لیگ برترکاراته وان؛ عسگری و کریمی در فینال، حذف مهدی زاده و دو نفر در رده بندی

در پایان مبارزات روز نخست لیگ برتر کاراته وان چین ۴ نماینده کاراته ایران به دیدار رده بندی و فینال راه یافتند.

 لیگ برترکاراته وان؛ عسگری و کریمی در فینال،  حذف مهدی زاده و دو نفر در رده بندی

به گزارش هوادار و به نقل از سایت فدراسیون کاراته، در نخستین روز از چهارمین مرحله لیگ برتر کاراته وان که ازامروز با حضور ۵۴۳ کاراته کا از ۷۶ کشور در شهر شانگهای چین برگزار شد، بهمن عسگری در وزن ۷۵- کیلوگرم و علی کریمی در وزن ۶۷- کیلوگرم موفق شدند با غلبه بر حریفان به فینال راه یابند. همچنین مجید حسن نیا و طراوت خاکسار به دیدار رده بندی راه یافتند.
مبارزات فینال و رده بندی روز بکشنبه برگزار خواهد شد.
نتایج کسب شده امروز بدین ترتیب است:

در وزن ۷۵- کیلوگرم، بهمن عسگری در دیدار اول خود مقابل یاسین سکوری از مراکش قرار گرفت و بعد از تساوی ۳ بر ۳ در وقت قانونی مبارزه با استفاده از قانون سنشو برنده دیدار شد. او درمبارزه دوم ۵ بر صفر غلام عباس سعادی از پاکستان را برد.
سپس مقابل کن نیشیمورای ژاپنی بعد از تساوی ۲ بر ۲ با قانون سنشو برنده شد و به دیدار نیمه نهایی راه یافت. او در این دیدار ۳ بر یک ارمان التیمور ترکیه را مغلوب کرد و فینالیست شد.
عسگری در دومین حضورش در فینال لیگ های برتر در سال ۲۰۱۹، روز یکشنبه با داستونبک اوتابالایف از ازبکستان برای کسب مدال طلا مبارزه می کند.

در همین وزن علی اصغر آسیابری در اولین دیدار ۴ بر ۳ مقابل لوئیجی بوسا ایتالیایی مغلوب شد و از دور رقابتها کنار رفت.

در وزن ۶۷- کیلوگرم، سیدعلی کریمی در نخستین بازی ۲ بر صفر از سد الکساندر گوتنیک از روسیه گذشت. در دومین دیدار ۶ بر ۴ مارسل تادیسی از مجارستان دارنده عنوان سومی اروپا در سال ۲۰۱۹ و نقره قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۶ را شکست داد. سپس موفق شد یک بر صفر از سد جیانلوکا دویوو از ایتالیا بگذرد. در ادامه ۲ بر صفر ماروین گارین فرانسوی را برد.
کریمی در نیمه نهایی پس از تساوی ۲ بر ۲ در وقت قانونی مبارزه با استفاده از قانون سنشو سوپا گامفونگیت از تایلند را مغلوب کرد و فینالیست شد. او روز یکشنبه برای کسب مدال طلا با آندرس مادیرا از ونزوئلا دیدار خواهد کرد.

در وزن ۶۰- کیلوگرم، مجید حسن نیا ابتدا ۲ بر صفرهو لی از هنگ کنگ را شکست داد. سپس ۲ بر یک از سد عبدالله الحربی از عربستان گذشت. در مبارزه سوم با نتیجه ۴ بر ۳ یونوسکه مینامی از ژاپن را شکست داد.
او در چهارمین دیدار ۵ بر صفر نتیجه را به قیصر آلپیسبار از قزاقستان واگذار کرد و به دیدار رده بندی راه یافت.
حسن نیا در مبارزه رده بندی آیکوت کایا از ترکیه را ۲ بر یک مغلوب کرد و به دیدار رده بندی راه یافت.
او روز یکشنبه برای کسب مدال برنز به مصاف بروس داگلاس برزیلی خواهد رفت.

در وزن ۵۵- کیلوگرم طراوت خاکسار در مبارزه اول ۴ بر صفر تزو یون ون از چین تایپه دارنده ۲ عنوان سومی جهان و ۳ عنوان قهرمانی آسیا را شکست داد. سپس با نتیجه ۵ بر یک مایا شرر از سوئیس را مغلوب کرد. در مبارزه سوم ۲ بر یک نتیجه را به جیامی دینگ از چین واگذار کرد و به جدول شانس مجدد رفت.
خاکسار در این گروه خمسی تیپوان از تایلند را ۲ بر صفر برد و به دیدار رده بندی رفت. 
او برای کسب عنوان سومی به مصاف لورنا بوسا ایتالیایی می رود.

سارا بهمنیار نماینده وزن ۵۰- کیلوگرم ابتدا یک بر صفر کریستینا کاواکوپولوآ یونانی را برد و در ادامه با همین نتیجه مقابل لوسیا کواسیکوآ از اسلواکی به برتری رسید. 
اما در سومین دیدار خود مقابل بتینا پلانک از اتریش دارنده عنوان نایب قهرمانی اروپا در سال ۲۰۱۹ و ۲ برنز قهرمانی جهان پس از تساوی یک بر یک در وقت قانونی مبارزه با قانون سنشو مغلوب شد و از دور رقابتها کنار رفت.

در وزن ۶۷-کیلوگرم، امیررضا میرزایی در دیدار نخست خود مقابل هیروتو گومیو از ژاپن در وقت قانونی مبارزه به تساوی صفر بر صفر رسید تا با رای داوران در هانتی برنده تاتامی اعلام شود. او در مبارزه دوم ۳ بر صفر مقابل ماریو هوزیچ از مونته نگرو شکست خورد و از دور رقابتها کنار رفت.

در همین وزن امیر مهدی زاده در اولین مبارزه یک بر صفر بر دیونوسیوس ژینوس از یونان غلبه کرد. سپس ۴ بر ۲ نتیجه را به رافیض حسنوف از آذربایجان واگذار کرد و از گردونه رقابتها کنار رفت.

هامون درفشی پور دیگر نماینده این وزن بود که در اولین دیدار مقابل آندرس مادیرا از ونزوئلا در وقت قانونی مبارزه به تساوی ۲ بر ۲ رسید تا کاراته کا ونزوئلایی برنده تاتامی باشد. او در جدول شانس مجدد به مصاف بارنی جیل از نیوزلند رفت و ۲ بر صفر نتیجه را واگذار کرد و از دور رقابتها کنار رفت.

در کاتای انفرادی بانوان، فاطمه صادقی در گروه ۲ با کاتاروهایی از چین تایپه، ویتنام، تایلند، ژاپن(۳ کاتارو)، ماکائو، فرانسه و نیوزلند همگروه بود دور اول امتیاز ۲۳.۲۶ را کسب کرد و نتوانست جواز حضور در مرحله بعد را بدست آورد و از دور رقابتها کنار رفت.

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

نصیرنژاد: ثوری به غفور یک سری وعده داد/من هیچ کاره بودم و فقط ترجمه کردم

۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۰۹:۳۵

هوادار گزارش می دهد، رئیس انجمن کوراش ایران گفت: ثوری یکسری وعده‌های را به رئیس فدراسیون جهانی داد و بنده هم فقط صحبت‌های طرفین را فقط ترجمه کردم و هیچ مسئولیتی در مورد آن صحبت‌های مطرح شده...

گنج‌زاده: ژاپنی‌ها با تمام قوا در مسابقات شرکت می‌کنند/ میزبانی آنها کار را سخت نمی‌کند

۱۳۹۸/۰۵/۲۷ ۱۲:۱۳

هوادار گزارش می دهد، دارنده نشان طلای مسابقات قهرمانی جهان، گفت:‌ ژاپنی‌ها در تمام لیگ‌های جهانی با تمام قوا حضور پیدا می‌کنند، اما فکر نمی‌کنم به خاطر میزبانی آنها در این مرحله کار برای ما سخت...

رئیس موقت اتحادیه جهانی بوکس ۳۱ آگوست معرفی می‌شود

۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ۱۶:۰۰

هوادار گزارش می دهد، در نشست هیات رئیسه اتحادیه جهانی بوکس، رئیس موقت در تاریخ ۳۱ آگوست معرفی می‌شود.

هزینه سنگین اسطوره بوکس برای مواد مخدر + عکس

۱۳۹۸/۰۵/۲۳ ۰۹:۴۵

هوادار گزارش می دهد، قهرمان اسطوره‌ای بوکس سنگین وزن جهان مبلغ سنکینی را در هر ماه برای مصرف مواد مخدر هزینه می‌‌کند.

نیری سرپرست دبیری فدراسیون تکواندو شد

۱۳۹۸/۰۵/۲۳ ۰۹:۳۵

هوادار گزارش می دهد، رییس فدراسیون تکواندو در حکمی، سرپرست دبیری این فدراسیون را منصوب کرد.

اشرف امینی مدیر تیم های ملی کاراته بانوان شد

۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۱۴:۲۶

هوادار گزارش می دهد، با حکم سیدحسن طباطبایی، رئیس فدراسیون کاراته، اشرف امینی مدیر تیم های ملی کاراته بانوان شد.

اعضای تیم ملی ووشوی بانوان مشخص شدند

۱۳۹۸/۰۵/۲۱ ۱۸:۱۲

هوادار گزارش می دهد، مرحله دوم رقابت‌های انتخابی تیم ملی ووشوی بانوان برگزار شد و نفرات فیکس ۶ وزن مشخص شدند.

رئیس موقت اتحادیه جهانی بوکس استعفا کرد

۱۳۹۸/۰۵/۱۶ ۱۱:۱۵

هوادار گزارش می دهد، رئیس موقت اتحادیه جهانی بوکس به دلایل خانوادگی خود از سمت خود استعفا کرد.

جودو قهرمانی جهان| ملایی و بریمانلو، مسافر توکیو شدند

۱۳۹۸/۰۵/۱۶ ۰۹:۵۲

هوادار گزارش می دهد، طبق تصمیم کادر فنی، دو ملی پوش جودو عازم رقابت های قهرمانی جهان می شوند.

ترکیب تیم تکواندو در جام جهانی ۲۰۱۹ مشخص شد

۱۳۹۸/۰۵/۱۵ ۱۵:۳۰

هوادار گزارش می دهد، با اعلام سیدنعمت خلیفه سرمربی تیم دانشگاه اسلامی ترکیب تیم تکواندو مردان کشورمان برای حضور در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۹ مشخص و اعلام شد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد