قراخانلو: مسئولان جهانی جودو گفتند ایران از منع پوشش در جهانی اطلاع داشت- درخشان گفت مردانی مبارزه نکند

رئیس آکادمی ملی المپیک گفت: فدراسیون بین‌المللی جودو به ما اعلام کرد منع پوشش بانوان را در المپیک به اطلاع فدراسیون ایران رسانده است.

قراخانلو: مسئولان جهانی جودو گفتند ایران از منع پوشش در جهانی اطلاع داشت- درخشان گفت مردانی مبارزه نکند

به گزارش هوادار، شب گذشته در جریان بازی های المپیک جوانان از ورود مارال مردانی به روی تاتامی برای حضور در مسابقات جودو به دلیل پوشش اسلامی جلوگیری شد.

رضا قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک که به همراه سیدرضا صالحی امیری در بوینس آیرس به سر می برد، درباره اتفاقات رخ داده، اظهار داشت: وقتی از ورود ورزشکار ما به روی تاتامی جلوگیری شد، چون من و آقای صالحی امیری در سالن بودیم، به سرعت مطلع شدیم. ما درگیر این موضوع بودیم. آنچه بعد از بحث ها و گفت وگوهای زیاد و تلاش ما مبنی بر اینکه مردانی برود و مسابقه بدهد، اطلاع یافتم این بود که گفتند این مقررات جودوست. آنها همچنین اعلام کردند این موضوع را به فدراسیون ایران اطلاع داده اند و فدراسیون جودوی ایران از این مقررات آگاه است.

وی افزود: مسئولان جهانی به این دو نکته اصرار می کردند. در نامه هایی که رد و بدل شده بود و به ما نشان دادند این بود که رئیس فدراسیون جودوی ایران به فدراسیون بین المللی نامه ای نوشته مبنی بر اینکه آیا ورزشکاران دختر ما با پوشش اسلامی می توانند در مسابقات شرکت کنند یا خیر. فدراسیون بین المللی نوشته بود در هیچ کدام از مسابقات بین المللی اجازه استفاده از پوشش اسلامی وجود ندارد و این کار ممنوع است.

رئیس آکادمی ملی المپیک خاطرنشان کرد: فدراسیون جودو ما این نامه را مشاهده کرده و پاسخ هم داده است. در پی اعتراض ما و رئیس کمیته ملی المپیک که در صحنه حاضر بود و معلوم بود چقدر موضوع جدی است، مسئولان جهانی ما را با این نامه ها خلع سلاح کردند.

قراخانلو با بیان اینکه بارها با رئیس فدراسیون جودوی ایران تماس گرفته و موفق به صحبت نشده، تصریح کرد: من چند بار با او تماس گرفتم در دسترس نبود. از طرفی زمان هم مهم بود و همه در تلاش بودیم اما امکان تماس حتی از طریق واتساپ با رئیس فدراسیون جودوی ایران هم وجود نداشت. از شاطرزاده مربی تیم ملی خواستم تماس بگیرد. او از طریق رودکی توانست مدتی کوتاهی با رئیس فدراسیون صحبت کند در حالی که درگیر مذاکره با مسئولان بین المللی بودم از شاطرزاده پرسیدم چه کردی که گفت رئیس فدراسیون می گوید اگر اجازه نمی دهند مردانی مبارزه کند، مبارزه نکند! من منتظر بودم با رئیس فدراسیون صحبت کنم. کافی بود او یک تماس تلفنی می گرفت چرا که مسئولان فدراسیون ایران و جهانی همدیگر را می شناسند. رئیس فدراسیون ایران می توانست با مسئولان جهانی تماس بگیرد و صحبت کند.

وی با بیان اینکه کمیته ملی المپیک مسئولیت دارد اعضای کاروان را بر اساس نظر فدراسیون دور هم جمع کند خاطرنشان کرد: کمیته کارهای عمومی را انجام می دهد و در خصوص قوانینی از این دست نه ورود می کند نه می تواند ورود کند. نکته مثبتی که در این جریان وجود داشت این است که یک تلاش جدی برای باز کردن راه احقاق حق ورزشکاران دختر شکل گرفت. با وقتی که صالحی امیری گذاشته و هنوز ادامه دارد. بهتر است فدراسیون جودو هم از این فرصت استفاده کند و از این کمک کمیته بهترین بهره برداری را ببرد. فدراسیون جودو می تواند مثل سایر فدراسیون ها از جمله تکواندو این مجوز را بگیرد تا دختران بتوانند در میادین بین المللی شرکت کنند. توصیه می کنم فدراسیون جودو این مسیر را عاقلانه پیگیری کنند.

 

 

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

لیگ جهانی کاراته ؛ تیم کومیته مردان قهرمان شد

۱۳۹۷/۱۱/۲۸ ۱۷:۵۱

تیم کومیته مردان ایران با یک مدال طلا، یک نقره و ۴ برنز در لیگ جهانی امارات گرفت و روی سکوی قهرمانی رفت
 

لیگ جهانی کاراته ؛ علی فداکار فینالیست شد، سه ایرانی در رده بندی

۱۳۹۷/۱۱/۲۸ ۰۱:۰۹

علی فداکار به دیدار فینال وزن منهای ۸۴ کیلوکرم لیگ جهانی امارات رسید و ۳ کاراته کا هم به دیدار رده بندی راه یافتند.

قرعه کشی لیگ جهانی کاراته انجام شد- مبارزه ایرانی ها از فردا

۱۳۹۷/۱۱/۲۵ ۲۱:۵۱

دومین مرحله لیگ جهانی کاراته وان در سال ۲۰۱۹ امروز قرعه کشی شد و نمایندگان کشورمان حریفان خود را شناختند.

انتخابی تیم‌ملی تکواندو دانشجویان؛ نفرات برتر معرفی شدند

۱۳۹۷/۱۱/۲۵ ۰۱:۰۵

با پایان مسابقات انتخابی تیم ملی تکواندو دانشجویان پسر در بخش کیوروگی نفرات برتر مشخص و معرفی شدند.

ترکیب تیم های ایرانی در جام باشگاه‌های تکواندو آسیا

۱۳۹۷/۱۱/۲۴ ۲۲:۵۷

ترکیب تیم های لوازم خانگی کن، دانشگاه آزاد و شهرداری ورامین ۳ نماینده ایران در نهمین دوره تکواتدو جام باشگاه های آسیا مشخص شد.

رنکینگ جهانی جودو؛ ملایی و دنیا آقایی بالاتر از همه ایرانی ها

۱۳۹۷/۱۱/۲۳ ۱۵:۲۲

سعید ملایی و دنیا آقایی در رنکینگ جهانی جودو بهترین جایگاه را در بین ملی پوشان ایرانی دارند. .

ترکیب تکواندوکاران دختران و پسران برای جام فجر بسته شد

۱۳۹۷/۱۱/۲۳ ۱۰:۳۴

از سوی سازمان تیم های ملی، اسامی مردان و زنان هوگوپوش تیم منتخب ایران برای حضور در مسابقات بین المللی جام فجر ۲۰۱۹ اعلام شد.

گرند اسلم جودو؛ ملایی برنز گرفت

۱۳۹۷/۱۱/۲۱ ۲۲:۵۱

سعید ملایی نماینده وزن ۸۱- کیلوگرم تیم ملی جودو کشورمان در پاریس به مدال برنز گرفت.

جودوی گرند اسلم؛ ملایی باخت تا با رژیم اشغالگر قدس مبارزه نکند

۱۳۹۷/۱۱/۲۱ ۲۰:۴۳

سعید ملایی برای صعود به نیمه نهایی به مصاف «رسولان موسایف» با رنکینگ ۲۰۹ دنیا از قزاقستان رفت اما مقابل این جودوکار ایپون شد.

گرنداسلم جودو؛ بریمانلو به قهرمان المپیک باخت و حذف شد

۱۳۹۷/۱۱/۲۰ ۲۲:۵۷

ملی پوش جودوی ایران در وزن ۷۳- کیلوگرم با باخت مقابل حریف سرشناس ایتالیایی از گرنداسلم پاریس حذف شد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد