قراخانلو: مسئولان جهانی جودو گفتند ایران از منع پوشش در جهانی اطلاع داشت- درخشان گفت مردانی مبارزه نکند

رئیس آکادمی ملی المپیک گفت: فدراسیون بین‌المللی جودو به ما اعلام کرد منع پوشش بانوان را در المپیک به اطلاع فدراسیون ایران رسانده است.

قراخانلو: مسئولان جهانی جودو گفتند ایران از منع پوشش در جهانی اطلاع داشت- درخشان گفت مردانی مبارزه نکند

به گزارش هوادار، شب گذشته در جریان بازی های المپیک جوانان از ورود مارال مردانی به روی تاتامی برای حضور در مسابقات جودو به دلیل پوشش اسلامی جلوگیری شد.

رضا قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک که به همراه سیدرضا صالحی امیری در بوینس آیرس به سر می برد، درباره اتفاقات رخ داده، اظهار داشت: وقتی از ورود ورزشکار ما به روی تاتامی جلوگیری شد، چون من و آقای صالحی امیری در سالن بودیم، به سرعت مطلع شدیم. ما درگیر این موضوع بودیم. آنچه بعد از بحث ها و گفت وگوهای زیاد و تلاش ما مبنی بر اینکه مردانی برود و مسابقه بدهد، اطلاع یافتم این بود که گفتند این مقررات جودوست. آنها همچنین اعلام کردند این موضوع را به فدراسیون ایران اطلاع داده اند و فدراسیون جودوی ایران از این مقررات آگاه است.

وی افزود: مسئولان جهانی به این دو نکته اصرار می کردند. در نامه هایی که رد و بدل شده بود و به ما نشان دادند این بود که رئیس فدراسیون جودوی ایران به فدراسیون بین المللی نامه ای نوشته مبنی بر اینکه آیا ورزشکاران دختر ما با پوشش اسلامی می توانند در مسابقات شرکت کنند یا خیر. فدراسیون بین المللی نوشته بود در هیچ کدام از مسابقات بین المللی اجازه استفاده از پوشش اسلامی وجود ندارد و این کار ممنوع است.

رئیس آکادمی ملی المپیک خاطرنشان کرد: فدراسیون جودو ما این نامه را مشاهده کرده و پاسخ هم داده است. در پی اعتراض ما و رئیس کمیته ملی المپیک که در صحنه حاضر بود و معلوم بود چقدر موضوع جدی است، مسئولان جهانی ما را با این نامه ها خلع سلاح کردند.

قراخانلو با بیان اینکه بارها با رئیس فدراسیون جودوی ایران تماس گرفته و موفق به صحبت نشده، تصریح کرد: من چند بار با او تماس گرفتم در دسترس نبود. از طرفی زمان هم مهم بود و همه در تلاش بودیم اما امکان تماس حتی از طریق واتساپ با رئیس فدراسیون جودوی ایران هم وجود نداشت. از شاطرزاده مربی تیم ملی خواستم تماس بگیرد. او از طریق رودکی توانست مدتی کوتاهی با رئیس فدراسیون صحبت کند در حالی که درگیر مذاکره با مسئولان بین المللی بودم از شاطرزاده پرسیدم چه کردی که گفت رئیس فدراسیون می گوید اگر اجازه نمی دهند مردانی مبارزه کند، مبارزه نکند! من منتظر بودم با رئیس فدراسیون صحبت کنم. کافی بود او یک تماس تلفنی می گرفت چرا که مسئولان فدراسیون ایران و جهانی همدیگر را می شناسند. رئیس فدراسیون ایران می توانست با مسئولان جهانی تماس بگیرد و صحبت کند.

وی با بیان اینکه کمیته ملی المپیک مسئولیت دارد اعضای کاروان را بر اساس نظر فدراسیون دور هم جمع کند خاطرنشان کرد: کمیته کارهای عمومی را انجام می دهد و در خصوص قوانینی از این دست نه ورود می کند نه می تواند ورود کند. نکته مثبتی که در این جریان وجود داشت این است که یک تلاش جدی برای باز کردن راه احقاق حق ورزشکاران دختر شکل گرفت. با وقتی که صالحی امیری گذاشته و هنوز ادامه دارد. بهتر است فدراسیون جودو هم از این فرصت استفاده کند و از این کمک کمیته بهترین بهره برداری را ببرد. فدراسیون جودو می تواند مثل سایر فدراسیون ها از جمله تکواندو این مجوز را بگیرد تا دختران بتوانند در میادین بین المللی شرکت کنند. توصیه می کنم فدراسیون جودو این مسیر را عاقلانه پیگیری کنند.

 

 

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

تکواندو قهرمانی جهان؛ صعود سروش احمدی به نیمه نهایی ، حذف برخورداری و کیمیا همتی

۳۲۶۱/۱۰/۳۰ ۲۰:۲۶

سروش احمدی با شکست دادن حریف آذربایجانی برای صعود به نیمه نهایی تکواندو قهرمانی جهان مجوز گرفت اما مهران برخورداری و دختر ایرانی حذف شده های ایران در روز  چهارم شدند.

تکواندو قهرمانی جهان؛ حذف بخشی در راند طلایی، پریسا جوادی و کیانی کنار رفتند

۳۲۶۱/۱۰/۲۹ ۱۹:۳۸

امیرمحمد بخشی تکواندوکار وزن ۷۴- کیلوگرم کشورمان در راند طلایی به حریف اسپانیایی باخت ،پریسا جوادی هم در یکقدمی مدال حذف شد.
 

تکواندو قهرمانی جهان؛ سروش احمدی نقره گرفت، پایان کار بدون طلا

۲۶۴۰/۰۸/۱۰ ۲۰:۲۲

سروش احمدی در  وزن ۶۳- کیلوگرم در فینال مسابقات قهرمانی جهان تکواندو با شکست مقابل نماینده چین به مدال نقره رسید.

تکواندو قهرمانی جهان ؛ باخت برخورداری به حریف آلمانی ، کیمیا همتی در یک هشتم نهایی

۲۶۴۰/۰۸/۰۹ ۱۸:۴۷

مهران برخورداری تکواندوکار وزن ۸۰- کیلوگرم کشورمان برابر هوگوپوش با تجربه آلمانی که در رنک ۱۱ جهان قرار دارد نتیجه را اگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.
 

تکواندو قهرمانی جهان؛ شروع پریسا جوادی، ناهید کیانی و بخشی با پیروزی

۲۶۴۰/۰۸/۰۸ ۱۳:۱۲

روز سوم مسابقات تکواندو قهرمانی جهان با پیروزی و صعود دو دختر ایرانی و امیرمحمد بخشی در منچستر انگلیس همراه شد.

تکواندو قهرمانی جهان؛ هادی پور به نیمه نهایی رفت

۲۶۴۰/۰۸/۰۷ ۱۹:۴۱

آرمین هادی پور در دومین روز مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ تکواندو با پیروزی در سالن "آرنا" منچستر شروع کرد و با شکست دادن رقبایش به نیمه نهایی صعود کرد.
 

ویزای تکواندوکاران هندی‌‌‌ هم صادر نشد- فقط دو نفر از شاگردان معتمد به منچستر رفتند

۲۰۱۹/۰۵/۱۹ ۱۴:۲۷

بیست و چهارمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان در حالی به میزبانی کشور انگلیس در حالی پیگیری است که ۱۴ نفر از هوگوپوشان هندی شانس حضور در این رقابت‌ها را از دست دادند.

تکواندو قهرمانی جهان؛ حذف آخرین دختر ایرانی، پایان کار تیم دختران با یک نقره

۲۰۱۹/۰۵/۱۹ ۱۴:۰۷

یلدا ولی‌نژاد تکواندوکار وزن ۶۲- کیلوگرم کشورمان با قبول شکست برابر نماینده برزیل از دور رقابت ها کنار رفت.

لیگ کاراته سری آ؛ کاتای تیمی مردان به برنز رسید

۲۰۱۹/۰۵/۱۹ ۱۱:۰۵

کاتای تیمی مردان کشورمان با پیروزی مقابل تیم صربستان صاحب مدال برنز لیگ سری آ ترکیه شد.

انگلیسی ها ویزای عرفان ناظمی را هم ندادند

۲۰۱۹/۰۵/۱۷ ۲۰:۵۸

کارشکنی سفارت انگلیس در صدور روادید تکواندوکاران کشورمان برای حضور در مسابقات جهانی باعث شد پس از میرهاشم حسینی، عرفان ناظمی هم  حضور در این رویداد بزرگ را از دست بدهد.
 

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد