سلطانی‌فر: همه چیز دست به دست هم داده بعد از ۴۲ سال قهرمان جام ملت‌های آسیا شویم- باید داشته‌های ورزش در اختیار مردم باشد

وزیر ورزش و جوانان گفت: در موزه ورزش مدال‌ها، عناوین و کاپ‌های قهرمانان برای نسل جدید به تصویر کشیده خواهد شد.

سلطانی‌فر: همه چیز دست به دست هم داده بعد از ۴۲ سال قهرمان جام ملت‌های آسیا شویم- باید داشته‌های ورزش در اختیار مردم باشد

به گزارش هوادار، مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان در حاشیه نشست ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک گفت: امروز جلسه داشتیم در مورد راه اندازی موزه ملی ورزش المپیک و برنامه گرفتن از فدراسیون ها.مباحث آن از یک دهه قبل مطرح بوده است و با هماهنگی صالحی امیری از سال گذشته تصمیم بر این شد با جدیت دنبال کنیم.

وی افزود: این ساختمان کمیته از ابتدا به عنوان موزه ورزش احداث و بعدا مورد استفاده کمیته شد. با رویکرد خوب صالحی امیری قرار شد در دو فاز انجام شود. اول استفاده از فصای موجود که ظرف دو، سه ما فاز اول افتتاح می شود. قهرمانان ملی کشور و مدال ها و عناوین و کاپ ها برای نسل جدید به تصویر کشیده می شود. اهداف کمیته صلح طلبانه و در جهت نزدیکی ملت ها است و با استفاده از موزه اینها را به نمایش می گذاریم. در فاز دوم در مکانی جدید در همین مجموعه متناسب با منابع در دو سه سال آینده با محتوای گسترده تر ساخته می شود. در جلساتی که هفتگی داریم و با استفاده از ظرفیت میراث فرهنگی به عنوان متخصص کار، ظرف دو سه ماه آینده این موزه افتتاح می شود و همه قهرمانان اشیا و مدال ها و کاپ ها و مدارک و اسناد خود را تقدیم کند تا داشته های ورزش در اختیار مردم باشد.

سلطانی فر ادامه داد: در جلسه دوم و ستاد عالی بازی ها مانند گذشته عملکرد یک فدراسیون که این بار کاراته بود، مورد بررسی قرار گرفت. کاراته ۸ سهمیه دارد و کاراته ما در جمع ۴ تا ۵ تیم اول است و امیدوار به کسب ۶ تا ۸ سهمیه هستیم تا کاراته با کسب مدال ها در المپیک به ما کمک کند. طبق برنامه ای که داشتیم و قول دادیم تکلیف فدراسیون ها را روشن می کنیم. همه فدراسیون هایی که به هر دلیل سرپرست دارند در برنامه زمان بندی و در کوتاهترین زمان انتخاباتش را برگزار می کنیم.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: درخصوص تکلیف برخی از هیئت های استانی به عنوان اعضای اصلی مشکل داریم. سازمان بازرسی و دیوان در خصوص تسری قانون منع به کارگیری بازنشستگان  به هیئت ها اختلاف نظر دارند. مجلس کمیته ای را آماده کرده که مشخص کنند آیا به هیئت ها تسری داده می شود یا نه. الان در همه رشته ها حدود ۳۰ تا ۴۰  درصد روسای هیئت ها بازنشسته هستند و معطل این موضوع هستیم. اگر مجبور به اجرا در هیئت ها شویم باید سریع اقدام کنیم.

وی در پایان در خصوص تیم ملی فوتبال ایران تصریح کرد: فکر می کنم یکی از آماده ترین تیم های فوتبال را در اختیار داریم و با تمام توان کار شده و کادر فنی و بازیکنان خوبی داریم. لژیونرها و بازیکنان با انگیزه و با تجربه هستند. ما دو تیم ملی داریم و همه عوامل  از جمله وزارت ورزش و کمیته بیشترین حمایت را از این دو تیم داشتند و بهترین کمپ و تدارکات را در اختیار دارند. بهترین شرایط وجود دارد. فدراسیون توانمندی داریم و همه چیز دست به دست هم داده که بعد از ۴۲ سال مجددا قهرمان آسیا شویم. در مقایسه با سایر تیم ها در شرایط مطلوبی قرار داریم. انتظار ملت و مردم ایران قهرمانی تیم ملی در آسیا است.

افزودن نظر

اخبار فوتبال ایران

هشدار روزنامه بلژیکی به میلاد محمدی

۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۱۵:۵۶

هوادار گزارش می دهد، یک روزنامه بلژیکی پس از نخستین بازی میلاد محمدی، ملی‌پوش ایرانی در ترکیب اصلی تیم خنت در فصل جاری ژوپیلر لیگ هشداری به این بازیکن داد.

میلیچ به استقلال پیوست + عکس

۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۱۵:۵۴

هوادار گزارش می دهد، بازیکن کروات مدنظر کادر فنی تیم فوتبال استقلال رسماً به این تیم پیوست.

اعلام زمان نشست خبری فرکی و گل محمدی

۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۱۵:۵۲

هوادار گزارش می دهد، زمان نشست خبری پیش از مسابقه سرمربیان دو تیم پیکان تهران و شهرخودرومشهد اعلام شد.

فتاحی: ممکن است سیستم الکترونیکی در هفته‌های اول لیگ مشکلاتی داشته باشد

۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۱۵:۱۴

هوادار گزارش می دهد، مسابقات سازمان لیگ گفت: ۵۰ الی۶۰ در صد از ورزشگاه برای هفته اول آماده هستند.

دلیل کنار گذاشتن ملکی از نفت مسجدسلیمان مشخص شد

۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۱۵:۱۰

هوادار گزارش می دهد، دروازه‌بان تیم نفت مسجد سلیمان به دلیل بی‌انضباطی از این تیم کنار گذاشته شد.

گلزن برزیلی شاگرد وینگو شد +عکس

۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۱۵:۰۷

هوادار گزارش می دهد، خط حمله گل گهر با جذب مهاجم برزیلی تقویت شد.

بازیکن اسبق پرسپولیس به فجرسپاسی پیوست

۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۱۴:۲۳

هوادار گزارش می دهد، بازیکن فصل گذشته پرسپولیس و ماشین سازی به فجرسپاسی شیراز پیوست.

سلطانی‌فر: لیگ برتر فوتبال منظم‌ و با امنیت برگزار خواهد شد/ نباید در برخورد با خاطیان اغماض شود

۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۱۲:۲۸

هوادار گزارش می دهد، وزیر ورزش و جوانان گفت: لیگ برتر فوتبال امسال منظم‌تر و در امنیت و آسایش کامل هواداران برگزار می‌شود.

شهرداری رشت از لیگ برتر فوتسال بانوان حذف شد

۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۱۲:۲۷

هوادار گزارش می دهد، تیم فوتسال شهرداری رشت به دلیل عدم شرکت در مسابقات لیگ‌برتر از شرکت در این رقابت‌ها حذف شد.

دلیل غیبت مجید حسینی در نخستین بازی ترابزون‌اسپور از نگاه تلویزیون ترکیه‌ای

۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۱۲:۲۵

هوادار گزارش می دهد، یک رسانه تلویزیونی ترکیه به بررسی تغییرات بازیکنان تیم ترابزون‌اسپور از جمله مجید حسینی، ملی‌پوش ایرانی در نخستین بازی فصل جدید سوپر لیگ این کشور پرداخت

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد