شفر: نمی‌توانم قبول کنم که کسی بگوید سطح لیگ ایران خوب نیست- دیوانه نیستم که از الان بگویم قهرمانیم

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت:من فقط به دنبال بازیکنان و فوتبالیست‌های خوب نیستم. هر بازیکنی که با استقلال قرارداد می‌بندد باید شخصیت خوبی داشته باشد.

شفر: نمی‌توانم قبول کنم که کسی بگوید سطح لیگ ایران خوب نیست- دیوانه نیستم که از الان بگویم قهرمانیم

به گزارش هوادار، وینفرد شفر پس از پیروزی پر گل تیمش مقابل تراکتورسازی اظهار داشت: به تیمم تبریک می گویم. در نیمه اول خیلی خیلی خوب بازی کردیم و فشار زیادی به حریف آوردیم و بازی را از آن خودمان کردیم. این پیروزی هدیه ای از جانب تیم به پادوانی بود. او امروز در کنار ما حضور یافت و برایش بهترین آرزوها را دارم. تراکتورسازی کارش تمام نشده، آنها تیم خوبی هستند که پول زیادی هزینه برای ساختن تیم جدیدشان کردند. بابت بازیکنان جدیدمان که عملکرد خوبی داشتند مثل فرشاد محمدی مهر، روح الله باقری، علی کریمی و... بهترین آرزوها را دارم. 

وی با اشاره به هواداران تراکتورسازی خاطرنشان کرد: بابت بازی امروز خیلی خوشحالم، نتیجه بسیار خوبی بود و حالا باید خیلی کوتاه استراحت کنیم. می دانید با توجه به گرما، کار راحتی نداریم. در بازی بعدی ما این طور که شنیدم درجه هوا ۴۰ تا ۴۵ درجه خواهد بود و این کار را سخت می کند. شرایط امروز برای هواداران دو تیم خوب بود فقط نمی دانم چرا هواداران تراکتورسازی زودتر به منزل رفتند و ورزشگاه را ترک کردند. قبلا هم گفتم خیلی خوب است که هواداران به ورزشگاه بیایند و در شرایطی خوب بازی را نظاره کنند و بدون مشکل به خانه هایشان بازگردند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این پرسش که بعد از رفتن بسیاری از ستاره های استقلال چه کاری انجام داد که توانستند تیم گران تراکتورسازی را با نتیجه ۳ بر صفر شکست دهند، گفت: من فقط به دنبال بازیکنان و فوتبالیست های خوب نیستم. هر بازیکنی که با استقلال قرارداد می بندد باید شخصیت خوبی داشته باشد. همه بازیکنانی که امروز به میدان رفتند دوست داشتند برای استقلال بازی کنند و می خواستند درون زمین باشند. الحاجی گرو فقط این نبود که بخواهد به استقلال بیاید بلکه او دوست داشت اینجا بیاید و بازی کند. مرتضی تبریزی می گفت من خیلی دوست دارم به استقلال بیایم و می خواهم برای استقلال بازی کنم. نمی خواهیم بازیکنان فقط به این خاطر به استقلال بیایند که بخواهند در این تیم باشند، باید با علاقه این کار انجام بگیرد. 

شفر در واکنش به این موضوع که آیا پیروزی امروز یک اتفاق بود یا اینکه در مسابقات بعدی باز هم این اتفاق می افتد یادآور شد: سپ هربرگر که توانست نخستین قهرمانی آلمان در جام جهانی را رقم بزند، می گوید حریف بعدی همیشه سخت ترین است اما ما امروز کار تیمی و روحیه فوق العاده ای داشتیم. همه بازیکنان که به زمین می آیند ۱۱ بازیکن عادی نیستند، بلکه آنها ۱۱ بازیکنی هستند که می خواهند در زمین باشند و برنده شوند، حتی نیمکت نشینان و مربیان هم همین شرایط را دارند.

وی در پاسخ به این پرسش که بهترین مربی تاریخ آلمان چه کسی است، عنوان کرد: یک مربی وقتی خوشحال است که لیگ خوبی وجود داشته باشد. مثلاً آلمان که در دوره قبلی قهرمان جام جهانی شد در آن سال لیگ بسیار خوبی داشت. امروز تولد اتورو هاگل هم بود که باید به او تبریک بگوییم. در گذشته شرایط مربیگری با الان فرق داشت. آن زمان مربیان لپ تاپ و آنالیز نداشتند بلکه بو می کشیدند و حریفان را شناسایی می کردند. ما هم تیمی هستیم که تهاجمی بازی می کنیم و از جلو خوب پرس می کنیم.

شفر در ادامه با حضور در نشست خبری بعد از مسابقه اظهار داشت: تبریکی بزرگ به تیمم می گویم، چرا که از دقیقه اول، بازی را در کنترل داشت و یک فوتبال خیلی خوب را به نمایش گذاشتیم. شاید بگویید گل اول ما روی گل به خودی بود، اما این اشتباهات زمانی رقم می خورد که تیم ها تحت فشار باشند. ما امروز همه کارهایی که در تمرینات و جلسات آنالیز انجام داده بودیم را در زمین به نمایش گذاشتیم. به بازیکنان تیمم گفته بودم که باید در مقابل سیستم ۳-۵-۲ چطور عمل کنند و همه آن چیزی که گفته بودیم را در زمین پیاده کردند و در نهایت به آنچه می خواستیم رسیدیم.

وی خاطرنشان کرد: دو گل تیم ما توسط مرتضی تبریزی و فرشید اسماعیلی روی پرسینگی که داشتیم، به دست آمد. با سازماندهی خیلی خوب توانستیم حریف را تحت فشار بگذاریم و خیلی بهتر از دو بازی قبل این کار را انجام دادیم. من به همه نفرات تیمم تبریک می گویم و خوشحالم از اینکه آنها مسائل تاکتیکی و نظم تیمی را که بارها در تمرین مرور کرده بودیم در زمین پیاده کردند. این سومین بازی ما در لیگ بود که با نفرات جدید این فصل را شروع کرده ایم و از این جهت خیلی خوب بود. تراکتورسازی بازیکنان بزرگی را در اختیار دارد، اما مشکل آنها مثل سال گذشته روحیه و کار تیمی بود که این را ما خیلی خوب داشتیم و به بهترین شکل انجام دادیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال راجع به تعویض های بازیکنان شاخص تیمش در این مسابقه عنوان کرد: وریا غفوری کمی آسیب دیده بود و به این خاطر او را بیرون آوردیم. فرشید اسماعیلی خیلی عالی بازی کرد، اما می خواستیم نیومایر و گرو را بازی دهیم. نیاز به این هست که ما در هر بازی چنین تعویض هایی را داشته باشیم، چرا که در طول مسابقه حریف را تحت فشار می گذاریم و به  همین دلیل از همه نفرات مان استفاده می کنیم. ما بازیکنان جوان خیلی خوبی در اختیار داریم و آنها را کم کم به میدان می فرستیم که در شرایط مسابقه قرار بگیرند. بازی های زیادی پیش روی تیم است، از جام حذفی گرفته تا لیگ قهرمانان و مسابقات فراوان لیگ که در این شرایط لازم است ما همه نفرات مان را در شرایط مسابقه در اختیار داشته باشیم. ما بازیکن جوانی مثل سجاد آقایی، رضا آذری و چند مهره خوب جوان دیگر داریم که به همه آنها نیاز است.

شفر با تمجید دوباره از تیمش اضافه کرد: مسئله ای که یک مربی را خیلی خوشحال می کند این است که بازیکنان اشتباهات قبل خود را تکرار نکنند. ما بعد از بازی با ذوب آهن در جریان تمرینات و جلسات آنالیز صحبت هایی را در مورد اشتباهات بازیکنان داشتیم، مخصوصاً روی ضربات کرنر که مقابل ذوب آهن دیدید روی دو کرنر گل خوردیم، اما امروز در هیچ یک از ضربات کرنر به حریف فرصت ندادیم. بعد از بازی با ذوب آهن یک خبرنگار باهوش به من گفت که اولین بار است که می بیند هفت شوت به سمت دروازه استقلال زده می شود. ما این نکته را در تمرینات کار کردیم و امروز دیدید فقط یک بار اجازه دادیم که آنها به سمت دروازه ما شوت بزنند.

وی تصریح کرد: شب گذشته من جلسه ای با مدافعان و هافبک های تیمم داشتم. به آنها گفتم در بازی با ذوب آهن در ضدحملات فضای زیادی را به بازیکنان حریف می دهند که خوشبختانه این اتفاق امروز رخ نداد. اینکه ما ایرادهای مان را برطرف می کنیم خیلی خوب و مهم است.

سرمربی تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: من همیشه راجع به تیم خودم خوب و مثبت صحبت می کنم. اعتقاد دارم باید بهتر و بهتر و بهتر شویم، اما هیچ وقت از تیمم راضی نیستم. ما باید همیشه بهتر از قبل باشیم و بهتر از سال پیش خودمان بازی کنیم. الان نمی توانیم بگوییم ۳ بر صفر برده ایم و کار برای ما تمام شده است. بلکه ما فردا تمرین ریکاوری داریم، پس فردا باید سخت تر تمرین کنیم تا برای بازی بعدی مان آماده شویم.

شفر در پاسخ به این پرسش که "آیا از دو بازیکن خارجی تان راضی بودید و آمادگی آنها برای بازی با السد به سطح مطلوبی می رسد یا نه؟"، گفت: مطمئنم نه فقط این دو بازیکن، بلکه همه تیم ما برای بازی با السد به آمادگی صددرصد می رسند. امیدوارم که فردا فیلیپ مربی بدنسازمان به ایران بیاید و به نظرم نمی شود تیم بزرگی مثل استقلال بدون مربی بدنساز باشد و حضور او برای تیم ما خیلی مهم است. باید بگویم گرو در تمام بازی های فصل قبل تیمش بازی کرد، اما مارکوس شاید سه ماه است که بازی رسمی نداشته و نیاز به زمان دارد.

این مربی آلمانی افزود: بازیکنانم قدم به قدم بهتر می شوند. گرو باید تاکتیک تیم ما را بهتر بشناسد و او ابتدا جای وریا غفوری در سمت راست بازی کرد، جایی که در تمرین دیروز هم ۱۰ دقیقه ای بازی کرد. او بعد از آن جای روح الله باقری به خط حمله رفت که پست اصلی خودش است و کم کم باید او و بازیکنان جدید بیشتر به ما کمک کنند و این توانایی را دارند. دیدید مرتضی تبریزی به ما کمک کرد و حتی طارق عراقی که تازه گرفته ایم می تواند به ما کمک کند. بازیکنان جدیدی که می گیریم فقط نباید بازیکن خوبی باشد، بلکه باید شخصیت خوبی هم داشته باشد.

وی درباره اینکه حمایت هواداران را هم داشت، گفت: امروز یا فردا پنجاهمین سالی است که در فوتبال مربیگری ام را آغاز کرده ام و باید بگویم در این ۵۰ سال هواداران اینچنینی ندیده بودم و شاید فقط در کارلسروهه شبیه به این بود. خیلی خوشحالم که چنین هوادارانی داریم و همیشه و هر وقت به آنها نیاز داریم، حامی ما هستند. مهم این بود که آنها بازی زیبایی دیدند و بدون مشکل و خوشحال به خانه برگشتند. شما در یونان دیدید که یک بازی به خاطر هجوم هواداران بازی تعطیل شد، اما ما اینجا چنین چیزی نداریم و دیدید بازی به خوبی تمام شد. سه امتیاز را نه فقط به هواداران، بلکه به پادوانی هم تقدیم می کنم که امروز به ورزشگاه آمد و کنار ما بود. برای او آرزوی سلامتی می کنم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در ادامه به کیفیت لیگ ایران اشاره کرد و افزود: در دوران جام جهانی و بعد از آن هم گفتم لیگ ایران لیگ بسیار بسیار خوبی است و نمی توانم قبول کنم که کسی بگوید سطح لیگ ایران خوب نیست. ما خوب بودیم و به نظرم حتی پرسپولیس هم خوب بود، اما حریفش شاید خوش شانس بود در بازی روز گذشته. این را نگفتم که بگویم مربیان آلمانی و کروات خوب هستند. بلکه مربیان ایرانی هم خوب هستند و تیم های خوبی دارند. من نه فقط لیگ ایران را می شناسم، بلکه لیگ های روسیه و بلژیک را هم دنبال می کنم. به نظرم لیگ ایران سطح بسیار خوبی نسبت به این لیگ ها دارد و شرایط اینجا هم خیلی خوب است.

شفر درباره عصبانی شدنش از عملکرد داور، اظهار داشت: من هیچ وقت از داور عصبانی نمی شوم و فقط از صحنه هایی مانند بازی اول مان مقابل پیکان ناراحت شدم که شاید تکلی می توانست باعث شکسته شدن پای سجاد آقایی شود. اگر آن ضربه چند سانت چپ یا راست بود، اکنون پای بازیکن ما شکسته بود. من از صحنه هایی که سلامت بازیکنان را به خطر می اندازد ناراحت می شوم که در این بازی هم چنین اتفاقی افتاد و در یک صحنه بازیکن حریف خطای خطرناکی روی بازیکن ما انجام داد.

وی در خصوص اینکه شاید در هفته اول کسی اعتقادی به استقلال نداشت، اما اکنون با اضافه شدن بازیکنان جدید و عملکردی که تیمش مقابل تراکتورسازی نشان داد می تواند استقلال را شانس اول قهرمانی دانست یا نه، گفت: قبلاً هم گفتم در اردوهای تدارکاتی چند بازیکن خوب و جوان داشتیم. اردوی تدارکاتی به این دلیل برگزار می شود که بازیکنان را آماده کنیم، اما علی کریمی دیر به اردوی ما اضافه شد، تبریزی و گرو در اردوی پیش از فصل ما نبودند، اما هر روز تمرین می کنیم. اگر نیاز باشد بارها تمرین را نگه می داریم و نکاتی را به بازیکنان می گوییم و باید بیشتر تمرین کنیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: نمی توان گفت اگر بازیکن شماره شش تیم ما در زمین است، اکنون رهبر تیم ماست. ما بازیکنانی به تیم مان اضافه شده اند که شاید در تیم قبلی خود بازی بلند را انجام می داند و یا سبک دیگری داشتند. بازیکنانی که به جمع ما آمده اند، صرفاً نیامده اند که قرارداد ببندند، بلکه دوست داشتند اینجا برای استقلال بازی کنند. من تیمم را می شناسم و دیوانه نیستم که از الان بگویم قهرمان هستیم. ما رفته رفته بهتر می شویم و همیشه به تیمم اعتمادبه نفس می دهم. با سه چهار بازیکن یا بیشتر همیشه صحبت می کنم و نکاتی را به آنها می گویم. سعی می کنم به بازیکنانم اعتماد به نفس لازم را بدهم. شاید ما این فصل قهرمان هم شویم، اما نمی توان از حالا چیزی را پیش بینی کرد و شاید فصل آینده چنین اتفاقی برای ما بیفتد. البته این را بگویم رقابت بین چهار پنج تیم بالای جدول سخت و دشوار بوده است. الان هم باید به خانه برویم و استراحت کنیم و برای تمرین فردا آماده شویم.

افزودن نظر

اخبار فوتبال ایران

تقسیم امتیاز در جنوب کشور/ صنعت نفت باز هم به تساوی رسید

۱۳۹۷/۱۲/۰۳ ۱۶:۵۶

هوادار گزارش می دهد- تیم های استقلال خوزستان و صنعت نفت آبادان امروز از سری رقابت های هفته نوزدهم به مصاف یکدیگر رفتند.

لک: چرا کمیته انضباطی به اتفاقات بازی رفت ما با حفاری فوری رسیدگی نکرد؟

۱۳۹۷/۱۲/۰۳ ۱۵:۴۹

رضا لک، سرمربی تیم فوتسال گیتی پسند اصفهان از عدم صدور آرای انضباطی در مورد اتفاقات دیدار رفت این تیم برابر حفاری اهواز انتقاد کرد.

مرزبان: پرسپولیس هویت بزرگی در فوتبال ایران دارد/ به قصه کتاب‌ها توجهی نداریم!

۱۳۹۷/۱۲/۰۳ ۱۵:۳۷

علیرضا مرزبان سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان گفت: پرسپولیس هویت بزرگی در فوتبال ایران دارد اما تمام تلاش ما این است که در این بازی حساس به برد برسیم.

طاهری: استقلال دیگر نباید امتیاز از دست بدهد/ذوب‌آهن نشان داد توانایی‌های زیادی دارد

۱۳۹۷/۱۲/۰۳ ۱۵:۲۶

مربی تیم فوتبال استقلال گفت:طبیعتا فرصت اشتباه و از دست دادن امتیاز نداریم و باید از تمامی فرصت هایمان در ادامه لیگ استفاده کنیم.

رفعتی: لیگ دو بی‌ در و پیکر است/محمودزاده:حق توهین به لیگ را ندارید!

۱۳۹۷/۱۲/۰۳ ۱۴:۵۰

رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال با انتقاد از نحوه برگزاری مسابقات لیگ دو اعلام کرد: مسابقات این رده بی در و پیکر است.

مصلح امروز با بازیکنان پرسپولیس تمرین نکرد

۱۳۹۷/۱۲/۰۳ ۱۴:۴۸

بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس امروز به دلیل سرماخوردگی در تمرینات گروهی حاضر نشد.

خلیل زاده غایب بازی با نفت مسجد سلیمان

۱۳۹۷/۱۲/۰۳ ۱۴:۲۱

هوادار گزارش می دهد-مدافع تیم فوتبال پرسپولیس بازی با نفت مسجد سلیمان را از دست داد.

اشاره AFC به ارقام ثبت شده توسط ذوب‌آهن در دور پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا

۱۳۹۷/۱۲/۰۳ ۱۴:۱۹

سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا به ارقامی که تیم فوتبال ذوب آهن ایران در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا ثبت کرد، اشاره کرد.

گزارش تمرین استقلال؛ حضور استقلالی‌ها در جلسه فنی شفر و غیبت ۲ بازیکن/استقبال آبی پوشان از یک هوادار(عکس)

۱۳۹۷/۱۲/۰۳ ۱۴:۰۶

تمرین امروز تیم فوتبال استقلال در زمین نفت تهرانسر و با حضور کادر فنی آبی پوشان برگزار شد.

تاج بر سر مزار بزرگان فوتبال و رسانه

۱۳۹۷/۱۲/۰۳ ۱۳:۴۸

رییس فدراسیون فوتبال بر سر مزار پیشکسوتان فقید فوتبال و رسانه حضور یافت.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد