مبلغ قرارداد حسن زاده از همه بالاتر بود اما کارایی او نه

فرکی: هواداران استقلال علیه من هجمه گرفته اند- به ترابی نیاز دارم

هوادار گزارش می دهد- سرمربی سایپا با حضور در نشست خبری پیش از بازی با پرسپولیس پاسخگوی خبرنگاران شد.

فرکی: هواداران استقلال علیه من هجمه گرفته اند- به ترابی نیاز دارم

به گزارش هوادار، حسین فرکی در نشست خبری پیش از بازی با پرسپولیس صحبت های خود را با تسلیت به مردم ایران آغاز کرد و گفت: در ابتدا درگذشت آقای هاشمی رفسنجانی و کاظم سیدعلیخانی همبازی قدیمی خود را تسلیت می‌گویم. همچنین درگذشت بازیکن جوان نفت تهران را تسلیت عرض می‌کنم. امیدوارم ما را در غم این عزیزان شریک بدانند.

وی درباره بازی با پرسپولیس اظهارداشت: بازی با پرسپولیس اولین بازی ما در نیم‌فصل دوم لیگ برتر است. ما از ابتدای لیگ قرعه خوبی نداشتیم، با این حال در چهار هفته ابتدایی نتایج بدی نگرفتیم اما در 5هفته بعد از آن نتایج خوبی نگرفتیم و الان امیدواریم در ادامه لیگ با تلاش بازیکنان بتوانیم نتایج بهتری کسب کرده و شرایط‌مان را در جدول بهبود ببخشیم.

سرمربی تیم فوتبال سایپا درباره تعطیلات نیم فصل افزود: ما با توجه به دیدار عقب افتاده‌ای که داشتیم عملا تعطیلاتی در نیم‌فصل نداشتیم. در کنار این موضوع جذب و خروج بازیکنان باعث شد ما تمام تمرکزمان را به هماهنگی آنها اختصاص دهیم.  فردا قرار است ما در اولین بازی نیم‌فصل دوم میهمان پرسپولیسی باشیم که در نیم‌فصل اول به مقام قهرمانی رسیده و شرایط جدول نیز به خوبی نشان‌دهنده وضعیت این تیم است. امیدوارم مقابل پرسپولیس فوتبالی خوب همراه با نتیجه مناسب را رقم بزنیم.

فرکی با اشاره به هجمه ای که استقلالی ها علیه او گرفته اند تاکید کرد: بعد از هر باری که من پیش از دیدار مقابل پرسپولیس از این تیم تمجید کردم به نوعی مورد هجمه از سوی هواداران استقلال قرار گرفتم. من باید به هواداران استقلال که برای من عزیز هستند و همواره احترام زیادی برای آنها قائل بوده‌ام بگویم استقلال هم تیمی خوب با بازیکنان و کادر فنی خوب است و من به وقتش در مورد این تیم نیز صحبت خواهم کرد.پرسپولیس در حال حاضر به نوعی تیم ملی است و ما در مصاف با این تیم کار سختی خواهیم داشت. تیم ملی بعدی هم برای ما استقلال است که امیدوارم این بار هواداران این تیم از ما خرده نگیردند.

وی با تمجید از پرسپولیس برانکو خاطرنشان کرد: پرسپولیس حریف قابل احترامی برای ما است و همان‌طور که گفتم شرایط این تیم در جدول این موضوع را نشان می‌دهد. با احترامی که برای دوست و استاد خودم برانکو قائلم و همیشه معتقد به جایگاه استادی و شاگردی بوده‌ام. امیدوارم این بار هم امتحان خوبی مقابل استاد خودم پس بدهم.

سرمربی سایپا با اشاره به رابطه خود با برانکو گفت: همان‌طور که برانکو نیز بارها در خصوص رابطه ما گفته است، ما دوستان خوبی برای هم هستیم اما از رقابت با یکدیگر هم لذت می‌بریم. امیدوارم فردا نیز هر تیمی که مستحق پیروزی است به برتری دست یابد و ما نیز برای سه امتیاز تلاش خواهیم کرد.

فرکی در پاسخ به این پرسش که چرا در نیم‌فصل اول برخی بازیکنان که با مبالغ بالا به تیم‌های جدید خود ملحق شدند کارایی مناسب را نداشتند، گفت: این طبیعی است که مبلغ بالای یک بازیکن خیلی نمی‌تواند در انتخاب این بازیکن ملاک خوبی باشد. اتفاقاتی که در فوتبال ما می‌افتد با بقیه دنیا تفاوت دارد.ما در ابتدای فصل برخی بازیکنان را با مبالغی بالا جذب می‌کنیم. در حالی که شاید در پایان فصل همه این پول نیز به آنها پرداخت نشود، اما این مسئله به خاطر مدیریت اقتصادی مدیران ماست که بدون برنامه اقدام به جذب بازیکن می‌کنند و هم باشگاه و هم بازیکن را دچار مشکل می‌کنند.

وی درباره قرارداد حسن زاده تصریح کرد: در تمام دنیا در مقابل تعهد و کارایی بازیکن به او پول پرداخت می‌کنند، اما در اینجا این مسئله مدنظر نیست. برای نمونه مبلغ قرارداد حسن‌زاده در تیم ما این فصل از همه بیشتر بود، اما در عمل و به دلایلی نتوانست به ما کمک کند که ایرادی نیز به این مسئله وارد نیست و او امیدواریم در باشگاه جدیدش عملکرد بهتری داشته باشد.

فرکی با بیان این مطلب که ملی پوش بودن یک بازیکن دلیل برتری او نیست گفت: باید به یاد داشته باشیم روی اسم و ملی‌پوش بودن بازیکن نمی‌توان نسبت به کیفیت او صحبت کرد. خیلی از بازیکنان در فوتبال ما نشان دادند که تحمل و فشار حاشیه‌های تیم‌های بزرگ را ندارند و در عملکرد فنی آنها تاثیر می‌گذارد.

سرمربی تیم فوتبال سایپا ادامه داد: ملاک کیفیت خوب بازیکن نباید مبلغ مالی باشد و باید مدیریت فوتبال ما حرفه‌ای‌تر رفتار کند و براساس نیاز و خواسته‌های تیم بازیکنانی را جذب کند که کمک‌حال تیم باشد. این عدم کارایی بازیکنان در برخی تیم‌ها منجر به جدایی این بازیکنان می‌شود و حتی در مقطعی این مشکل منجر به محو این بازیکن از سطح اول فوتبال خواهد شد.

وی در خصوص اینکه گفته می‌شود دلیل جدایی حسن‌زاده غیر از عملکرد فنی او مشکل اخلاقی او بوده است، گفت: او بازیکن بااخلاقی بوده و این را در گذشته در تیم‌های سابق خود نشان داده است. در مقطعی که من در نفت حضور داشتم خودم وی را برای این تیم جذب کردم و مدت کوتاهی نیز با او همکاری داشتم.مطمئن باشید دلیل جدایی حسن‌زاده بحث اخلاقی نبود و فقط به دلیل شرایط فنی این بازیکن از ما جدا شد. امیدوارم مجددا حسن‌زاده توانایی‌های خود را در فوتبال ایران نشان دهد.

سرمربی تیم فوتبال سایپا در پاسخ به این پرسش که آیا پرسپولیس برای جذب ترابی درخواستی داده است؟ گفت: من در جریان این موضوع نیستم و این مسئله مربوط به باشگاه سایپا است. ترابی در حال حاضر بازیکن ماست و شخصا تمایلی به جدایی او ندارم. ترابی روز گذشته قرار بود از روی گچ خود MRI انجام دهد تا اگر شرایط برای بازکردن گچ پایش مهیا بود تمرینات خود را با ما شروع کند. ترابی تا پایان فصل بازیکن ما خواهد بود و من نیز به او نیاز دارم.

وی در خصوص مشکلات گلزنی سایپا در نیم‌فصل نخست اظهار داشت: عدم گلزنی ما در نیم‌فصل نخست به مهره‌هایی که جذب کردیم مربوط بود، برای مثال همان‌طور که عنوان شد حسن‌زاده نتوانست عملکرد خوبی در گلزنی داشته باشد. همچنین آمار گلزنی غلامرضا رضایی چندان خوب نبود.

فرکی ادامه داد: ما برای حل مشکلات خود در نیم فصل دوم دنبال جذب مهاجم خارجی بودیم اما این اتفاق نیفتاد. خلعتبری که یک هافبک مهاجم است برای حل مشکل گلزنی جذب کردیم و امیدواریم به ما در این زمینه کمک کند. در کنار خلعتبری ، سلیمانی را از تیم زیر 23 سال راه‌آهن جذب کردیم و جعفری را که یک بازیکن زیر 23 سال است در اختیار داریم.هنوز فصل نقل‌وانتقالات تمام نشده و ما باز هم به دنبال یک مهاجم خواهیم بود اما جذب مهاجم خوب در نیم‌فصل سخت‌تر است. ما برای گلزنی روی ترابی نیز حساب ویژه‌ای باز کرده بودیم که متاسفانه او نیز دچار مصدومیت شد.

وی با اشاره به بازی پر گل  با ماشین سازی تاکید کرد: در بازی گذشته مقابل ماشین‌سازی ما توانستیم سه گل به ثمر برسانیم که این موضوع پیام خوبی برای ما داشت، اما از طرف دیگر سه گل روی ضعف مدافعان‌ خود دریافت کردیم که ما را نگران کرد. ما فردا نیز در مقابل خط دفاعی خوب پرسپولیس کار سختی خواهیم داشت اما امیدواریم به مرور نقص مربوط به گلزنی خود را برطرف کنیم.

سرمربی سایپا درباره حامد لک و رقابت او با سایر دروازه بان های این تیم گفت: ما در حال حاضر در سایپا 4 گلر داریم. منادی، گوهری، فلاح و حامد لک و در کنار اینها الساندرو که یکی از دروازه‌بانان باکیفیت خارجی لیگ بود را به دلیل مصدومیت از دست دادیم. حامد لک و حامد فلاح هر دو از دروازه‌بانان خوب فوتبال ایران هستند و هر دو در باشگاه‌های خود در نیم‌فصل نخست به صورت ثابت بازی کردند. رقابت این دو قطعا ایجاد انگیزه خواهد کرد و هر کدام از این دروازه‌بانان عملکرد بهتری در تمرینات و مسابقات داشته باشند انتخاب نخست ما خواهند بود.

پست دروازه‌بانی برخلاف سایر پست‌ها جای مانور ندارد و عملکرد فنی هر کدام از این دروازه‌بانان که بهتر باشد ملاک انتخاب ما برای حضور در ترکیب ثابت خواهد بود.

افزودن نظر

اخبار فوتبال ایران

مربی تیم ملی بازی مراکش را از نزدیک بررسی می کند

۱۳۹۷/۰۱/۰۱ ۱۷:۰۵

کادر فنی تیم ملی فوتبال از نزدیک بازی دوستانه تیم ملی مراکش برابر تیم صربستان را زیر نظر خواهد داشت.

برگزاری جلسه فنی تیم ملی فوتبال ایران در تونس

۱۳۹۷/۰۱/۰۱ ۱۵:۳۴

جلسه فنی تیم ملی فوتبال ایران ظهر امروز به وقت محلی در تونس برگزار شد.

برتری تیم فوتبال جوانان دختر ایران مقابل رومانی

۱۳۹۷/۰۱/۰۱ ۱۵:۲۷

تیم ملی فوتبال جوانان دختر ایران در آخرین دیدار خود در تورنمنت بین المللی سوچی مقابل رومانی پیروز شد.

عنایتی:سال ۹۶ در مشکی‌‌پوشان به اندازه ۱۰ سال تجربه پیدا کردم-امسال مربی بارسا می‌ شوم

۱۳۹۷/۰۱/۰۱ ۱۱:۵۲

سرمربی سابق تیم فوتبال مشک پوشان گفت:حضور چند ماهه ام در مشکی پوشان باعث شد تا احساس کنم ۱۰ سال سابقه مربی گری دارم چون اتفاقاتی که در ۱۰ سال باید می افتاد در عرض کمتر از چند ماه در این تیم...

انتقال مرد سال آسیا به العین تکذیب شد

۱۳۹۷/۰۱/۰۱ ۱۱:۱۰

روزنامه الوطن عربستان توافق مهاجم سوری الهلال با العین اماات تکذیب کرد.

یوسفی از سرپرستی نفت کنار گذاشته شد

۱۳۹۷/۰۱/۰۱ ۱۰:۴۵

پیشکسوت فوتبال کشورمان از سرپرستی باشگاه نفت تهران کنار گذاشته شد.

فدراسیون ایران خواستار تغییر میزبانی خود مقابل سعودی‌ها از عمان به کربلا شد

۱۳۹۷/۰۱/۰۱ ۱۰:۳۰

سایت فوتبال عراق مدعی شد که فدراسیون فوتبال ایران پس از آنکه عراق رسما از سوی فیفا رفع تعلیق شد از باشگاه هایش خواست تا در ادامه رقابت های لیگ قهرمانان به جای عمان، کربلا را انتخاب کنند.

برگزاری آخرین تمرین تیم ملی فوتبال در سال ۹۶+ عکس

۱۳۹۶/۱۲/۲۹ ۱۵:۵۸

آخرین جلسه تمرینی تیم ملی فوتبال ایران در سال ۱۳۹۶ برگزار شد.

قدوس و آزمون به تیم ملی اضافه شدند

۱۳۹۶/۱۲/۲۹ ۱۳:۴۴

با اضافه شدن سردار آزمون و سامان قدوس ترکیب ۲۸ نفره اردوی تیم ملی فوتبال ایران تکمیل شد.

بازیکنان سیرالئون عازم کشورشان شدند- ۲ نفر به خاطر فرانسه ماندند

۱۳۹۶/۱۲/۲۹ ۱۱:۴۳

اعضای تیم ملی فوتبال سیرالئون صبح امروز عازم کشورشان شدند.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد