سیفی: بعد از صحبت با علی‌نژاد درباره شرکت در جهانی تصمیم‌ می‌گیرم- نمی‌توانم برای دریافت جایزه‌ یکی دو سال صبر کنم

محسن محمدسیفی قهرمان ووشو جهان گفت: تصمیم دارم بعد از صحبت و مشورت با رئیس فدراسیون در خصوص حضور یا عدم حضور در مسابقات جهانی تصمیم گیری کنم.

سیفی: بعد از صحبت با علی‌نژاد درباره شرکت در جهانی تصمیم‌ می‌گیرم- نمی‌توانم برای دریافت جایزه‌ یکی دو سال صبر کنم

به گزارش هوادار، محسن محمدسیفی در خصوص حضور در چین و شرکت در مبارزات حرفه‌ای این کشور اظهار داشت: بعد از عمل جراحی مدتی از تمرینات دور بودم و پس از بهبودی که تمرینات خود را شروع کردم شرایط خوبی برای تمرین نداشتم. البته همه امکانات سخت‌افزاری از جمله سالن بدنسازی و سالن ووشو در زنجان و فدراسیون وجود داشت، اما به دلیل اینکه زمان تمرینات تیم ملی ووشو نبود و مسابقات لیگ ووشو نیز تعطیل بود، حریف تمرینی نداشتم.

وی خاطرنشان کرد: در این شرایط الهه منصوریان از شرایط خوب باشگاه شانگهای چین و پیشنهاد این تیم با من صحبت کرد و بعد از مشورت با چندین نفر قبول کردم که به چین بروم و  خدا را شکر اتفاقات خیلی خوب افتاد. حضور در چین از لحاظ مالی و فنی برای من خوب بود و در این دو ماه از سطح آمادگی خوبی نیز برخوردار شدم. در حال حاضر از معدود زمان‌هایی است که از شرایط بدنی، آمادگی جسمانی و فنی خود راضی هستم.

دارنده چهار مدال طلای ووشو جهان گفت: واقعا تمرینات خوبی را زیر نظر دو مربی تایلندی انجام دادم. این تمرینات خوب باعث شد از لحاظ آمادگی بدنی به سطحی برسم که قبل از تمرینات نوبت صبح و عصر ۷ تا ۸ کیلومتر بدوم و بعد هم دو ساعت تمرین انجام بدهم. لیگ مبارزات این کشور در طول سال  و در اوزان مختلف به صورت لیگ برگزار می‌شود و در نهایت تیم قهرمان معرفی می‌شود. در این مدت نیز یک مبارزه انجام دادم که به پیروزی رسیدم و به دلیل تولد دخترم در مبارزه دوم شرکت نکردم. 

محمدسیفی در خصوص شرایط خود برای ادامه حضور در لیگ چین گفت: این موضوع بستگی به اردوهای تیم ملی و صحبت با علی‌نژاد دارد. بعد از جلسه با رئیس فدراسیون ووشو باید در خصوص ادامه فعالیتم تصمیم‌گیری کنم.

وی در مورد شایعاتی که مبنی بر خداحافظی او از تیم ملی مطرح شده است، گفت: واقعیت این است که با قطعیت نمی‌توانم در خصوص آینده صحبت کرد. ۱۰ سال پیش من هیچ وقت عنوان نکردم که قرار است ۱۰ سال در تیم ملی باشم و در حال حاضر نیز در لحظه و با توجه به شرایط زندگی خود تصمیم‌گیری خواهم کرد. در گذشته و وقتی مجرد بودم، ووشو همه زندگی من بود. به طوری که شب و روز در باشگاه می‌خوابیدم و این موضوع اقتضای آن زمان بود، اما در حال حاضر صاحب فرزند شدم و باید متناسب با شرایط زندگی تصمیم بگیرم و مسئولیتم سنگین‌تر شده است.

قهرمان سه دوره بازی‌های آسیایی تاکید کرد: در حال حاضر شرایط اقتصادی واقعا سخت شده است. به عنوان مثال اگر امسال در وزن خود فیکس شوم و در میان نفرات اعزامی قرار داشته باشم و در مسابقات جهانی نیز با شکست همه رقبا به مدال طلا دست پیدا کنم، باید یک یا دو سال برای دریافت جایزه‌ای که هنوز وضعیت آن مشخص نیست صبر کنم. در حال حاضر دیگر شرایط امثال محسن محمدسیفی به گونه‌ای نیست که تحمل زیادی برای این شرایط داشته باشد.

محمدسیفی خاطر نشان کرد: این درست است که ما برای پول مسابقه نمی‌دهیم اما زندگی خرج دارد و باید مخارج ما تامین شود. نمی‌توانم به خاطر مسابقه دادن شرمنده همسر و فرزند خود باشم و در خواسته آنها ناتوان باشم. فکر نمی‌کنم با شرایط فعلی ورزش و عدم حضور ووشو در المپیک شرایط خیلی خوب باشد و تصمیم دارم بعد از صحبت و مشورت  با رئیس فدراسیون در خصوص حضور یا عدم حضور در مسابقات جهانی تصمیم گیری کنم.

وی در پاسخ به این سوال که کسب پنجمین مدال جهانی او را برای حضور در مسابقات جهانی وسوسه نخواهد کرد، گفت: واقعیت این است که هیچوقت به این داستان فکر نکردم، اما در حال حاضر هیچ ورزشکاری در تاریخ ووشو دنیا نیست که ۴ مدال جهان و سه مدال طلای بازی‌های آسیایی را کسب کرده باشد. به این مسائل فکر نمی‌کنم و اگر تا به امروز نیز به این موضوع فکر کرده بودم دیگر در این جایگاه قرار نداشتم. همیشه بعد از هر مسابقه بیشتر تمرین کردم تا در مسابقه بعدی شرایط بهتری داشته باشم.

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

کیت جدید تکواندوکاران در المپیک توکیو

۱۳۹۸/۰۹/۱۷ ۱۵:۴۵

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون جهانی تکواندو یونیفرم جدید ورزشکاران این رشته را در بازی‌های المپیک تصویب کرد.

وحدانی مربی تیم جودو نوجوانان شد

۱۳۹۸/۰۹/۱۲ ۱۷:۰۱

هوادار گزارش می دهد، بنا به پیشنهاد سرمربی تیم نوجوانان، بهزاد وحدانی به عنوان مربی این تیم انتخاب شد.

مسکو، تکلیف میزبان مرحله بعدی گرندپری را مشخص خواهد کرد

۱۳۹۸/۰۹/۱۲ ۱۶:۲۶

هوادار گزارش می دهد، پیش از آغاز فینال مسابقات گرندپری مسکو، اعضا هیات اجرایی فدراسیون جهانی در مورد کشور میزبان مرحله بعدی مسابقات گرندپری تصمیم گیری خواهند کرد.

سه کرسی جهانی به نمایندگان ووشوی ایران رسید

۱۳۹۸/۰۹/۰۶ ۱۰:۲۸

هوادار گزارش می دهد، سه نماینده ایران به عضویت کمیته‌های مختلف فدراسیون جهانی ووشو در آمدند.

عاشورزاده: می‌خواهم فرصت‌های از دست رفته را با مدال المپیک ۲۰۲۴ جبران کنم/ دینم را به مردم ادا می‌کنم

۱۳۹۸/۰۹/۰۵ ۰۹:۱۷

هوادار گزارش می دهد، قهرمان سابق تکواندو جهان گفت: با توجه به شرایط سنی این فرصت را دارم که فرصت‌های از دست رفته المپیک ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ را در المپیک ۲۰۲۴ جبران کنم.

لشگری رییس کمیته پزشکی فدراسیون جهانی ووشو شد

۱۳۹۸/۰۹/۰۴ ۰۹:۲۴

هوادار گزارش می دهد، امیرعباس لشگری به سمت ریاست کمیته پزشکی فدراسیون جهانی ووشو انتخاب شد.

سلطانی‌فر: کاراته از امیدهای کاروان ایران برای مدال‌آوری در المپیک است

۱۳۹۸/۰۸/۲۹ ۱۵:۱۸

هوادار گزارش می دهد، وزیر ورزش و جوانان گفت: تمام نیازهای کاراته برای موفقیت فراهم است و همه باید به این رشته کمک کنیم.

زمان انتخابات فدراسیون‌ ورزش‌های رزمی مشخص شد

۱۳۹۸/۰۸/۲۶ ۱۵:۲۲

هوادار گزارش می دهد، وزارت ورزش و جوانان زمان انتخابات فدراسیون ورزش‌های رزمی را اعلام کرد.

البرز میزبان مسابقات ووشوی قهرمانی مردان کشور

۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۶:۲۸

هوادار گزارش می دهد، مسابقات ووشو قهرمانی بزرگسالان کشور روز چهارشنبه به میزبانی استان البرز برگزار خواهد شد.

استکی تا المپیک ۲۰۲۰ سرمربی تیم ملی بوکس باقی ماند

۱۳۹۸/۰۸/۱۸ ۱۴:۳۰

هوادار گزارش می دهد، علیرضا استکی تا المپیک ۲۰۲۰ سرمربی تیم ملی بوکس خواهد بود.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد