غلامرضا محمدی: اهل شعار دادن نیستم، حرفه‌ای حرف زدم- به موفقیت تیمم اعتقاد دارم

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: یک مربی حرفه‌ای به خوبی می‌داند برای نتیجه‌گیری نیاز به زمان دارد من هم حرفه‌ای حرف زدم چون اهل شعار دادن نیستم.

غلامرضا محمدی: اهل شعار دادن نیستم، حرفه‌ای حرف زدم- به موفقیت تیمم اعتقاد دارم

به گزارش هوادار، غلامرضا محمدی درباره انتقاداتی که به برگزاری انتخابی تیم ملی می‌شود، گفت: به انتخابی تیم ملی اعتقاد کامل دارم اما باید شرایط فراهم باشد و زمان کافی هم در اختیار داشته باشیم و اینکه موجودیت  فنی در اوزان دهگانه اجازه برگزاری یک رقابت جذاب را بدهد. در این فرصت هم می‌خواهیم جوان‌گرایی کنیم، هم رنکینگ بگیریم و هم انتخابی برگزار کنیم که امکانپذیر نیست. 

وی ادامه داد: تمام این‌ها نیاز به زمان دارد از طرفی در کنار این، مسابقات، مسابقات داخلی زیادی را داشته‌ایم از جمله قهرمانی کشور، جام تختی و ... که در چند وزن تمام سرمایه‌های کشتی حضور داشتند. در جام‌جهانی هم تلفیقی از امیدها و بزرگسالان را اعزام کردیم. مسابقات آسیایی امیدها و بزرگسالان و جام ساساری را هم داشتیم که به شناخت بیشتر و بهتر نفرات کمک کرد. 

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد تصریح کرد:‌ در برخی اوزان که چند مدعی رقابت نزدیکتری داشتند تصمیم به برگزاری انتخابی گرفتیم که به نظرم زمان مناسبی هم دارد. در سنواتی گذشته هم انتخابی تیم ملی هم حدودا در همین زمان برگزار می‌شود که بعد از آن حدود ۸۰ روز برای آماده‌سازی نفرات در اختیار داریم. در برخی اوزان کشتی‌گیران آنقدر خوب ظاهر شدند که نمی‌توانستیم از آنها چشم‌پوشی کنیم. همین رقابت باعث افزایش شانس کسب خوشرنگ‌ترین مدال می‌شود که خوشبختانه در میان‌وزن به بالا شرایط بهتری داریم و در سایر اوزان هم باید تلاش کنیم به شرایط مطلوب نزدیک شویم. 

محمدی درباره رقابت یزدانی و قاسم‌پور در انتخابی تیم ملی عنوان کرد: یزدانی یک استثناء در کشتی ما است که در جام دان‌کلوف هم محک خوبی خورد قاسم‌پور هم در این سال‌ها خیلی خوب کشتی گرفته و روند رو به رشدی را طی کرده است. 

وی در خصوص دلیل عدم حضور احمد بذری در انتخابی ۸۶ کیلوگرم گفت: در این خصوص هم باید بگویم او در مسابقه رودررو با قاسم‌پور با اختلاف زیادی شکست خورد اما باز هم به وی میدان دادیم. در بازی‌های آسیایی اروپا و جام ساساری اعزام شد. برای اینکه سرمایه‌ها را حفظ کنیم به تمام موجودیت کشتی آزاد و مدعیان جوان و باتجربه فرصت دادیم تا انگیزه‌شان حفظ شود. در برخی اوزان به عنوان مثال ۹۷ کیلوگرم ۵ کشتی‌گیر را به تورنمنت‌های مختلف اعزام کردیم.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد درباره انتقاداتی که به عدم اعزام کشتی‌گیران به رویدادهای دارای رنکینگ اتحادیه جهانی می‌شود،‌گفت: در برخی اوزان مانند ۸۶، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم برای ما فرقی نمی‌کند کدام کشتی‌گیر نماینده ایران باشد و در کجای جدول حضور داشته باشد. در ۳، ۴ وزن هم با توجه به نتایجی که در مسابقات جهانی به عنوان اصلی‌ترین رویداد رنکینگ‌دار گرفته بودیم اصلاً نمی‌توانستیم جزء ۴ نفر برتر باشیم. پس چه اصراری وجود دارد کشتی‌گیران‌مان را بی‌دلیل خسته کنیم چرا که امتیازات اصلی را در مسابقات جهانی از دست داده بودیم. 

محمدی در خصوص اینکه گفته می‌شود شاید برخی‌ها نخواهند در انتخابی تیم ملی شرکت کنند، گفت: به هیچ عنوان ، البته برخی مواقع شاید اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی رخ دهد اما خوشبختانه تمام بچه‌ها خوب تمرین کرده‌اند و همه می‌دانند باید شرکت کنند. البته تصمیم نهایی با کادر فنی است چون ما باید پاسخگو باشیم. حضور در اردوی تیم ملی قبل از انتخابی را هم اختیاری کردیم تا هر کشتی‌گیری تمایل دارد شرکت کند. شرایط برگزاری در اوزان مختلف را هم نزدیک مسابقه اعلام خواهیم کرد. 

وی در خصوص انتقاداتی که به صحبت‌های او درباره آینده‌نگری کادر فنی و حواله دادن نتیجه‌گیری به المپیک ۲۰۲۴ می‌شود، گفت: یک مربی حرفه‌ای اگر به کارش آگاه باشد، آینده را می‌بیند من هم حرفه‌ای حرف زدم چون برای نتیجه‌گیری نیازمند زمان هستیم. نه اینکه در این فاصله کوتاه شعار بدهیم. باید دید چه چیزی را تحویل گرفتیم و چه چیزی می‌خواهیم.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد افزود: کادر فنی آزاد و فرنگی از همه چیزشان گذشتند و کنار کشتی قرار گرفتند چون عاشق کشتی هستند اگر نمی‌آمدیم این ۷، ۸ ماه را هم از دست می‌دادیم. محمد بنا عاشق کشتی است ما هم کشتی را دوست داریم. حالا که شرایط بهتر شده است به موفقیت این تیم اعتقاد دارم و تمام تلاش‌مان را انجام می‌دهیم بهترین نتیجه را کسب کنیم. 

محمدی خاطرنشان کرد: کارمان در مسابقات جهانی به خصوص برای کسب سهمیه در برخی اوزان بسیار سخت است اما تلاش می‌کنیم اتفاقی که در مسابقات آسیایی رخ داد و بسیار خوب بود را ادامه دهیم. امیدوارم اتفاقات خوبی برای کشتی آزاد و فرنگی در مسابقات جهانی رخ دهد و نتیجه خوبی هم در کشتی آزاد و هم در فرنگی کسب کنیم. 

 

افزودن نظر

اخبار کشتی

مدال طلای کشتی‌گیر ازبک در المپیک لندن پس گرفته شد/مدال طلا برای کمیل یا بلال ماخوف؟

۱۳۹۸/۰۵/۰۲ ۰۹:۴۲

هوادار گزارش می دهد، در بررسی مجدد نمونه تست‌ دوپینگ که توسط کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) صورت گرفت تست دوپینگ آرتور تایمازوف ازبکستانی مثبت اعلام و مدال طلای او پس گرفته شد.

حساب‌های فدراسیون کشتی مسدود شد/ بدهی مالیاتی چالش پیش روی دبیر

۱۳۹۸/۰۵/۰۱ ۱۵:۲۱

هوادار گزارش می دهد، در حالیکه تنها ۲۴ ساعت از تحویل فدراسیون کشتی به علیرضا دبیر می‌گذرد، حساب‌های مالی فدراسیون به دلیل بدهی مالیاتی مسدود شده و این امر مشکلات زیادی را ایجاد کرده است.

حضور علیرضا دبیر در اردوی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان+ تصاویر

۱۳۹۸/۰۴/۳۱ ۱۴:۳۲

هوادار گزارش می دهد، رئیس جدید فدراسیون کشتی در اردوی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان حضور پیدا کرد.

جدیدی: دبیر از قهرمانان شناسنامه‌دار کشتی است

۱۳۹۸/۰۴/۳۱ ۰۹:۳۵

هوادار گزارش می دهد، قهرمان سابق کشتی آزاد جهان و المپیک گفت: دبیر از قهرمانان شناسنامه‌دار کشتی است و امیدوارم به موفقیت برسد.

اسبقیان: وزن رئیس فدراسیون کشتی خیلی مهم بود/ دبیر از مفاخر کشتی است

۱۳۹۸/۰۴/۳۱ ۰۹:۳۳

هوادار گزارش می دهد، مسئول دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی گفت: امروز در دنیا برای کشتی، وزن رئیس فدراسیون خیلی مهم بود.

دبیر رسما فدراسیون کشتی را تحویل گرفت/ از حضور جدیدی تا استقبال خانواده کشتی از رئیس جدید

۱۳۹۸/۰۴/۳۱ ۰۹:۲۴

هوادار گزارش می دهد، علیرضا دبیر رسما صبح امروز فدراسیون کشتی را تحویل گرفت.

حکم ریاست علیرضا دبیر در فدراسیون کشتی امضا شد/ معارفه صبحگاهی رئیس جدید

۱۳۹۸/۰۴/۳۰ ۱۵:۱۷

هوادار گزارش می دهد، وزیر ورزش حکم ریاست علیرضا دبیر را امضا کرد و او ساعت ۸:۳۰ صبح فردا در محل فدراسیون کشتی معارفه خواهد شد.
 

رضایی از سرمربیگری تیم کشتی آزاد امید استعفا کرد

۱۳۹۸/۰۴/۳۰ ۱۴:۲۳

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم کشتی آزاد امید ایران از سمت خود استعفا کرد.

سیروس‌پور: باید به دبیر فرصت داد/ فدراسیون افرادی می‌خواهد که چرخ کشتی را به حرکت درآورند

۱۳۹۸/۰۴/۳۰ ۰۹:۳۲

هوادار گزارش می دهد، رئیس اسبق فدارسیون کشتی گفت: باید به علیرضا دبیر برای ارزیابی کارنامه‌اش فرصت داد.

طلایی غایب جلسه کمیته فنی کشتی آزاد

۱۳۹۸/۰۴/۲۹ ۱۱:۵۲

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم ملی جوانان به دلیل سفر و با هماهنگی مدیر تیم های ملی، در جلسه مهم امروزِ کمیته فنی کشتی آزاد غایب خواهد بود.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد