عاشورزاده: می‌خواهم فرصت‌های از دست رفته را با مدال المپیک ۲۰۲۴ جبران کنم/ دینم را به مردم ادا می‌کنم

هوادار گزارش می دهد، قهرمان سابق تکواندو جهان گفت: با توجه به شرایط سنی این فرصت را دارم که فرصت‌های از دست رفته المپیک ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ را در المپیک ۲۰۲۴ جبران کنم.

عاشورزاده: می‌خواهم فرصت‌های از دست رفته را با مدال المپیک ۲۰۲۴ جبران کنم/ دینم را به مردم ادا می‌کنم

فرزان عاشورزاده در گفت‌وگو با تسنیم، در خصوص شرایطش عنوان کرد: بعد از اینکه قراردادم را یک سال دیگر با تیم کن تمدید کردم، از این هفته مسابقات لیگ برتر تکواندو در کنار بچه‌ها قرار گرفتم تا به امید خدا در پایان فصل یک نتیجه خوب را کسب کنیم. 

وی در پاسخ به این سوال که خیلی‌ها دوست داشتند فرزان در کنار سایر ملی‌پوشان برای کسب سهمیه المپیک تلاش می‌کرد، گفت: اگر بخواهم در خصوص این موضوع صحبت کنم، حرف‌های زیادی وجود دارد. یکسری اتفاقات در ابتدا، اواسط و اواخر کسب سهمیه المپیک برایم افتاد که نتوانستم عملکرد خوب سالیان گذشته را به نمایش بگذارم. همین موضوع باعث شد که به صورت طبیعی از کسب سهمیه المپیک عقب بیفتم. 

قهرمان سابق تکواندو جهان تصریح کرد:  چیزی که یک نفر را نکشد او را قوی‌تر خواهد کرد. بعد از اتفاقاتی که برای من رخ داد قوی‌تر شدم و قصد دارم با تصمیمات بهتر برای آینده باتجربه‌تر پیش بروم. با توجه به شرایط سنی این فرصت را دارم که از حالا برای المپیک ۲۰۲۴ و حتی ۲۰۲۸ برنامه‌ریزی کنم.

عاشورزاده افزود: اصلا به دنبال این نیستم که اعتبار را از بیرون به من بدهند و در چندین سال اخیر تجربیاتی به دست آوردم که نگاهم به ورزش حرفه‌ای و زندگی تغییر کرده است. تمام تلاشم را انجام خواهم داد تا ابتدا شخصیت قهرمانی المپیک را کسب کنم و با این شخصیت بتوانم روزی به این مدال دست پیدا کنم. 

قهرمان بازی‌های آسیایی اینچئون در پاسخ به این سوال که هنوز تکواندو برای او جذابیت سال‌های گذشته را دارد، گفت: خوشبختانه تکواندوی من با اوج شروع شد و حسی و حال‌هایی را تجربه کردم که یک ورزشکار برای رسیدن به آنها باید چندین سال تلاش می‌کرد تا به آنها دست پیدا کند. بعد از تجربه این حس و حال در دو، سه سال اخیر نتوانستم آن را تجربه کنم، اما به این دیدگاه رسیدم که زندگی همین گونه است. 

وی خاطرنشان کرد: شاید در تکواندو هنوز نتوانسته باشم برخی افتخارات و لذت‌ها را تجربه کنم، اما در زندگی خیلی چیزها برایم عادت شد که شیرینی خاص خود را داشت. زمانی تکواندو برای من خوب بود، اما بیرون اینگونه نبود. زندگی پر از فراز و نشیب است و انسان‌ها هستند که لذت‌ها را می‌سازند. در چند سال اخیر به قدری از شکست‌ها درس گرفتم که از پیروزی‌ها به آن نرسیده بودم و امیدوارم در ادامه نیز هر چیزی که خیر و صلاح است برایم اتفاق بیفتد. 

عاشورزاده در خصوص اینکه همچنان به کسب مدال المپیک امیدوار است، گفت: برنامه‌ من برای آینده کسب مدال المپیک است. زمانی شاید برخی حرف‌ها را به خاطر جوان بودن می‌زدم، اما روزگار و بالا و پایین‌ها ورزش قهرمانی تجربیات زیادی برای من به همراه داشت و باعث شد به دیدگاه‌های خوبی برسم. همیشه نگاه من به زندگی و دنیای قهرمانی از بالا و وسیع بوده است و خوشبختانه هر مسابقه جایگاه خود را دارد تا روزی به سکوی المپیک برسم. تمام تلاشم این خواهد بود که فرصت از دست رفته المپیک ۲۰۱۶ و المپیک ۲۰۲۰ را در المپیک ۲۰۲۴ جبران کنم. 

وی در خصوص تغییر وزن خود گفت: تصمیم نهایی من برای مسابقات آینده و انتخابی‌ها حضور در وزن ۶۳ کیلوگرم خواهد بود. بعد از رسیدن به جایگاه مناسب در رنکینگ نیز در گرندپری‌ها در وزن ۶۸ کیلوگرم حضور خواهم داشت. مسیر کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۴ از بعد از المپیک ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد و ما تا پایان سال نیز مسابقات قهرمانی آسیا و چندین تورنمنت را خواهیم داشت و دیدگاه من نیز به دنیای قهرمانی قشنگ است.

دارنده مدال برنز بازی‌های آسیایی اندونزی در خصوص حضور برخی ورزشکاران در کشورهای دیگر و احتمال چنین تصمیمی توسط او گفت: هیچ کسی از آینده خبر ندارد، اما در حال حاضر قطعا شرایط برای من اینگونه نیست و در کشور خودم بهترین جایگاه‌ها را دارم. همیشه نگاه عوامل فدراسیون و کادرهای مختلف تیم ملی مثبت بوده و با هر کادری که کار کردم به من اعتبار و انگیزه داده است.

عاشورزاده تاکید کرد: تا به امروز چنین تصمیم و قصدی نداشتم و هیچ اقدامی نیز برای این کار انجام ندادم و دوست هم ندارم انجام دهم. خیلی دوست داشتم بعد از مدال المپیک این جمله را بگویم، اما اگر در حال حاضر تلاشی انجام می‌دهم و اینجا ایستادم به خاطر این بوده که دین خود را به مردمم ادا کنم. شاید خیلی‌ها این حرف را زده باشند، اما من با تمام وجود این حرف را می‌زنم.

وی تصریح کرد: مرز ناامیدی و قهرمانی یک تصمیم است. خیلی نفرات که از من بهتر بودند آمدند و رفتند، اما من ایستادم تا دین خود را به مردم ادا و مدال نداشته المپیک را کسب کنم. خیلی دوست داشتم این اتفاق زودتر بیفتد اما باید صبور باشم. همه افراد در هر حرفه‌ای باید صبر را تمرین کنند و ما نیز باید مثل بقیه انسان‌ها این کار را انجام دهم و تمام وجود خود را برای ادای دین بگذارم. 

عاشورزاده در خصوص شرایط ملی‌پوشان در آستانه فینال گرندپری و کسب سهمیه المپیک گفت: نمی‌توان مسابقات را پیش‌بینی کرد، اما بچه‌ها توانایی خود را بارها ثابت کردند. امیدوارم در روسیه نیز توانایی‌های خود را به نمایش بگذارند و در آخر سه سهمیه المپیک را کسب کنند. من با این بچه‌ها زندگی کردم و با تمام وجود از موفقیت‌ آنها خوشحال می‌شوم. 

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

عبدی سرپرست نایب رئیسی فدراسیون جودو شد

۱۳۹۸/۱۱/۰۵ ۱۴:۲۱

هوادار گزارش می دهد، طی حکمی از سوی آرش میراسماعیلی، سرپرست جدید نایب رئیسی فدراسیون جودو معرفی شد.

بوکس انتخابی المپیک| اردن جایگزین چین شد

۱۳۹۸/۱۱/۰۵ ۰۸:۴۹

هوادار گزارش می دهد، کشور اردن به عنوان میزبان رقابت‌های گزینشی المپیک در قاره آسیا معرفی شد.

بوکس انتخابی المپیک| مسابقات کسب سهمیه آسیا در چین لغو شد

۱۳۹۸/۱۱/۰۲ ۱۱:۵۵

هوادار گزارش می دهد، به دلیل شیوع یک ویروس در چین، مسابقات انتخابی بوکس برای المپیک توکیو لغو شد.

تدریس خلیفه در دوره مربیگری قاره اروپا

۱۳۹۸/۱۱/۰۲ ۱۱:۰۵

هوادار گزارش می دهد، با دعوت از سوی فدراسیون جهانی، سیدنعمت خلیفه به عنوان مدرس در دوره درجه یک مربیگری قاره اروپا به تدریس می پردازد.

قبایی‌زاده سرپرست دبیری فدراسیون بوکس شد

۱۳۹۸/۱۱/۰۱ ۱۱:۵۲

هوادار گزارش می دهد، حمیدرضا قبایی‌زاده به عنوان سرپرست دبیری فدراسیون بوکس منصوب شد.

بازتاب یک بازگشت؛ ۲ ماموریت بزرگ ساعی در تکواندو ایران

۱۳۹۸/۱۰/۲۸ ۱۲:۳۵

هوادار گزارش می دهد، سایت معتبر insidethegames از ماموریت هادی ساعی پرافتخارترین المپین ایران با تیم ملی تکواندو کشورمان، گزارش کوتاهی را منتشر کرده است.

مدارک ایران برای رفع تعلیق جودو به CAS ارسال شد

۱۳۹۸/۱۰/۲۵ ۱۴:۳۷

هوادار گزارش می دهد، مدارک ایران برای رفع تعلیق فدراسیون جودو به CAS ارسال شد.

توضیحات رئیس کمیته ملی المپیک درباره مهاجرت کیمیا علیزاده

۱۳۹۸/۱۰/۲۴ ۱۱:۱۵

هوادار گزارش می دهد، رئیس کمیته ملی المپیک درباره مهاجرت کیمیا علیزاده توضیحاتی ارائه کرد.

لیگ جهانی کاراته وان| عسگری پنجمین فینالیست کاراته ایران در شیلی

۱۳۹۸/۱۰/۲۲ ۰۹:۱۵

هوادار گزارش می دهد، بهمن عسگری نماینده وزن ۷۵- کیلوگرم تیم ملی کاراته کشورمان با شکست نماینده آمریکا در مرحله نیمه نهایی لیگ جهانی کاراته وان شیلی به فینال این رقابت‌ها راه یافت.

انتخابی تیم ملی تکواندو با حضور هادی ساعی

۱۳۹۸/۱۰/۲۱ ۱۳:۴۰

هوادار گزارش می دهد، مسابقات ورود به اردوی تیم ملی تکواندو با حضور هادی ساعی مدیر فنی تیم ملی تکواندو در حال برگزاری است.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد