شکست تکواندوکاران سرشناس در مسابقات آزاد کشوری و کار سخت سرمربی تیم ملی

شکست و حذف فرزان عاشورزاده یا همان سونامی سابق در مسابقات آزاد کشوری سرمربی تیم ملی را در دو راهی بسیار سختی قرارداده است.

شکست تکواندوکاران سرشناس در مسابقات آزاد کشوری و کار سخت سرمربی تیم ملی

به گزارش هوادار، مسابقات تکواندو آزاد کشور در حالی از روز چهارشنبه ۱۲ دی ماه در خانه تکواندو آغاز شده است که این رقابت ها امروز (شنبه) با مشخص شدن نفرات برتر اوزان اول و هفتم به پایان خواهد رسید. طبق تصمیم فریبرز عسکری سرمربی تیم ملی تکواندو قرار بود در پایان این مسابقات، نفرات برتر اوزان هشت گانه به اضافه بازیکنی که از لحاظ فنی نظر کادرفنی تیم ملی را جلب کرده ا ند به اردوی تیم ملی دعوت شوند، اما اتفاقاتی در طول این چند  روز رخ داده که معادلات پیش روی سرمربی تیم ملی را یک مقدار پیچیده تر کرده است. مهمترین اتفاقی که طی چند روز گذشته در مسابقات رخ داده، حذف فرزان عاشورزاده از گردونه مسابقات آن هم در یک هشتم نهایی بود و عدم حضور ابوالفضل یعقوبی در این مسابقات یکی دیگر از اتفاقات عجیب این دوره از مسابقات بود. قطعا طبق قانون و براساس شایسته سالاری نفراتی اجازه حضور در اردوی تیم ملی را باید داشته باشند که در این رقابت ها موفق به کسب قهرمانی شده باشند در غیر این صورت، حضور این دو نفر در اردوی تیم ملی به دور از منطق است.

به هر حال بازیکنی که در این مسابقات به میدان نرفته به هیچ عنوان شانسی برای حضور در اردوی تیم ملی نباید داشته باشد چرا که مسابقات آزاد کشوری مسیر ورود به تیم ملی است. ابوالفضل یعقوبی نیز گویا در خصوص دلایل غیبت خود تماسی با کادرفنی نگرفته و هیچ دلیل منطقی برای توجیه غیبت خود نداشته است.

ضمن اینکه تکواندوکارانی مثل آرمین هادی پور، میرهاشم حسینی و سجاد مردانی با توجه به مدال هایی که در ۲ مرحله پایانی مسابقات گرند پری کسب کرده اند به اردوی تیم ملی مستقیم دعوت خواهند شد. البته علی اشکوریان و محمد علی خسروی به خاطر کسب مدال طلا در المپیک نوجوانان نیز جزء تکواندوکارانی هستند که مستقیم به اردو دعوت خواهند شد.

موضوع دیگر اینکه فرزان عاشورزاده یا همان سونامی سابق که در هر رویدادی که پیش از المپیک ریو حضور پیدا می کرد و به مدال می رسید، این روزها از شرایط آرمانی خود به دور است و حتی در مسابقات روز گذشته نیز با شکست مقابل حریف خود از گردونه مسابقات کنار رفت. حالا با توجه به اینکه شرایط در خصوص فرزان عاشورزاده پیچیده تر شده، باید در این خصوص کادر فنی تا به جمع بندی نهایی برسد. هر چند که کادرفنی تیم ملی معتقد است که فرزان در این مسابقات در وزن تخصصی خود بازی نکرد و در وزن سوم به میدان رفت، اما نباید فراموش کند که عاشورزاده واقعا از شرایط خوبی برخوردار نیست و از لحاظ فنی در مسابقات اخیر نشان داده که از آن فرزان  گذشته فاصله گرفته، روز گذشته نیز عاشورزاده با شکست در یک هشتم نهایی نشان داد که از آن روزهای اوج خود بسیار فاصله دارد و دیگر آن سونامی سابق نیست و به یک آتشفشان خاموش تبدیل شده است.

فریبرز عسکری باید در مورد عاشورزاده تصمیم بسیار جدی بگیرید، چرا که اگر فرزان عاشورزاده در مراحل بالاتر شکست می خورد قطعا دست سرمربی تیم ملی برای دعوت او به اردوها باز تر می شد، اما با نتایجی که سایت فدراسیون تکواندو اعلام کرده نشان می دهد که فرزان مغلوب حریفی شد که او نیز در دور بعد مقابل تکواندو کار دیگری شکست خورده و اتفاقا این تکواندوکار نیز در ۲ دور بعدی مقابل دیگر تکواندوکاری شکست خورده است. نتایج رقم خورده در وزن سوم برای تکواندوکاران حاضر در این وزن مخصوصا فرزان عاشورزاده تمام معادلات را پیچیده تر کرده و قطعا کار برای سرمربی تیم ملی در چنین شرایط حساسی بسیار سخت خواهد بود. حال باید منتظر باشیم ببینیم که سرمربی تیم ملی چه تصمیمی را خواهد گرفت و آیا به عاشورزاده که این روزها حال و روز خوبی ندارد اعتماد خواهد کرد یا خیر!

 

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

تعیین قهرمان لیگ برتر ووشو به هفته پایانی کشید

۱۳۹۷/۱۱/۳۰ ۱۸:۱۲

رقابت های لیگ برتر ووشوی باشگاه های کشور در بخش مردان امروز پیگیری شد، اما تعیین قهرمان به هفته پایانی کشید.

برنامه مسابقات تکواندو جام باشگاه های آسیا اعلام شد- رقابت ۴ کشور خارجی و تیم های ایرانی

۱۳۹۷/۱۱/۲۹ ۱۶:۴۶

نهمین دوره مسابقات تکواندو جام باشگاه های آسیا روز ۷ اسفندماه با حضور کشورهای، پاکستان، عراق، عمان، سوریه و تیم های ایرانی برگزار خواهد شد.

برخواه: به دومین طلای المپیک سهراب مرادی خیلی امیدوارم

۱۳۹۷/۱۱/۲۹ ۱۵:۰۴

سرمربی تیم ملی وزنه برداری گفت: آسیب دیدگی در ورزش قهرمانی وجود دارد با این حال خیلی امیدوارم سهراب مرادی دومین طلای المپیکش را بگیرد.

لیگ جهانی کاراته ؛ تیم کومیته مردان قهرمان شد

۱۳۹۷/۱۱/۲۸ ۱۷:۵۱

تیم کومیته مردان ایران با یک مدال طلا، یک نقره و ۴ برنز در لیگ جهانی امارات گرفت و روی سکوی قهرمانی رفت
 

لیگ جهانی کاراته ؛ علی فداکار فینالیست شد، سه ایرانی در رده بندی

۱۳۹۷/۱۱/۲۸ ۰۱:۰۹

علی فداکار به دیدار فینال وزن منهای ۸۴ کیلوکرم لیگ جهانی امارات رسید و ۳ کاراته کا هم به دیدار رده بندی راه یافتند.

قرعه کشی لیگ جهانی کاراته انجام شد- مبارزه ایرانی ها از فردا

۱۳۹۷/۱۱/۲۵ ۲۱:۵۱

دومین مرحله لیگ جهانی کاراته وان در سال ۲۰۱۹ امروز قرعه کشی شد و نمایندگان کشورمان حریفان خود را شناختند.

انتخابی تیم‌ملی تکواندو دانشجویان؛ نفرات برتر معرفی شدند

۱۳۹۷/۱۱/۲۵ ۰۱:۰۵

با پایان مسابقات انتخابی تیم ملی تکواندو دانشجویان پسر در بخش کیوروگی نفرات برتر مشخص و معرفی شدند.

ترکیب تیم های ایرانی در جام باشگاه‌های تکواندو آسیا

۱۳۹۷/۱۱/۲۴ ۲۲:۵۷

ترکیب تیم های لوازم خانگی کن، دانشگاه آزاد و شهرداری ورامین ۳ نماینده ایران در نهمین دوره تکواتدو جام باشگاه های آسیا مشخص شد.

رنکینگ جهانی جودو؛ ملایی و دنیا آقایی بالاتر از همه ایرانی ها

۱۳۹۷/۱۱/۲۳ ۱۵:۲۲

سعید ملایی و دنیا آقایی در رنکینگ جهانی جودو بهترین جایگاه را در بین ملی پوشان ایرانی دارند. .

ترکیب تکواندوکاران دختران و پسران برای جام فجر بسته شد

۱۳۹۷/۱۱/۲۳ ۱۰:۳۴

از سوی سازمان تیم های ملی، اسامی مردان و زنان هوگوپوش تیم منتخب ایران برای حضور در مسابقات بین المللی جام فجر ۲۰۱۹ اعلام شد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد