غفور: ولاسکو در والیبال و زندگی شخصی به من کمک کرد/ یادگیری هرگز متوقف نمی‌شود

هوادار گزارش می دهد، پشت‌خط زن ایرانی تیم والیبال لوبه گفت: ولاسکو درس‌های ارزشمندی را به ما آموخت که هم در والیبال و هم در زندگی شخصی به من کمک کرد.

غفور: ولاسکو در والیبال و زندگی شخصی به من کمک کرد/ یادگیری هرگز متوقف نمی‌شود

به گزارش هوادار، سایت فدراسیون جهانی والیبال با انتشار مطلبی در مورد امیر غفور مصاحبه‌ای با او انجام داده است. امیر غفور که در جریان مسابقات لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ عملکرد خوبی برای تیم ملی والیبال ایران داشت، این روزها به یکی از مهره های تاثیرگذار تیم باشگاهی خود یعنی لوبه ایتالیا تبدیل شده.

سایت فدراسیون جهانی والیبال نوشت: غفور اولین بازی خود را در سال ۲۰۱۱ برای تیم ملی ایران انجام داد و به ایران کمک کرد تا عنوان قهرمانی آسیا را در سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ کسب کند. او همراه با تیم ملی والیبال ایران در المپیک ۲۰۱۶ ریو هم حضور داشت و در ادامه توانست همراه با تیم ملی کشورش مدال برنز رقابت‌ قهرمان قاره‌ها را کسب کند.

در رده باشگاهی، غفور کار را از تیم‌های ایرانی آغاز کرد. او برای نخستین بار در سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹ از ایران خارج شد و به تیم مونزا در کشور ایتالیا پیوست. در سال جاری هم او مورد توجه یکی از بهترین تیم‌های حال‌حاضر جهان یعنی لوبه قرار گرفت و راهی این تیم شد تا در کنار بزرگان والیبال جهان توپ بزند. حالا او امیدوار است تا بتواند همراه با تیم باشگاهی‌اش در رقابت‌های جام باشگاه های جهان به میزبانی برزیل درخشش قابل توجهی داشته باشد. 

غفور در مورد حضورش در سری A ایتالیا اظهار داشت: بسیاری از بازیکنان ایرانی در لیگ های اروپاِیی حضور دارند و این به ما کمک می‌کند تا کسب تجربه کنیم. این موضوع تأثیر مثبتی در بازی‌های ما در تیم ملی دارد.

در ادامه گزارش سایت فدراسیون جهانی والیبال آمده است: غفورِ ۲۸ ساله یکی از بهترین بازیکنان ایران در رقابت‌های لیگ ملت‌ها بود و کمک کرد تا تیمش به مرحله نهایی به میزبانی شیکاگو حضور داشته باشد.

پشت‌خط زن تیم ملی والیبال ایران گفت: والیبال ایران از گذشته تاکنون بسیار پیشرفت کرده و این روند هم ادامه دارد. ما در حال رشد و یادگیری هستیم و خوشبختانه امسال هم نمایش خوبی در تورنمنت‌های بین‌المللی داشتیم.

دلیل موفقیت غفور را می‌توان به ساعت‌ها تمرین سخت، تلاش برای یادگیری از بهترین مربیان والیبال ربط داد. وی خاطرنشان کرد: هرچه سن بازیکنان بالاتر می‌رود، کامل‌تر می‌شوند. ما از بازی کردن تجربه کسب می‌کنیم و کار با مربیان مختلف هم این امکان را به ما می دهد که تکنیک‌های بیشتری را در تمرینات بیاموزیم. من هم در ابتدا یک جوان کم‌تجربه بودم، اما با گذشت زمان تجربه‌ام بالا رفت و تکنیک‌های بیشتری آموختم که به من کمک می‌کند تا در زمین عملکرد بهتری داشته باشم.

برای غفور، یادگیری هرگز متوقف نمی‌شود، اما او می‌گوید ارزشمندترین درس او از خولیو ولاسکو بود؛ اولین کسی که به او فرصتی برای بازی در تیم ملی داد. پشت‌خط زن ایرانی درمورد نقش ولاسکو در پیشرفتش اظهار داشت: من از مربیان مختلف، بازیکنان، دوستان و حتی تماشاگران چیزهای زیادی آموخته‌ام. همه آنها می‌توانند چیزی را به ما یاد بدهند که بر نحوه بازی ما تأثیر بگذارد، اما اگر من بخواهم فقط یک نفر را در والیبال انتخاب کنم که روی من تاثیرگذار بود، آن فرد خولیو ولاسکو است، زیرا او درس‌های ارزشمندی را به ما آموخت که هم در والیبال و هم در زندگی شخصی به من کمک کرد.

غفور افزود: ولاسکو به ما کمک کرد تا نگاه‌مان به والیبال تغییر کند. یکی از درس‌هایی که او بارها و بارها تکرار کرد تا نگاه‌مان نسبت به والیبال تغییر کند این بود که همه بازیکنان بزرگ اشتباه می‌کنند، اما مهم این است که شما از آن اشتباهات درس بگیرید و دوباره آنها را مرتکب نشوید، زیرا اگر این کار را انجام دهید، این یک اشتباه بزرگتر به شمار می‌رود.

افزودن نظر

اخبار والیبال

جریمه نقدی برای انگاپت/ ستاره ملی والیبال فرانسه در لباس زندان

۱۳۹۸/۰۹/۲۰ ۱۵:۵۰

هوادار گزارش می دهد، دادگاه برزیل بازیکن فرانسوی و متخلف تیم والیبال زنیت‌کازان را به پرداخت جریمه محکوم کرد.

والیبال ایران و فرانسه به توافق نرسیدند/ برگزاری بازی دوستانه منتفی شد

۱۳۹۸/۰۹/۲۰ ۱۴:۴۸

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون والیبال ایران و فرانسه برای برگزاری بازی دوستانه با هم به توافق نرسیدند.

فیاضی از بدزین جدا شد

۱۳۹۸/۰۹/۱۹ ۱۵:۳۴

هوادار گزارش می دهد، دریافت کننده ایرانی تیم والیبال بدزین از این تیم جدا شد.

دستیاران کولاکوویچ آمدند/ کوبیلسکی و میشیچ به تیم ملی والیبال اضافه شدند

۱۳۹۸/۰۹/۱۹ ۱۴:۰۰

هوادار گزارش می دهد، دستیاران خارجی ایگور کولاکوویچ، امروز در اردوی ملی‌پوشان والیبال حاضر شدند.

ستاره والیبال فرانسه بازداشت شد/ انگاپت: سوتفاهم شده است

۱۳۹۸/۰۹/۱۹ ۱۰:۵۶

هوادار گزارش می دهد، ستاره فرانسوی تیم والیبال زنیت‌کازان روسیه در برزیل بازداشت شد.

لوبه قهرمان شد/ غفور، اولین ایرانی با طلای جهانی

۱۳۹۸/۰۹/۱۸ ۰۹:۳۹

هوادار گزارش می دهد، تیم والیبال لوبه با حضور پشت خط زن ایرانی‌اش قهرمان جام باشگاه‌های جهان شد.

کارخانه: خودم را مقصر می‌دانم/ قهرمانی ارومیه در لیگ والیبال آرزوی قلبی من است

۱۳۹۸/۰۹/۱۷ ۱۴:۴۷

هوادار گزارش می دهد، سرمربی مستعفی تیم والیبال شهرداری ارومیه گفت: اتفاقات زیادی دست به دست هم داد تا تیم نتایج خوبی نگیرد و من خودم را مقصر می‌دانم.

کارخانه از تیم والیبال شهرداری ارومیه جدا شد

۱۳۹۸/۰۹/۱۷ ۱۴:۲۳

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم والیبال شهرداری ارومیه به دلیل کسالت و بیماری از این تیم جدا شد.

لیگ والیبال لهستان| دربی ایرانی‌ها را فیاضی برد/ نخستین پیروزی بدزین مقابل یاران سید

۱۳۹۸/۰۹/۱۷ ۱۰:۳۰

هوادار گزارش می دهد، تیم والیبال بدزین در هفته نهم رقابت‌های لیگ لهستان توانست حریف خود را شکست دهد.

کولاکوویچ: باید قربانی بدهیم تا به هدف‌مان برسیم/ منظورتان از روزهای باشکوه والیبال ایران کدام روزهاست؟

۱۳۹۸/۰۹/۱۶ ۱۶:۳۹

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: قرار است مربیان تیم والیبال هم فردا از بلگراد به تهران سفر کنند و به همکاری خود با تیم ملی ادامه دهند. تعطیلی لیگ مطابق میل من بود.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد