شکست تکواندوکاران سرشناس در مسابقات آزاد کشوری و کار سخت سرمربی تیم ملی

شکست و حذف فرزان عاشورزاده یا همان سونامی سابق در مسابقات آزاد کشوری سرمربی تیم ملی را در دو راهی بسیار سختی قرارداده است.

شکست تکواندوکاران سرشناس در مسابقات آزاد کشوری و کار سخت سرمربی تیم ملی

به گزارش هوادار، مسابقات تکواندو آزاد کشور در حالی از روز چهارشنبه ۱۲ دی ماه در خانه تکواندو آغاز شده است که این رقابت ها امروز (شنبه) با مشخص شدن نفرات برتر اوزان اول و هفتم به پایان خواهد رسید. طبق تصمیم فریبرز عسکری سرمربی تیم ملی تکواندو قرار بود در پایان این مسابقات، نفرات برتر اوزان هشت گانه به اضافه بازیکنی که از لحاظ فنی نظر کادرفنی تیم ملی را جلب کرده ا ند به اردوی تیم ملی دعوت شوند، اما اتفاقاتی در طول این چند  روز رخ داده که معادلات پیش روی سرمربی تیم ملی را یک مقدار پیچیده تر کرده است. مهمترین اتفاقی که طی چند روز گذشته در مسابقات رخ داده، حذف فرزان عاشورزاده از گردونه مسابقات آن هم در یک هشتم نهایی بود و عدم حضور ابوالفضل یعقوبی در این مسابقات یکی دیگر از اتفاقات عجیب این دوره از مسابقات بود. قطعا طبق قانون و براساس شایسته سالاری نفراتی اجازه حضور در اردوی تیم ملی را باید داشته باشند که در این رقابت ها موفق به کسب قهرمانی شده باشند در غیر این صورت، حضور این دو نفر در اردوی تیم ملی به دور از منطق است.

به هر حال بازیکنی که در این مسابقات به میدان نرفته به هیچ عنوان شانسی برای حضور در اردوی تیم ملی نباید داشته باشد چرا که مسابقات آزاد کشوری مسیر ورود به تیم ملی است. ابوالفضل یعقوبی نیز گویا در خصوص دلایل غیبت خود تماسی با کادرفنی نگرفته و هیچ دلیل منطقی برای توجیه غیبت خود نداشته است.

ضمن اینکه تکواندوکارانی مثل آرمین هادی پور، میرهاشم حسینی و سجاد مردانی با توجه به مدال هایی که در ۲ مرحله پایانی مسابقات گرند پری کسب کرده اند به اردوی تیم ملی مستقیم دعوت خواهند شد. البته علی اشکوریان و محمد علی خسروی به خاطر کسب مدال طلا در المپیک نوجوانان نیز جزء تکواندوکارانی هستند که مستقیم به اردو دعوت خواهند شد.

موضوع دیگر اینکه فرزان عاشورزاده یا همان سونامی سابق که در هر رویدادی که پیش از المپیک ریو حضور پیدا می کرد و به مدال می رسید، این روزها از شرایط آرمانی خود به دور است و حتی در مسابقات روز گذشته نیز با شکست مقابل حریف خود از گردونه مسابقات کنار رفت. حالا با توجه به اینکه شرایط در خصوص فرزان عاشورزاده پیچیده تر شده، باید در این خصوص کادر فنی تا به جمع بندی نهایی برسد. هر چند که کادرفنی تیم ملی معتقد است که فرزان در این مسابقات در وزن تخصصی خود بازی نکرد و در وزن سوم به میدان رفت، اما نباید فراموش کند که عاشورزاده واقعا از شرایط خوبی برخوردار نیست و از لحاظ فنی در مسابقات اخیر نشان داده که از آن فرزان  گذشته فاصله گرفته، روز گذشته نیز عاشورزاده با شکست در یک هشتم نهایی نشان داد که از آن روزهای اوج خود بسیار فاصله دارد و دیگر آن سونامی سابق نیست و به یک آتشفشان خاموش تبدیل شده است.

فریبرز عسکری باید در مورد عاشورزاده تصمیم بسیار جدی بگیرید، چرا که اگر فرزان عاشورزاده در مراحل بالاتر شکست می خورد قطعا دست سرمربی تیم ملی برای دعوت او به اردوها باز تر می شد، اما با نتایجی که سایت فدراسیون تکواندو اعلام کرده نشان می دهد که فرزان مغلوب حریفی شد که او نیز در دور بعد مقابل تکواندو کار دیگری شکست خورده و اتفاقا این تکواندوکار نیز در ۲ دور بعدی مقابل دیگر تکواندوکاری شکست خورده است. نتایج رقم خورده در وزن سوم برای تکواندوکاران حاضر در این وزن مخصوصا فرزان عاشورزاده تمام معادلات را پیچیده تر کرده و قطعا کار برای سرمربی تیم ملی در چنین شرایط حساسی بسیار سخت خواهد بود. حال باید منتظر باشیم ببینیم که سرمربی تیم ملی چه تصمیمی را خواهد گرفت و آیا به عاشورزاده که این روزها حال و روز خوبی ندارد اعتماد خواهد کرد یا خیر!

 

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

تکواندو قهرمانی جهان؛ سروش احمدی نقره گرفت، پایان کار بدون طلا

۳۲۶۱/۱۱/۰۱ ۲۰:۲۲

سروش احمدی در  وزن ۶۳- کیلوگرم در فینال مسابقات قهرمانی جهان تکواندو با شکست مقابل نماینده چین به مدال نقره رسید.

تکواندو قهرمانی جهان؛ صعود سروش احمدی به نیمه نهایی ، حذف برخورداری و کیمیا همتی

۳۲۶۱/۱۰/۳۰ ۲۰:۲۶

سروش احمدی با شکست دادن حریف آذربایجانی برای صعود به نیمه نهایی تکواندو قهرمانی جهان مجوز گرفت اما مهران برخورداری و دختر ایرانی حذف شده های ایران در روز  چهارم شدند.

تکواندو قهرمانی جهان؛ حذف بخشی در راند طلایی، پریسا جوادی و کیانی کنار رفتند

۳۲۶۱/۱۰/۲۹ ۱۹:۳۸

امیرمحمد بخشی تکواندوکار وزن ۷۴- کیلوگرم کشورمان در راند طلایی به حریف اسپانیایی باخت ،پریسا جوادی هم در یکقدمی مدال حذف شد.
 

تکواندو قهرمانی جهان ؛ باخت برخورداری به حریف آلمانی ، کیمیا همتی در یک هشتم نهایی

۲۶۴۰/۰۸/۰۹ ۱۸:۴۷

مهران برخورداری تکواندوکار وزن ۸۰- کیلوگرم کشورمان برابر هوگوپوش با تجربه آلمانی که در رنک ۱۱ جهان قرار دارد نتیجه را اگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.
 

تکواندو قهرمانی جهان؛ شروع پریسا جوادی، ناهید کیانی و بخشی با پیروزی

۲۶۴۰/۰۸/۰۸ ۱۳:۱۲

روز سوم مسابقات تکواندو قهرمانی جهان با پیروزی و صعود دو دختر ایرانی و امیرمحمد بخشی در منچستر انگلیس همراه شد.

تکواندو قهرمانی جهان؛ هادی پور به نیمه نهایی رفت

۲۶۴۰/۰۸/۰۷ ۱۹:۴۱

آرمین هادی پور در دومین روز مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ تکواندو با پیروزی در سالن "آرنا" منچستر شروع کرد و با شکست دادن رقبایش به نیمه نهایی صعود کرد.
 

یوسف کرمی: بازیکنان ما از نظر فنی و بدنی فوق‌العاده ایراد داشتند- دوست نداشتم تکواندو به این روز بیفتد

۲۰۱۹/۰۵/۲۰ ۱۳:۰۵

کاپیتان سابق تیم ملی تکواندو گفت: خیلی مواقع دوست داشتم از تکواندو ایران دفاع کنم اما بچه‌های ما از لحاظ بدنی و فنی فوق‌العاده ایراد داشتند.
 

ویزای تکواندوکاران هندی‌‌‌ هم صادر نشد- فقط دو نفر از شاگردان معتمد به منچستر رفتند

۲۰۱۹/۰۵/۱۹ ۱۴:۲۷

بیست و چهارمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان در حالی به میزبانی کشور انگلیس در حالی پیگیری است که ۱۴ نفر از هوگوپوشان هندی شانس حضور در این رقابت‌ها را از دست دادند.

تکواندو قهرمانی جهان؛ حذف آخرین دختر ایرانی، پایان کار تیم دختران با یک نقره

۲۰۱۹/۰۵/۱۹ ۱۴:۰۷

یلدا ولی‌نژاد تکواندوکار وزن ۶۲- کیلوگرم کشورمان با قبول شکست برابر نماینده برزیل از دور رقابت ها کنار رفت.

لیگ کاراته سری آ؛ کاتای تیمی مردان به برنز رسید

۲۰۱۹/۰۵/۱۹ ۱۱:۰۵

کاتای تیمی مردان کشورمان با پیروزی مقابل تیم صربستان صاحب مدال برنز لیگ سری آ ترکیه شد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد