قائم مقام ایرانی فدراسیون جهانی: سپک‌تاکرا می تواند المپیکی شود

هوادار گزارش می دهد، رییس انجمن سپک تاکرا گفت: در سال ۹۹، سپک تاکرا ایران در بخش بین‌الملل روزهای خوب و موفقی را سپری کرد.

قائم مقام ایرانی فدراسیون جهانی: سپک‌تاکرا می تواند المپیکی شود

به گزارش هوادار، سهراب آزاد در خصوص اینکه انجمن سپک‌تاکرا ایران در سال ۹۹ موفق عمل کرده است، اظهار داشت: انجمن در سال جاری در بخش بین الملل عملکرد موفقی داشت؛ تا جاییکه داتو حلیم بن کادر، رئیس فدراسیون آسیا با ارسال نامه ای از انجمن تقدیر کرد. حتی با همکاری فدراسیون جهانی سخت در تلاش هستیم موقعیتی فراهم کنیم تا رشته سپک تاکرا جایی در میان رشته‌های حاضر در المپیک‌های آینده باز کند. 

رئیس انجمن سپک تاکرا ایران افزود: در کلاس مربیگری آسیایی که به شکل وبینار در تابستان گذشته برگزار شد، از جمع ۵۸ شرکت کننده از ۲۰ کشور آسیایی، ایران با ۲۷ شرکت کننده در مقام اول قرار گرفت که به گفته بخش آموزش، در نوع خودش جالب و بی نظیر بود. 

آزاد در مورد برگزاری مجمع انتخاباتی سپک‌تاکرا کنفدراسیون آسیا گفت: قرار است در روز ۱۱ اسفند ماه برای اولین بار در تاریخ تاسیس کنفدراسیون و به خاطر شیوع ویروس کرونا، انتخابات به شکل وبیناری صورت گیرد. برای تصدی پست نایب رییسی اول فدراسیون آسیایی از سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۴ مجددا کاندید شده‌ام. علی فولادی‌راد دبیر انجمن سپک تاکرا هم برای تصدی پست هیات رئیسه برای ۴ سال آینده مجددا کاندید شدند.

قائم مقام فدراسیون جهانی سپک تاکرا درباره توسعه این رشته در غرب و مرکز آسیا عنوان کرد: در سفری که داتو حلیم در سال ۲۰۱۷ به ایران داشت، اقدام به تاسیس کنفدراسیون آسیا میانه و غرب کردیم که ریاست آن به محمد علیپور رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی سپرده شد. 

وی ادامه داد: در این چند سال با تلاش همکارانم و کمک های ASTAF موفق شدیم کشورهایی چون عراق، افغانستان، قرقیزستان، ازبکستان، قطر و ترکیه که البته این اواخر هم کشوری از اروپایی را به جمع خانواده بزرگ سپک تاکرای جهانی اضافه کردیم. با ارسال توپ، تور و حتی مربی گامی بلند در رشد این رشته جذاب در کشورهای همسایه داشته باشیم. 

آزاد درباره تمجید فدراسیون آسیایی از رشد سپک تاکرا در ایران خاطر نشان کرد: برگزاری مسابقات آنلاین، کلاس‌های آموزشی، اردوهای ملی و نشست‌های تخصصی در طی مدت شیوع کرونا که با همکاری وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون انجمن های ورزشی همراه بود، در ایران باعث شد تا رئیس ASTAF با ارسال نامه‌هایی این موفقیت و تبریک بگوید. از اینکه در ایران سپک تاکرا روزهای خوب و رو به رشدی سپری می‌کند، ابراز خرسندی و رضایت خودش را اعلام کرد. با کاهش شدت همه‌گیری کرونا، سعی داریم در سال ۲۰۲۲ با همکاری فدراسیون جهانی، جام جهانی جوانان زیر ۲۳ سال را میزبانی کنیم. امیدوارم در رشد روز افزون این رشته در سطح استان‌های کشور و سایر کشورهای جهان به موفقیت‌های خوبی برسیم.

افزودن نظر

اخبار سایر رشته‌ها

مخالفت ۵۸ درصدی شهروندان ژاپنی با برگزاری المپیک و حضور تماشاگران

۱۳۹۹/۱۲/۱۶ ۰۸:۳۹

هوادار گزارش می دهد، نظرسنجی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد بیش از نیمی از شهروندان ژاپنی تمایلی به برگزاری المپیک ندارند.

ادامه بحران برای روس‌ها/ورود وادا به رنگ استفاده شده در اتومبیل هاس

۱۳۹۹/۱۲/۱۶ ۰۸:۳۶

هوادار گزارش می دهد، بعد از رونمایی از اتومبیل هاس و استفاده از رنگ‌های پرچم روسیه، آژانس مبارزه با دوپینگ به دنبال بررسی شرایط است.

مسابقات تنیس روی میز قطر| رقابت مجدد برادران عالمیان در دوحه

۱۳۹۹/۱۲/۱۶ ۰۸:۳۲

هوادار گزارش می دهد، سری دوم مسابقات بین المللی تنیس روی میز قطر قرعه کشی شد و نمایندگان ایران حریفان خود را شناختند.

ملی پوش تنیس قهرمان جایزه بزرگ هرمزگان شد

۱۳۹۹/۱۲/۱۱ ۰۷:۵۳

هوادار گزارش می دهد، از بین تنیسورهای حاضر در رقابت های تنیس جایزه بزرگ آقایان در هرمزگان، امیر حسین بادی عنوان قهرمانی را به نام خود ثبت کرد.

ضرر ۸۷۷ میلیون دلاری کرونا به فرمول یک

۱۳۹۹/۱۲/۰۹ ۱۰:۱۸

هوادار گزارش می دهد، درآمد فرمول یک به دلیل ویروس کرونا در سال گذشته کاهش یافت.

پرونده کمک مالی به فدراسیون‌ها از سوی کمیته بسته شد

۱۳۹۹/۱۲/۰۹ ۰۹:۴۳

هوادار گزارش می دهد، کمیته ملی المپیک با اختصاص ۲۰ میلیارد تومان به فدراسیون‌‌های ورزشی پرونده کمک‌های مالی خود را در سال ۹۹ بست.

ابراز امیدواری فرمول یک به بازگشت تماشاگران

۱۳۹۹/۱۲/۰۹ ۰۹:۳۶

هوادار گزارش می دهد، فرمول یک امیدوار است مسابقات امسال با حضور تماشاگران برگزار شود.

نیروی زمینی در جایگاه نخست رقابت‌های چوگان قهرمانی کشور ایستاد

۱۳۹۹/۱۲/۰۹ ۰۹:۳۰

هوادار گزارش می دهد، تیم چوگان نیروی زمینی ارتش قهرمان مسابقات چوگان قهرمانی کشور، جام شهید سلیمانی شد.

تلاش انگلیس برای حضور تماشاگران در یورو ۲۰۲۲ و ویمبلدون

۱۳۹۹/۱۲/۰۵ ۱۴:۴۰

هوادار گزارش می دهد، دولت انگلیس در تلاش است با کاهش ویروس کرونا شرایط حضور تماشاگران در ورزشگاه را فراهم کند.

قائم مقام ایرانی فدراسیون جهانی: سپک‌تاکرا می تواند المپیکی شود

۱۳۹۹/۱۲/۰۵ ۱۲:۰۱

هوادار گزارش می دهد، رییس انجمن سپک تاکرا گفت: در سال ۹۹، سپک تاکرا ایران در بخش بین‌الملل روزهای خوب و موفقی را سپری کرد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد