علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه‌برداری ماند

هوادار گزارش می دهد، علی مرادی بار دیگر به عنوان رئیس فدراسیون وزنه‌برداری انتخاب شد.

علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه‌برداری ماند

به گزارش تسنیم، مجمع انتخاباتی فدراسیون وزنه برداری از ساعت ۱۰ صبح امروز  (یکشنبه) با ریاست محمدرضا داورزنی در آکادمی ملی المپیک آغاز شد و علی مرادی با ۲۲ رای از ۴۳ رای به عنوان رئیس این فدراسیون باقی ماند.

دستور جلسه نیز صرفا انتخاب رئیس فدراسیون اعلام شد و دبیری مجمع را نیز محسن بیرانوند برعهده داشت که تاکید کرد هر کاندیدا ٧ دقیقه فرصت دارد که راجع به برنامه‌هایش صحبت کند.

محمدرضا آخوندی اولین کاندیدایی بود که برای اعضای مجمع صحبت کرد. وی ضمن تشکر از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک به دلیل برگزاری مجمع در حالتی بی طرف و عادلانه، اعلام کرد: "از هیچ روش غیراخلاقی برای رسیدن به این هدف استفاده نکردیم و حرف جدیدی برای گفتن ندارم جز اینکه امروز روز مهمی برای وزنه برداری ایران است و امیدوارم نتیجه عملکرد اعضای مجمع به روزی بزرگ برای این رشته تبدیل شود.  اکنون وزنه برداری در دوراهی ادامه روند موجود یا تغییر  قرار گرفته که در این خصوص مجمع تعیین کننده است. تغییر شجاعت می‌خواهد."

در ادامه سجاد انوشیروانی نیز گفت: "به پشتوانه همه اهالی وزنه برداری قدم در این راه گذاشتم" و سرتیتر برنامه‌هایش از جمله تغییر ساختار فدراسیون، تجهیز بیشتر هیئت‌ها، احداث کمپ و خانه وزنه برداری، اسپانسرینگ و... را به اعضای مجمع ارائه کرد.

کوروش باقری دیگر کاندیدای احراز ریاست فدراسیون وزنه برداری نیز تاکید کرد: اولین قدم برای رسیدن به موفقیت همبستگی است و امیدوارم بعد از این انتخابات همبستگی بیشتر بروز پیدا کند خصوصا در یک سال اخیر که مسابقات مهمی پیش رو داریم. روسای هیئت ها نقش بسزایی در این موضوع دارند که صاحبان اصلی وزنه برداری هستند. ما در زمینه تجهیزات در سراسر کشور با فرسودگی مواجهیم و هرکسی رئیس فدراسیون وی شود باید این موضوع را مد نظر قرار دهد. در زمینه فدراسیون نیز چالش های زیادی داریم.
وی در پایان صحبت هایش تاکید کرد به دلیل نزدیک بودن تفکراتش به سجاد انوشیروانی، از حضور در انتخابات انصراف می‌دهد.

در ادامه غیبت حسین رضازاده به منزله انصراف از انتخابات لحاظ شد.

نصرت الله عابدینی نیز با تاکید بر اینکه اعضای مجمع نسبت به رای شان مسئول هستند، در ادامه اعلام کرد به نفع سجاد انوشیروانی از انتخابات انصراف می‌دهد.

درحالیکه پیش از این عبدالکریم پورکیان در مجمع غیبت داشت و اعلام شد غیبتش به منزله انصراف لحاظ شده، با نظر رئیس مجمع به ارائه برنامه هایش پرداخت. وی علت حضورش در انتخابات را یک بغض عمیقِ قدیمی از عملکرد مسئولان فدراسیون دانست که اسبقیان به وی تذکر داد نامزدها به ذکر برنامه‌های شان بپردازند و قضاوتی از عملکرد گذشتگان نداشته باشند. با این وجود پورکیان به صحبت هایش ادامه داد و گفت کسی باید رئیس فدراسیون باشد که خودش تمرینات سنگین وزنه برداری را انجام داده باشد.

فرشاد غزالیان دیگر کاندیدای ریاست فدراسیون وزنه برداری رئوس برنامه‌هایش را به اعضای مجمع ارائه کرد.

علی مرادی رئیس پیشین فدراسیون آخرین کاندیدایی بود که برای اهالی مجمع صحبت کرد و ضمن تجلیل از محمد نصیری قهرمان صاحب نام وزنه برداری جهان، از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک به خاطر برگزاری مجمع با شکلی جدید تشکر کرد. او اعلام کرد: "سبک رهبری من اقتضایی است و نگاهی پدرانه دارم که وزنه برداری ما فارغ از شعارها یکی از قدرت های دنیاست." وی آموزش محوری، حفظ و ارتقای قهرمانی در مسابقات مختلف، مدیریت منابع انسانی و مالی، را ۶ استراتژی مدیریتش عنوان کرد.

۴۴ نفر اعضای حاضر در مجمع را تشکیل می دادند که رئیس هیئت آذربایجان شرقی در مجمع غیبت داشت و رای گیری با ۴٣ نفر انجام شد. در خصوص انتخاب ناظر نیز رای گیری شد و در نهایت مهران رئیسی رئیس هیئت وزنه برداری چهارمحال و بختیاری و محمدحسین برخواه نماینده مربیان با رای اعضای مجمع به عنوان ناظر بر رای گیری انتخاب شدند.

اسبقیان مدیر کل امور مشترک فدراسیون ها اعلام کرد هر نامزدی که صاحب ۲۲ رای شود به عنوان رئیس انتخاب خواهد شد و در همین زمان رای گیری با شرکت محمدرضا آخوندی، سجاد انوشیروانی، عبدالکریم پورکیان، فرشاد غزالیان، محمدرضا آخوندی آغاز شد و اعضای مجمع تک به تک رای خود را به صندوق آرا انداختند.

بعد از شمارش آرا، علی مرادی با ۲۲ رای رئیس فدراسیون ماند و به عنوان رئیس فدراسیون وزنه برداری بار دیگر مسئولیت را برعهده گرفت. سجاد انوشیروانی ۱۱ رای کسب کرد، محمدرضا آخوندی صاحب ۸ رای شد و فرشاد غزالیان دو رای به دست آورد.

در ادامه مجمع درخصوص انتخاب دبیر و نایب رئیس به علی مرادی تفویض اختیار کرد.

افزودن نظر

اخبار سایر رشته‌ها

جایزه قدیمی المپیک ۱۸۹۶ به یونان بازگردانده شد

۱۳۹۸/۰۸/۲۶ ۱۰:۴۳

هوادار گزارش می دهد، بعد از مذاکره یونان با دانشگاه آلمان، جایزه قدیمی المپیک ۱۸۹۶ به موزه یونان بازگردانده شد.

خرید بیمارستان در دستور کار فدراسیون پزشکی - ورزشی

۱۳۹۸/۰۸/۲۳ ۱۱:۳۴

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون پزشکی - ورزشی در نظر دارد برای کمک به ورزشکاران یک بیمارستان بخرد.

روادید ملی‌پوشان شمشیربازی برای حضور در مصر صادر شد

۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۴:۱۷

هوادار گزارش می دهد، روادید ملی پوشان شمشیربازی برای حضور در جام‌جهانی مصر صادر شد.

هندبال باشگاه‌های آسیا| چهارمین شکست سپاهان در پنجمین مسابقه

۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۰۹:۴۹

هوادار گزارش می دهد، تیم هندبال سپاهان در پنجمین مسابقه خود در رقابت‌های باشگاه‌های آسیا مغلوب حریف خود شد.

نخستین همایش کمیسیون اخلاق ورزش ایران برگزار می شود

۱۳۹۸/۰۸/۲۱ ۱۶:۴۶

هوادار گزارش می دهد، نخستین همایش کمیسیون اخلاق ورزش ایران روز شنبه ۲۵ آبان در محل سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک واقع در مجموعه ورزشی انقلاب برگزار می شود.

جایزه بزرگ تنیس بانوان| زنجانی قهرمان شد

۱۳۹۸/۰۸/۲۱ ۱۵:۲۳

هوادار گزارش می دهد، فاطمه سادات زنجانی موفق به کسب عنوان قهرمانی رقابت‌های تنیس جایزه بزرگ بانوان کشور شد.

علی‌حسینی از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد

۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۳:۳۳

هوادار گزارش می دهد، سعید علی‌حسینی قهرمان وزنه‌برداری جهان، با امضای نامه بازنشستگی خود، رسماً از دنیای ورزش حرفه‌ای خداحافظی کرد.

تیراندازی قهرمانی آسیا| فروغی در تپانچه ۱۰ متر سهمیه المپیک گرفت

۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۱:۲۴

هوادار گزارش می دهد، ملی‌پوش تپانچه ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا با راهیابی به فینال سهمیه المپیک گرفت.

زمان ثبت‌نام نامزدهای ریاست فدراسیون دوومیدانی اعلام شد

۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۰:۵۸

هوادار گزارش می دهد، وزارت ورزش و جوانان زمان ثبت‌نام نامزدهای ریاست فدراسیون دوومیدانی را اعلام کرد.

یوسف‌نیا مدیر مجموعه ورزشی انقلاب شد

۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۰:۵۶

هوادار گزارش می دهد، سهیل یوسف‌نیا امروز در حکمی به عنوان مدیر جدید مجموعه ورزشی انقلاب معرفی شد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد