قراخانلو: مسئولان جهانی جودو گفتند ایران از منع پوشش در جهانی اطلاع داشت- درخشان گفت مردانی مبارزه نکند

رئیس آکادمی ملی المپیک گفت: فدراسیون بین‌المللی جودو به ما اعلام کرد منع پوشش بانوان را در المپیک به اطلاع فدراسیون ایران رسانده است.

قراخانلو: مسئولان جهانی جودو گفتند ایران از منع پوشش در جهانی اطلاع داشت- درخشان گفت مردانی مبارزه نکند

به گزارش هوادار، شب گذشته در جریان بازی های المپیک جوانان از ورود مارال مردانی به روی تاتامی برای حضور در مسابقات جودو به دلیل پوشش اسلامی جلوگیری شد.

رضا قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک که به همراه سیدرضا صالحی امیری در بوینس آیرس به سر می برد، درباره اتفاقات رخ داده، اظهار داشت: وقتی از ورود ورزشکار ما به روی تاتامی جلوگیری شد، چون من و آقای صالحی امیری در سالن بودیم، به سرعت مطلع شدیم. ما درگیر این موضوع بودیم. آنچه بعد از بحث ها و گفت وگوهای زیاد و تلاش ما مبنی بر اینکه مردانی برود و مسابقه بدهد، اطلاع یافتم این بود که گفتند این مقررات جودوست. آنها همچنین اعلام کردند این موضوع را به فدراسیون ایران اطلاع داده اند و فدراسیون جودوی ایران از این مقررات آگاه است.

وی افزود: مسئولان جهانی به این دو نکته اصرار می کردند. در نامه هایی که رد و بدل شده بود و به ما نشان دادند این بود که رئیس فدراسیون جودوی ایران به فدراسیون بین المللی نامه ای نوشته مبنی بر اینکه آیا ورزشکاران دختر ما با پوشش اسلامی می توانند در مسابقات شرکت کنند یا خیر. فدراسیون بین المللی نوشته بود در هیچ کدام از مسابقات بین المللی اجازه استفاده از پوشش اسلامی وجود ندارد و این کار ممنوع است.

رئیس آکادمی ملی المپیک خاطرنشان کرد: فدراسیون جودو ما این نامه را مشاهده کرده و پاسخ هم داده است. در پی اعتراض ما و رئیس کمیته ملی المپیک که در صحنه حاضر بود و معلوم بود چقدر موضوع جدی است، مسئولان جهانی ما را با این نامه ها خلع سلاح کردند.

قراخانلو با بیان اینکه بارها با رئیس فدراسیون جودوی ایران تماس گرفته و موفق به صحبت نشده، تصریح کرد: من چند بار با او تماس گرفتم در دسترس نبود. از طرفی زمان هم مهم بود و همه در تلاش بودیم اما امکان تماس حتی از طریق واتساپ با رئیس فدراسیون جودوی ایران هم وجود نداشت. از شاطرزاده مربی تیم ملی خواستم تماس بگیرد. او از طریق رودکی توانست مدتی کوتاهی با رئیس فدراسیون صحبت کند در حالی که درگیر مذاکره با مسئولان بین المللی بودم از شاطرزاده پرسیدم چه کردی که گفت رئیس فدراسیون می گوید اگر اجازه نمی دهند مردانی مبارزه کند، مبارزه نکند! من منتظر بودم با رئیس فدراسیون صحبت کنم. کافی بود او یک تماس تلفنی می گرفت چرا که مسئولان فدراسیون ایران و جهانی همدیگر را می شناسند. رئیس فدراسیون ایران می توانست با مسئولان جهانی تماس بگیرد و صحبت کند.

وی با بیان اینکه کمیته ملی المپیک مسئولیت دارد اعضای کاروان را بر اساس نظر فدراسیون دور هم جمع کند خاطرنشان کرد: کمیته کارهای عمومی را انجام می دهد و در خصوص قوانینی از این دست نه ورود می کند نه می تواند ورود کند. نکته مثبتی که در این جریان وجود داشت این است که یک تلاش جدی برای باز کردن راه احقاق حق ورزشکاران دختر شکل گرفت. با وقتی که صالحی امیری گذاشته و هنوز ادامه دارد. بهتر است فدراسیون جودو هم از این فرصت استفاده کند و از این کمک کمیته بهترین بهره برداری را ببرد. فدراسیون جودو می تواند مثل سایر فدراسیون ها از جمله تکواندو این مجوز را بگیرد تا دختران بتوانند در میادین بین المللی شرکت کنند. توصیه می کنم فدراسیون جودو این مسیر را عاقلانه پیگیری کنند.

 

 

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

رئیس سابق فدراسیون کاراته مشاور صالحی امیری شد

۱۳۹۷/۰۹/۱۹ ۱۴:۴۵

با حکم رئیس کمیته ملی المپیک، صادق فرجی به عنوان مشاور در امور پارلمانی این کمیته منصوب شد.

فرجی به فدراسیون کاراته برگشت

۱۳۹۷/۰۹/۱۸ ۱۵:۳۲

محمد صادق فرجی رئیس سابق فدراسیون کاراته که جزو روسای بازنشسته محسوب می شود، امروز در دفتر کار خود حضور پیدا کرد.

مسابقات بین المللی سبک های آزاد ژاپن؛ طلا و نقره برای رسولی و رمضانی

۱۳۹۷/۰۹/۱۸ ۱۱:۴۵

تیم ملی سبکهای آزاد کاراته در مسابقات بین المللی ژاپن به یک مدال طلا، یک نقره و یک عنوان چهارمی دست یافت.
 

لیگ جهانی کاراته وان؛ طلای زرین یاری و پورشیب برای ایران

۱۳۹۷/۰۹/۱۸ ۱۱:۴۲

میعاد یاری و ذبیح اله پورشیب ملی پوشان کاراته کشورمان با برتری مقابل حریفان خود در آخرین مرحله لیگ جهانی چین دو مدال طلا گرفتند.

لیگ جهانی کاراته وان؛ مهدی زاده برنز گرفت

۱۳۹۷/۰۹/۱۸ ۰۹:۵۷

امیر مهدی زاده در اولین حضورش در وزن ۶۷ -کیلوگرم به مدال برنز لیگ جهانی کاراته وان سری آ چین دست یافت.

لیگ جهانی کاراته وان؛ فردا مبارزه ۵ ایرانی برای مدال برنز

۱۳۹۷/۰۹/۱۷ ۱۷:۳۹

۵ نماینده کاراته کشورمان در دو بخش مردان و بانوان فردا برای کسب مدال برنز به میدان خواهند رفت.

میراسماعیلی: شرایط مهیا باشد، در انتخابات جودو شرکت می کنم

۱۳۹۷/۰۹/۱۷ ۱۲:۲۴

پرافتخارترین قهرمان جودو ایران گفت: از حیدرفرمان رئیس اتحادیه جهانی کوراش واقعا تشکر می کنم که با با صبوری و دوستانه در مورد این موضوع برخورد کرد.

سفر دو ملی پوش تکواندو با هدایت خلیفه برای گرنداسلم

۱۳۹۷/۰۹/۱۷ ۱۰:۲۰

آرمین هادی پور و سجاد مردانی دو نماینده تکواندو کشورمان برای حضور در دومین دوره مسابقات گرنداِسلم روز دوشنبه – ۱۹ آذرماه ایران را به مقصد «ووشی» چین ترک می کنند.

رنکینگ المپیکی تکواندوکاران؛ خبری از ایرانی ها در بین ۳ نفر نیست

۱۳۹۷/۰۹/۱۶ ۱۹:۰۵

فدراسیون جهانی تکواندو رنکینگ المپیکی ورزشکاران را در ماه دسامبر اعلام کرد که امتیازات این رنکینگ تا پایان مسابقات ماه نوامبر ۲۰۱۸ محاسبه شده است.

فدراسیون جهانی محرومیت میراسماعیلی را بخشید

۱۳۹۷/۰۹/۱۶ ۱۷:۴۶

طبق نامه ارسال شده از اتحادیه جهانی کوراش تعلیق آرش میراسماعیلی و محرومیت وی بخشیده شد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد