غفور: قهرمانی در تهران، حال ما و مردم را خوب می‌کند/ المپیک برای ما همه چیز است

هوادار گزارش می دهد، ملی‌پوش والیبال ایران گفت: مهم است که با تمام توان در مسابقات قهرمانی آسیا بازی کنیم و می‌دانم برای مردم هم این مسابقات مهم است و قهرمانی در این رقابت‌ها، حال ما و مردم را خوب می‌کند.

غفور: قهرمانی در تهران، حال ما و مردم را خوب می‌کند/ المپیک برای ما همه چیز است

به گزارش هوادار، امیر غفور در گفت‌وگو با روابط عمومی فدراسیون والیبال، درباره وضعیت اردوی آماده‌سازی تیم ملی والیبال ایران برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا، اظهار کرد: بعد از این که نتوانستیم در دور اول انتخابی المپیک که در روسیه برگزار شد، به هدف اصلی خودمان یعنی کسب سهمیه المپیک برسیم، تمرینات‌مان را بعد از یک هفته استراحت و با جدیت تمام شروع کردیم. با توجه به استراحتی که داشتیم، کمی زمان می‌خواهیم تا تمرینات به شکل مطلوب خودش برسد اما خدا را شکر هفته خوبی را پشت سر گذاشتیم و ان‌شاءالله از هفته بعد وارد تمرینات تیمی می‌شویم، چون در هفته گذشته بیش‌تر کارهای بدنسازی را انجام دادیم. بهترین دوره تمرینات، همین هفته پیش رو است که کارهای تاکتیکی را انجام خواهیم داد. مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی تهران برگزار می‌شود و هشت تیم نخست وارد مسابقات انتخابی المپیک می‌شوند. برای ما مهم است که قدرت خود را به تیم‌های آسیایی نشان دهیم. مهم است که با تمام توان بازی کنیم و می‌دانم برای مردم هم این مسابقات مهم است و قهرمانی در این رقابت‌ها، حال ما و مردم را خوب می‌کند.

وی درباره سخت بودن حفظ آمادگی بازیکنان با توجه به فشردگی رقابت‌ها، اظهار کرد: مطمئناً حفظ آمادگی در یک بازه طولانی و در اوج ماندن، کار سختی است. لیگ‌های اروپایی، شرایطش با ایران متفاوت است و آن‌جا فشار بیش‌تری به بازیکن وارد می‌شود و البته این مسئله به بالا رفتن تجربه و آمادگی بازیکنان هم کمک می‌کند و امسال بازیکنان لژیونر با وضعیت بدنی خوبی به اردوی تیم ملی پیوستند که نتیجه آن را در لیگ ملت‌ها هم دیدیم. با این ‌حال یک بخشی از قضیه هم به مصدومیت و آسیب‌های احتمالی برمی‌گردد و وقتی همیشه تلاش می‌کنیم تا بدن در اوج آمادگی باشد، درصد احتمال آسیب‌دیدگی هم بالا می‌رود. اما خدا را شکر تا الان تمرینات‌مان خوب بوده و توانسته‌ایم آمادگی خود را در حالت ایده‌آل حفظ کنیم. همان‌طور که می‌دانید بعد از بازی‌های قهرمانی آسیا در تهران، باید برای جام جهانی که از ۹ تا ۲۳ مهر برگزار خواهد شد، به ژاپن برویم و در ۱۵ روز، ۱۱ بازی کنیم که خیلی کار سختی است. همه تیم‌ها با قدرت تمام وارد جام جهانی می‌شوند و به واسطه‌ جایزه مالی این مسابقات، انگیزه‌های زیادی برای موفقیت دارند. ما کار سختی پیش رو داریم اما با این‌حال به بهترین شکل خود را برای همه رقابت‌ها آماده می‌کنیم. اگر کمی نگرانی در این میان باشد، مربوط به بازیکنان است که باید به باشگاه‌های خود برگردند و برای رقابت‌های انتخابی المپیک فرصت کمی جهت هماهنگی خواهیم داشت. با این‌حال امیدوارم از پس این مسئله هم بربیاییم. المپیک برای ما همه چیز است چون همه زحمات ورزشکاران در آن‌جا دیده می‌شود. برای ما مهم است که باز هم به این رقابت‌ها راه پیدا کنیم که مطمئنم با دعای مردم این اتفاق می‌تواند رقم بخورد.

این بازیکن تیم ملی والیبال ایران که در لیگ ایتالیا بازی می‌کند، در پاسخ به این سوال که آیا قبول دارد آمادگی و کیفیت بسیار خوب فعلی او تا حد زیادی مربوط به حضور در آن لیگ است، گفت: اگر واقعاً چنین پیشرفتی در من رخ داده باشد، بابتش خیلی خوشحال هستم. ما زحمت می‌کشیم که به سطح بالاتری برویم و به تیم خودمان هم کمک کنیم. بازی در خارج سخت است و همه بازیکنان لژیونر ما سختی‌های زیادی را تحمل می‌کنند. دوری از خانواده، تنهایی، فشار بازی‌ها و تمرینات و مسائلی از این دست وجود دارند که باید با آن‌ها کنار آمد و خود را در وضعیت خوب حفظ کرد. شاید برای من بازی در ایران راحت‌تر باشد چون اینجا وطن من است و با بازیکنانی که دوست و هم‌زبان من هستند، خیلی شرایط راحت‌تر است. با این‌حال این سختی‌ها باعث پیشرفت ما می‌شود و امیدوارم این پیشرفت برای همه بازیکنان لژیونر و داخلی باشد چون در نهایت سودش را تیم ملی می‌برد.

افزودن نظر

اخبار والیبال

هینن بهترین مربی والیبال لهستان شد

۱۳۹۸/۱۰/۲۸ ۱۶:۵۸

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم ملی والیبال لهستان عنوان بهترین مربی این کشور را به خود اختصاص داد.

سرمربی تیم ملی والیبال استرالیا استعفا کرد

۱۳۹۸/۱۰/۲۸ ۱۴:۰۸

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم ملی والیبال استرالیا از سمت خود کناره‌گیری کرد.

قائمی به تمرینات تیم والیبال شهرداری ارومیه اضافه شد

۱۳۹۸/۱۰/۲۸ ۱۲:۴۴

هوادار گزارش می دهد، دریافت کننده تیم والیبال شهرداری ارومیه با پشت سر گذاشتن دوران مصدومیتش به تمرینات تیم باشگاهی‌اش اضافه شد.

لوبه همچنان به دنبال جانشین ستاره ایرانی/ ترک روی مهره کمر غفور

۱۳۹۸/۱۰/۲۸ ۱۲:۳۲

هوادار گزارش می دهد، باشگاه لوبه برای پر کردن جای خالی پشت خط زن ایرانی‌اش همچنان به دنبال یک بازیکن سطح بالا است.

لیگ والیبال لهستان| شکست اولیشتن با حضور موسوی/ هفتمین شکست ارتش سبز

۱۳۹۸/۱۰/۲۸ ۱۰:۵۷

هوادار گزارش می دهد، تیم والیبال اولیشتن در هفته چهاردهم رقابت‌های لیگ لهستان مغلوب حریف خود شد.

استارت کاپیتان والیبال ایران در چین

۱۳۹۸/۱۰/۲۸ ۰۸:۴۲

هوادار گزارش می دهد، سعید معروف استارت خود را در لیگ والیبال چین زد.

والیبال شهرداری گنبد تقویت شد/ کمالی‌‌پور به جمع گنبد‌ی‌ها پیوست

۱۳۹۸/۱۰/۲۵ ۱۴:۱۴

هوادار گزارش می دهد، پشت خط زن تیم والیبال پیام مشهد پس از جدایی از این تیم راهی گنبد شد.

لئون بالاتر از کوبیاک بهترین بازیکن والیبال لهستان شد

۱۳۹۸/۱۰/۲۵ ۱۳:۳۹

هوادار گزارش می دهد، دریافت کننده کوبایی‌الاصل تیم ملی والیبال لهستان به عنوان بهترین بازیکن این کشور انتخاب شد.

یلی: باید در المپیک عالی باشیم/ سال خوبی داشتم

۱۳۹۸/۱۰/۲۵ ۱۱:۴۰

هوادار گزارش می دهد، بازیکن تیم ملی والیبال گفت: باید در المپیک موفق عمل کنیم و در این رویداد مهم ورزشی، عالی باشیم.

پیروزی تیم عبادی‌پور مقابل تیم موسوی در جام حذفی والیبال لهستان

۱۳۹۸/۱۰/۲۵ ۱۰:۳۵

هوادار گزارش می دهد، در رقابت های جام حذفی والیبال لهستان تیم عبادی‌پور مقابل تیم موسوی به پیروزی رسید.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد