غفور: قهرمانی در تهران، حال ما و مردم را خوب می‌کند/ المپیک برای ما همه چیز است

هوادار گزارش می دهد، ملی‌پوش والیبال ایران گفت: مهم است که با تمام توان در مسابقات قهرمانی آسیا بازی کنیم و می‌دانم برای مردم هم این مسابقات مهم است و قهرمانی در این رقابت‌ها، حال ما و مردم را خوب می‌کند.

غفور: قهرمانی در تهران، حال ما و مردم را خوب می‌کند/ المپیک برای ما همه چیز است

به گزارش هوادار، امیر غفور در گفت‌وگو با روابط عمومی فدراسیون والیبال، درباره وضعیت اردوی آماده‌سازی تیم ملی والیبال ایران برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا، اظهار کرد: بعد از این که نتوانستیم در دور اول انتخابی المپیک که در روسیه برگزار شد، به هدف اصلی خودمان یعنی کسب سهمیه المپیک برسیم، تمرینات‌مان را بعد از یک هفته استراحت و با جدیت تمام شروع کردیم. با توجه به استراحتی که داشتیم، کمی زمان می‌خواهیم تا تمرینات به شکل مطلوب خودش برسد اما خدا را شکر هفته خوبی را پشت سر گذاشتیم و ان‌شاءالله از هفته بعد وارد تمرینات تیمی می‌شویم، چون در هفته گذشته بیش‌تر کارهای بدنسازی را انجام دادیم. بهترین دوره تمرینات، همین هفته پیش رو است که کارهای تاکتیکی را انجام خواهیم داد. مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی تهران برگزار می‌شود و هشت تیم نخست وارد مسابقات انتخابی المپیک می‌شوند. برای ما مهم است که قدرت خود را به تیم‌های آسیایی نشان دهیم. مهم است که با تمام توان بازی کنیم و می‌دانم برای مردم هم این مسابقات مهم است و قهرمانی در این رقابت‌ها، حال ما و مردم را خوب می‌کند.

وی درباره سخت بودن حفظ آمادگی بازیکنان با توجه به فشردگی رقابت‌ها، اظهار کرد: مطمئناً حفظ آمادگی در یک بازه طولانی و در اوج ماندن، کار سختی است. لیگ‌های اروپایی، شرایطش با ایران متفاوت است و آن‌جا فشار بیش‌تری به بازیکن وارد می‌شود و البته این مسئله به بالا رفتن تجربه و آمادگی بازیکنان هم کمک می‌کند و امسال بازیکنان لژیونر با وضعیت بدنی خوبی به اردوی تیم ملی پیوستند که نتیجه آن را در لیگ ملت‌ها هم دیدیم. با این ‌حال یک بخشی از قضیه هم به مصدومیت و آسیب‌های احتمالی برمی‌گردد و وقتی همیشه تلاش می‌کنیم تا بدن در اوج آمادگی باشد، درصد احتمال آسیب‌دیدگی هم بالا می‌رود. اما خدا را شکر تا الان تمرینات‌مان خوب بوده و توانسته‌ایم آمادگی خود را در حالت ایده‌آل حفظ کنیم. همان‌طور که می‌دانید بعد از بازی‌های قهرمانی آسیا در تهران، باید برای جام جهانی که از ۹ تا ۲۳ مهر برگزار خواهد شد، به ژاپن برویم و در ۱۵ روز، ۱۱ بازی کنیم که خیلی کار سختی است. همه تیم‌ها با قدرت تمام وارد جام جهانی می‌شوند و به واسطه‌ جایزه مالی این مسابقات، انگیزه‌های زیادی برای موفقیت دارند. ما کار سختی پیش رو داریم اما با این‌حال به بهترین شکل خود را برای همه رقابت‌ها آماده می‌کنیم. اگر کمی نگرانی در این میان باشد، مربوط به بازیکنان است که باید به باشگاه‌های خود برگردند و برای رقابت‌های انتخابی المپیک فرصت کمی جهت هماهنگی خواهیم داشت. با این‌حال امیدوارم از پس این مسئله هم بربیاییم. المپیک برای ما همه چیز است چون همه زحمات ورزشکاران در آن‌جا دیده می‌شود. برای ما مهم است که باز هم به این رقابت‌ها راه پیدا کنیم که مطمئنم با دعای مردم این اتفاق می‌تواند رقم بخورد.

این بازیکن تیم ملی والیبال ایران که در لیگ ایتالیا بازی می‌کند، در پاسخ به این سوال که آیا قبول دارد آمادگی و کیفیت بسیار خوب فعلی او تا حد زیادی مربوط به حضور در آن لیگ است، گفت: اگر واقعاً چنین پیشرفتی در من رخ داده باشد، بابتش خیلی خوشحال هستم. ما زحمت می‌کشیم که به سطح بالاتری برویم و به تیم خودمان هم کمک کنیم. بازی در خارج سخت است و همه بازیکنان لژیونر ما سختی‌های زیادی را تحمل می‌کنند. دوری از خانواده، تنهایی، فشار بازی‌ها و تمرینات و مسائلی از این دست وجود دارند که باید با آن‌ها کنار آمد و خود را در وضعیت خوب حفظ کرد. شاید برای من بازی در ایران راحت‌تر باشد چون اینجا وطن من است و با بازیکنانی که دوست و هم‌زبان من هستند، خیلی شرایط راحت‌تر است. با این‌حال این سختی‌ها باعث پیشرفت ما می‌شود و امیدوارم این پیشرفت برای همه بازیکنان لژیونر و داخلی باشد چون در نهایت سودش را تیم ملی می‌برد.

افزودن نظر

اخبار والیبال

ملی‌پوش والیبال ایران قراردادش را با بورسای ترکیه امضا کرد

۱۳۹۸/۰۶/۲۵ ۱۶:۱۱

هوادار گزارش می دهد، دریافت کننده والیبال ایران قراردادش را با تیم باشگاهی جدیدش امضا کرد.

عطایی: شکست مقابل استرالیا، هشدار به موقعی برای تیم ملی والیبال بود

۱۳۹۸/۰۶/۲۵ ۱۴:۲۹

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم والیبال جوانان گفت: زنگ خطر و هشدار برای تیم ملی والیبال ایران به موقع به صدا درآمد تا هیچ حریفی را در هیچ مقطعی دست‌کم نگیرند.

والیبال قهرمانی آمریکای جنوبی| تیم رویایی معرفی شد/ سوزای برزیلی، ارزشمندترین بازیکن

۱۳۹۸/۰۶/۲۵ ۱۱:۳۶

هوادار گزارش می دهد، تیم رویایی رقابت‌های والیبال قهرمانی آمریکای جنوبی در پایان این دوره از مسابقات معرفی شد.

مچ پای کاظمی شکست/ ستاره جوان والیبال ایران ۴ ماه دور از میادین

۱۳۹۸/۰۶/۲۵ ۱۱:۲۰

هوادار گزارش می دهد، مچ پای پشت خط زن جوان تیم والیبال خاتم اردکان شکست تا وی حداقل ۴ ماه دور از میادین باشد.

نخستین تمرین ستاره‌ والیبال لهستان با تیم جدیدش/ کورک به مونزا پیوست

۱۳۹۸/۰۶/۲۳ ۱۱:۰۹

هوادار گزارش می دهد، ستاره والیبال لهستان تمریناتش را تیم باشگاهی جدیدش را آغاز کرد.

والیبال قهرمانی آسیا| قیمت بلیت بازی‌ها مشخص شد

۱۳۹۸/۰۶/۲۰ ۱۵:۳۳

هوادار گزارش می دهد، قیمت بلیت بازی‌ها در مسابقات والیبال قهرمانی آسیا مشخص شد.

دریابیگی در انتخابات فدراسیون والیبال ثبت‌نام کرد/ کاندیداها به خط می‌شوند

۱۳۹۸/۰۶/۲۰ ۱۴:۲۲

هوادار گزارش می دهد، سرپرست تیم ملی والیبال نوجوانان در مسابقات قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان تا سال ۲۰۱۹ در انتخابات فداسیون والیبال ثبت‌نام کرد.

والیبال انتخابی المپیک| مصاف بانوان ایران با قزاقستان در نخستین دیدار

۱۳۹۸/۰۶/۱۳ ۱۰:۰۸

هوادار گزارش می دهد، تیم ملی والیبال بانوان ایران در مسابقه انتخابی المپیک توکیو در نخستین دیدار باید به مصاف قزاقستان برود.

نوجوانان والیبال غریبانه به ایران بازگشتند

۱۳۹۸/۰۶/۱۱ ۱۲:۱۸

هوادار گزارش می دهد، تیم ملی والیبال نوجوانان امروز به کشور بازگشت.

بازگشت باتجربه‌ها به تیم ملی والیبال آلمان/ گروزر به جام ملت‌های اروپا می‌آید

۱۳۹۸/۰۶/۱۱ ۱۰:۲۵

هوادار گزارش می دهد، تیم ملی والیبال آلمان برای حضور در جام ملت‌های اروپا از بازیکنان باتجربه‌اش استفاده خواهد کرد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد