عاشورزاده: پس از ریو چالش‌های من شروع شد- در کلکسیون افتخاراتم جای مدال المپیک خالی است

هوگوپوش وزن ۵۸- کیلوگرم تیم ملی تکواندو گفت: دو، سه سال پیش مشکلی نداشتم اما پس از المپیک و ناکامی در این مسابقات چالش‌های من شروع شد.

عاشورزاده: پس از ریو چالش‌های من شروع شد- در کلکسیون افتخاراتم جای مدال المپیک خالی است

به گزارش هوادار، فرزان عاشورزاده اظهار داشت: یکی از شرط های کادرفنی برای ورودم به اردوی تیم ملی موفقیت در جام ریاست بود. خداراشکر در این رقابت سربلند بیرون آمدم و توانستم نظر کادرفنی را برای ورود به اردوی تیم ملی جلب کنم.

وی افزود: در این آزمون برای تک تک حریفانم برنامه ریزی کرده بودم. تمام تمرکزم روی پیروزی در جام ریاست بود. برایم فرقی نداشت که با چه امتیازی برنده می شوم تنها پیروزی برایم مهم بود که اتفاق افتاد.

قهرمان رقابت های جهانی روسیه ادامه داد: جام ریاست سطح فنی خوبی داشت و رقبا با آمادگی کامل در این مسابقات حاضر شده بودند. من هم در این مدت به خوبی تمرین کردم تا با آمادگی روحی و بدنی مطلوب به مصاف حریفانم بروم. این مسیر خوشبختانه به خوبی گذشت. هدفم این بود در آزمونی که کادرفنی برایم در نظر گرفته بودند موفق باشم. حالا منتظر تصمیم کادرفنی هستم تا ببینم چه دستوری می دهند تا برایش برنامه ریزی کنم.

عاشورزاده ادامه داد: برای جام فجر نیز ثبت نام کردم و دوست داشتم که در این رقابت ها نیز شرکت کنم اما در دیدار با ابراهیم صفری مصدوم شدم و نتوانستم به شرایطی برسم که در جام فجر مبارزه کنم به همین دلیل این رقابت ها را از دست دادم. با این که به امتیاز این رقابت ها نیاز داشتم اما نمی خواستم طمع کسب این امتیاز باعث شود تا مصدومیتم دوچندان گردد. به هرحال مسابقه بزرگی در پیش است اگر توفیق شامل حال من شد و کادرفنی صلاح دانستند من را برای حضور در قهرمانی جهان انتخاب کردند دوست دارم بدون آسیب دیدگی تمرینات اردوی تیم ملی را دنبال کنم.

وی یادآور شد: به هرحال از حالا خودم را آماده کرده ام برای هر تصمیمی که کادرفنی می گیرد و آن را می پذیرم. وظیفه من تمرین کردن است و من تمریناتم را دنبال خواهم کرد. اگر در تقدیرم باشد و خدا بخواهد به قهرمانی جهان می روم و اگر نه هم که نمی روم. لطف خدا همیشه شامل حال من بوده است و روزی دهنده خداست. دراین موضوع نیز خودم را به خدا سپرده ام و توکلم به اوست.

هوگوپوش وزن ۵۸- کیلوگرم تیم ملی تصریح کرد: من دو، سه سال پیش هیچ چالشی نداشتم. اما بعد از المپیک و نتیجه ای که در ریو کسب کردم خیلی از نگاه ها نسبت به من تغییر کرد. پس از بازگشت از این بازی ها چالش های من شروع شد. در این مدت تلاش کردم تا آنقدر قوی باشم تا این چالش ها من را از پا نندازد. من الان ۲۲ ساله هستم اما دل یک مرد ۵۰ ساله را دارم. تمام این سختی ها را پشت سرگذاشتم البته در همه حال لطف و مرحمت خدا را دیده ام.

فرزان عاشورزاده عنوان کرد: سال ۲۰۱۸ برایم خوب بود . امیدوارم امسال نیز دست پر باشم.  البته در ورزش قهرمانی هیچ تضمینی وجود ندارد. سال ۲۰۱۹ را با ۲۰ امتیاز شروع کردم اما شاید با صفر امتیاز آن را تمام کنم و شاید هم با صفر شروع کنید و با ۱۰۰ امتیاز به پایان برسد. به هرحال هیچ چیزی قطعی نیست. من تمام تلاشم این است که بهترین باشم. خوب تمرین کنم و قدر فرصت هایی که در اختیار دارم را بدانم.

وی گفت: عهدی با خدای خودم بستم و براساس آن چارچوب پیش می روم. حالا مدال المپیک را به من بدهد یا ندهد من براساس همان عهدم پیش می روم. حتی اگر به قهرمانی جهان هم نروم این روحیه را از دست نخواهم داد. به هرحال هیچ تضمینی وجود ندارد که اگر قهرمان جهان بشوم حتما المپیک بروم. شاید قهرمان نشدم و به المپیک بروم ودر المپیک مدال هم  بگیرم. به هرحال در کلکسیون افتخاراتم جای مدال المپیک خالی است و باید آنرا به دست بیاورم.

 عاشورزاده اظهار داشت: من خیلی سختی کشیده ام و این سختی ها مرا قوی کرده است. در طول اردوهایم کیلوهای زیادی را کم می کنم. انتخابم را کرده ام و می خواهم در وزن ۵۸ کیلوگرم باقی بمانم. خیلی برایم سخت است اما به هدفم که فکر می کنم این سختی ها را تحمل می کنم. هیچ وقت نمی خواهم کم بیاورم و در این مسیر پیش می روم تا به هدفم برسم.در این میان شاید برخی ها خوشحال بشوند که فرزان به هدفش نرسد اما من توجهی به این مسائل ندارم و براساس هدف خودم پیش می روم.

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

ترکیب تیم ملی تکواندو برای قهرمانی جهان کامل شد

۱۳۹۷/۱۲/۲۷ ۱۴:۲۵

مرحله نهایی مسابقات انتخابی تکواندو برای اعزام به مسابقات قهرمانی جهان در سه وزن ۵۸-، ۸۰- و ۸۷- کیلوگرم صبح امروز برگزار و در نهایت ترکیب تیم ملی تکواندو کشورمان کامل شد.

تکواندو قهرمانی جهان؛ تکلیف ۳ وزن باقی مانده فردا مشخص می‌شود

۱۳۹۷/۱۲/۲۶ ۱۲:۲۴

مرحله نهایی مسابقات انتخابی هوگوپوشان در سه وزن ۵۸-، ۸۰- و ۸۷- کیلوگرم فردا (دوشنبه – ۲۷ اسفندماه) برگزار می شود تا تکلیف نفرات اعزامی مشخص شود.

رئیس پیشین جودو:‌ هرجا نیاز باشد در خدمت جودو هستم- دوستان احساسی تصمیم گرفتند

۱۳۹۷/۱۲/۲۶ ۰۹:۵۱

رئیس سابق فدراسیون جودو گفت: به عنوان عضو کوچکی از خانواده جودو هرجا به حضور من نیاز باشد در خدمت هستم.

امیر علی اکبری حریف آمریکایی را ناک اوت کرد

۱۳۹۷/۱۲/۲۵ ۲۳:۰۱

امیرعلی اکبری فایتر ایرانی حاضر در سازمان ACA حریف آمریکایی را در راند اول شکست داد.

میراسماعیلی: بعد از انتخاب شدن، حس قهرمانی در جهان را داشتم

۱۳۹۷/۱۲/۲۵ ۱۲:۳۸

آرش میراسماعیلی پس از پیروزی در انتخابات جودو گفت:حس قهرمان شدن در جهان را داشتم.

داورزنی : خودزنی ها عامل ناکامی جودو بوده -هیات مدیره پرسپولیس معرفی می‌شود

۱۳۹۷/۱۲/۲۵ ۱۲:۲۷

معاون وزیر ورزش با بیان اینکه جودو بدلیل اختلافات و خودزنی ها طی سال های اخیر در وضعیت خوبی قرار ندارد گفت: از میراسماعیلی می خواهم به ظرفیت جودو در سراسر کشور توجه ویژه داشته باشد.

مجمع انتخابات فدراسیون جودو؛ میراسماعیلی رئیس شد

۱۳۹۷/۱۲/۲۵ ۱۱:۲۹

مجمع انتخاباتی فدراسیون جودو با انتخاب آرش میراسماعیلی به عنوان رئیس جدید به پایان رسید.

مجمع انتخابات فدراسیون جودو، انصراف دو کاندیدا به خاطر میراسماعیلی

۱۳۹۷/۱۲/۲۵ ۱۱:۱۸

مجمع انتخابات فدراسیون جودو با انصراف دو کاندیدا به نفع آرش میراسماعیلی ادامه دارد.

کناره گیری مازیار ناظمی از انتخابات جودو؛ مجمع فدراسیون فردا صبح

۱۳۹۷/۱۲/۲۴ ۲۳:۵۳

مدیر روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان در فاصله کمتر از یک روز تا برگزاری انتخابات فدراسیون جودو انصراف خود را از حضور در انتخابات اعلام کرد.

مجمع فدراسیون جودو شنبه برگزار می شود- انصراف عبدی به نفع میر اسماعیلی

۱۳۹۷/۱۲/۲۴ ۰۱:۲۳

منصور عبدی کاندید ریاست فدراسیون جودو به سود آرش میراسماعیلی از حضور در انتخابات انصراف داد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد