عاشورزاده: پس از ریو چالش‌های من شروع شد- در کلکسیون افتخاراتم جای مدال المپیک خالی است

هوگوپوش وزن ۵۸- کیلوگرم تیم ملی تکواندو گفت: دو، سه سال پیش مشکلی نداشتم اما پس از المپیک و ناکامی در این مسابقات چالش‌های من شروع شد.

عاشورزاده: پس از ریو چالش‌های من شروع شد- در کلکسیون افتخاراتم جای مدال المپیک خالی است

به گزارش هوادار، فرزان عاشورزاده اظهار داشت: یکی از شرط های کادرفنی برای ورودم به اردوی تیم ملی موفقیت در جام ریاست بود. خداراشکر در این رقابت سربلند بیرون آمدم و توانستم نظر کادرفنی را برای ورود به اردوی تیم ملی جلب کنم.

وی افزود: در این آزمون برای تک تک حریفانم برنامه ریزی کرده بودم. تمام تمرکزم روی پیروزی در جام ریاست بود. برایم فرقی نداشت که با چه امتیازی برنده می شوم تنها پیروزی برایم مهم بود که اتفاق افتاد.

قهرمان رقابت های جهانی روسیه ادامه داد: جام ریاست سطح فنی خوبی داشت و رقبا با آمادگی کامل در این مسابقات حاضر شده بودند. من هم در این مدت به خوبی تمرین کردم تا با آمادگی روحی و بدنی مطلوب به مصاف حریفانم بروم. این مسیر خوشبختانه به خوبی گذشت. هدفم این بود در آزمونی که کادرفنی برایم در نظر گرفته بودند موفق باشم. حالا منتظر تصمیم کادرفنی هستم تا ببینم چه دستوری می دهند تا برایش برنامه ریزی کنم.

عاشورزاده ادامه داد: برای جام فجر نیز ثبت نام کردم و دوست داشتم که در این رقابت ها نیز شرکت کنم اما در دیدار با ابراهیم صفری مصدوم شدم و نتوانستم به شرایطی برسم که در جام فجر مبارزه کنم به همین دلیل این رقابت ها را از دست دادم. با این که به امتیاز این رقابت ها نیاز داشتم اما نمی خواستم طمع کسب این امتیاز باعث شود تا مصدومیتم دوچندان گردد. به هرحال مسابقه بزرگی در پیش است اگر توفیق شامل حال من شد و کادرفنی صلاح دانستند من را برای حضور در قهرمانی جهان انتخاب کردند دوست دارم بدون آسیب دیدگی تمرینات اردوی تیم ملی را دنبال کنم.

وی یادآور شد: به هرحال از حالا خودم را آماده کرده ام برای هر تصمیمی که کادرفنی می گیرد و آن را می پذیرم. وظیفه من تمرین کردن است و من تمریناتم را دنبال خواهم کرد. اگر در تقدیرم باشد و خدا بخواهد به قهرمانی جهان می روم و اگر نه هم که نمی روم. لطف خدا همیشه شامل حال من بوده است و روزی دهنده خداست. دراین موضوع نیز خودم را به خدا سپرده ام و توکلم به اوست.

هوگوپوش وزن ۵۸- کیلوگرم تیم ملی تصریح کرد: من دو، سه سال پیش هیچ چالشی نداشتم. اما بعد از المپیک و نتیجه ای که در ریو کسب کردم خیلی از نگاه ها نسبت به من تغییر کرد. پس از بازگشت از این بازی ها چالش های من شروع شد. در این مدت تلاش کردم تا آنقدر قوی باشم تا این چالش ها من را از پا نندازد. من الان ۲۲ ساله هستم اما دل یک مرد ۵۰ ساله را دارم. تمام این سختی ها را پشت سرگذاشتم البته در همه حال لطف و مرحمت خدا را دیده ام.

فرزان عاشورزاده عنوان کرد: سال ۲۰۱۸ برایم خوب بود . امیدوارم امسال نیز دست پر باشم.  البته در ورزش قهرمانی هیچ تضمینی وجود ندارد. سال ۲۰۱۹ را با ۲۰ امتیاز شروع کردم اما شاید با صفر امتیاز آن را تمام کنم و شاید هم با صفر شروع کنید و با ۱۰۰ امتیاز به پایان برسد. به هرحال هیچ چیزی قطعی نیست. من تمام تلاشم این است که بهترین باشم. خوب تمرین کنم و قدر فرصت هایی که در اختیار دارم را بدانم.

وی گفت: عهدی با خدای خودم بستم و براساس آن چارچوب پیش می روم. حالا مدال المپیک را به من بدهد یا ندهد من براساس همان عهدم پیش می روم. حتی اگر به قهرمانی جهان هم نروم این روحیه را از دست نخواهم داد. به هرحال هیچ تضمینی وجود ندارد که اگر قهرمان جهان بشوم حتما المپیک بروم. شاید قهرمان نشدم و به المپیک بروم ودر المپیک مدال هم  بگیرم. به هرحال در کلکسیون افتخاراتم جای مدال المپیک خالی است و باید آنرا به دست بیاورم.

 عاشورزاده اظهار داشت: من خیلی سختی کشیده ام و این سختی ها مرا قوی کرده است. در طول اردوهایم کیلوهای زیادی را کم می کنم. انتخابم را کرده ام و می خواهم در وزن ۵۸ کیلوگرم باقی بمانم. خیلی برایم سخت است اما به هدفم که فکر می کنم این سختی ها را تحمل می کنم. هیچ وقت نمی خواهم کم بیاورم و در این مسیر پیش می روم تا به هدفم برسم.در این میان شاید برخی ها خوشحال بشوند که فرزان به هدفش نرسد اما من توجهی به این مسائل ندارم و براساس هدف خودم پیش می روم.

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

تکواندو قهرمانی جهان؛ صعود سروش احمدی به نیمه نهایی ، حذف برخورداری و کیمیا همتی

۳۲۶۱/۱۰/۳۰ ۲۰:۲۶

سروش احمدی با شکست دادن حریف آذربایجانی برای صعود به نیمه نهایی تکواندو قهرمانی جهان مجوز گرفت اما مهران برخورداری و دختر ایرانی حذف شده های ایران در روز  چهارم شدند.

تکواندو قهرمانی جهان؛ حذف بخشی در راند طلایی، پریسا جوادی و کیانی کنار رفتند

۳۲۶۱/۱۰/۲۹ ۱۹:۳۸

امیرمحمد بخشی تکواندوکار وزن ۷۴- کیلوگرم کشورمان در راند طلایی به حریف اسپانیایی باخت ،پریسا جوادی هم در یکقدمی مدال حذف شد.
 

تکواندو قهرمانی جهان؛ سروش احمدی نقره گرفت، پایان کار بدون طلا

۲۶۴۰/۰۸/۱۰ ۲۰:۲۲

سروش احمدی در  وزن ۶۳- کیلوگرم در فینال مسابقات قهرمانی جهان تکواندو با شکست مقابل نماینده چین به مدال نقره رسید.

تکواندو قهرمانی جهان ؛ باخت برخورداری به حریف آلمانی ، کیمیا همتی در یک هشتم نهایی

۲۶۴۰/۰۸/۰۹ ۱۸:۴۷

مهران برخورداری تکواندوکار وزن ۸۰- کیلوگرم کشورمان برابر هوگوپوش با تجربه آلمانی که در رنک ۱۱ جهان قرار دارد نتیجه را اگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.
 

تکواندو قهرمانی جهان؛ شروع پریسا جوادی، ناهید کیانی و بخشی با پیروزی

۲۶۴۰/۰۸/۰۸ ۱۳:۱۲

روز سوم مسابقات تکواندو قهرمانی جهان با پیروزی و صعود دو دختر ایرانی و امیرمحمد بخشی در منچستر انگلیس همراه شد.

تکواندو قهرمانی جهان؛ هادی پور به نیمه نهایی رفت

۲۶۴۰/۰۸/۰۷ ۱۹:۴۱

آرمین هادی پور در دومین روز مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ تکواندو با پیروزی در سالن "آرنا" منچستر شروع کرد و با شکست دادن رقبایش به نیمه نهایی صعود کرد.
 

ویزای تکواندوکاران هندی‌‌‌ هم صادر نشد- فقط دو نفر از شاگردان معتمد به منچستر رفتند

۲۰۱۹/۰۵/۱۹ ۱۴:۲۷

بیست و چهارمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان در حالی به میزبانی کشور انگلیس در حالی پیگیری است که ۱۴ نفر از هوگوپوشان هندی شانس حضور در این رقابت‌ها را از دست دادند.

تکواندو قهرمانی جهان؛ حذف آخرین دختر ایرانی، پایان کار تیم دختران با یک نقره

۲۰۱۹/۰۵/۱۹ ۱۴:۰۷

یلدا ولی‌نژاد تکواندوکار وزن ۶۲- کیلوگرم کشورمان با قبول شکست برابر نماینده برزیل از دور رقابت ها کنار رفت.

لیگ کاراته سری آ؛ کاتای تیمی مردان به برنز رسید

۲۰۱۹/۰۵/۱۹ ۱۱:۰۵

کاتای تیمی مردان کشورمان با پیروزی مقابل تیم صربستان صاحب مدال برنز لیگ سری آ ترکیه شد.

انگلیسی ها ویزای عرفان ناظمی را هم ندادند

۲۰۱۹/۰۵/۱۷ ۲۰:۵۸

کارشکنی سفارت انگلیس در صدور روادید تکواندوکاران کشورمان برای حضور در مسابقات جهانی باعث شد پس از میرهاشم حسینی، عرفان ناظمی هم  حضور در این رویداد بزرگ را از دست بدهد.
 

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد