شاهین‌طبع: بعضی رشته‌ ها ۵ بازیکن دورگه می‌آورد اما بسکتبال نمی تواند

سرمربی تیم ملی بسکتبال گفت: یک رشته‌ای در کشورمان ۵ بازیکن دورگه از سراسر جهان می‌آورد اما برای بسکتبال این اتفاق نمی‌افتد و ما مشکل داریم.

شاهین‌طبع: بعضی رشته‌ ها ۵ بازیکن دورگه می‌آورد اما بسکتبال نمی تواند

به گزارش هوادار، مهران شاهین طبع پس از برتری ایران مقابل فیلیپین در انتخابی جام جهانی بسکتبال در نشست خبری اظهارداشت: بازی خوبی بود، هرچند فیلیپینی ها چند بازیکن شان محروم بود اما در مجموع بسیار خوب کار کردند، فکر می کنم تنها بازیکنی که می توانست در این بازی برای آنها مؤثر باشد آندرهبلچ می توانست باشد. آنها از بازیکنان تبعه به خوبی استفاده می کنند و من پاسپورت بازیکنان آنها را که امروز دیدم ۵-۶ مورد آمریکایی بود. مربی شان هم حرف خوبی زد و گفت از تمام بازیکنانی که مد نظرشان باشد استفاده می کنند.

وی عنوان کرد: ما هم این شرایط را داریم و می توانیم از دو رگه ها استفاده کنیم همانند تیم ملی فوتبال اما این اتفاق نمی افتد، نمی خواهم وارد حاشیه شوم اما یک رشته ای ۵ بازیکن دو رگه را از سراسر جهان جمع می کند اما برای ما اینطور نیست، یک بازیکن دورگه را خودم پایان خدمتش را گرفتم اما برای آرون گرامی پور با وجود اینکه ۲۶ سالش به پایان رسیده فعلاً نمی تواند به ایران بیاید و حتی گفته اند شاید دیگر آن قانون ۹۰ روز در ایران هم وجود نداشته باشد با این وجود شنیده ام خانواده و وکیلش دنبال کارهایش هستند تا همه چیز به خوبی تمام شود. او فعلاً گفته است شاید بتوانم تیم ملی را در ژاپن همراهی کنم اما نمی توانم با این شرایط فعلاً به ایران بیایم.

سرمربی تیم ملی بسکتبال در مورد وضعیت مایک رستم پور عنوان کرد: متأسفانه او برای بازی در تیم ملی پول می خواهد اما ما نمی توانیم این کار را انجام دهیم، برای تورنمنت چین حتی برایش بلیت گرفتیم که بیاید اما مدیر برنامه هایش اعلام کرد که باید ۵ هزار دلار به آژانس مربوطه و ۵ هزار دلار هم به خود این بازیکن بدهید که این منطقی نبود.

شاهین طبع در مورد بازی امروز مقابل فیلیپین ادامه داد: فشار دفاعی خوبی آوردیم، فیلیپینی ها بسکتبال بلد بودند و همیشه بسکتبال آنها پویا است و بازی کردن مقابلشان می تواند سخت باشد، کنترل بازی را در اختیار داشتیم اما در ضد حملات خوب نبودیم، باید روی پنالتی ها دقت می کردیم چون ۹ پنالتی ما گل نشد.

وی در مورد اینکه گفته می شود شاید حدادی مقابل ژاپن بازی نکند، گفت: او سالهاست که به تیم ملی کمک می کند و الان آسیب دیده است و سلامتی اش برای ما بسیار مهم است. از سوی دیگر باشگاه سال آینده اش مشخص نیست و قرار نیست به هر صورتی برنده باشیم. او امروز در کوارتر سوم اصرار داشت به بازی برود اما من وضعیت پای او را می دانم، باید به جایی برسیم که به بازیکنانی که به استراحت نیاز دارند استراحت بدهیم. بچه های دیگر هم باید حس مسئولیت داشته باشند و اگر حدادی مصدوم شد جای او را به خوبی پر کنند. ما باید به بازیکنان جوان بها بدهیم و فدراسیون هم باید برنامه ریزی خوبی برای جوان ترها داشته باشد.

 

افزودن نظر

اخبار بسکتبال

برای سفر به استرالیا و فیلیپین- ارز مورد نیاز تیم ملی بسکتبال تامین شد

۱۳۹۷/۰۸/۲۸ ۱۹:۳۱

ارز مورد نیاز تیم ملی بسکتبال برای سفر به استرالیا و فیلیپین در پنجره پنجم انتخابی جام جهانی تامین شد.

لیگ بسکتبال NBA؛ گلدن استیت باز هم باخت

۱۳۹۷/۰۸/۲۸ ۱۳:۳۳

تیم گلدن استیت بدون استفان کری باخت و صدرنشین کنفرانس غرب نماند.

لیگ جهانی بسکتبال ۳در ۳ دانشجویان؛ ایران پنجم شد، چین قهرمان

۱۳۹۷/۰۸/۲۸ ۰۱:۱۷

تیم بسکتبال سه نفره چین به عنوان قهرمانی رقابت های لیگ جهانی بسکتبال ۳ نفره دانشجویان دست یافت.

چهارمین دوره لیگ جهانی بسکتبال ۳ در ۳ دانشجویان، ایران در بین ۸ تیم برتر جهان

۱۳۹۷/۰۸/۲۷ ۰۰:۲۰

تیم بسکتبال سه نفره دانشجویان ایران با پیروزی برابر تیم نیجریه به جمع هشت تیم برتر لیگ جهانی بسکتبال دانشجویان راه یافت.

هفته هشتم لیگ برتر والیبال؛ کار راحت ورامینی ها، جدال خاتم اردکان و گنبدی ها

۱۳۹۷/۰۸/۲۶ ۲۳:۲۰

هفته هشتم رقابت های لیگ برتر والیبال فردا با میزبانی راحت شهرداری ورامین صدرنشین و بازی حساس در اردکان و مشهد پیگیری خواهد شد.

شروع اردوی تیم‌ملی بسکتبال بدون حدادی و صمد نیکخواه

۱۳۹۷/۰۸/۲۶ ۱۶:۱۶

اردوی تیم ملی بسکتبال برای حضور در پنجره پنجم انتخابی جام جهانی در غیاب حدادی و صمد در سالن آزادی آغاز شد.

لیگ بسکتبال NBA؛ اولین برد فیلادلفیا با باتلر

۱۳۹۷/۰۸/۲۶ ۱۱:۱۲

در ادامه رقابت های بسکتبال آمریکا تیم فیلادلفیا تیم یوتا جاز را شکست داد.

لیگ جهانی بسکتبال ۳در ۳ دانشجویان؛ یک پیروزی و یک شکست برای ایرانی ها

۱۳۹۷/۰۸/۲۵ ۲۳:۰۲

تیم بسکتبال دانشگاه پیام نور در سومین روز چهارمین دوره مسابقات لیگ جهانی بسکتبال ۳در ۳ دانشجویان صاحب یک پیروزی و یک شکست شدند.

مصدومیت گارد راس تیم ملی- مشایخی هم به انتخابی جام جهانی نمی رسد

۱۳۹۷/۰۸/۲۴ ۲۱:۱۴

مصدومیت مچ پای ملی پوش بسکتبال اجازه نمی دهد او به پنجره پنجم انتخابی جام جهانی برود.

هفته چهارم لیگ برتر بسکتبال، شکست ذوب آهن و نیروی زمینی ، برد شیمیدر و پتروشیمی

۱۳۹۷/۰۸/۲۴ ۱۸:۱۱

هفته چهارم لیگ برتر بسکتبال با میهمانی شیمیدر تهران مقابل ذوب آهن شروع شد و تیم میزبان بازی برده را باخت.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد