صالحی‌امیری: در صورت قطعی شدن تصمیم AFC در مسابقات شرکت نمی‌کنیم/نباید با غرور ملی معامله کنیم

هوادار گزارش می دهد، رئیس کمیته ملی المپیک گفت: تصمیمی که کنفدراسیون فوتبال آسیا گرفته برای آنها بدون هزینه نیست و در صورت قطعی شدن این تصمیم، ایران در مسابقات شرکت نمی‌کند.

صالحی‌امیری: در صورت قطعی شدن تصمیم AFC در مسابقات شرکت نمی‌کنیم/نباید با غرور ملی معامله کنیم

به گزارش هوادار، سیدرضا صالحی‌امیری در خصوص شیطنتهای کشورهای حاشیه خلیج فارس در خصوص فوتبال و مهمترین اقدامات، اظهار داشت: این مسئله را در دایره یک موضوع جامع‌تر به عنوان دشمنی استکبار جهانی با جامعه اسلامی ببینید. مسئله فوتبال و ورزش ورای سیاست نیست و بخشی از فشار استکبار از سوی ورزش است تا نشاط و شادکامی را از مردم بگیرند.

وی افزود: نسل جوان علاقمند است و فوتبال را دنبال می‌کند. باشگاه‌ها برای ما اهمیت دارند به همین دلیل اینها پروژه ناامید کردن مردم توسط استکبار است. ایران یکی از امن‌ترین مناطق است. حادثه ناگواری رخ داد اما جمهوری اسلامی مسئولیت آن را پذیرفت. ادامه آن به معنی یک انتقام‌جویی از ملت است. نمی‌خواهم وارد مسائل سیاسی شوم اما یکی از حوزه‌هایی که مطرح شده فوتبال است.

رئیس کمیته ملی المپیک که با رادیو ورزش گفت‌وگو می‌کرد، یادآور شد: طرح مسئله جعلی و دروغین را عنوان کردند. کسانی که این رفتار را دارند، فاقد اقتدار هستند و قدرت نیابتی دارند. عملا به عنوان بازیچه استکبار عمل می‌کنند. مسئولان کنفدراسیون آسیا تصمیم خود را گرفته‌اند و ما برای حفظ اقتدار نظام هیچ وقت این فشار و تحقیر را تحمل نمی‌کنیم. اگر چنین تصمیمی گرفته شود ما در مسابقات شرکت نمی‌کنیم. این تصمیم برای آنها هم بدون هزینه نیست چون در هر صورت در تداوم فعالیت AFC ثابت می‌شود شیخ سلمان که ادعای عدم دخالت سیاست در ورزش را دارد گوش به فرمان دیگران تصمیماتی گرفته است.

صالحی‌امیری با اشاره به اعتراضاتی که به مسئولان آسیایی شده، تصریح کرد: به او اعتراض شده است. مسئولان وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال تصمیمات جدی گرفته‌اند و موضع جمهوری اسلامی امروز رسما اعلام می‌شود. نسل جوان ما به خوبی می‌دانند عزت و غرور ملی مهم است. آنچه مصلحت جامعه اسلامی و کشور است اینکه تحت هیچ شرایط با غرور و غیرت ملی نباید بازی و معامله کنیم. این درسی است که انقلاب داده است. تکلیف روشن است. اگر این روند را بپذیریم برای مسابقات مقدماتی جام جهانی دچار مشکل خواهیم داشت. باید این روند را متوقف کنیم تا آنها بدانند این رویه قابل قبول نیست.

وی درباره دیدارهای که در لوزان با مسئولان بین‌المللی المپیک داشته، تصریح کرد: ما ۳ هدف را تعریف کرده بودیم؛ اینکه آنها در جریان فعالیت‌های ایران باشند. مرحله بعد شفاف‌سازی بود که در خصوص جودو و رفتار غیراخلاقی رئیس فدراسیون جهانی این رشته صحبت شد. سوم اینکه انها را قانع کنیم ایران کشور قدرتمندی است و ورزش ایران هویت تاریخی دارد. در خصوص تحریم‌ها هم صحبتی داشتیم و گفتیم که به ورزش ایران لطمه زده است.

افزودن نظر

اخبار فوتبال ایران

سرمربی التعاون: بازی سختی مقابل پرسپولیس داشتیم/هنوز ۶ امتیاز پیش رو داریم

۱۳۹۹/۰۶/۲۹ ۰۹:۰۸

هوادار گزارش می دهد، سرمربی التعاون عربستان بعد از شکست مقابل پرسپولیس، گفت: هنوز ۶ امتیاز پیش رو داریم و باید تلاش کنیم

سرمربی النصر: سپاهان در ۳۰ دقیقه اول ما را تحت فشار گذاشت/صعود به مرحله بعد رضایت بخش بود

۱۳۹۹/۰۶/۲۹ ۰۹:۰۵

هوادار گزارش می دهد، سرمربی النصر بعد از پیروزی مقابل سپاهان، گفت: در کل از عملکرد النصر بعد از ۲ برد در ۲ بازی مهم و صعود به مرحله بعد راضی هستم.

الغسانی: مقابل النصر شانس با ما یار نبود/تلاش می کنیم تا در آینده جبران کنیم

۱۳۹۹/۰۶/۲۹ ۰۹:۰۴

هوادار گزارش می دهد، هافبک عمانی سپاهان بعد از باخت مقابل النصر،گفت: در نیمه اول فشار زیادی روی النصر آوردیم ولی شانس با ما یار نبود.

زمان نشست خبری سرمربیان استقلال و شهرخودرو مشخص شد

۱۳۹۹/۰۶/۲۹ ۰۷:۴۱

هوادار گزارش می دهد، مسئولان برگزاری لیگ قهرمانان آسیا در قطر، زمان نشست خبری دیدارهای روز یکشنبه را اعلام کردند.

هفته ششم لیگ بلژیک| پیروزی پرگل شارلروا در شب درخشش ایرانی ها

۱۳۹۹/۰۶/۲۹ ۰۷:۴۰

هوادار گزارش می دهد، تیم فوتبال شارلروا با درخشش بازیکنان ایرانی خود توانست به یک پیروزی پرگل برسد.

کاپیتان النصر بهترین بازیکن تقابل با سپاهان شد

۱۳۹۹/۰۶/۲۹ ۰۷:۳۷

هوادار گزارش می دهد، کاپیتان النصر در پایان بازی مقابل سپاهان به عنوان مرد مسابقه معرفی شد.

توتونی: هنوز برای صعود شانس داریم/ باید شرایط را برای بازی بعد مهیا کنیم

۱۳۹۹/۰۶/۲۹ ۰۷:۳۵

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت: بچه ها باید این موضوع را درک کنند که هنوز برای صعود از گروه شانس ها کوچکی دارند.

رسن: کارمان مقابل التعاون سخت بود/ مقابل الدحیل دنبال تثبیت صدرنشینی هستیم

۱۳۹۹/۰۶/۲۹ ۰۷:۳۴

هوادار گزارش می دهد، هافبک تیم پرسپولیس گفت: بازی خیلی سختی بود زیرا التعاون به دلیل باخت در دیدار رفت، نیاز به سه امتیاز داشت.

گل محمدی: بازیکنانم با جان و غیرت بازی کردند/ امیدوارم به فینال آسیا برسیم

۱۳۹۹/۰۶/۲۹ ۰۷:۳۳

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بازیکنانمان مقابل التعاون با جان، دل و غیرت بازی کردند و از آنها تشکر می کنم.

وحید امیری بهترین بازیکن دیدار التعاون و پرسپولیس شد

۱۳۹۹/۰۶/۲۹ ۰۷:۳۱

هوادار گزارش می دهد، هافبک تیم فوتبال پرسپولیس در پایان دیدار با التعاون به عنوان بهترین بازیکن معرفی شد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد