علیقارداشی: بعضی اردوهای پینگ پنگ به دلایل مالی برگزار نشد- پیشنهاد حضور سرمربیان کروات و بلاروس را رد کردیم

رئیس فدراسیون پینگ پنگ گفت: کسب سهمیه المپیک با شیوه جدید سخت‌تر از گذشته است و قرار شده تصمیم نهایی تا چند ماه دیگر گرفته شود.

علیقارداشی: بعضی اردوهای پینگ پنگ به دلایل مالی برگزار نشد- پیشنهاد حضور سرمربیان کروات و بلاروس را رد کردیم

به گزارش هوادار، مهرداد علی‌قارداشی درباره شرایط فدراسیون پینگ پنگ اظهار داشت: ما هم تابع شرایط کشور هستیم و اگر شرایط کلی بهتر شود، وضعیت برای همه نهادها و سازمان‌ها بهبود پیدا خواهد کرد. چندی قبل عنوان شد که بودجه فدراسیون‌ها نسبت به سال قبل کمتر می‌شود، پس باید مدیریت بهتر ار منابع مالی و انسانی داشته باشیم. ما سعی کرده‌ایم همه رده‌های سنی را لحاظ کنیم و فرصت‌های خوبی را برای همه فراهم بیاوریم که خوشبختانه سال گذشته جزو فدراسیون‌های برتر هم بودیم و امیدواریم این شرایط ادامه داشته باشد.

وی درباره عملکرد ملی‌پوشان در مسابقات قهرمانی جهان گفت: در بعضی از بخش‌ها نتایج به دست آمده بالاتر از انتظار و در برخی دیگر نیز در حد انتظارمان بود. باید این نکته را بگویم که گاهی اوقات ممکن است یک بازیکن به بازیکنی که رنکینگ پایین‌تری از خود دارد، ببازد، درست همانطور که ممکن است برابر نفری بهتر از خود برنده شود.

رئیس فدراسیون درباره انتشار رنکینگ فدراسیون جهانی پس از مسابقات قهرمانی جهان در مجارستان عنوان کرد: ما در مجموع همه رده‌ها و بخش‌ها ۱۲۰ پله صعود داشتیم که این قابل توجه است. باید به این نکته توجه کرد که از مجموع ۲۲۶ عضو فدراسیون جهانی، ۱۰۹ کشور در مجارستان نماینده داشتند که این کشورها به دنبال ارتقا رنکینگ و کسب رتبه بودند.

علی‌قارداشی درباره عدم تشکیل اردوهای مستمر تیم ملی که انتقاداتی را نیز به دنبال داشت، گفت: همانطور که می دانید در حال حاضر بازیکنانی از ایران در لیگ‌های اتریش، فرانسه، آلمان و ترکیه حضور دارند که بخشی از این اتفاق به دلایل پیشرفت فنی و بخشی دیگر نیز مربوط به درآمدزایی بازیکنان می‌شود. همین مسئله کمی کار را برای تشکیل اردوهای مستمر تیم ملی کم می‌کند، ضمن اینکه برخی اردوها نیز به دلایل مالی برگزار نشد. ضمن اینکه نباید این شرایط را با گذشته مقایسه کرد. در گذشته بازیکن لژیونر نداشتیم و شرایط مالی هم به شکلی بود که امکان برگزاری اردوهای مستمر با حضور بازیکنان تمرینی خارجی فراهم بود. این وضعیت برای دیگر رشته‌ها نیز وجود دارد و فقط مختص به تنیس روی میز نیست. همچنین باید اشاره کنم همین لژیونر شدن بازیکنان نیز نوعی آماده‌سازی برای تیم ملی است.

وی درباره شانس پینگ‌پنگ‌بازان ایران برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ خاطرنشان کرد: نحوه کسب سهمیه نسبت به گذشته متفاوت شده است که این مسئله کار بازیکنان کشورمان را سخت می‌کند اما کسب سهمیه غیر ممکن نیست. در حاشیه مسابقات قهرمانی جهان در مجارستان اعتراضاتی به این شیوه جدید صورت گرفت و قرار شده در شهریور ماه که مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی اندونزی برگزار می‌شود، تصمیم نهایی در این باره گرفته شود. در حال حاضر مهشید اشتری و ندا شهسواری نفرات اول و دوم در آسیای میانه هستند که در صورت اجرایی شدن شیوه جدید، شانس بانوان برای المپیکی شدن کمتر می‌شود.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز با اشاره به انتخابات میزبان‌های مسابقات قهرمانی جهان در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ اظهار داشت: تقریباً مشخص بود که آمریکا میزبانی ۲۰۲۱ می‌شود، اما واقعیت این است که من به میزبانی این کشور رای ندادم، چون مشکلاتی در اعزام به این کشور وجود دارد.

علی‌قارداشی درباره سه سفر پیاپی به کشورهای مجارستان، آذربایجان و قطر گفت: در مجارستان که مجمع عمومی فدراسیون جهانی برگزار شد و من  توانستم در مراسم توزیع کاپ قهرمانی جهان نیز حضور داشته باشم که افتخار بزرگی برای ایران محسوب می‌شود. همچنین ملاقات‌هایی با نمایندگان چندین برند انجام شد تا اگر فرصتی به وجود آمد، بتوانیم همکاری داشته باشیم. موضوع دیگر درخواست همکاری چند مربی از کرواسی و بلاروس بود. این مربیان خودشان برای حضور در ایران پیشنهاد دادند که البته ما قبول نکردیم، چرا که به توانایی مربیان خودمان ایمان داریم. ضمن اینکه در این شرایط اقتصادی، حضور مربیان حاضر به لحاظ مالی به صرفه نیست. باید به این نکته اشاره کنم که مربیان تیم ملی افتخاری کار می‌کنند و به آنها پول نمی‌دهیم، اما در جریان اتفاقات مختلف به آنها پاداش‌های مختلفی تاکنون اهدا شده است.

وی افزود: سفر به آذربایجان نیز در راستای تداوم همکاری‌ها و ارتباط‌های دو کشور بود. در قطر نیز با رئیس فدراسیون این کشور درباره مسائل مختلف از جمله شرایط کسب سهمیه المپیک در آسیا صحبت کردم. همچنین ملاقات خوبی با مالک یک برنده معتبر داشتم که می‌تواند منجر به همکاری‌های خوبی شود.

افزودن نظر

اخبار سایر رشته‌ها

دو کوهنورد ایرانی در راه صعود به قله ۸۰۰۰ متری

۱۳۹۸/۰۶/۲۶ ۱۱:۵۴

هوادار گزارش می دهد، دو کوهنورد کشورمان قصد دارند در این پاییز قله ۸۲۰۱ متری چوآیو را صعود کنند.

با حکم سلیمانی؛ یک قطری رییس کمیته فنی اسکواش غرب آسیا شد

۱۳۹۸/۰۶/۲۶ ۱۰:۰۹

هوادار گزارش می دهد، با حکم رئیس کنفدراسیون اسکواش غرب آسیا، یک قطری رییس کمیته فنی شد.

چین میزبان مسابقات جهانی وزنه‌برداری در سال ۲۰۲۲ شد

۱۳۹۸/۰۶/۲۶ ۱۰:۰۵

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون جهانی وزنه‌برداری میزبانی مسابقات جهانی در سال ۲۰۲۲ را به چانگ‌کینگ چین داد.

احمدی مدیر تیم‌های ملی فدراسیون دوچرخه سواری شد

۱۳۹۸/۰۶/۲۳ ۱۲:۴۲

هوادار گزارش می دهد، طی حکمی از سوی خسرو قمری، سرپرست مدیریت تیم‌های ملی دوچرخه سواری منصوب شد.

عدم اطمینان فدرر برای حضور در المپیک توکیو

۱۳۹۸/۰۶/۲۳ ۱۱:۰۴

هوادار گزارش می دهد، تنیسور سوئیسی مطرح مردان جهان اعلام کرد هنوز برنامه‌اش برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو مشخص نیست.

هشدار عضو ارشد انجمن پزشکی ژاپن به خاطر گرمای زیاد در المپیک

۱۳۹۸/۰۶/۲۳ ۱۰:۰۰

هوادار گزارش می دهد، عضو ارشد انجمن پزشکان ژاپن به خاطر گرمای زیاد و رطوبت بالا در توکیو در زمان برگزاری بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ هشدار داد.

پتروشیمی تمام ملی پوشان تنیس روی میز را به خدمت گرفت!

۱۳۹۸/۰۶/۲۲ ۱۳:۰۵

هوادار گزارش می دهد، تیم تنیس روی میز پتروشیمی برای حضور در لیگ برتر تمام ملی پوشان را به خدمت گرفت.

کاپ آسیایی هند| رکابزنان ایران دو مدال دیگر کسب کردند

۱۳۹۸/۰۶/۲۰ ۱۴:۱۱

هوادار گزارش می دهد، نمایندگان دوچرخه سواری کشورمان در مسابقات کاپ آسیایی هند صاحب دو مدال دیگر شدند.

ملی‌پوش هندبال ایران راهی لیگ ایتالیا شد/ یوسفی‌نژاد: منتظر چالش جدید هستم

۱۳۹۸/۰۶/۲۰ ۱۱:۵۲

هوادار گزارش می دهد، ملی‌پوش هندبال ایران با عقد قراردادی رسماً به تیم سیه‌نا پیوست.

یک برنز دیگر برای نمایندگان دوچرخه سواری ایران در کاپ آسیایی هندوستان

۱۳۹۸/۰۶/۲۰ ۰۹:۵۳

هوادار گزارش می دهد، نمایندگان دوچرخه سواری کشورمان در کاپ آسیایی هندوستان صاحب یک مدال برنز دیگر شدند.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد