ضیایی: سرباز هستم، دلیل نمی‌شود از حقم دفاع نکنم- اگر قانونی وضع می‌شود، برای فرداهاست

رئیس فدراسیون والیبال ایران گفت: همه ما فدای نظام و مملکت خود هستیم، اما این دلیل نمی‌شود من از حقی که دارم دفاع نکنم.

ضیایی: سرباز هستم، دلیل نمی‌شود از حقم دفاع نکنم- اگر قانونی وضع می‌شود، برای فرداهاست

به گزارش هوادار، احمد ضیایی، رئیس فدراسیون والیبال درمورد عملکرد تیم ملی در رقابت های قهرمانی جهان و قرار گرفتن در جایگاه سیزدهم اظهار داشت: به نظر من رده ششم تا سیزدهم فرقی با هم ندارد. ما از کوچ تیم یعنی سرمربی به همراه دستیارانش ناراضی هستیم و باید با صاحبان فن بنشینیم و عملکرد را بررسی کنیم تا بتوانیم علت را آسیب شناسی کنیم.

چیزی برای تیم ملی کم نگذاشتیم

وی در ادامه صحبت های خود در رادیو تهران خاطرنشان کرد: ناکام های بزرگی کنار ما بودند و این یعنی ما تنها نبودیم. به نظر من هر تیمی با تمرکز بالاتر بازی کند برنده خواهد شد. تیم های بزرگی هم بودند که نتوانستند به جمع ۶ تیم برتر برسند. فدراسیون والیبال تمام تلاش خود را به کار گرفت تا در این شرایطی که خیلی از کشور درگیر آن است چیزی برای تیم ملی کم نگذارد.

 ادامه کار با ایگور منوط به جلسات کارشناسی است

رئیس فدراسیون والیبال درمورد اظهارات ایگور کولاکوویچ مبنی بر اینکه تا المپیک ۲۰۲۰ با فدراسیون ایران قرارداد دارم، تصریح کرد: کولاکوویچ از ابتدا قرارداد ۲+۲ داشت و من تنها هشت ماه است که روی کار آمده ام. اینکه با او ادامه خواهیم داد یا نه منوط به بعد از کار کارشناسی خواهد بود که در جلساتی با حضور ایگور انجام می شود. شاید من هیچ اعتقادی از نظر حرفه ای نداشته باشم که سرمربی برود، اما نظر من به تنهایی کافی نیست و کارشناسان، مربیان و اهالی فن هم باید نظر بدهند. در حال حاضر کسی منکر اصل قرارداد کولاکوویچ با فدراسیون ایران نیست.

 کولاکوویچ حاضر نشد به تیم ملی «ب» کمک کند

ضیایی درخصوص اینکه کولاکوویچ گفته است «مخالف اعزام تیم اصلی به بازی های آسیایی بودم» عنوان کرد: این حرفش درست نیست. اگر این حرف را بزند درست نیست. کولاکوویچ ابتدای امر موافق تشکیل تیم «ب» بود. تیم «ب» مدنظر ما ترکیبی از امیدها، جوانان و حتی نوجوانان بود، اما ایگور حاضر نشد به آن تیم کمک کند و خودش گفت تیم اصلی به اندونزی برود. ما با تیم «ب» هم قادر به کسب مدال طلا بودیم. ما حتی تیم «ب» را تشکیل دادیم و بازیکنانش با کادرش تمرین کرد، اما کولاکوویچ حاضر نشد برخی بازیکنان را به تیم «ب» بدهد و گفت اگر قرار باشد این بازیکنان را بدهم خودم با تیمم اعزام می شوم. این بازی ها می توانست تدارکات خیلی خوبی برای حضور در رقابت های قهرمانی جهان باشد.

 ما جز ۱۰-۱۲ تیم برتر دنیا هستیم، اما نباید انتظار داشت که در مسابقات قهرمانی جهان روی سکو برویم

وی افزود: ایرادها جای دیگری است؛ ما از تیم های طراز اول دنیا یک سر و گردن عقب هستیم. متاسفانه در باد برخی پیروزی های خوابیدن ما را از سطح اول دور کرده است. ما جز ۱۰ تا ۱۲ تیم برتر دنیا هستیم، اما اینکه انتظار داشته باشیم در مسابقات قهرمانی جهان روی سکو برویم کمی بازی کردن با کلمات است و با واقعیت فرق دارد.

در سرویس پرشی، دریافت و دفاع روی تور مشکل اساسی داریم!

ضیایی درمورد اینکه با تمام این شرایط ایران در دوره گذشته عنوان ششم را کسب کرده بود، گفت: با استثناها نمی توان قانون وضع کرد. ما در لیگ جهانی چهارم هم شدیم و این دلیلی نیست که در لیگ ملت های والیبال هم چهارم باشیم. ۲۸ دوره لیگ جهانی برگزار شده و ما تنها ۵ بار شرکت کردیم، در حالی که برخی تیم ها ۲۸ دوره حضور پیدا کرده اند. تیم ما بسیار خوب است، اما باید بپذیریم که برای آموختن هنوز خیلی راه داریم. تیم ما در برخی آیتم ها مانند سرویس پرشی، دریافت و دفاع روی تور مشکل اساسی دارد. امروزه تیمی با زدن سرویس کنترلی نتیجه آنچنانی نگرفته است. تیم های برتر دنیا با سرویس های پرشی خود در واقع حمله می کنند. در بازی برابر ایران هم بازیکنانی بودند که ۷ امتیاز سرویس گرفتند.

 اگر قانونی وضع می شود، برای فرداها است

رئیس فدراسیون والیبال که جز مدیران بازنشسته است درخصوص ابلاغ قانون منع بکارگیری بازنشسته ها تصریح کرد: من با ۲۸ سال خدمت خودم، خودم را بازنشست کردم، درحالی که می توانستم حداقل با مدرک فوق لیسانس ۳۵ سال کار کنم. دنبال این هم هستم که این کار را بکنم تا اهدافم را در والیبال پیاده کنم. در کل دنیا و حتی در ایران قانون عطف به ماسبق نمی شود. اگر قانونی وضع می شود برای فردا و فرداها است نه برای گذشته؛ من انتخاب شدم و انتصابی روی کار نیامدم و طبق قانون آن روز هم انتخاب شدم.

 سرباز جمهوری اسلامی هستم، اما دلیل نمی شود از حقم دفاع نکنم

ضیایی افزود: شما در یک انتخاباتی شرکت کرده و انتخاب شده اید. مانند این است که بگویند برای انتخابات مجلس حداقل مدرک تحصیلی دیپلم است و فردی انتخاب شود و بعد از آن بگویند حداقل مدرک تحصیلی لیسانس شده است؛ آیا باید تمام آنهایی که روی کار آمده اند را برکنار کنند؟  افراد آبروی خود را از سر راه نیاورده اند و برنامه ریزی کرده اند. ما سرباز جمهوری اسلامی هستیم و اگر قرار باشد بین من و کشورم کسی انتخاب شود قطعاً مملکتم است. همه ما فدای نظام و مملکت خود هستیم، اما این دلیل نمی شود من از حقی که دارم دفاع نکنم. 

 

 

افزودن نظر

اخبار والیبال

هفته نخست لیگ برتر والیبال - قهرمان آسیا شکست خورد

۱۳۹۷/۰۷/۲۵ ۱۹:۳۸

تیم های پیکان تهران و فولاد سیرجان، نخستین برندگان فصل جدید لیگ برتر والیبال لقب گرفتند.

شروع لیگ والیبال ایتالیا؛ درخشش شریفی، باخت هم تیمی های معروف و میرزاجانپور

۱۳۹۷/۰۷/۲۳ ۱۲:۲۴

در پایان هفته نخست لیگ والیبال سری A ایتالیا، ورونا با درخشش شریفی از سد مونزا گذشت و سیه نا در حضور معروف برابر ترنتینو شکست خورد.

سوپر لیگ والیبال ترکیه؛ هم تیمی های قائمی و کاظمی باختند

۱۳۹۷/۰۷/۲۳ ۰۰:۰۲

هم تیمی های قائمی و صابر کاظمی در تیم والیبال زراعت بانک ترکیه در هفته اول سوپر لیگ مقابل هالک بانک شکست خوردند.

شروع لیگ ۱۳ تیمی والیبال از چهارشنبه- استراحت شهرداری تبریز در هفته اول

۱۳۹۷/۰۷/۲۲ ۱۱:۵۸

سازمان لیگ فدراسیون والیبال برنامه کامل هفته اول لیگ برتر سال ۹۷ را اعلام کرد.
 

شاهمیری در جمع داوران برتر والیبال قهرمانی جهان

۱۳۹۷/۰۷/۲۱ ۱۰:۵۱

داور بین المللی والیبال ایران مرحله نهایی رقابت های قهرمانی جهان را قضاوت می کند.

افشاردوست در جواب منظمی: دوستان ببینند عمرشان در والیبال چقدر است، بعد دنبال جایگزین من باشند

۱۳۹۷/۰۷/۱۴ ۱۳:۱۴

دبیر سابق فدراسیون والیبال گفت: دوستان صبر کنند و اگر قرار بود در والیبال بمانند چند سال دیگر فرد جدیدی را برای جایگزین من معرفی کنند.

کاپیتان والیبال نشسته: به دنبال بهترین نتیجه در بازی های پاراآسیایی هستیم

۱۳۹۷/۰۷/۱۲ ۱۳:۵۴

کاپیتان تیم ملی والیبال نشسته گفت: به دنبال کسب بهترین نتیجه در جاکارتا هستیم اما کار آسانی نداریم.

تصمیم رئیس جدید؛ نامه نگاری فدراسیون والیبال برای برکناری داورزنی

۱۳۹۷/۰۷/۱۱ ۱۱:۳۲

در حالی که داورزنی عضو هیأت رئیسه فدراسیون جهانی و نایب رئیس کنفدراسیون آسیا است، شنیده می شود فدراسیون ایران اقداماتی برای برکناری وی انجام داده است.

توخته و حضرت پور به سایپا رفتند، سال افزون تمدید کرد

۱۳۹۷/۰۷/۱۰ ۱۶:۱۳

امیر حسین توخته و محمد حضرت پور به تیم والیبال سایپا پیوستند.

والیبال قهرمانی جهان؛ لهستان طلایی شد، برزیل و آمریکا دوم و سوم

۱۳۹۷/۰۷/۰۹ ۰۱:۱۵

با مشخص شدن تیم های اول تا سوم  و قهرمانی تیم لهستان، پرونده مسابقات قهرمانی جهان والیبال بسته شد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد