قراخانلو: مسئولان جهانی جودو گفتند ایران از منع پوشش در جهانی اطلاع داشت- درخشان گفت مردانی مبارزه نکند

رئیس آکادمی ملی المپیک گفت: فدراسیون بین‌المللی جودو به ما اعلام کرد منع پوشش بانوان را در المپیک به اطلاع فدراسیون ایران رسانده است.

قراخانلو: مسئولان جهانی جودو گفتند ایران از منع پوشش در جهانی اطلاع داشت- درخشان گفت مردانی مبارزه نکند

به گزارش هوادار، شب گذشته در جریان بازی های المپیک جوانان از ورود مارال مردانی به روی تاتامی برای حضور در مسابقات جودو به دلیل پوشش اسلامی جلوگیری شد.

رضا قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک که به همراه سیدرضا صالحی امیری در بوینس آیرس به سر می برد، درباره اتفاقات رخ داده، اظهار داشت: وقتی از ورود ورزشکار ما به روی تاتامی جلوگیری شد، چون من و آقای صالحی امیری در سالن بودیم، به سرعت مطلع شدیم. ما درگیر این موضوع بودیم. آنچه بعد از بحث ها و گفت وگوهای زیاد و تلاش ما مبنی بر اینکه مردانی برود و مسابقه بدهد، اطلاع یافتم این بود که گفتند این مقررات جودوست. آنها همچنین اعلام کردند این موضوع را به فدراسیون ایران اطلاع داده اند و فدراسیون جودوی ایران از این مقررات آگاه است.

وی افزود: مسئولان جهانی به این دو نکته اصرار می کردند. در نامه هایی که رد و بدل شده بود و به ما نشان دادند این بود که رئیس فدراسیون جودوی ایران به فدراسیون بین المللی نامه ای نوشته مبنی بر اینکه آیا ورزشکاران دختر ما با پوشش اسلامی می توانند در مسابقات شرکت کنند یا خیر. فدراسیون بین المللی نوشته بود در هیچ کدام از مسابقات بین المللی اجازه استفاده از پوشش اسلامی وجود ندارد و این کار ممنوع است.

رئیس آکادمی ملی المپیک خاطرنشان کرد: فدراسیون جودو ما این نامه را مشاهده کرده و پاسخ هم داده است. در پی اعتراض ما و رئیس کمیته ملی المپیک که در صحنه حاضر بود و معلوم بود چقدر موضوع جدی است، مسئولان جهانی ما را با این نامه ها خلع سلاح کردند.

قراخانلو با بیان اینکه بارها با رئیس فدراسیون جودوی ایران تماس گرفته و موفق به صحبت نشده، تصریح کرد: من چند بار با او تماس گرفتم در دسترس نبود. از طرفی زمان هم مهم بود و همه در تلاش بودیم اما امکان تماس حتی از طریق واتساپ با رئیس فدراسیون جودوی ایران هم وجود نداشت. از شاطرزاده مربی تیم ملی خواستم تماس بگیرد. او از طریق رودکی توانست مدتی کوتاهی با رئیس فدراسیون صحبت کند در حالی که درگیر مذاکره با مسئولان بین المللی بودم از شاطرزاده پرسیدم چه کردی که گفت رئیس فدراسیون می گوید اگر اجازه نمی دهند مردانی مبارزه کند، مبارزه نکند! من منتظر بودم با رئیس فدراسیون صحبت کنم. کافی بود او یک تماس تلفنی می گرفت چرا که مسئولان فدراسیون ایران و جهانی همدیگر را می شناسند. رئیس فدراسیون ایران می توانست با مسئولان جهانی تماس بگیرد و صحبت کند.

وی با بیان اینکه کمیته ملی المپیک مسئولیت دارد اعضای کاروان را بر اساس نظر فدراسیون دور هم جمع کند خاطرنشان کرد: کمیته کارهای عمومی را انجام می دهد و در خصوص قوانینی از این دست نه ورود می کند نه می تواند ورود کند. نکته مثبتی که در این جریان وجود داشت این است که یک تلاش جدی برای باز کردن راه احقاق حق ورزشکاران دختر شکل گرفت. با وقتی که صالحی امیری گذاشته و هنوز ادامه دارد. بهتر است فدراسیون جودو هم از این فرصت استفاده کند و از این کمک کمیته بهترین بهره برداری را ببرد. فدراسیون جودو می تواند مثل سایر فدراسیون ها از جمله تکواندو این مجوز را بگیرد تا دختران بتوانند در میادین بین المللی شرکت کنند. توصیه می کنم فدراسیون جودو این مسیر را عاقلانه پیگیری کنند.

 

 

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

المپیک جوانان آرژانتین- حذف نماینده کاراته ایران با ۳ شکست

۱۳۹۷/۰۷/۲۵ ۱۹:۴۴

نماینده کاراته ایران با ارائه عملکردی ضعیف و تحمل سه شکست از دور مسابقات کاراته المپیک جوانان حذف شد.

دور جدید تمرینات تیم‌های ملی کاراته از روز ۲۸ مهرماه

۱۳۹۷/۰۷/۲۴ ۱۵:۲۹

دور جدید تمرینات آماده سازی تیم ملی کاراته بزرگسالان مردان و بانوان برای حضور در رقابت های جهانی اسپانیا از روز شنبه ۲۸ مهرماه آغاز می شود.

بازی های المپیک ۲۰۱۸ جوانان؛ هت‌تریک طلایی دختران و پسران تکواندو

۱۳۹۷/۰۷/۲۰ ۱۵:۲۶

سومین دوره بازی های المپیک در حالی به پایان رسید که تیم تکواندو ایران در مجموع دختران و پسران موفق شد سه مدال طلا و یک نقره کسب کند.
 

بازی‌های المپیک جوانان ۲۰۱۸ ؛ پسر تکواندوکار طلایی شد، دختر ایرانی نقره

۱۳۹۷/۰۷/۲۰ ۱۰:۳۰

محمدعلی خسروی تکواندوکار وزن ۷۳+ کیلوگرم کشورمان در بازی های المپیک جوانان توانست حریفان خود را از پیش رو برداشته و سومین نشان زرین کاروان ایران را به گردن بیاویزد.
 

بازی‌های المپیک جوانان ؛ طلای دو تکواندوکار ایران قطعی شد

۱۳۹۷/۰۷/۱۹ ۲۲:۵۶

دو تکواندوکار مرد و زن ایران در مصاف با حریفان خود به پیروزی رسیدند تا دو مدال دیگر برای کشورمان در بازی های المپیک ۲۰۱۸ بوینس آیرس مسجل شود.

بازی‌های المپیک جوانان ؛ تکواندوکاران طلایی مدال‌های شان به دو شهید تقدیم کردند

۱۳۹۷/۰۷/۱۹ ۲۲:۳۴

یلدا ولی نژاد و علی اشکوریان که موفق شدند دو مدال طلای سومین دوره بازی های المپیک را کسب نمایند مدال های خود را به قهرمانان ماندگار میهن، سیروس دوبرا و امیر طلایی تقدیم کردند.

بازی‌های المپیک جوانان ؛ طلای تکواندو به دختر و پسر ایرانی رسید

۱۳۹۷/۰۷/۱۹ ۱۳:۵۱

یلدا ولی نژاد تکواندوکار وزن ۶۳- کیلوگرم کشورمان موفق شد با غلبه بر تمامی حریفانش بر سکوی نخست بازی های المپیک جوانان ایستاده و اولین مدال آور کاروان ایران لقب بگیرد.

قراخانلو: مسئولان جهانی جودو گفتند ایران از منع پوشش در جهانی اطلاع داشت- درخشان گفت مردانی مبارزه نکند

۱۳۹۷/۰۷/۱۸ ۲۱:۱۶

رئیس آکادمی ملی المپیک گفت: فدراسیون بین المللی جودو به ما اعلام کرد منع پوشش بانوان را در المپیک به اطلاع فدراسیون ایران رسانده است.

بازی های پاراآسیایی؛ مدال نقره جودو به خیرالله زاده رسید

۱۳۹۷/۰۷/۱۸ ۱۴:۱۳

جودوکار وزن +۱۰۰کیلوگرم کشورمان در دیدار نهایی برابر حریف ازبک شکست خورد و صاحب گردن آویز نقره شد.

بازی های پاراآسیایی؛ سه جودوکار در فینال

۱۳۹۷/۰۷/۱۸ ۱۰:۰۶

سه جودوکار ایران به فینال بازیهای پاراآسیایی صعود کردند .

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد