غلامرضا محمدی: اهل شعار دادن نیستم، حرفه‌ای حرف زدم- به موفقیت تیمم اعتقاد دارم

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: یک مربی حرفه‌ای به خوبی می‌داند برای نتیجه‌گیری نیاز به زمان دارد من هم حرفه‌ای حرف زدم چون اهل شعار دادن نیستم.

غلامرضا محمدی: اهل شعار دادن نیستم، حرفه‌ای حرف زدم- به موفقیت تیمم اعتقاد دارم

به گزارش هوادار، غلامرضا محمدی درباره انتقاداتی که به برگزاری انتخابی تیم ملی می‌شود، گفت: به انتخابی تیم ملی اعتقاد کامل دارم اما باید شرایط فراهم باشد و زمان کافی هم در اختیار داشته باشیم و اینکه موجودیت  فنی در اوزان دهگانه اجازه برگزاری یک رقابت جذاب را بدهد. در این فرصت هم می‌خواهیم جوان‌گرایی کنیم، هم رنکینگ بگیریم و هم انتخابی برگزار کنیم که امکانپذیر نیست. 

وی ادامه داد: تمام این‌ها نیاز به زمان دارد از طرفی در کنار این، مسابقات، مسابقات داخلی زیادی را داشته‌ایم از جمله قهرمانی کشور، جام تختی و ... که در چند وزن تمام سرمایه‌های کشتی حضور داشتند. در جام‌جهانی هم تلفیقی از امیدها و بزرگسالان را اعزام کردیم. مسابقات آسیایی امیدها و بزرگسالان و جام ساساری را هم داشتیم که به شناخت بیشتر و بهتر نفرات کمک کرد. 

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد تصریح کرد:‌ در برخی اوزان که چند مدعی رقابت نزدیکتری داشتند تصمیم به برگزاری انتخابی گرفتیم که به نظرم زمان مناسبی هم دارد. در سنواتی گذشته هم انتخابی تیم ملی هم حدودا در همین زمان برگزار می‌شود که بعد از آن حدود ۸۰ روز برای آماده‌سازی نفرات در اختیار داریم. در برخی اوزان کشتی‌گیران آنقدر خوب ظاهر شدند که نمی‌توانستیم از آنها چشم‌پوشی کنیم. همین رقابت باعث افزایش شانس کسب خوشرنگ‌ترین مدال می‌شود که خوشبختانه در میان‌وزن به بالا شرایط بهتری داریم و در سایر اوزان هم باید تلاش کنیم به شرایط مطلوب نزدیک شویم. 

محمدی درباره رقابت یزدانی و قاسم‌پور در انتخابی تیم ملی عنوان کرد: یزدانی یک استثناء در کشتی ما است که در جام دان‌کلوف هم محک خوبی خورد قاسم‌پور هم در این سال‌ها خیلی خوب کشتی گرفته و روند رو به رشدی را طی کرده است. 

وی در خصوص دلیل عدم حضور احمد بذری در انتخابی ۸۶ کیلوگرم گفت: در این خصوص هم باید بگویم او در مسابقه رودررو با قاسم‌پور با اختلاف زیادی شکست خورد اما باز هم به وی میدان دادیم. در بازی‌های آسیایی اروپا و جام ساساری اعزام شد. برای اینکه سرمایه‌ها را حفظ کنیم به تمام موجودیت کشتی آزاد و مدعیان جوان و باتجربه فرصت دادیم تا انگیزه‌شان حفظ شود. در برخی اوزان به عنوان مثال ۹۷ کیلوگرم ۵ کشتی‌گیر را به تورنمنت‌های مختلف اعزام کردیم.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد درباره انتقاداتی که به عدم اعزام کشتی‌گیران به رویدادهای دارای رنکینگ اتحادیه جهانی می‌شود،‌گفت: در برخی اوزان مانند ۸۶، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم برای ما فرقی نمی‌کند کدام کشتی‌گیر نماینده ایران باشد و در کجای جدول حضور داشته باشد. در ۳، ۴ وزن هم با توجه به نتایجی که در مسابقات جهانی به عنوان اصلی‌ترین رویداد رنکینگ‌دار گرفته بودیم اصلاً نمی‌توانستیم جزء ۴ نفر برتر باشیم. پس چه اصراری وجود دارد کشتی‌گیران‌مان را بی‌دلیل خسته کنیم چرا که امتیازات اصلی را در مسابقات جهانی از دست داده بودیم. 

محمدی در خصوص اینکه گفته می‌شود شاید برخی‌ها نخواهند در انتخابی تیم ملی شرکت کنند، گفت: به هیچ عنوان ، البته برخی مواقع شاید اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی رخ دهد اما خوشبختانه تمام بچه‌ها خوب تمرین کرده‌اند و همه می‌دانند باید شرکت کنند. البته تصمیم نهایی با کادر فنی است چون ما باید پاسخگو باشیم. حضور در اردوی تیم ملی قبل از انتخابی را هم اختیاری کردیم تا هر کشتی‌گیری تمایل دارد شرکت کند. شرایط برگزاری در اوزان مختلف را هم نزدیک مسابقه اعلام خواهیم کرد. 

وی در خصوص انتقاداتی که به صحبت‌های او درباره آینده‌نگری کادر فنی و حواله دادن نتیجه‌گیری به المپیک ۲۰۲۴ می‌شود، گفت: یک مربی حرفه‌ای اگر به کارش آگاه باشد، آینده را می‌بیند من هم حرفه‌ای حرف زدم چون برای نتیجه‌گیری نیازمند زمان هستیم. نه اینکه در این فاصله کوتاه شعار بدهیم. باید دید چه چیزی را تحویل گرفتیم و چه چیزی می‌خواهیم.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد افزود: کادر فنی آزاد و فرنگی از همه چیزشان گذشتند و کنار کشتی قرار گرفتند چون عاشق کشتی هستند اگر نمی‌آمدیم این ۷، ۸ ماه را هم از دست می‌دادیم. محمد بنا عاشق کشتی است ما هم کشتی را دوست داریم. حالا که شرایط بهتر شده است به موفقیت این تیم اعتقاد دارم و تمام تلاش‌مان را انجام می‌دهیم بهترین نتیجه را کسب کنیم. 

محمدی خاطرنشان کرد: کارمان در مسابقات جهانی به خصوص برای کسب سهمیه در برخی اوزان بسیار سخت است اما تلاش می‌کنیم اتفاقی که در مسابقات آسیایی رخ داد و بسیار خوب بود را ادامه دهیم. امیدوارم اتفاقات خوبی برای کشتی آزاد و فرنگی در مسابقات جهانی رخ دهد و نتیجه خوبی هم در کشتی آزاد و هم در فرنگی کسب کنیم. 

 

افزودن نظر

اخبار کشتی

سوریان: صعود ۷ پله ای کشتی فرنگی قابل تحسین است

۱۳۹۸/۰۶/۲۷ ۱۲:۴۸

هوادار گزارش می دهد، نایب رئیس فدراسیون کشتی گفت: تیم ما سال گذشته یازدهم دنیا شده بود که امسال با ۷ پله صعود چهارم دنیا شدیم و این پیشرفت قابل تحسین است.

با حکم دبیر؛ علیزاده سرمربی تیم کشتی فرنگی امید شد

۱۳۹۸/۰۶/۲۷ ۱۲:۳۳

هوادار گزارش می دهد، پس از استعفای جمشید خیرآبادی از هدایت تیم ملی کشتی فرنگی امید به دلیل دو شغله بودن، فرشاد علیزاده جایگزین وی تا مسابقات جهانی مجارستان شد.

استعفای جمشید خیرآبادی از سرمربیگری تیم کشتی فرنگی امید

۱۳۹۸/۰۶/۲۶ ۱۰:۱۹

هوادار گزارش می دهد، جمشید خیرآبادی از سمت سرمربیگری تیم کشتی فرنگی امید ایران استعفا کرد.

کشتی قهرمانی جهان| نجاتی از حضور در فینال بازماند

۱۳۹۸/۰۶/۲۵ ۱۶:۰۹

هوادار گزارش می دهد، نماینده وزن ۶۰ کیلوگرم کشورمان در مسابقات جهانی کشتی فرنگی با شکست مقابل حریف ژاپنی در مرحله نیمه نهایی از حضور در فینال بازماند.

توضیحات پزشک تیم ملی کشتی در مورد مصدومیت سعید عبدولی

۱۳۹۸/۰۶/۲۵ ۱۴:۴۵

هوادار گزارش می دهد، پزشک اعزامی تیم ملی کشتی تاکید کرد سعید عبدولی بعد از کسب مدال برنز فرنگی قهرمانی جهان، مشغول درمان و مداواست و البته مشکلش نیز به زودی رفع خواهد شد.

کشتی قهرمانی جهان| بنا درخواست چلنج کرد، ورق کشتی برگشت

۱۳۹۸/۰۶/۲۵ ۱۴:۲۰

هوادار گزارش می دهد، چلنج و اعتراض به موقع مربیان تیم ایران اسباب پیروزی قاسمی مقابل حریف روس را فراهم کرد.

کشتی قهرمانی جهان - عبدولی به نیمه نهایی رسید/ ناصرپور و کاویانی‌نژاد حذف شدند

۱۳۹۸/۰۶/۲۳ ۱۲:۴۴

هوادار گزارش می دهد، رقابت های چهار وزن نخست رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان از صبح امروز در شهر نورسلطان قزاقستان آغاز شد.

صحبت‌های روحیه بخش بنا پیش از شروع مسابقات جهانی برای شاگردانش

۱۳۹۸/۰۶/۲۳ ۱۰:۱۲

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی پیش از شروع مسابقات جهانی کشتی برای شاگردانش صحبت کرد.

زمان برگزاری مسابقات کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان قهرمانی کشور مشخص شد

۱۳۹۸/۰۶/۲۰ ۱۰:۰۰

هوادار گزارش می دهد، رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان قهرمانی کشور اواسط مهرماه به میزبانی بیرجند و خوزستان برگزار می‌شود.

مربی با اخلاق و قهرمان‌پرور کشتی جویبار درگذشت

۱۳۹۸/۰۶/۱۵ ۲۰:۰۳

هوادار گزارش می دهد، حسن اسماعیل پور مربی و پیشکسوت ارزنده کشتی مازندران و شهرستان جویبار و برادر گرامی محمود اسماعیل پور دارفانی را وداع گفت.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد