صالحی‌امیری: در صورت قطعی شدن تصمیم AFC در مسابقات شرکت نمی‌کنیم/نباید با غرور ملی معامله کنیم

هوادار گزارش می دهد، رئیس کمیته ملی المپیک گفت: تصمیمی که کنفدراسیون فوتبال آسیا گرفته برای آنها بدون هزینه نیست و در صورت قطعی شدن این تصمیم، ایران در مسابقات شرکت نمی‌کند.

صالحی‌امیری: در صورت قطعی شدن تصمیم AFC در مسابقات شرکت نمی‌کنیم/نباید با غرور ملی معامله کنیم

به گزارش هوادار، سیدرضا صالحی‌امیری در خصوص شیطنتهای کشورهای حاشیه خلیج فارس در خصوص فوتبال و مهمترین اقدامات، اظهار داشت: این مسئله را در دایره یک موضوع جامع‌تر به عنوان دشمنی استکبار جهانی با جامعه اسلامی ببینید. مسئله فوتبال و ورزش ورای سیاست نیست و بخشی از فشار استکبار از سوی ورزش است تا نشاط و شادکامی را از مردم بگیرند.

وی افزود: نسل جوان علاقمند است و فوتبال را دنبال می‌کند. باشگاه‌ها برای ما اهمیت دارند به همین دلیل اینها پروژه ناامید کردن مردم توسط استکبار است. ایران یکی از امن‌ترین مناطق است. حادثه ناگواری رخ داد اما جمهوری اسلامی مسئولیت آن را پذیرفت. ادامه آن به معنی یک انتقام‌جویی از ملت است. نمی‌خواهم وارد مسائل سیاسی شوم اما یکی از حوزه‌هایی که مطرح شده فوتبال است.

رئیس کمیته ملی المپیک که با رادیو ورزش گفت‌وگو می‌کرد، یادآور شد: طرح مسئله جعلی و دروغین را عنوان کردند. کسانی که این رفتار را دارند، فاقد اقتدار هستند و قدرت نیابتی دارند. عملا به عنوان بازیچه استکبار عمل می‌کنند. مسئولان کنفدراسیون آسیا تصمیم خود را گرفته‌اند و ما برای حفظ اقتدار نظام هیچ وقت این فشار و تحقیر را تحمل نمی‌کنیم. اگر چنین تصمیمی گرفته شود ما در مسابقات شرکت نمی‌کنیم. این تصمیم برای آنها هم بدون هزینه نیست چون در هر صورت در تداوم فعالیت AFC ثابت می‌شود شیخ سلمان که ادعای عدم دخالت سیاست در ورزش را دارد گوش به فرمان دیگران تصمیماتی گرفته است.

صالحی‌امیری با اشاره به اعتراضاتی که به مسئولان آسیایی شده، تصریح کرد: به او اعتراض شده است. مسئولان وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال تصمیمات جدی گرفته‌اند و موضع جمهوری اسلامی امروز رسما اعلام می‌شود. نسل جوان ما به خوبی می‌دانند عزت و غرور ملی مهم است. آنچه مصلحت جامعه اسلامی و کشور است اینکه تحت هیچ شرایط با غرور و غیرت ملی نباید بازی و معامله کنیم. این درسی است که انقلاب داده است. تکلیف روشن است. اگر این روند را بپذیریم برای مسابقات مقدماتی جام جهانی دچار مشکل خواهیم داشت. باید این روند را متوقف کنیم تا آنها بدانند این رویه قابل قبول نیست.

وی درباره دیدارهای که در لوزان با مسئولان بین‌المللی المپیک داشته، تصریح کرد: ما ۳ هدف را تعریف کرده بودیم؛ اینکه آنها در جریان فعالیت‌های ایران باشند. مرحله بعد شفاف‌سازی بود که در خصوص جودو و رفتار غیراخلاقی رئیس فدراسیون جهانی این رشته صحبت شد. سوم اینکه انها را قانع کنیم ایران کشور قدرتمندی است و ورزش ایران هویت تاریخی دارد. در خصوص تحریم‌ها هم صحبتی داشتیم و گفتیم که به ورزش ایران لطمه زده است.

افزودن نظر

اخبار فوتبال ایران

پاسخ کنفدراسیون فوتبال آسیا به نامه پرسپولیس درباره المعز علی

۱۳۹۸/۱۱/۲۹ ۰۸:۱۴

هوادار گزارش می دهد، کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز در پاسخ به نامه باشگاه پرسپولیس تاکید کرد کارت زردهای مرحله حذفی به فصل بعد انتقال پیدا نمی کند و فقط کارت قرمز به فصلی دیگر منتقل می شود.

لیگ قهرمانان آسیا| شکست سنگین شهرخودرو مقابل پاختاکور/ شاگردان سرآسیایی در قعر جدول گروه B

۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ۱۷:۰۵

هوادار گزارش می دهد، تیم فوتبال شهرخودرو در دومین دیدار خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا مقابل پاختاکور تن به شکست سنگین داد.

سرمربی الشارجه:پرسپولیس را به خوبی می‌شناسیم/انتظار بازی سختی داریم

۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ۱۶:۴۴

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم فوتبال الشارجه گفت: پرسپولیس بازیکنان بزرگ و باکیفیتی دارد و چندین سال است که در صدر جدول لیگ کشورشان هستند.

تیم داوری دیدار تراکتور و مس کرمان در جام حذفی مشخص شد

۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ۱۶:۳۹

هوادار گزارش می دهد، با اعلام کمیته داوران، اسامی داوران قضاوت کننده در دیدار تراکتور و مس کرمان از مرحله یک چهارم جام حذفی کشور مشخص شد.

اعلام رسمی برکناری سرمربی الاهلی چند ساعت مانده به بازی با استقلال

۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ۱۵:۳۶

هوادار گزارش می دهد، باشگاه الاهلی رسما برکناری سرمربی سوئیسی خود را پیش از دیدار با استقلال در لیگ قهرمانان آسیا اعلام کرد.

اعلام برنامه فروش بلیت بازی پرسپولیس و الشارجه/ قیمت بلیت مشخص شد

۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ۱۵:۳۴

هوادار گزارش می دهد، فروش بلیت بازی پرسپولیس و الشارجه فردا سه شنبه از ساعت ۱۷ در ورزشگاه محل برگزاری مسابقه آغاز خواهد شد.

انتقاد باشگاه استقلال از یک برنامه تلویزیونی

۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ۱۵:۱۲

هوادار گزارش می دهد، مدیر رسانه‌ای باشگاه استقلال از سیاست یک برنامه تلویزیونی در روز بازی این تیم مقابل الاهلی انتقاد کرد.

رونمایی بلیت دیدار استقلال-الاهلی/جایگاه VIP دویست و هشتادهزار تومان

۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ۱۴:۰۷

هوادار گزارش می دهد، از بلیت دیدار استقلال با الاهلی عربستان در لیگ قهرمانان آسیا رونمایی شد.

ترکیب شهرخودرو برای بازی با پاختاکور مشخص شد

۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ۱۴:۰۳

هوادار گزارش می دهد، ترکیب ۱۱ نفره شهرخودرو ایران برابر پاختاکور ازبکستان مشخص شد.

ترکیب پاختاکور مقابل شهرخودرو اعلام شد

۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ۱۴:۰۲

هوادار گزارش می دهد، ترکیب پاختاکور مقابل شهرخودرو در لیگ قهرمانان آسیا اعلام شد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد