لیگ ملت های والیبال؛ ایران ۳-۱ ایتالیا؛ رکوردشکنی ایران با پیروزی در اولین بازی

تیم ملی والیبال کشورمان در اولین بازی اش در هفته اول لیگ ملت های والیبال در چین تیم ملی ایتالیا را شکست داد.

لیگ ملت های والیبال؛ ایران ۳-۱  ایتالیا؛  رکوردشکنی ایران با پیروزی در اولین بازی

به گزارش هوادار، تیم ملی والیبال کشورمان از امروز جمعه در هفته اول کارش های در مسابقات لیگ ملت ها مقابل تیم ایتالیا شروع می شود . ملی پوشان ایرانی امروز برای گرفتن پیروزی در مقابل ایتالیایی ها به میدان رفتند.

سعید معروف، سیدمحمد موسوی، امیر غفور، میلاد عبادی‌پور، محمد جواد معنوی‌نژاد، علی شفیعی و محمدرضا حضرت‌پور ترکیب ایران مقابل ایتالیا هستند.

پخش تلویزیونی این مسابقه از ست دوم شروع شد. ایتالیایی ها که با تغییرات زیاد و نفرات جوان به لیگ ملت ها آمده اند ،ست اول را ۲۵ بر ۲۰ برده اند، در شروع ست دوم باز هم با حملات و سرویس های خوب، از آن لاجوردی پوشان است و ۸ بر ۲ هم وقت فنی اول را هم مال خود می کنند. در ادامه تیم ملی در حمله و دفاع خوب کار می کند و فاصله کمتر می شود اما اشتباه پوریا فیاضی در زدن سرویس وقت فنی دوم را هم ۱۶ بر ۱۳برای ایتالیا می کند.

عملکرد خوب در دفاع ، ایران را ۲۱ بر ۲۰ پیش می اندازد. ایتالیایی ها با یک حمله خوب بازی را مساوی می کنند اما با دو امتیاز در دفاع ایران ۲۳ بر ۲۲ جلو می زند. سرویس خوب ایتالیایی ها با دریافت بهتر ایران همراه می شود و ایران امتیاز ۲۴ را هم می گیرد. ایتالیا امتیاز ۲۳ را هم می گیرد اما آبشار غفور و امتیاز ۲۵ کار را برای ایران با برد و نتیجه ۲۵ بر ۲۳ همراه می کند.

با شروع ست سوم امتیاز سرویس را ایتالیا  به ایران می دهد اما آبشار سرعتی آنها را دفاع ایران بیرون می زند تا کار دو تیم در این ست برابر پیگیری شود.تیم ملی در دریافت توپ با عبادی پور خوب کار می کند و امتیاز سرویس موسوی ایران ۴ بر ۳ پیش می افتد. اشتباه شفیعی نتیجه را برابر می کند. اشتباه در سرویس ایتالیا را "نه لی" در حمله به امتیاز تبدیل می کند تا پرامتیاز ترین  تک مهاجم ایتالیایی باشد. دو امتیاز پی در پی با دفاع روی تور شفیعی و سرویس خوب عبادی پور امتیاز ۸ را در وقت فنی اول برای ایران دارد.

ایران با دریافت خوبش جبران می کند دو امتیاز موسوی و معروف با آبشاری که می زنند و ۱۲ بر ۹ ایران پیش می افتد تا بلنجینی سرمربی ایتالیا تایم اوت بگیرد.در بازگشت ایتالیا با درخشش "نه لی" در سرویس و حمله جبران می کند و حتی ۱۴ بر ۱۳ جلو می افتد. با دفاع روی تور ایران آنها وقت فنی دوم را ۱۶ بر ۱۴ مال خود می کنند. آبشار ایتالیایی ها بیرون می رود و نتیجه در ۱۷ برابر می شود. با دریافت ها، دفاع و حمله خوب و اشتباه مهاجمان ایتالیا ، تیم ملی ۲۲ بر ۲۰ پیش می افتد.قائمی برای زدن سرویس می آید اما اشتباه می کند.دفاع ایران هم اشتباه می کند و توپ بیرون می رود. با اشتباه "نه لی" ایران به امتیاز ۲۵ می رسد و ایتالیا در امتیاز ۲۳ می ماند.  

ایتالیایی ها در ست چهارم برای جبران می آیند و سه امتیاز هم پیش می افتند. سرویس خوب فیاضی و بازی خوب در دفاع فاصله را کم می کند اما حریف ۸ بر ۵ وقت فنی اول را مال خود می کند. در بازگشت تیم ملی هماهنگ تر در حمله و دفاع بازی می کند و با اشتباه بازیکنان حریف ۱۶ بر ۱۳ تیم ملی وقت فنی دوم را با برتری از آن خود می کند.

با یک آبشار خوب غفور امتیاز ۱۷ را می گیرد.پاس کوتاه را این بار شفیعی بخوبی می زند و توپ در زمین ایتالیا می خوابد. با سرویس و آبشار عبادی پور ایران به امتیاز ۱۸ می رسد. اعتراض های بلنجینی که تیمش ۴ امتیاز عقب است و تحت فشار و صحبت های داور مسابقه،  در نهایت با تایم اوت برای ایتالیا همراه می شود.

برتری مال ایران است و اشتباه ایتالیا در عقب زمین که دریافت خوبی ندارند. تیم ملی ۱۹ بر ۱۵ پیش است . حرکت خوب معروف ایتالیایی ها را برای واکنش نشان دادن به اشتباه می اندازد.اما دو امتیاز پی در پی حریف فاصله را کم می کند و ایران تایم اوت می گیرد.خطای روی تور مدافع ایتالیا و امتیاز ۲۱ برای ایران . یلی باز هم برای کمک به دفاع روی تور ایران به زمین می آید اما آبشار ایتالیا در زمین می خوابد. فیاضی با آبشاری دیدنی جبران می کند. دو تغییر برای ایران و سرویس قائمی که نتیجه ای ندارد. ایتالیا دفاع می کند و فاصله را به یک می رساند با اشتباه مدافعان ایران، ایتالیا بالاخره نتیجه را در ۲۲ مساوی می کنند.

تایم اوت بموقع کولاکوویچ و سرویسی که آنها خراب می کنند. بازی پایاپای ۲۳ برنده این ست می شود تا ۳ بر ۱ ایتالیا جوان شده را شکست بدهد.

تیم ملی کشورمان که همیشه اولین بازی هایش را بازنده می شد، لیگ ملت های والیبال را با پیروزی شروع می کند تا با سنت شکنی رکورد خوبی داشته باشد. تیم ملی فردا ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه با تیم ملی چین بازی دارد.

افزودن نظر

اخبار والیبال

والیبال نوجوانان جهان| وکیلی: در بازی‌های دوستانه به دنبال نقاط ضعف و قوت هستیم

۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۱۱:۵۶

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان ایران گفت: در بازی‌های دوستانه به فکر پیدا کردن نقاط ضعف و قوت خود بودیم.

شکست نوجوانان والیبالیست ایران مقابل ایتالیا

۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۱۰:۰۱

هوادار گزارش می دهد، تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در دیداری دوستانه نتیجه را به ایتالیا واگذار کرد.

والیبال زنان قهرمانی آسیا/ اعلام نتایج روز نخست و برنامه روز دوم

۱۳۹۸/۰۵/۲۷ ۱۵:۳۰

هوادار گزارش می دهد، نخستین روز از مسابقات والیبال زنان آسیا با برگزاری ۵ دیدار پیگیری شد.

برتری والیبالیست‌های نوجوان مقابل مصر

۱۳۹۸/۰۵/۲۴ ۱۰:۵۲

هوادار گزارش می دهد، تیم ملی والیبال نوجوانان کشورمان در بازی دوستانه مقابل مصر به برتری دست یافت.

محرومیت ۴ ساله برای بازیکن تیم ملی والیبال چین

۱۳۹۸/۰۵/۲۳ ۱۱:۴۷

هوادار گزارش می دهد، آژانس مبارزه با دوپینگ چین از محرومیت بازیکن تیم ملی والیبال بانوان این کشور خبر داد.

داورزنی: اگر برای انتخابات والیبال بیایم، استعفا خواهم داد/ درباره دوتابعیتی‌ها بزودی تصمیم می گیریم

۱۳۹۸/۰۵/۲۳ ۱۱:۴۵

هوادار گزارش می دهد، معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: فعلا تصمیم ندارم که برای والیبال بیایم و اگر بیایم، استعفا خواهم داد.

پورحسن: تنها سه باشگاه با فدراسیون والیبال تسویه حساب کرده‌اند

۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۱۴:۰۹

هوادار گزارش می دهد، رئیس سازمان لیگ فدراسیون والیبال گفت: در حال حاضر تنها سه تیم برای حضور در لیگ برتر با فدراسیون تسویه حساب کرده‌اند.

اسامی نهایی تیم ملی نوجوانان برای حضور در مسابقات جهانی اعلام شد

۱۳۹۸/۰۵/۲۱ ۱۷:۴۷

هوادار گزارش می دهد، فهرست بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم والیبال نوجوانان ایران برای حضور در مسابقات جهانی تونس مشخص شد.

کولاکوویچ و دستیارانش به مرخصی رفتند

۱۳۹۸/۰۵/۲۱ ۱۷:۴۲

هوادار گزارش می دهد، ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال به همراه دستیارانش دراگان کوبیلسکی و دنیل میسیچ، در فرودگاه سن‌پترزبورگ از جمع ملی‌پوشان جدا شدند و به مرخصی رفتند.

جدال با رقبای سنتی آسیایی؛ آخرین فرصت والیبال ایران برای صعود به المپیک

۱۳۹۸/۰۵/۲۱ ۱۴:۲۱

هوادار گزارش می دهد، تیم ملی والیبال ایران برای دومین حضور متوالی در المپیک، تنها یک فرصت دیگر پیش رو دارد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد