لیگ ملت های والیبال؛ ایران ۳-۱ ایتالیا؛ رکوردشکنی ایران با پیروزی در اولین بازی

تیم ملی والیبال کشورمان در اولین بازی اش در هفته اول لیگ ملت های والیبال در چین تیم ملی ایتالیا را شکست داد.

لیگ ملت های والیبال؛ ایران ۳-۱  ایتالیا؛  رکوردشکنی ایران با پیروزی در اولین بازی

به گزارش هوادار، تیم ملی والیبال کشورمان از امروز جمعه در هفته اول کارش های در مسابقات لیگ ملت ها مقابل تیم ایتالیا شروع می شود . ملی پوشان ایرانی امروز برای گرفتن پیروزی در مقابل ایتالیایی ها به میدان رفتند.

سعید معروف، سیدمحمد موسوی، امیر غفور، میلاد عبادی‌پور، محمد جواد معنوی‌نژاد، علی شفیعی و محمدرضا حضرت‌پور ترکیب ایران مقابل ایتالیا هستند.

پخش تلویزیونی این مسابقه از ست دوم شروع شد. ایتالیایی ها که با تغییرات زیاد و نفرات جوان به لیگ ملت ها آمده اند ،ست اول را ۲۵ بر ۲۰ برده اند، در شروع ست دوم باز هم با حملات و سرویس های خوب، از آن لاجوردی پوشان است و ۸ بر ۲ هم وقت فنی اول را هم مال خود می کنند. در ادامه تیم ملی در حمله و دفاع خوب کار می کند و فاصله کمتر می شود اما اشتباه پوریا فیاضی در زدن سرویس وقت فنی دوم را هم ۱۶ بر ۱۳برای ایتالیا می کند.

عملکرد خوب در دفاع ، ایران را ۲۱ بر ۲۰ پیش می اندازد. ایتالیایی ها با یک حمله خوب بازی را مساوی می کنند اما با دو امتیاز در دفاع ایران ۲۳ بر ۲۲ جلو می زند. سرویس خوب ایتالیایی ها با دریافت بهتر ایران همراه می شود و ایران امتیاز ۲۴ را هم می گیرد. ایتالیا امتیاز ۲۳ را هم می گیرد اما آبشار غفور و امتیاز ۲۵ کار را برای ایران با برد و نتیجه ۲۵ بر ۲۳ همراه می کند.

با شروع ست سوم امتیاز سرویس را ایتالیا  به ایران می دهد اما آبشار سرعتی آنها را دفاع ایران بیرون می زند تا کار دو تیم در این ست برابر پیگیری شود.تیم ملی در دریافت توپ با عبادی پور خوب کار می کند و امتیاز سرویس موسوی ایران ۴ بر ۳ پیش می افتد. اشتباه شفیعی نتیجه را برابر می کند. اشتباه در سرویس ایتالیا را "نه لی" در حمله به امتیاز تبدیل می کند تا پرامتیاز ترین  تک مهاجم ایتالیایی باشد. دو امتیاز پی در پی با دفاع روی تور شفیعی و سرویس خوب عبادی پور امتیاز ۸ را در وقت فنی اول برای ایران دارد.

ایران با دریافت خوبش جبران می کند دو امتیاز موسوی و معروف با آبشاری که می زنند و ۱۲ بر ۹ ایران پیش می افتد تا بلنجینی سرمربی ایتالیا تایم اوت بگیرد.در بازگشت ایتالیا با درخشش "نه لی" در سرویس و حمله جبران می کند و حتی ۱۴ بر ۱۳ جلو می افتد. با دفاع روی تور ایران آنها وقت فنی دوم را ۱۶ بر ۱۴ مال خود می کنند. آبشار ایتالیایی ها بیرون می رود و نتیجه در ۱۷ برابر می شود. با دریافت ها، دفاع و حمله خوب و اشتباه مهاجمان ایتالیا ، تیم ملی ۲۲ بر ۲۰ پیش می افتد.قائمی برای زدن سرویس می آید اما اشتباه می کند.دفاع ایران هم اشتباه می کند و توپ بیرون می رود. با اشتباه "نه لی" ایران به امتیاز ۲۵ می رسد و ایتالیا در امتیاز ۲۳ می ماند.  

ایتالیایی ها در ست چهارم برای جبران می آیند و سه امتیاز هم پیش می افتند. سرویس خوب فیاضی و بازی خوب در دفاع فاصله را کم می کند اما حریف ۸ بر ۵ وقت فنی اول را مال خود می کند. در بازگشت تیم ملی هماهنگ تر در حمله و دفاع بازی می کند و با اشتباه بازیکنان حریف ۱۶ بر ۱۳ تیم ملی وقت فنی دوم را با برتری از آن خود می کند.

با یک آبشار خوب غفور امتیاز ۱۷ را می گیرد.پاس کوتاه را این بار شفیعی بخوبی می زند و توپ در زمین ایتالیا می خوابد. با سرویس و آبشار عبادی پور ایران به امتیاز ۱۸ می رسد. اعتراض های بلنجینی که تیمش ۴ امتیاز عقب است و تحت فشار و صحبت های داور مسابقه،  در نهایت با تایم اوت برای ایتالیا همراه می شود.

برتری مال ایران است و اشتباه ایتالیا در عقب زمین که دریافت خوبی ندارند. تیم ملی ۱۹ بر ۱۵ پیش است . حرکت خوب معروف ایتالیایی ها را برای واکنش نشان دادن به اشتباه می اندازد.اما دو امتیاز پی در پی حریف فاصله را کم می کند و ایران تایم اوت می گیرد.خطای روی تور مدافع ایتالیا و امتیاز ۲۱ برای ایران . یلی باز هم برای کمک به دفاع روی تور ایران به زمین می آید اما آبشار ایتالیا در زمین می خوابد. فیاضی با آبشاری دیدنی جبران می کند. دو تغییر برای ایران و سرویس قائمی که نتیجه ای ندارد. ایتالیا دفاع می کند و فاصله را به یک می رساند با اشتباه مدافعان ایران، ایتالیا بالاخره نتیجه را در ۲۲ مساوی می کنند.

تایم اوت بموقع کولاکوویچ و سرویسی که آنها خراب می کنند. بازی پایاپای ۲۳ برنده این ست می شود تا ۳ بر ۱ ایتالیا جوان شده را شکست بدهد.

تیم ملی کشورمان که همیشه اولین بازی هایش را بازنده می شد، لیگ ملت های والیبال را با پیروزی شروع می کند تا با سنت شکنی رکورد خوبی داشته باشد. تیم ملی فردا ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه با تیم ملی چین بازی دارد.

افزودن نظر

اخبار والیبال

نقل‌وانتقالات والیبال| زرینی بازهم راهی آمل شد

۱۳۹۹/۰۳/۱۲ ۱۰:۳۹

هوادار گزارش می دهد، دریافت کننده والیبال ایران برای فصل آینده با تیم هراز آمل به توافق رسید.

ترکیب خودروسازان تکمیل شد/ موسوی به پیکان پیوست

۱۳۹۹/۰۳/۱۲ ۱۰:۳۴

هوادار گزارش می دهد، مسئولان تیم والیبال پیکان ترکیب تیم خود برای حضور در رقابت‌های لیگ برتر را تکمیل کردند.

فدراسیون والیبال منتظر معرفی نماینده از سوی کولاکوویچ برای پرداخت دستمزد

۱۳۹۹/۰۳/۱۱ ۱۵:۴۸

هوادار گزارش می دهد، سرپرست دبیرکلی فدراسیون والیبال گفت: دستمزد ایگور کولاکوویچ آماده است و منتظر معرفی نماینده از سوی وی برای پرداخت هستیم.

دلیل عدم حضور غفور در مودنا مشخص شد

۱۳۹۹/۰۳/۱۱ ۱۴:۱۵

هوادار گزارش می دهد، دلیل عدم حضور پشت خط زن تیم ملی والیبال ایران در تیم مودنا مشخص شد.

بازتاب تمدید قرارداد معنوی‌نژاد با سایپا در رسانه‌های ایتالیایی

۱۳۹۹/۰۳/۱۱ ۱۳:۱۴

هوادار گزارش می دهد، تمدید قرارداد دریافت کننده ملی‌پوش والیبال ایران با تیم سایپا در رسانه‌های ایتالیایی بازتاب داشت.

افشاردوست کارشناس خبره فدراسیون والیبال شد

۱۳۹۹/۰۳/۱۱ ۱۳:۱۱

هوادار گزارش می دهد، وزیر ورزش و جوانان در حکمی محمود افشاردوست را به عنوان کارشناس خبره فدراسیون والیبال منصوب کرد.

تیم والیبال سورا از حضور در سری آ انصراف داد

۱۳۹۹/۰۳/۱۱ ۱۱:۳۲

هوادار گزارش می دهد، مسئولان تیم والیبال سورا تصمیم گرفتند از حضور در رقابت‌های سری آ کنار‌ه‌گیری کنند.

عطایی سرمربی تیم والیبال هراز شد/ غلامی، صفایی و علیزاده در آمل

۱۳۹۹/۰۳/۱۱ ۰۹:۳۷

هوادار گزارش می دهد، بهروز عطایی هدایت تیم والیبال هراز را برعهده گرفت.

شاهمیری دبیر کمیته داوران فدراسیون والیبال شد

۱۳۹۹/۰۳/۱۰ ۱۴:۱۴

هوادار گزارش می دهد، داور بین‌المللی والیبال ایران به عنوان دبیر کمیته داوران فدراسیون انتخاب شد.

درخشان به تیم والیبال فولاد سیرجان پیوست

۱۳۹۹/۰۳/۱۰ ۱۱:۱۰

هوادار گزارش می دهد، پاسور والیبال ایران با عقد قراردادی یک ساله راهی فولاد سیرجان ایرانیان شد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد