لغو اعزام دوومیدانی‌کاران معلول به سوئیس

سرمربی تیم ملی دوومیدانی معلولان با اعلام لغو سفر تیم ملی جوانان به مسابقات جهانی سوئیس، گفت: دوومیدانی کارانی که بتوانند در مسابقات انتخابی تیم ملی و قهرمانی کشور رنکینگ اول یا دوم جهان را کسب کنند به برلین آلمان اعزام می‌شوند.

لغو اعزام دوومیدانی‌کاران معلول به سوئیس

به گزارش هوادار، بهمن رضایی در ارزیابی از وضعیت تیم ملی دوومیدانی معلولان برای شرکت در مسابقات کسب سهمیه بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو اظهار کرد: برای انتخاب تیم ملی دوومیدانی معلولان در بخش زنان و مردان و گزینش نفرات اعزامی به مسابقات جهانی امارات جهت کسب سهمیه پارالمپیک، بعد از ماه مبارک رمضان و در هفته اول تیرماه مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی در مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب برگزار خواهد شد که در پایان این مسابقات کسانی که بتوانند رنکینگ اول و دوم جهان را کسب کنند عضو تیم ملی می‌شوند و در صورت موافقت کمیته ملی پارالمپیک شهریور به آلمان می‌روند.

وی گفت: تلاشمان بر این است که سطح مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی را در سطح مسابقات جهانی امارات و در تمام ماده‌های دوومیدانی برگزار کنیم تا بهترین نفرات برای جهانی گزینش شوند.

سرمربی تیم ملی دوومیدانی معلولان افزود: به خاطر مشکلات ارزی بعد از بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا دوومیدانی کاران ما نتوانستند در مسابقات بین‌المللی متعددی شرکت کنند، در حالی که در سایت فدراسیون جهانی رکوردهای کسب شده در ۲۰۱۹ و در بخش پرتاب‌ها مربوط به دوومیدانی کاران بلژیک و چین است.

رضایی اظهار کرد: شرایط بد اقتصادی و مشکلات ارزی سبب شده تا ما برنامه‌های خود را فقط به اردوها و تمرینات داخلی متمرکز کنیم. البته در حال حاضر وضعیت رکوردی دوومیدانی کاران بد نیست و تلاشمان بر این است تا بتوانیم تعداد سهمیه‌های خود را برای پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو افزایش دهیم.

وی اضافه کرد: در جاکارتا ۱۸ نفر از دوومیدانی کاران را زنان تشکیل می‌دادند اما در پارالمپیک این قضیه متفاوت است و تنها کسانی می‌توانند در پارالمپیک شرکت کنند که رکورد آنها در حد مدال طلا باشد. البته هاشمیه متقیان، بتول جهانگیری و الهام صالحی جزو کسانی هستند که رکورد خوبی دارند و از امیدهای کسب سهمیه در جهانی امارات هستند. به هر صورت اگر سیاست کمیته همچون روال گذشته باشد تنها ۲ دوومیدانی کار زن را می‌توانیم به توکیو بفرستیم. البته وضعیت رکوردی در مردان بهتر است و ما می‌توانیم تعداد نفرات بیشتری را راهی پارالمپیک کنیم.

سرمربی تیم ملی دوومیدانی معلولان همچنین از لغو اعزام تیم ملی جوانان به مسابقات جهانی سوئیس خبر داد و گفت: مسابقات دوومیدانی قهرمانی جهان جوانان قرار است اوایل تیرماه در سوئیس برگزار شود که متأسفانه به خاطر مشکلات ارزی امکان اعزام وجود ندارد. دو سال قبل که این رقابتها در سوئیس برگزار شد تیم جوانان ایران دوم شد و ما توانستیم در جاکارتا از همین جوانان استفاده کنیم، اما متأسفانه امسال با لغو این سفر با افت رکورد در جوانان روبرو خواهیم شد و دیگر فرصتی برای ارزیابی آنها جهت دعوت به تیم ملی نخواهیم داشت.

رضایی در پایان افزود: هدف‌گذاری اصلی ما این است که تعداد مدال‌های طلای خود را در جهانی امارات افزایش دهیم و حضور موفق‌تری در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو نسبت به ریو داشته باشیم.

 

افزودن نظر

اخبار سایر رشته‌ها

شطرنج بین‌المللی ابن‌سینا| عنوان قهرمانی به مصدق‌پور رسید

۱۳۹۸/۰۶/۳۰ ۱۲:۲۳

هوادار گزارش می دهد، مسعود مصدق پور عنوان قهرمانی مسابقات شطرنج بین المللی ابن سینا همدان را کسب کرد.

دو کوهنورد ایرانی در راه صعود به قله ۸۰۰۰ متری

۱۳۹۸/۰۶/۲۶ ۱۱:۵۴

هوادار گزارش می دهد، دو کوهنورد کشورمان قصد دارند در این پاییز قله ۸۲۰۱ متری چوآیو را صعود کنند.

با حکم سلیمانی؛ یک قطری رییس کمیته فنی اسکواش غرب آسیا شد

۱۳۹۸/۰۶/۲۶ ۱۰:۰۹

هوادار گزارش می دهد، با حکم رئیس کنفدراسیون اسکواش غرب آسیا، یک قطری رییس کمیته فنی شد.

چین میزبان مسابقات جهانی وزنه‌برداری در سال ۲۰۲۲ شد

۱۳۹۸/۰۶/۲۶ ۱۰:۰۵

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون جهانی وزنه‌برداری میزبانی مسابقات جهانی در سال ۲۰۲۲ را به چانگ‌کینگ چین داد.

احمدی مدیر تیم‌های ملی فدراسیون دوچرخه سواری شد

۱۳۹۸/۰۶/۲۳ ۱۲:۴۲

هوادار گزارش می دهد، طی حکمی از سوی خسرو قمری، سرپرست مدیریت تیم‌های ملی دوچرخه سواری منصوب شد.

عدم اطمینان فدرر برای حضور در المپیک توکیو

۱۳۹۸/۰۶/۲۳ ۱۱:۰۴

هوادار گزارش می دهد، تنیسور سوئیسی مطرح مردان جهان اعلام کرد هنوز برنامه‌اش برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو مشخص نیست.

هشدار عضو ارشد انجمن پزشکی ژاپن به خاطر گرمای زیاد در المپیک

۱۳۹۸/۰۶/۲۳ ۱۰:۰۰

هوادار گزارش می دهد، عضو ارشد انجمن پزشکان ژاپن به خاطر گرمای زیاد و رطوبت بالا در توکیو در زمان برگزاری بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ هشدار داد.

پتروشیمی تمام ملی پوشان تنیس روی میز را به خدمت گرفت!

۱۳۹۸/۰۶/۲۲ ۱۳:۰۵

هوادار گزارش می دهد، تیم تنیس روی میز پتروشیمی برای حضور در لیگ برتر تمام ملی پوشان را به خدمت گرفت.

کاپ آسیایی هند| رکابزنان ایران دو مدال دیگر کسب کردند

۱۳۹۸/۰۶/۲۰ ۱۴:۱۱

هوادار گزارش می دهد، نمایندگان دوچرخه سواری کشورمان در مسابقات کاپ آسیایی هند صاحب دو مدال دیگر شدند.

ملی‌پوش هندبال ایران راهی لیگ ایتالیا شد/ یوسفی‌نژاد: منتظر چالش جدید هستم

۱۳۹۸/۰۶/۲۰ ۱۱:۵۲

هوادار گزارش می دهد، ملی‌پوش هندبال ایران با عقد قراردادی رسماً به تیم سیه‌نا پیوست.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد