سیفی: بعد از صحبت با علی‌نژاد درباره شرکت در جهانی تصمیم‌ می‌گیرم- نمی‌توانم برای دریافت جایزه‌ یکی دو سال صبر کنم

محسن محمدسیفی قهرمان ووشو جهان گفت: تصمیم دارم بعد از صحبت و مشورت با رئیس فدراسیون در خصوص حضور یا عدم حضور در مسابقات جهانی تصمیم گیری کنم.

سیفی: بعد از صحبت با علی‌نژاد درباره شرکت در جهانی تصمیم‌ می‌گیرم- نمی‌توانم برای دریافت جایزه‌ یکی دو سال صبر کنم

به گزارش هوادار، محسن محمدسیفی در خصوص حضور در چین و شرکت در مبارزات حرفه‌ای این کشور اظهار داشت: بعد از عمل جراحی مدتی از تمرینات دور بودم و پس از بهبودی که تمرینات خود را شروع کردم شرایط خوبی برای تمرین نداشتم. البته همه امکانات سخت‌افزاری از جمله سالن بدنسازی و سالن ووشو در زنجان و فدراسیون وجود داشت، اما به دلیل اینکه زمان تمرینات تیم ملی ووشو نبود و مسابقات لیگ ووشو نیز تعطیل بود، حریف تمرینی نداشتم.

وی خاطرنشان کرد: در این شرایط الهه منصوریان از شرایط خوب باشگاه شانگهای چین و پیشنهاد این تیم با من صحبت کرد و بعد از مشورت با چندین نفر قبول کردم که به چین بروم و  خدا را شکر اتفاقات خیلی خوب افتاد. حضور در چین از لحاظ مالی و فنی برای من خوب بود و در این دو ماه از سطح آمادگی خوبی نیز برخوردار شدم. در حال حاضر از معدود زمان‌هایی است که از شرایط بدنی، آمادگی جسمانی و فنی خود راضی هستم.

دارنده چهار مدال طلای ووشو جهان گفت: واقعا تمرینات خوبی را زیر نظر دو مربی تایلندی انجام دادم. این تمرینات خوب باعث شد از لحاظ آمادگی بدنی به سطحی برسم که قبل از تمرینات نوبت صبح و عصر ۷ تا ۸ کیلومتر بدوم و بعد هم دو ساعت تمرین انجام بدهم. لیگ مبارزات این کشور در طول سال  و در اوزان مختلف به صورت لیگ برگزار می‌شود و در نهایت تیم قهرمان معرفی می‌شود. در این مدت نیز یک مبارزه انجام دادم که به پیروزی رسیدم و به دلیل تولد دخترم در مبارزه دوم شرکت نکردم. 

محمدسیفی در خصوص شرایط خود برای ادامه حضور در لیگ چین گفت: این موضوع بستگی به اردوهای تیم ملی و صحبت با علی‌نژاد دارد. بعد از جلسه با رئیس فدراسیون ووشو باید در خصوص ادامه فعالیتم تصمیم‌گیری کنم.

وی در مورد شایعاتی که مبنی بر خداحافظی او از تیم ملی مطرح شده است، گفت: واقعیت این است که با قطعیت نمی‌توانم در خصوص آینده صحبت کرد. ۱۰ سال پیش من هیچ وقت عنوان نکردم که قرار است ۱۰ سال در تیم ملی باشم و در حال حاضر نیز در لحظه و با توجه به شرایط زندگی خود تصمیم‌گیری خواهم کرد. در گذشته و وقتی مجرد بودم، ووشو همه زندگی من بود. به طوری که شب و روز در باشگاه می‌خوابیدم و این موضوع اقتضای آن زمان بود، اما در حال حاضر صاحب فرزند شدم و باید متناسب با شرایط زندگی تصمیم بگیرم و مسئولیتم سنگین‌تر شده است.

قهرمان سه دوره بازی‌های آسیایی تاکید کرد: در حال حاضر شرایط اقتصادی واقعا سخت شده است. به عنوان مثال اگر امسال در وزن خود فیکس شوم و در میان نفرات اعزامی قرار داشته باشم و در مسابقات جهانی نیز با شکست همه رقبا به مدال طلا دست پیدا کنم، باید یک یا دو سال برای دریافت جایزه‌ای که هنوز وضعیت آن مشخص نیست صبر کنم. در حال حاضر دیگر شرایط امثال محسن محمدسیفی به گونه‌ای نیست که تحمل زیادی برای این شرایط داشته باشد.

محمدسیفی خاطر نشان کرد: این درست است که ما برای پول مسابقه نمی‌دهیم اما زندگی خرج دارد و باید مخارج ما تامین شود. نمی‌توانم به خاطر مسابقه دادن شرمنده همسر و فرزند خود باشم و در خواسته آنها ناتوان باشم. فکر نمی‌کنم با شرایط فعلی ورزش و عدم حضور ووشو در المپیک شرایط خیلی خوب باشد و تصمیم دارم بعد از صحبت و مشورت  با رئیس فدراسیون در خصوص حضور یا عدم حضور در مسابقات جهانی تصمیم گیری کنم.

وی در پاسخ به این سوال که کسب پنجمین مدال جهانی او را برای حضور در مسابقات جهانی وسوسه نخواهد کرد، گفت: واقعیت این است که هیچوقت به این داستان فکر نکردم، اما در حال حاضر هیچ ورزشکاری در تاریخ ووشو دنیا نیست که ۴ مدال جهان و سه مدال طلای بازی‌های آسیایی را کسب کرده باشد. به این مسائل فکر نمی‌کنم و اگر تا به امروز نیز به این موضوع فکر کرده بودم دیگر در این جایگاه قرار نداشتم. همیشه بعد از هر مسابقه بیشتر تمرین کردم تا در مسابقه بعدی شرایط بهتری داشته باشم.

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

گنج‌زاده: ژاپنی‌ها با تمام قوا در مسابقات شرکت می‌کنند/ میزبانی آنها کار را سخت نمی‌کند

۱۳۹۸/۰۵/۲۷ ۱۲:۱۳

هوادار گزارش می دهد، دارنده نشان طلای مسابقات قهرمانی جهان، گفت:‌ ژاپنی‌ها در تمام لیگ‌های جهانی با تمام قوا حضور پیدا می‌کنند، اما فکر نمی‌کنم به خاطر میزبانی آنها در این مرحله کار برای ما سخت...

رئیس موقت اتحادیه جهانی بوکس ۳۱ آگوست معرفی می‌شود

۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ۱۶:۰۰

هوادار گزارش می دهد، در نشست هیات رئیسه اتحادیه جهانی بوکس، رئیس موقت در تاریخ ۳۱ آگوست معرفی می‌شود.

هزینه سنگین اسطوره بوکس برای مواد مخدر + عکس

۱۳۹۸/۰۵/۲۳ ۰۹:۴۵

هوادار گزارش می دهد، قهرمان اسطوره‌ای بوکس سنگین وزن جهان مبلغ سنکینی را در هر ماه برای مصرف مواد مخدر هزینه می‌‌کند.

نیری سرپرست دبیری فدراسیون تکواندو شد

۱۳۹۸/۰۵/۲۳ ۰۹:۳۵

هوادار گزارش می دهد، رییس فدراسیون تکواندو در حکمی، سرپرست دبیری این فدراسیون را منصوب کرد.

اشرف امینی مدیر تیم های ملی کاراته بانوان شد

۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۱۴:۲۶

هوادار گزارش می دهد، با حکم سیدحسن طباطبایی، رئیس فدراسیون کاراته، اشرف امینی مدیر تیم های ملی کاراته بانوان شد.

اعضای تیم ملی ووشوی بانوان مشخص شدند

۱۳۹۸/۰۵/۲۱ ۱۸:۱۲

هوادار گزارش می دهد، مرحله دوم رقابت‌های انتخابی تیم ملی ووشوی بانوان برگزار شد و نفرات فیکس ۶ وزن مشخص شدند.

رئیس موقت اتحادیه جهانی بوکس استعفا کرد

۱۳۹۸/۰۵/۱۶ ۱۱:۱۵

هوادار گزارش می دهد، رئیس موقت اتحادیه جهانی بوکس به دلایل خانوادگی خود از سمت خود استعفا کرد.

جودو قهرمانی جهان| ملایی و بریمانلو، مسافر توکیو شدند

۱۳۹۸/۰۵/۱۶ ۰۹:۵۲

هوادار گزارش می دهد، طبق تصمیم کادر فنی، دو ملی پوش جودو عازم رقابت های قهرمانی جهان می شوند.

ترکیب تیم تکواندو در جام جهانی ۲۰۱۹ مشخص شد

۱۳۹۸/۰۵/۱۵ ۱۵:۳۰

هوادار گزارش می دهد، با اعلام سیدنعمت خلیفه سرمربی تیم دانشگاه اسلامی ترکیب تیم تکواندو مردان کشورمان برای حضور در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۹ مشخص و اعلام شد.

با کسب ۴۱ رای، حیدری در ریاست فدراسیون کونگ فو ابقا شد

۱۳۹۸/۰۵/۱۴ ۱۱:۳۹

هوادار گزارش می دهد، در مجمع انتخاباتی فدراسیون کونگ فو، رضا حیدری با کسب ۴۱ رای به عنوان رئیس این فدراسیون ابقا شد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد