شکست فروزان در دوئل بزرگان

هوادار گزارش می دهد - خرید یک دروازه بان برای رقابت با محسن فروزان، یکی از برنامه های اصلی تراکتورسازی در نقل و انتقالات زمستانی به شمار می رود.

شکست فروزان در دوئل بزرگان

به گزارش هوادار، تراکتوری ها در نصف بازی های خارج از خانه خود موفق به بسته نگه داشتن دروازه شان شده اند. این آمار در بازی های خانگی به ۲۹ درصد نزول پیدا می کند تا میانگین کلین شیت های تراکتور در پایان نیم فصل اول به رقم ۴۰ درصد از بازی ها برسد. این یعنی، سرخ پوشان فوتبال آذربایجان در ۴۰ درصد از بازی های خود (۶ بازی) در نیم فصل اول موفق به بسته نگه داشتن دروازه خود شده اند. محسن فروزان به عنوان دروازه بان شماره یک تیم تراکتورسازی در نیم فصل اول بازیگر نقش اول در ثبت این رکورد به شمار می رود. برای حضور در جمع مدعیان اما تراکتورسازان نیاز به بسته نگه داشتن دروازه خود به تعداد بالاتری نسبت به تیم فصل دوم خواهند بود چرا که با چنین شرایطی نمی توان مقابل تیم های بالای جدول خودی نشان داد. این را زمانی می توانیم بهتر متوجه شویم که نگاهی به درصد کلین شیت تیم های مدعی در نیم فصل اول داشته باشیم.

سید مهدی رحمتی، دروازه بان تیم استقلال در نیم فصل اول رکورد قابل توجه کلین شیت در ۷۵ درصد بازی هایش را بر جای گذاشت. او ۱۲ بار برای استقلال به میدان رفت و ۹ بار توانست دروازه خود را بسته نگه دارد. رحمتی در این ۱۲ دیدار تنها ۴ گل دریافت کرد. علیرضا بیرانوند، دروازه بان ملی پوش تیم پرسپولیس نیز همانند رحمتی ۱۲ بازی در نیم فصل انجام داد و موفق به رقم زدن ۷ کلین شیت شد. آمار کلین شیت های او در دور رفت ۶۴ درصد است. سنگربان پرسپولیسی ها در ۱۲ بازی که انجام داد تنها ۴ گل خورد. یوسف بهزادی دروازه بان تیم پدیده که تنها در یک بازی تیمش در نیم فصل اول حضور نداشت، در ۱۴ بازی ۶ گل خورده و ۷ بار هم کلین شیت کرد. نکته قابل توجه در مورد آمار کلین شیت های تراکتور برابری آن با کلین شیت های سپاهان است. سپاهانی ها با داشتن دروازه بان جوانی به نام پیام نیازمند ۶ بار موفق به بسته نگه داشتن دروازه خود شدند. بی شک این آمار گرچه نیاز به ارتقا دارد اما برای یک دروازه بان ۲۳ ساله که در اول راه قرار دارد، قابل قبول است.

عددهای قابل توجه ۷۵، ۶۴ و ۵۹ در برابر، میزان کلین شیت تیم های استقلال، پرسپولیس و پدیده و مقایسه آن با ۴۰ درصد کلین شیت تراکتورسازی نشان می دهد که عملکرد تراکتورسازی در این زمینه نیازمند تجدید نظر برای نیم فصل دوم است. در این میان نظرات مختلفی وجود دارد. یکی از نظرات مهم و قابل قبول، عملکرد خط دفاعی تراکتورسازی است. مدافعان تراکتورسازی عملکرد متزلزلی در این فصل داشتند و به خصوص در نیم فصل اول بارها با اشتباهات مرگبار خود، زمینه ساز باز شدن دروازه تیم شان بودند. نبود رقیب جدی برای فروزان یک دلیل دیگر است. دلیلی که می توان روی آن بحث کرد. فاصله بسیار زیاد فروزان با دروازه بان دوم تیم باعث شده تا رقابت برای فیکس شدن عملا در این پست در تیم تراکتورسازی وجود نداشته باشد. گرچه حضور دو دروازه بان قدرتمند در یک تیم نیز توصیه نمی شود اما شرایط فعلی نیز شرایط استانداردی برای یک تیم مدعی به شمار نمی رود چرا که نبود یک رقیب که هر لحظه بازیکن فیکس را برای از دست دادن جایگاهش تهدید نکند می تواند در دراز مدت باعث بی انگیزگی او شود.

در مورد دلیل اول بررسی ها تخصصی و خارج از این بحث نیاز است. در مورد دلیل دوم اما می خواهیم گزینه هایی را مورد بررسی قرار دهیم که می توانند شرایط را برای تراکتور در نیم فصل دوم بهتر کنند. خرید یک دروازه بان برای رقابت با محسن فروزان، یکی از برنامه های اصلی تراکتورسازی در نقل و انتقالات زمستانی به شمار می رود. نام چندین دروازه بان نیز روی میز تراکتوری ها قرار دارد. آنها در حال بررسی گزینه های روی میزشان هستند و هنوز اقدام رسمی برای مذاکره با آنها را آغاز نکرده اند.

 

افزودن نظر

اخبار فوتبال ایران

گزارش لحظه به لحظه؛ پرسپولیس ۲- ۰ السد

۸۲۳۱/۰۸/۱۳ ۲۱:۰۰

هوادار گزارش می دهد- پرسپولیس در آخرین بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا به مصاف السد رفت.

هت تریک برانکو و شاگردانش در سال سخت

۷۶۱۰/۰۵/۱۶ ۲۰:۳۰

هوادار گزارش می دهد- تیم های پاری جنوبی جم و  پرسپولیس از رقابت های هفته  سی ام به مصاف یکدیگر رفتند.
 

صعود یک رده ای نارنجی پوشان در جدول رده بندی

۶۹۸۹/۰۲/۲۲ ۲۳:۲۴

هوادار گزارش می دهد- تیم های استقلال خوزستان و سایپا امشب از رقابت های هفته بیست و نهم لیگ برتر به مصاف یکدیگر رفتند..

تساوی تلخ استقلال در شب طغیان فرهاد

۶۹۸۹/۰۲/۲۲ ۲۰:۳۰

دیدار تیم های صنعت نفت آبادان و استقلال در هفته بیست و نهم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران از ساعت ۲۱:۳۰ در استادیوم تختی اهواز شروع شد. این دیدار در نهایت با تساوی دو تیم به پایان رسید.

سازمان لیگ، متخصصِ ایجاد تشویش روی سکوها

۶۳۶۷/۱۲/۱۲ ۱۱:۳۶

هوادار گزارش می دهد- اطلاعیه سازمان لیگ درباره تقسیم سکوهای ورزشگاه نقش جهان برای بازی نیمه نهایی جام حذفی حواشی بسیاری را به وجود آورده است.

کریمی و شاگردانش در لیگ برتر ماندند

۶۳۶۷/۱۲/۰۹ ۲۳:۳۳

هوادار گزارش می دهد- تیم های نفت مسجد سلیمان و ذوب آهن در آخرین هفته از لیگ برتر هجدهم به مصاف یکدیگر رفتند.

شکست سنگین برای نارنجی وفادار و یارانش در پایان لیگ برتر

۵۷۴۶/۰۹/۱۸ ۲۳:۲۸

هوادار گزارش می دهد- تیم های سایپا و صنعت نفت آبادان از هفته سی ام لیگ برتر به مصاف یکدیگر رفتند.

حرکات موزون خلیل زاده و دوستان/ برانکو هم رنگ بازیکنانش شد

۵۷۴۶/۰۹/۱۸ ۲۳:۰۲

هوادار گزارش می دهد- جام قهرمانی لیگ هجدهم به سرخپوشان اهدا شد.

وداع پیروزمندانه استقلال با لیگ هجدهم در شب وداع خسرو

۵۷۴۶/۰۹/۱۷ ۲۱:۳۰

تیم استقلال تهران در آخرین دیدار لیگ هجدهم از ساعت ۲۱:۳۰ در ورزشگاه آزادی مقابل سپیدرود قرار گرفت.این دیدار با برتری استقلال به پایان رسید تا شاگردان مجیدی در شب بازنشستگی خسرو حیدری وداعی شیرین...

برانکو و شاگردانش باز هم بلاتکلیف ماندند

۵۷۴۶/۰۹/۱۳ ۲۰:۳۰

هوادار گزارش می دهد- تیم های  پرسپولیس و ماشین سازی از رقابت های هفته بیست و نهم به مصاف یکدیگر رفتند.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد