عاشورزاده: می‌خواهم فرصت‌های از دست رفته را با مدال المپیک ۲۰۲۴ جبران کنم/ دینم را به مردم ادا می‌کنم

هوادار گزارش می دهد، قهرمان سابق تکواندو جهان گفت: با توجه به شرایط سنی این فرصت را دارم که فرصت‌های از دست رفته المپیک ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ را در المپیک ۲۰۲۴ جبران کنم.

عاشورزاده: می‌خواهم فرصت‌های از دست رفته را با مدال المپیک ۲۰۲۴ جبران کنم/ دینم را به مردم ادا می‌کنم

فرزان عاشورزاده در گفت‌وگو با تسنیم، در خصوص شرایطش عنوان کرد: بعد از اینکه قراردادم را یک سال دیگر با تیم کن تمدید کردم، از این هفته مسابقات لیگ برتر تکواندو در کنار بچه‌ها قرار گرفتم تا به امید خدا در پایان فصل یک نتیجه خوب را کسب کنیم. 

وی در پاسخ به این سوال که خیلی‌ها دوست داشتند فرزان در کنار سایر ملی‌پوشان برای کسب سهمیه المپیک تلاش می‌کرد، گفت: اگر بخواهم در خصوص این موضوع صحبت کنم، حرف‌های زیادی وجود دارد. یکسری اتفاقات در ابتدا، اواسط و اواخر کسب سهمیه المپیک برایم افتاد که نتوانستم عملکرد خوب سالیان گذشته را به نمایش بگذارم. همین موضوع باعث شد که به صورت طبیعی از کسب سهمیه المپیک عقب بیفتم. 

قهرمان سابق تکواندو جهان تصریح کرد:  چیزی که یک نفر را نکشد او را قوی‌تر خواهد کرد. بعد از اتفاقاتی که برای من رخ داد قوی‌تر شدم و قصد دارم با تصمیمات بهتر برای آینده باتجربه‌تر پیش بروم. با توجه به شرایط سنی این فرصت را دارم که از حالا برای المپیک ۲۰۲۴ و حتی ۲۰۲۸ برنامه‌ریزی کنم.

عاشورزاده افزود: اصلا به دنبال این نیستم که اعتبار را از بیرون به من بدهند و در چندین سال اخیر تجربیاتی به دست آوردم که نگاهم به ورزش حرفه‌ای و زندگی تغییر کرده است. تمام تلاشم را انجام خواهم داد تا ابتدا شخصیت قهرمانی المپیک را کسب کنم و با این شخصیت بتوانم روزی به این مدال دست پیدا کنم. 

قهرمان بازی‌های آسیایی اینچئون در پاسخ به این سوال که هنوز تکواندو برای او جذابیت سال‌های گذشته را دارد، گفت: خوشبختانه تکواندوی من با اوج شروع شد و حسی و حال‌هایی را تجربه کردم که یک ورزشکار برای رسیدن به آنها باید چندین سال تلاش می‌کرد تا به آنها دست پیدا کند. بعد از تجربه این حس و حال در دو، سه سال اخیر نتوانستم آن را تجربه کنم، اما به این دیدگاه رسیدم که زندگی همین گونه است. 

وی خاطرنشان کرد: شاید در تکواندو هنوز نتوانسته باشم برخی افتخارات و لذت‌ها را تجربه کنم، اما در زندگی خیلی چیزها برایم عادت شد که شیرینی خاص خود را داشت. زمانی تکواندو برای من خوب بود، اما بیرون اینگونه نبود. زندگی پر از فراز و نشیب است و انسان‌ها هستند که لذت‌ها را می‌سازند. در چند سال اخیر به قدری از شکست‌ها درس گرفتم که از پیروزی‌ها به آن نرسیده بودم و امیدوارم در ادامه نیز هر چیزی که خیر و صلاح است برایم اتفاق بیفتد. 

عاشورزاده در خصوص اینکه همچنان به کسب مدال المپیک امیدوار است، گفت: برنامه‌ من برای آینده کسب مدال المپیک است. زمانی شاید برخی حرف‌ها را به خاطر جوان بودن می‌زدم، اما روزگار و بالا و پایین‌ها ورزش قهرمانی تجربیات زیادی برای من به همراه داشت و باعث شد به دیدگاه‌های خوبی برسم. همیشه نگاه من به زندگی و دنیای قهرمانی از بالا و وسیع بوده است و خوشبختانه هر مسابقه جایگاه خود را دارد تا روزی به سکوی المپیک برسم. تمام تلاشم این خواهد بود که فرصت از دست رفته المپیک ۲۰۱۶ و المپیک ۲۰۲۰ را در المپیک ۲۰۲۴ جبران کنم. 

وی در خصوص تغییر وزن خود گفت: تصمیم نهایی من برای مسابقات آینده و انتخابی‌ها حضور در وزن ۶۳ کیلوگرم خواهد بود. بعد از رسیدن به جایگاه مناسب در رنکینگ نیز در گرندپری‌ها در وزن ۶۸ کیلوگرم حضور خواهم داشت. مسیر کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۴ از بعد از المپیک ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد و ما تا پایان سال نیز مسابقات قهرمانی آسیا و چندین تورنمنت را خواهیم داشت و دیدگاه من نیز به دنیای قهرمانی قشنگ است.

دارنده مدال برنز بازی‌های آسیایی اندونزی در خصوص حضور برخی ورزشکاران در کشورهای دیگر و احتمال چنین تصمیمی توسط او گفت: هیچ کسی از آینده خبر ندارد، اما در حال حاضر قطعا شرایط برای من اینگونه نیست و در کشور خودم بهترین جایگاه‌ها را دارم. همیشه نگاه عوامل فدراسیون و کادرهای مختلف تیم ملی مثبت بوده و با هر کادری که کار کردم به من اعتبار و انگیزه داده است.

عاشورزاده تاکید کرد: تا به امروز چنین تصمیم و قصدی نداشتم و هیچ اقدامی نیز برای این کار انجام ندادم و دوست هم ندارم انجام دهم. خیلی دوست داشتم بعد از مدال المپیک این جمله را بگویم، اما اگر در حال حاضر تلاشی انجام می‌دهم و اینجا ایستادم به خاطر این بوده که دین خود را به مردمم ادا کنم. شاید خیلی‌ها این حرف را زده باشند، اما من با تمام وجود این حرف را می‌زنم.

وی تصریح کرد: مرز ناامیدی و قهرمانی یک تصمیم است. خیلی نفرات که از من بهتر بودند آمدند و رفتند، اما من ایستادم تا دین خود را به مردم ادا و مدال نداشته المپیک را کسب کنم. خیلی دوست داشتم این اتفاق زودتر بیفتد اما باید صبور باشم. همه افراد در هر حرفه‌ای باید صبر را تمرین کنند و ما نیز باید مثل بقیه انسان‌ها این کار را انجام دهم و تمام وجود خود را برای ادای دین بگذارم. 

عاشورزاده در خصوص شرایط ملی‌پوشان در آستانه فینال گرندپری و کسب سهمیه المپیک گفت: نمی‌توان مسابقات را پیش‌بینی کرد، اما بچه‌ها توانایی خود را بارها ثابت کردند. امیدوارم در روسیه نیز توانایی‌های خود را به نمایش بگذارند و در آخر سه سهمیه المپیک را کسب کنند. من با این بچه‌ها زندگی کردم و با تمام وجود از موفقیت‌ آنها خوشحال می‌شوم. 

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

تایسون فیوری بهترین بوکسور سنگین‌وزن جهان شد

۱۳۹۹/۰۵/۱۱ ۱۶:۳۲

هوادار گزارش می دهد، براساس رنکینگ مجله رینگ، تایسون فیوری در صدر بهترین بوکسورهای سنگین‌وزن جهان قرار گرفت.

رده‌بندی جهانی تکواندوکاران اعلام شد

۱۳۹۹/۰۵/۱۱ ۱۰:۰۴

هوادار گزارش می دهد، رنکینگ المپیکی مرداد ماه تکواندوکاران از سوی فدراسیون جهانی اعلام شد و هوگوپوشان کشورمان جایگاه خود را در رنکینگ حفظ کردند.

فدراسیون جهانی تکواندو، در مورد رقابتهای نوجوانان جهان تصمیم‌گیری خواهد کرد

۱۳۹۹/۰۵/۱۱ ۰۹:۴۲

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون جهانی تکواندو در مورد وضعیت مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان به میزبانی صوفیه تصمیم گیری خواهد کرد.

یک دقیقه سکوت، راه‌حل معترضان در المپیک توکیو

۱۳۹۹/۰۵/۱۱ ۰۹:۴۰

هوادار گزارش می دهد، یکی از راه‌ حل‌های معترضان سیاسی در بازی‌های المپیک می‌تواند یک دقیقه سکوت باشد.

دوپینگی بودن دو ووشوکار کشور اعلام شد

۱۳۹۹/۰۵/۰۷ ۱۵:۴۳

هوادار گزارش می دهد، دو ملی پوش مدال‌آور در جام جهانی ووشو ۲۰۱۸ چین تست دوپینگشان مثبت اعلام شد.

تغییر در برنامه‌های آماده‌سازی بوکسورهای المپیکی

۱۳۹۹/۰۵/۰۷ ۰۹:۲۷

هوادار گزارش می دهد، علیرضا استکی سرمربی تیم ملی برنامه تمرینی جدیدی به بوکسورهای المپیکی ارائه داد.

اوجاقی سرپرست نایب رئیسی فدراسیون ووشو شد

۱۳۹۹/۰۴/۲۱ ۱۴:۳۰

هوادار گزارش می دهد، رئیس فدراسیون ووشو در حکمی حسین اوجاقی را به‌عنوان سرپرست نایب رئیسی این فدراسیون منصوب کرد.

تکلیف لیگ‌های ووشو مشخص شد

۱۳۹۹/۰۴/۲۱ ۱۳:۱۶

هوادار گزارش می دهد، جلسه تصمیم‌گیری لیگ‌های ووشو برگزار و جایگاه تیم‌ها در لیگ‌های مختلف مشخص شد.

وزیر ورزش و جوانان حکم رئیس فدراسیون ووشو را صادر کرد

۱۳۹۹/۰۴/۱۷ ۱۲:۴۴

هوادار گزارش می دهد، مسعود سلطانی‌فر حکم امیر صدیقی را به عنوان رئیس فدراسیون ووشو صادر کرد.

جام‌جهانی ساندا به‌تعویق افتاد

۱۳۹۹/۰۴/۱۷ ۱۰:۲۸

هوادار گزارش می دهد، با تصمیم فدراسیون جهانی ووشو (IWUF)، جام‌جهانی ساندا به‌تعویق افتاد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد