غلامرضا محمدی: اهل شعار دادن نیستم، حرفه‌ای حرف زدم- به موفقیت تیمم اعتقاد دارم

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: یک مربی حرفه‌ای به خوبی می‌داند برای نتیجه‌گیری نیاز به زمان دارد من هم حرفه‌ای حرف زدم چون اهل شعار دادن نیستم.

غلامرضا محمدی: اهل شعار دادن نیستم، حرفه‌ای حرف زدم- به موفقیت تیمم اعتقاد دارم

به گزارش هوادار، غلامرضا محمدی درباره انتقاداتی که به برگزاری انتخابی تیم ملی می‌شود، گفت: به انتخابی تیم ملی اعتقاد کامل دارم اما باید شرایط فراهم باشد و زمان کافی هم در اختیار داشته باشیم و اینکه موجودیت  فنی در اوزان دهگانه اجازه برگزاری یک رقابت جذاب را بدهد. در این فرصت هم می‌خواهیم جوان‌گرایی کنیم، هم رنکینگ بگیریم و هم انتخابی برگزار کنیم که امکانپذیر نیست. 

وی ادامه داد: تمام این‌ها نیاز به زمان دارد از طرفی در کنار این، مسابقات، مسابقات داخلی زیادی را داشته‌ایم از جمله قهرمانی کشور، جام تختی و ... که در چند وزن تمام سرمایه‌های کشتی حضور داشتند. در جام‌جهانی هم تلفیقی از امیدها و بزرگسالان را اعزام کردیم. مسابقات آسیایی امیدها و بزرگسالان و جام ساساری را هم داشتیم که به شناخت بیشتر و بهتر نفرات کمک کرد. 

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد تصریح کرد:‌ در برخی اوزان که چند مدعی رقابت نزدیکتری داشتند تصمیم به برگزاری انتخابی گرفتیم که به نظرم زمان مناسبی هم دارد. در سنواتی گذشته هم انتخابی تیم ملی هم حدودا در همین زمان برگزار می‌شود که بعد از آن حدود ۸۰ روز برای آماده‌سازی نفرات در اختیار داریم. در برخی اوزان کشتی‌گیران آنقدر خوب ظاهر شدند که نمی‌توانستیم از آنها چشم‌پوشی کنیم. همین رقابت باعث افزایش شانس کسب خوشرنگ‌ترین مدال می‌شود که خوشبختانه در میان‌وزن به بالا شرایط بهتری داریم و در سایر اوزان هم باید تلاش کنیم به شرایط مطلوب نزدیک شویم. 

محمدی درباره رقابت یزدانی و قاسم‌پور در انتخابی تیم ملی عنوان کرد: یزدانی یک استثناء در کشتی ما است که در جام دان‌کلوف هم محک خوبی خورد قاسم‌پور هم در این سال‌ها خیلی خوب کشتی گرفته و روند رو به رشدی را طی کرده است. 

وی در خصوص دلیل عدم حضور احمد بذری در انتخابی ۸۶ کیلوگرم گفت: در این خصوص هم باید بگویم او در مسابقه رودررو با قاسم‌پور با اختلاف زیادی شکست خورد اما باز هم به وی میدان دادیم. در بازی‌های آسیایی اروپا و جام ساساری اعزام شد. برای اینکه سرمایه‌ها را حفظ کنیم به تمام موجودیت کشتی آزاد و مدعیان جوان و باتجربه فرصت دادیم تا انگیزه‌شان حفظ شود. در برخی اوزان به عنوان مثال ۹۷ کیلوگرم ۵ کشتی‌گیر را به تورنمنت‌های مختلف اعزام کردیم.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد درباره انتقاداتی که به عدم اعزام کشتی‌گیران به رویدادهای دارای رنکینگ اتحادیه جهانی می‌شود،‌گفت: در برخی اوزان مانند ۸۶، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم برای ما فرقی نمی‌کند کدام کشتی‌گیر نماینده ایران باشد و در کجای جدول حضور داشته باشد. در ۳، ۴ وزن هم با توجه به نتایجی که در مسابقات جهانی به عنوان اصلی‌ترین رویداد رنکینگ‌دار گرفته بودیم اصلاً نمی‌توانستیم جزء ۴ نفر برتر باشیم. پس چه اصراری وجود دارد کشتی‌گیران‌مان را بی‌دلیل خسته کنیم چرا که امتیازات اصلی را در مسابقات جهانی از دست داده بودیم. 

محمدی در خصوص اینکه گفته می‌شود شاید برخی‌ها نخواهند در انتخابی تیم ملی شرکت کنند، گفت: به هیچ عنوان ، البته برخی مواقع شاید اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی رخ دهد اما خوشبختانه تمام بچه‌ها خوب تمرین کرده‌اند و همه می‌دانند باید شرکت کنند. البته تصمیم نهایی با کادر فنی است چون ما باید پاسخگو باشیم. حضور در اردوی تیم ملی قبل از انتخابی را هم اختیاری کردیم تا هر کشتی‌گیری تمایل دارد شرکت کند. شرایط برگزاری در اوزان مختلف را هم نزدیک مسابقه اعلام خواهیم کرد. 

وی در خصوص انتقاداتی که به صحبت‌های او درباره آینده‌نگری کادر فنی و حواله دادن نتیجه‌گیری به المپیک ۲۰۲۴ می‌شود، گفت: یک مربی حرفه‌ای اگر به کارش آگاه باشد، آینده را می‌بیند من هم حرفه‌ای حرف زدم چون برای نتیجه‌گیری نیازمند زمان هستیم. نه اینکه در این فاصله کوتاه شعار بدهیم. باید دید چه چیزی را تحویل گرفتیم و چه چیزی می‌خواهیم.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد افزود: کادر فنی آزاد و فرنگی از همه چیزشان گذشتند و کنار کشتی قرار گرفتند چون عاشق کشتی هستند اگر نمی‌آمدیم این ۷، ۸ ماه را هم از دست می‌دادیم. محمد بنا عاشق کشتی است ما هم کشتی را دوست داریم. حالا که شرایط بهتر شده است به موفقیت این تیم اعتقاد دارم و تمام تلاش‌مان را انجام می‌دهیم بهترین نتیجه را کسب کنیم. 

محمدی خاطرنشان کرد: کارمان در مسابقات جهانی به خصوص برای کسب سهمیه در برخی اوزان بسیار سخت است اما تلاش می‌کنیم اتفاقی که در مسابقات آسیایی رخ داد و بسیار خوب بود را ادامه دهیم. امیدوارم اتفاقات خوبی برای کشتی آزاد و فرنگی در مسابقات جهانی رخ دهد و نتیجه خوبی هم در کشتی آزاد و هم در فرنگی کسب کنیم. 

 

افزودن نظر

اخبار کشتی

بازدید معاون قهرمانی وزارت ورزش از خانه کشتی

۱۳۹۹/۰۳/۰۶ ۱۴:۵۶

هوادار گزارش می دهد، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در محل فدراسیون کشتی حضور یافت.

ارجاع پیشنهادات کشتی ایران به کمیسیون اتحادیه جهانی

۱۳۹۹/۰۳/۰۶ ۰۷:۴۳

هوادار گزارش می دهد، اتحادیه جهانی کشتی از فدراسیون کشتی به جهت ارسال پروتکل شروع مجدد فعالیت های ورزشی مرتبط با کشتی تشکر کرد.

جلسه کمیسیون پزشکی اتحادیه جهانی کشتی برگزار شد/بررسی راههای مبارزه با کرونا با حضور ایران

۱۳۹۹/۰۳/۰۳ ۰۸:۵۷

هوادار گزارش می دهد، با حضور نماینده ایران جلسه کمیسیون‌های علمی و پزشکی اتحادیه جهانی کشتی برگزار شد.

ابراز امیدواری اتحادیه جهانی کشتی برای کم کردن جریمه دوپینگ در ایران

۱۳۹۹/۰۲/۳۱ ۱۱:۲۵

هوادار گزارش می دهد، جلسه رئیس کمیته پزشکی فدراسیون کشتی با مسئولان مبارزه با دوپینگ اتحادیه جهانی کشتی برگزار شد.

اشکانی: دست مربیان در چرخه انتخابی بسته نیست/ اختلافات باید پشت درهای بسته حل شود

۱۳۹۹/۰۲/۳۱ ۰۸:۳۷

هوادار گزارش می دهد، پیشکسوت کشتی گفت: در چرخه انتخابی دست سرمربی بسته نمی‌شود و خیلی راحت می‌تواند کشتی‌گیر مورد علاقه‌اش را از دل چرخه در بیاورد.

سلطانی فر: امیدوارم داستان مدال آوری ما از ۴ رشته خارج شود/ یزدانی با پدرش پیش من آمدند

۱۳۹۹/۰۲/۲۹ ۱۴:۱۴

هوادار گزارش می دهد، وزیر ورزش و جوانان گفت: امیدوارم با مدال آوری کاراته و شمشیربازی داستان مدال آوری را که محدود به ۴ رشته بود، افزایش دهیم.

رونمایی از وصیت نامه تختی در موزه ورزش

۱۳۹۹/۰۲/۲۹ ۱۱:۵۳

هوادار گزارش می دهد، وصیت نامه جهان پهلوان تختی در موزه ملی ورزش رونمایی شد.

کاوه: درباره تغییر سرمربی کشتی صحبت نمی‌کنم/ خادم گزینه مدنظر خودش را انتخاب می کرد

۱۳۹۹/۰۲/۲۹ ۰۸:۰۶

هوادار گزارش می دهد، مدیر تیم ملی کشتی آزاد گفت: من با غلامرضا محمدی بر سر چرخه انتخابی صحبت کردم و یک سری نقطه‌ نظرات داشتند و ارائه دادند.

چرخه انتخابی تیم های ملی کشتی به تصویب رسید

۱۳۹۹/۰۲/۲۸ ۱۲:۳۸

هوادار گزارش می دهد، چرخه انتخابی تیم های ملی کشتی برای اجرا در سال فنی جاری، با رأی قاطع روسای هیأت های کشتی استان های سراسر کشور به تصویب رسید.

لوگوی رسمی فدراسیون کشتی تغییر کرد

۱۳۹۹/۰۲/۲۸ ۱۱:۴۹

هوادار گزارش می دهد، طرح لوگوی رسمی فدراسیون کشتی با تصویب رؤسای هیأت‌های استانی سراسر کشور تغییر کرد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد