فدراسیون جهانی، نحوه کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ را اعلام کرد

فدراسیون جهانی تکواندو روند کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ - توکیو را اعلام کرد که به طور کلی ۱۲۸ سهمیه در دو گروه مردان و زنان برای رشته تکواندو در نظر گرفته شده است.

فدراسیون جهانی، نحوه کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ را اعلام کرد

به گزارش هوادار، برای شرکت در بازی های المپیک ۲۰۲۰ - توکیو، ۱۲۸ سهمیه در دو گروه مردان و زنان برای تکواندو در نظر گرفته شده است.

۱۲۰ سهمیه از طریق کسب امتیاز و شرکت در مسابقات، ۴ سهمیه (۲ مردان و ۲ زنان) برای کشور میزبان و ۴ سهمیه (۲ زنان و ۲ مردان) به صورت اهدایی برای کشورهای دارای شرایط که نتوانسته اند از طریق رقابت های کسب سهمیه، رنکینگ المپیکی و گرنداِسلم مجوز حضور در بازی های المپیک را کسب نمایند، تعلق می گیرد.

تکواندوکاران حاضر در بازی های المپیک می بایست حداقل ۱۷ سال داشته باشند و حداکثر ۴ ورزشکار در هر یک از گروه مردان و زنان (مجموع ۸ نفر و ۱ ورزشکار در هر وزن) از هر کشور می تواند در بازی ها شرکت نمایند.

کشورها می توانند ۴ سهمیه (مردان و زنان) را از طریق رنکینگ المپیکی و مسابقات گرنداِسلم کسب کنند و حداکثر ۲ سهمیه از طریق تورنمنت های کسب سهمیه قاره ای بدست می آید. در صورتی که کشوری از طریق رنکینگ موفق به کسب سهمیه شده با شد می تواند از سهمیه خود میان ۲۰ ورزشکار نخست رنکینگ المپیکی در دوره زمانی دسامبر ۲۰۱۹ تا ژوئن ۲۰۲۰ استفاده کند.

۴۸ سهمیه از طریق رنکینگ المپیکی و مجموع امتیازات گرنداِسلم به ورزشکاران تعلق می گیرد که ۴۰ سهمیه از طریق رنکینگ المپیکی پس از مسابقات فینال گرندپری به ۵ نفر اول هر وزن تعلق می گیرد. در صورت تساوی امتیازات، ورزشکاری که امتیاز خود را در مسابقات با امتیاز بالاتر (درجه و سطح) کسب کرده باشد سهمیه را دریافت می کنند. ۸ سهمیه به نفرات اول سری مسابقات گرنداِسلم داده می شود و در صورت تساوی امتیازات، ورزشکاری که در سری مسابقات گرنداِسلم و کسب سهمیه این مسابقات به تعداد بیشتری شرکت کرده باشد مجوز حضور در بازی های المپیک را بدست می آورد. (با اعلام فدراسیون جهانی تکواندو در صورتی که پس از برگزاری مسابقات فینال گرندپری ۲۰۱۹، نام نفر اول مسابقات گرنداِسلم در بین ۵ نفر نخست رنکینگ المپیکی باشد، سهمیه گرند اسلم در آن وزن حذف و سهمیه حضور در المپیک توکیو ۲۰۲۰ به ۶ نفر نخست رنکینگ المپیکی تعلق می گیرد.)

 

۷۲ سهمیه نیز (۳۶ زنان - ۳۶ مردان) از طریق تورنمنت های قاره ای کسب خواهد شد.

تنها کشورهایی که از طریق رنکینگ المپیکی و گرنداِسلم کمتر از ۲ سهمیه (در هر یک از گروه های مردان و زنان) کسب کرده باشند می توانند در این تورنمنت ها شرکت نمایند؛ کشورهایی که ۲ سهمیه و یا بیشتر داشته باشند (در هر یک از گروه های مردان و زنان) مجاز به شرکت در رقابت ها نمی باشند. کشور میزبان جواز حضور در مسابقات را ندارد مگر آنکه از سهمیه های کسب شده از طریق رنکینگ و گرنداِسلم انصراف دهند.

 

تعداد سهمیه های قاره ای به شرح ذیل است:

 

- آسیا: ۱۶

- آفریقا: ۱۶

- اروپا: ۱۶

- اقیانوسیه: ۸

- پن امریکن: ۱۶

 

** ۲ نفر اول هر وزن سهمیه حضور در بازی های المپیک را کسب می نمایند.

کشور میزبان می تواند هر ۴ سهمیه (مردان و زنان) را از طریق رنکینگ المپیکی و یا گرنداِسلم کسب نماید. ۲ سهمیه (مردان و زنان) برای کشور میزبان درنظر گرفته می شود تا در صورتی که نتوانند سهمیه کامل و یا سهمیه ای بدست بیاورد، بتوانند در بازی های المپیک با ۴ سهمیه شرکت نماید.

 

۴ سهمیه اهدایی (۲ زنان - ۲ مردان) برای کشورهایی که نتوانستند سهمیه ای کسب نمایند درنظرگرفته می شود و به اوزانی تعلق می گیرد که کشور میزبان آنها را انتخاب نکرده باشد.

در صورتی که کشور میزبان از طریق رنکینگ المپیکی و یا گرنداِسلم سهمیه کامل را کسب کرده باشد و یا از سهمیه در نظر گرفته شده انصراف دهد و یا ورزشکارش برای کسب سهمیه اهدایی فاقد شرایط لازم باشد، سهمیه از طریق کمیته ارزیابی به ورزشکارهای دارای شرایط تعلق می گیرد و در صورتی که کمیته ارزیابی نتواند سهمیه را برای ورزشکاری به عنوان سهمیه اهدایی در نظر بگیرد، سهمیه بر اساس رنکینگ المپیکی به ورزشکار دیگری داده می شود.

همچنین در صورتی که کشوری که از طریق رنکینگ (المپیکی یا گرنداِسلم) سهمیه کسب کرده باشد و از آن استفاده نکند، سهمیه به ورزشکار دیگر بر اساس رنکینگ المپیکی در همان وزن تعلق خواهد گرفت.

در صورتی که کشوری که از طریق تورنمنت کسب سهمیه المپیکی جواز حضور کسب کرده باشد و از آن استفاده نکند، سهمیه به ورزشکار دیگر بر اساس امتیاز کسب شده در همان تورنمنت و همان وزن اهدا می شود.

ورزشکارانی که از طریق کمیته ارزیابی کسب سهمیه می نمایند می بایست یکی از شرایط ذیل را دارا باشند:

- مدال آور(مقام اول تا سوم) مسابقات ثبت شده در جدول فدراسیون جهانی (از ماه می ۲۰۱۸ تا آپریل ۲۰۲۰)

- حداقل برای یک بار جزء ۲۰ نفر اول رنکینگ جهانی قرار گرفته باشد (از ماه می ۲۰۱۸ تا آپریل ۲۰۲۰)

- صعود به مرحله یک هشتم و یا بالا تر در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹

- صعود به مرحله یک چهارم و یا بالاتر در مسابقات قهرمانی قاره ای (از ماه می ۲۰۱۸ تا آپریل ۲۰۲۰) و یا تورنمنت کسب سهمیه قاره ای

- قهرمان مسابقات کشوری (ماه می ۲۰۱۸ تا آپریل ۲۰۲۰)

 

 

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

جام وحدت و دوستی کاراته؛ نفرات برتر ۳ وزن کومیته و کاتای انفرادی مشخص شدند

۱۳۹۷/۰۵/۲۷ ۲۳:۱۱

دومین روز از مسابقات بین المللی کاراته جام وحدت و دوستی امروز در ۳ وزن کومیته جوانان و بزرگسالان و کاتای انفرادی بزرگسالان پیگیری شد تا نفرات برتر مشخص شوند.

بازی های آسیایی ؛ وزن کشی مسابقات ووشو برگزار شد

۱۳۹۷/۰۵/۲۷ ۱۸:۴۱

مراسم وزن کشی رقابت های ووشوی بازی های آسیایی برگزار شد و تمامی سانداکاران ایران سر وزن بودند.

ملی پوش کاراته: می‌خواهم از عنوان قهرمانی‌ام در بازی های آسیایی دفاع کنم

۱۳۹۷/۰۵/۲۷ ۱۷:۲۵

عضو تیم ملی کاراته گفت: در دوره قبل توانستم مدال طلا کسب کنم و انگیزه زیادی دارم که در سومین حضورم از عنوان قهرمانی خود دفاع کنم.

بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸؛ تکواندوکاران ایران حریفان خود را شناختند

۱۳۹۷/۰۵/۲۶ ۲۰:۲۳

مراسم قرعه کشی رقابت های تکواندو در هجدهمین دوره بازی های آسیایی برگزار شد و بر اساس آن تکواندوکاران کشورمان رقبای خود را شناختند.

باقرزاده: به کسب مدال سابر اطمینان داریم

۱۳۹۷/۰۵/۲۶ ۱۴:۴۴

رئیس فدراسیون شمشیربازی که به همراه قهرمانان این رشته به تماشای بازی هندبال ایران و قطر نشسته بود از کسب مدال تیم اسلحه سابر ابراز اطمینان کرد.

علی نژاد نایب رئیس فدراسیون ووشوی آسیا باقی ماند

۱۳۹۷/۰۵/۲۶ ۱۴:۳۶

«مهدی علی نژاد» برای سومین دوره متوالی به عنوان نایب رئیس فدراسیون ووشوی آسیا انتخاب شد.

انتخابی کاتای تیمی مردان؛ تیم اراک به جهانی اسپانیا می رود

۱۳۹۷/۰۵/۲۵ ۲۳:۲۸

کاتای تیمی مردان اراک در پایان پیکارهای انتخابی برای مسابقات جهانی ۲۰۱۸ مادرید اسپانیا انتخاب شد.

انتخابی تیم‌ملی کاتا؛ شهرجردی مسافر مسابقات جهانی شد

۱۳۹۷/۰۵/۲۵ ۱۳:۱۷

ابوالفضل شهرجردی با برتری در سه دور کاتا و با مجموع امتیاز به عنوان یکی از اعضای تیم ملی کاراته راهی مسابقات جهانی ۲۰۱۸ مادرید می شود.

تمرین جودوکاران اعزامی به بازی های آسیایی در رامسر

۱۳۹۷/۰۵/۲۳ ۱۲:۱۴

تمرینات آماده سازی اردونشینان تیم ملی جودو بزرگسالان اعزامی به بازی های آسیایی جاکارتا، از امروز در رامسر به مدت یک هفته آغاز شد.

بعد از مسابقه انتخابی درون اردویی- سه تکواندوکار بازی‌های المپیک جوانان مشخص شدند

۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۹:۰۳

با برگزاری مسابقات انتخابی درون اردویی تیم ملی تکواندو دختران ترکیب تیم ملی اعزامی به المپیک جوانان آرژانتین مشخص شد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد