لیگ ملت های والیبال؛ ایران۳- ۰ روسیه؛ روس ها هم تسلیم شدند

تیم ملی والیبال کشورمان در آخرین بازی هفته سوم لیگ ملت ها به مصاف روسیه رفتند و با برد قاطعانه همچنان در صدر جدول ماندند .

 لیگ ملت های والیبال؛ ایران۳- ۰ روسیه؛ روس ها هم تسلیم شدند

به گزارش هوادار، بعد از دو برد ارزشمند مقابل کانادا و لهستان ، تیم ملی والیبال کشورمان در آخرین بازی اش در هفته سوم لیگ ملت ها والیبال مقابل تیم روسیه صف آرایی کرده است. 

تیم ملی برای ماندن در صدر جدول لیگ ملت ها باید روس ها را شکست بدهد. تیم روسیه،  لهستان و کانادا را شکست داده و برای برد به این بازی آمده است. تلاش دو تیم برای پیروزی و گرفتن صدر حساسیت این مسابقه را بیشتر کرده است.

سعید معروف، غفور ، پویا فیاضی، محمدرضا حضرت پور، شفیعی، مجتبی عبادی پور و موسوی بازیکنان ایران مقابل روسیه هستند.

ست نخست؛ ایران ۲۵ - ۲۰ روسیه

بازی با دفاع و امتیازآوری تیم ملی شروع می شود. با دو سرویس خوبی که غفور می زند در برگشت،  ایران با عملکرد خوب در دریافت ها، در حمله امتیاز آوری می کند؛  ۵ بر ۲ ایران پیش می افتد. دفاع روی تور موسوی هم امتیاز دارد دارد و آبشاری که وقت فنی اول را ۸ بر ۶ برای ایران می کند.

برتری با ایران است. اشتباه بازیکنان روسیه و  ایران ۱۰ بر ۷ پیش است. روس ها سرویس شان بیرون می رود. هماهنگی بازیکنان ایران و حمایت از یکدیگر در همه جای زمین به چشم می خورد. آبشار و سرویس فیاضی دو امتیاز دارد اما یک سرویس دیگر را بازیکن حریف به تور می زند؛ ۱۵ بر ۱۱ برتری با ایران است. با اشتباه روس ها نتیجه ۱۶ بر ۱۱ در وقت فنی دوم برای ایران است.

در برگشت ایران با آبشار غفور امتیاز آوری می کند. جدال عبادی پور و بازیکن روسیه و در خواست ویدیو چک برای ایران، که امتیاز ۱۸ به تیم ملی می رسد. پاس خوب معروف را عبادی پور به امتیاز ۱۹ تبدیل می کند . سه امتیاز پی در پی در حمله اختلاف را هفت می رساند و سرمربی روسیه تایم اوت می گیرد.

روس ها یک بار دیگر در زدن سرویس اشتباه می کنند. پوریا یلی برای دفاع روی تور به زمین می آید اما این روسیه است که با گرفتن چهار امتیاز در حمله فاصله را کم میکنند. کولاکوویچ تایم اوت می گیرد.موسوی به تور می زند و بازیکن روسیه هم مثل او اشتباه می کند تا با پوئن سرویس آنها ست اول ۲۵ بر ۲۰ به نفع تیم ملی تمام شود.

ست دوم ؛ ایران ۲۶- ۲۴ روسیه

اولین امتیاز را روس ها از سرویس می گیرند اما دو تیم پایاپای پیش می روند. آبشار روسیه در زمین می خوابد. یک سرویس هم از دست می دهیم ؛ ۶ بر ۵ برای روسیه. حضرت پور هم در دریافت موفق نیست و ۸ بر  ۵ وقت فنی اول برای آنها.

در برگشت مثل بازیکن روسیه، غفور هم سرویس اش را از دست می دهد. تیم ملی در دریافت هایش به مشکل می خورد و در برگشت، با امتیاز دفاع روی تورشان روسیه ۹ بر ۶ پیش است؛ ۱۱ بر ۶ برتری مال آنهاست. حملات روسیه امتیاز بدون دفاع همراه است. یک سرویس دیگر از دست می رود. با آبشاری که فیاضی به آن نمی رسد۱۶ بر ۱۰ روسیه وقت فنی دوم را هم مال خود می کند.

در برگشت معروف امتیاز سرویس را می گیرد. آبشار غفور هم امتیاز دارد. روسیه دریافت های خوبی دارد و ۱۸ بر ۱۳ پیش است. شریفی به جای فیاضی زمین می آید. آبشار و دفاع غفور و ایران به امتیاز ۱۷ می رسد. خطای تور بازیکن روسیه ، دفاع شان هم بیرون می رود. اشتباه آنها در زدن سرویس ایران به امتیاز ۲۰ می رسد  اما عبادی پور هم سرویس از دست می دهد؛ سرمربی روسیه دو بازیکن اش را تغییر داده و به امتیاز ۲۳ می رسد. جا خالی معروف و امتیاز ۲۱ برای ایران . دفاع روسیه بیرون می رود. با کار خوب معروف در دفاع روی تور، فاصله جبران می شود . آبشار روسیه بیرون می رود و درخواست ویدیو چک هم دارند اما سودی ندارد. ایران پیش می افتد . با آبشار غفور و سرویس خوب معروف، ایران ست دوم را هم ۲۶ بر ۲۴ می برد.

ست سوم ؛ ایران ۲۵-  ۲۳ روسیه 

ست با حملات خوب و امتیاز آوری ایران شروع می شود. سرویس غفور از دست می رود اما تک دفاع عبادی پور و سرویس فیاضی امتیاز دارد؛ ۵ بر ۲. هماهنگی بازیکنان تیم ملی و دفاع  روی تور موسوی که تایم اوت برای روس ها در پی دارد. جا خالی بازیکن حریف هم امتیاز دارد. با دریافت خوب، آبشار عبادی پور در زمین می خوابد و وقت فنی اول ۸ بر ۵ برای ایران است. 

حمایت بازیکنان ایران از یکدیگر در همه نقاط زمین دیدنی است. شیرجه معروف برای جمع کردن توپ و غفور است که آبشارش را به امتیاز ۱۰ تبدیل می کند . یک اشتباه دیگر در سرویس روس ها و امتیاز ۱۱ برای ایران . برتری با تیم ملی است. غفور در خط حمله امتیاز دیگری می گیرد، سرویش اش هم دیدنی است و در ادامه آبشار او بالاتر از دست های مدافعان روسیه به امتیاز ۱۴ تبدیل می شود . برتری ایران محسوس است و روسیه پنج امتیاز عقب افتاده.

روس ها فاصله را جبران می کنند اما غفور با آبشاری دیگر امتیاز ۱۶بر ۱۳ در وقت فنی دوم برای ایران می گیرد.

در برگشت روسیه با دفاع روی تور اختلاف را به ۲ می رساند اما با پاس خوب معروف ، شفیعی دو امتیاز پی در پی با آبشارش می گیرد. سرویس او هم امتیاز ۲۰ را برای ایران دارد.حملات ایران با غفور ادامه دارد اما دفاع روسیه اختلاف را به یک می رساند و کولاکوویچ شاگردانش را فرامی خواند تا آخرین دستورات را گوشزد کند . ایران با پیروزی ۳ بر صفر فاصله ای ندارد. سرویس روسیه بیرون می رود و سرمربی شان برای کم کردن سرعت بازی درخواست بازبینی دارد. آبشار عبادی پور در عقب زمین می خوابد؛ ۲۴ بر ۲۲. سرویس روسیه بیرون می رود تا ایران مقابل تماشاگرانی که یک لحظه دست از حمایت برنداشتند، به امتیاز ۲۵ بر ۲۳  برسد و قاطعانه در سه ست برنده این مسابقه باشد. 

با این برد تیم ملی کشورمان در صدر جدول لیگ ملت های والیبال بالاتر از همه تیم های بزرگ بماند.

تیم ملی از روز جمعه ۳۱ خرداد ماه در اردبیل در هفته چهارم  میزبان حریفان خواهد بود.

 

افزودن نظر

اخبار والیبال

تمجید فدراسیون جهانی والیبال از جوانان ایران

۱۳۹۸/۰۵/۰۱ ۱۰:۲۶

هوادار گزارش می دهد، سایت فدراسیون جهانی والیبال به تمجید از بازیکنان تیم جوانان ایران بعد از پیروزی مقابل آرژانتین پرداخت.

کولاکوویچ فردا وارد تهران می‌شود/ آغاز تمرینات از عصر سه‌شنبه

۱۳۹۸/۰۴/۳۱ ۱۵:۳۱

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم ملی والیبال ایران، بامداد فردا سه‌شنبه وارد تهران می‌شود.

بهترین مدافع لیگ ملت‌های والیبال به زنیت پیوست

۱۳۹۸/۰۴/۳۰ ۱۴:۲۸

هوادار گزارش می دهد، بهترین مدافع لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ با عقد قراردادی راهی زنیت سن‌پترزبورگ شد.

برای شروع دور جدید تمرینات، فهرست تیم ملی والیبال اعلام شد

۱۳۹۸/۰۴/۳۰ ۱۴:۱۸

هوادار گزارش می دهد، فهرست تیم ملی والیبال برای شروع دور جدید تمرینات اعلام شد.

ایران با ایتالیا، بحرین و آرژانتین همگروه شد

۱۳۹۸/۰۴/۳۰ ۰۹:۴۹

هوادار گزارش می دهد، تیم والیبال جوانان ایران در مرحله دوم مسابقات قهرمانی جهان با ایتالیا، بحرین و آرژانتین، همگروه شد.

یلی امتیازآورترین بازیکن ایران مقابل چک شد

۱۳۹۸/۰۴/۲۹ ۱۷:۳۲

هوادار گزارش می دهد، پشت خط زن تیم ملی والیبال جوانان ایران عنوان امتیازآورترین بازیکن دیدار تیم‌های ایران و چک را به خود اختصاص داد.

والیبالیست سابق روسیه ۱۸ ماه محروم شد

۱۳۹۸/۰۴/۲۶ ۱۵:۴۱

هوادار گزارش می دهد، براساس اعلام نادوی روسیه، بازیکن سابق تیم ملی والیبال این کشور به دلیل مثبت شدن تست دوپینگش ۱۸ ماه محروم شد.

غول کوبایی با جوانان استارت زد/ توافقنامه با سیمون فردا امضا می‌شود؟

۱۳۹۸/۰۴/۲۵ ۱۳:۰۴

هوادار گزارش می دهد، سرعتی‌زن مطرح کوبایی از روز شنبه تمریناتش را با تیم ملی والیبال جوانان کشورش آغاز کرد.

نارضایتی فدراسیون والیبال لهستان از هاینن

۱۳۹۸/۰۴/۲۵ ۱۱:۰۰

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون والیبال لهستان از سرمربی بلژیکی تیم ملی والیبال خود به خاطر ترک شیکاگو راضی نیست.

اندرسون باارزش‌ترین بازیکن لیگ ملت‌های والیبال شد

۱۳۹۸/۰۴/۲۵ ۱۰:۱۵

هوادار گزارش می دهد، ستاره تیم ملی والیبال آمریکا باارزش‌ترین بازیکن لیگ ملت‌‌های ۲۰۱۹ شد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد