساخته می شود. در جلساتی که هفتگی داریم و با استفاده از ظرفیت میراث فرهنگی به عنوان متخصص کار، ظرف دو سه ماه آینده این موزه افتتاح می شود و همه قهرمانان اشیا و مدال ها و کاپ ها و مدارک و اسناد خود را تقدیم کند تا داشته های ورزش در اختیار مردم باشد.

سلطانی فر ادامه داد: در جلسه دوم و ستاد عالی بازی ها مانند گذشته عملکرد یک فدراسیون که این بار کاراته بود، مورد بررسی قرار گرفت. کاراته ۸ سهمیه دارد و کاراته ما در جمع ۴ تا ۵ تیم اول است و امیدوار به کسب ۶ تا ۸ سهمیه هستیم تا کاراته با کسب مدال ها در المپیک به ما کمک کند. طبق برنامه ای که داشتیم و قول دادیم تکلیف فدراسیون ها را روشن می کنیم. همه فدراسیون هایی که به هر دلیل سرپرست دارند در برنامه زمان بندی و در کوتاهترین زمان انتخاباتش را برگزار می کنیم.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: درخصوص تکلیف برخی از هیئت های استانی به عنوان اعضای اصلی مشکل داریم. سازمان بازرسی و دیوان در خصوص تسری قانون منع به کارگیری بازنشستگان  به هیئت ها اختلاف نظر دارند. مجلس کمیته ای را آماده کرده که مشخص کنند آیا به هیئت ها تسری داده می شود یا نه. الان در همه رشته ها حدود ۳۰ تا ۴۰  درصد روسای هیئت ها بازنشسته هستند و معطل این موضوع هستیم. اگر مجبور به اجرا در هیئت ها شویم باید سریع اقدام کنیم.

وی در پایان در خصوص تیم ملی فوتبال ایران تصریح کرد: فکر می کنم یکی از آماده ترین تیم های فوتبال را در اختیار داریم و با تمام توان کار شده و کادر فنی و بازیکنان خوبی داریم. لژیونرها و بازیکنان با انگیزه و با تجربه هستند. ما دو تیم ملی داریم و همه عوامل  از جمله وزارت ورزش و کمیته بیشترین حمایت را از این دو تیم داشتند و بهترین کمپ و تدارکات را در اختیار دارند. بهترین شرایط وجود دارد. فدراسیون توانمندی داریم و همه چیز دست به دست هم داده که بعد از ۴۲ سال مجددا قهرمان آسیا شویم. در مقایسه با سایر تیم ها در شرایط مطلوبی قرار داریم. انتظار ملت و مردم ایران قهرمانی تیم ملی در آسیا است.

افزودن نظر

اخبار فوتبال ایران

حسن زاده: محور اصلی پرونده ،گزارش رسمی مقامات مسابقات خواهد بود

۱۳۹۸/۰۱/۳۱ ۱۱:۴۷

رئیس کمیته انضباطی گفت: کمیته انضباطی لازم دید می تواند قبل از صدور حکم نهایی، دستور موقت برای تصمیم فوری صادر کند اما این موضوع مستلزم بررسی دقیق گزارشات است.

لیگ فوتبال مجازی با عنوان جام رمضان

۱۳۹۸/۰۱/۳۱ ۱۱:۴۶

سرپرست کمیته فوتبال مجازی از برگزاری لیگ فوتبال مجازی با عنوان جام رمضان خبر داد.

داور ژاپنی بازی الهلال عربستان و استقلال را سوت می زند

۱۳۹۸/۰۱/۳۱ ۱۱:۴۴

اسامی تیم داوری بازی دو تیم الهلال عربستان و استقلال تهران از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا مشخص شد.

پیام تشکر رئیس فدراسیون فوتسال روسیه از ایران

۱۳۹۸/۰۱/۳۱ ۱۱:۴۲

در پی برگزاری دو دیدار دوستانه  تیم ملی فوتسال زیر ۲۰ سال ایران و روسیه، رئیس فدراسیون فوتسال روسیه با ارسال پیامی از سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال ایران تشکر کرد.

هافبک استقلال جراحی شد

۱۳۹۸/۰۱/۳۱ ۱۱:۴۰

هوادار گزارش می دهد-هافبک تیم فوتبال استقلال تحت عمل جراحی قرار گرفت.

عمران‌زاده مربی جوانان استقلال شد

۱۳۹۸/۰۱/۳۱ ۱۱:۳۴

مدافع سابق استقلال به عنوان مربی تیم جوانان این باشگاه انتخاب شد.

اعلام داوران دیدار ذوب آهن اصفهان و الوصل امارات

۱۳۹۸/۰۱/۳۱ ۱۱:۱۶

کو هیونگ جین داوره کره ای قضاوت بازی ذوب آهن اصفهان و الوصل امارات را بر عهده دارد.

رفعتی: شاهد قضاوت های خوبی بودیم

۱۳۹۸/۰۱/۳۱ ۱۱:۱۴

رئیس دپارتمان داوران گفت: داوران در هفته ۲۶ لیگ برتر، یک اشتباه تاثیرگذار در مسابقات داشتند.

محکومیت باشگاههای خونه به خونه، شهرداری ماهشهر و صنعت نفت آبادان

۱۳۹۸/۰۱/۳۱ ۱۱:۱۳

کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون آرای خود را درخصوص تعدادی از پرونده های مطروحه اعلام کرد.

کریم انصاری‌فرد؛ قربانی جدید نژادپرستی در فوتبال انگلیس

۱۳۹۸/۰۱/۳۱ ۱۰:۴۳

کریم انصاری فرد، مهاجم ایرانی تیم ناتینگهام فارست نیز از پدیده مذموم نژادپرستی در فوتبال انگلیس در امان نمانده است.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد