لیگ ملت های والیبال؛ ایران ۳- ۱ پرتغال؛ پیروزی خوب در هفته چهارم

تیم ملی والیبال کشورمان با صدرنشینی در لیگ ملت های والیبال هفته چهارم را در اردبیل با شکست دادن پرتغال شروع کرد.

لیگ ملت های والیبال؛ ایران ۳- ۱ پرتغال؛ پیروزی خوب در هفته چهارم

به گزارش هوادار، بعد از میزبانی شهر ارومیه در هفته سوم لیگ ملت های والیبال، از امروز هفته چهارم این رقابت ها در سالن رضازاده اردبیل شروع شده است.

اولین بازی را فرانسه مقابل  استرالیا باخته است . اما بازیکنان کشورمان که تنها یک باخت در کارنامه دارد، با هشت پیروزی به مصاف تیم پرتغال رفته است. تیم ملی با ترکیبی متفاوت بدون موسوی و غفور به مصاف حریف نه چندان سخت خود رفته است. 

سعید معروف، علی اصغر مجرد، پوریا یلی،  میلاد عبادی پور ، پویا فیاضی، علی شفیعی ترکیب شروع کننده ایران مقابل پرتغال است 

ست نخست ؛ ایران ۲۳- ۲۵ پرتغال

بازی با دو سرویسی که هر دو تیم از دست می دهند شروع می شود. اما ایران با دفاع روی تور و آبشار عبادی پور ۴ بر ۲ پیش می افتد. پرتغال فاصله را کم می کند اما با عملکرد خوب در دفاع و حمله وقت فنی اول ۸ بر ۵ برای ایران می شود.

در بازگشت دفاع خوب یلی و اشتباه بازیکنان حریف ایران به امتیاز ۹ می رسد اما پرتغالی ها در حمله جبران می کنند ولی سرویس شان دوباره از دست می رود؛ ۱۰ برا ۸ برای ایران. پرتغالی ها بهتر از اوایل ست بازی می کنند و درخواست ویدیو چک هم برایشان امتیاز دارد و نتیجه را برابر می کنند اما دفاع عبادی پور دوباره رای به برتری ایران دارد. دفاع پرتغال هم روی تور خوب کار می کند و دوباره جلو می زنند اما یلی بلافاصله جبران می کند بازی در ۱۵ برابر است اما در رفت و برگشت دفاع ایران به تور برخورد می کند و وقت فنی دوم ۱۶ بر ۱۵ برای آنهاست.

دو امتیاز پی درپی و سرویس خوب آنها باعث می شود کولاکوویچ تایم اوت بگیرد.پرتغال ۱۸ بر ۱۶ پیش است . یلی هم مثل بازیکن پرتغال سرویس را از دست  می دهد. دو امتیاز پی درپی از آبشار شفیعی و دفاع روی تور کار را در امتیاز ۱۹ بربر می کند. ایران در امتیازات پایانی بهتر بازی می کند. عبادی پور با آبشار امتیاز ۲۰ می گیرد اما پرتغالی ها با در خواست ویدیو چک امتیاز را می گیرند.

چک دارند اما امتیاز برای ایران است؛ ۲۰ بر ۱۹. پرتغال امتیاز سرویس و آبشار را می گیرد و جلو می زند. آبشار سرعتی شفیعی و زیرکی غلامی که به جای معروف به زمین آمده نتیجه را برابر می کند تا پرتغالی ها تایم اوت بگیرند.

آبشار عبادی پور را با جا خالی  و دفاع کاپیتان شان جبران می کنند . اشتباه عبادی پور باعث می شود ۲۵ بر ۲۳ ست اول آنها برنده شوند.

ست دوم ؛ایران ۲۷- ۲۵پرتغال

بازی با امتیاز آوری پرتغال شروع می شود و مجرد سرویس را هم از دست می دهد.اشتباه آنها در زدن  سرویس و تک دفاع معروف ایران را ۳ بر ۲ پیش می اندازد. حملات پرتغالی ها زهر دار است و با در یافتی همراه نیست . فیاضی دفاع می کند اما  سرویس را از دست می دهیم . دو  آبشار ایران هم از دست می رود؛  پرتغال تیم برتر است و وقت فنی اول را ۸ بر ۴ بر می برد. تیم ملی شروع خوبی ندارد. 

در بازگشت آبشار یلی در زمین می خوابد اما سرویس از دست می رود. فیاضی به کمک خط حمله می آید و امتیاز هم می گیرد. دریافت های خوبی نداریم و آنها با ۴  امتیاز اختلاف پیش هستند؛ ۱۰ بر ۶.

غفور به زمین می آید و آبشار او و علی اصغر مجرد اوضاع را بهتر می کند. امتیاز سرویس عبادی پور و ایران بازی را به تساوی می کشد.

دو امتیاز در دفاع و سرویس از مجرد باعث می شود سرمربی پرتغال در خواست ویدیو چک  بکند که امتیاز سرویس به آنها بر می گردد. اما سرویس شان از دست می رود و بازی برابر ۱۲ است.تیم ملی در زدن سرویس عملکرد خوبی ندارد و امتیازات یکی پس از دیگری از دست می رود. بعد از یک رفت و برگشت که با دفاع خوب ایران هم همراه بود ، پاس خوب معروف را فیاضی با آبشاری دیدنی به امتیاز تبدیل می کند.  فیاضی و ایران به بازی برمی گردند و ۱۵ بر ۱۳ ایران . غفور هم آبشارش می خوابد . وقت فنی دوم برای ایران است.

بعد از دفاع روی تور معروف و مجرد سرمربی پرتغالی ها دست به تغییر می زند.  پرتغال فقط دو امتیاز عقب هستند و صدای سرمربی شان در آمده . قائمی برای زدن سرویس به زمین آمده ، امتیاز هم می گیرد. حریف ایران آبشارهای خوبی می زند و دفاع ایران به مشکل می خورد. 

ست سوم؛ ایران ۲۵- ۱۷ پرتغال

تیم ملی ایران ، پرتغال را دست کم می گیرد و یک ست را واگذار می کند. ست سوم هم با برتری عجیب و نتیجه ۵ بر ۱ برای آنهاست. آبشار شفیعی و دفاع ایران امتیاز دارد اما تیم ملی تیم همیشگی نیست. در خواست ویدیوچک برای پرتغالی ها دردسرساز است . اعتراض های پیاپی الکس بازیکن پرتغال کارت قرمز داور دارد. ایران یک سرویس را از دست می دهد تا ۸ بر ۵ وقت فنی اول برای حریف باشد.

برونو ،پشت خط زن پرتغالی ها امتیاز آبشار را می گیرد؛ ۸ بر ۷ برای حریف. فاصله کم می شود. اشتباه عبادی پور و آبشاری که بیرون می رود. موذن هم به زمین آمده اما دریافت خوبی ندارد. امتیاز سرویس عبادی پور  و تک دفاع شفیعی و اشتباه الکس بازیکن عصبای آنها نتیجه را ۱۴ بر ۱۲ برای ایران می کند و سرمربی آنها تایم اوت می گیرد. تیم ملی باز هم سرویس از دست می دهد اما ۱۶ بر ۱۳ وقت فنی دوم برای ایران است.

هماهنگی بازیکنان عقب و جلوی زمین و عملکرد بهتر در حمله و دریافت ها ایران ۱۸ بر ۱۴ پیش است. دو امتیاز از ضربه یکدست  معروف و عبادی پور و برتری ۲۰ بر ۱۴ برای تیم ما. هوگو سیلوا ا برای جبران این فاصله دست به دو تعویض می زند.قائمی هم برای ایران می آید. آبشار غفور و پاسی که او به معروف می دهد و او در حمله امتیاز ۲۲ را می گیرد. با سرویس های خوب معروف و دو دفاع ، ایران ۲۵ بر ۱۷ ست سوم را با قدرت می برد.

ست چهارم؛ ایران ۲۵- ۱۸ پرتغال

تیم ملی بدون تغییر ست جدید را شروع کرده و غفور هم در زمین است. سرویس را از دست می دهیم. تیم ملی با کار تیمی خوب ۵ بر ۳ پیش می افتد. وقت فنی اول ۸ بر ۷ برای ایران می شود.

بازی پایاپای پیش می رود. اشتباه بازیکنان پرتغال و حملات پی در پی ایران سرمربی حریف را به هم ریخته و او تایم اوت می گیرد.  اما فیاضی امتیاز ۱۴ را هم می گیرد. با پوئن سرویس پرتغال ، تیم ملی ۱۶ بر ۱۲ برنده وقت فنی دوم می شود.

علی اصغر مجرد با عملکرد خوبش در دفاع و حمله و حتی سرویس جانشین خوبی برای موسوی است. ضربه آرام و یکدست فیاضی امتیاز ۱۹ برای ایران. آبشار غفور مهار ناشدنی است. بعد از کارت قرمز داور پرتغال بدون کاپیتانش بازی می کند . او بیرون زمین هم همچنان به داور معترض است. سرویس خوب فیاضی در برگشت با دفاع خوب ایران همراه می شود. قائمی به زمین می آید اما سرویس پرتغال به تور می خورد و ایران ست چهارم را هم ۲۵ بر ۱۸ برنده می شود تا ۴ بر ۱ برنده این بازی شود.

با این پیروزی (۹ برد و یک باخت)تیم ملی با ۲۷ امتیاز و پنج امتیاز بالاتر از برزیل در صدر جدول لیگ ملت های جایش محکم می شود.

افزودن نظر

اخبار والیبال

تمجید فدراسیون جهانی والیبال از جوانان ایران

۱۳۹۸/۰۵/۰۱ ۱۰:۲۶

هوادار گزارش می دهد، سایت فدراسیون جهانی والیبال به تمجید از بازیکنان تیم جوانان ایران بعد از پیروزی مقابل آرژانتین پرداخت.

کولاکوویچ فردا وارد تهران می‌شود/ آغاز تمرینات از عصر سه‌شنبه

۱۳۹۸/۰۴/۳۱ ۱۵:۳۱

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم ملی والیبال ایران، بامداد فردا سه‌شنبه وارد تهران می‌شود.

بهترین مدافع لیگ ملت‌های والیبال به زنیت پیوست

۱۳۹۸/۰۴/۳۰ ۱۴:۲۸

هوادار گزارش می دهد، بهترین مدافع لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ با عقد قراردادی راهی زنیت سن‌پترزبورگ شد.

برای شروع دور جدید تمرینات، فهرست تیم ملی والیبال اعلام شد

۱۳۹۸/۰۴/۳۰ ۱۴:۱۸

هوادار گزارش می دهد، فهرست تیم ملی والیبال برای شروع دور جدید تمرینات اعلام شد.

ایران با ایتالیا، بحرین و آرژانتین همگروه شد

۱۳۹۸/۰۴/۳۰ ۰۹:۴۹

هوادار گزارش می دهد، تیم والیبال جوانان ایران در مرحله دوم مسابقات قهرمانی جهان با ایتالیا، بحرین و آرژانتین، همگروه شد.

یلی امتیازآورترین بازیکن ایران مقابل چک شد

۱۳۹۸/۰۴/۲۹ ۱۷:۳۲

هوادار گزارش می دهد، پشت خط زن تیم ملی والیبال جوانان ایران عنوان امتیازآورترین بازیکن دیدار تیم‌های ایران و چک را به خود اختصاص داد.

والیبالیست سابق روسیه ۱۸ ماه محروم شد

۱۳۹۸/۰۴/۲۶ ۱۵:۴۱

هوادار گزارش می دهد، براساس اعلام نادوی روسیه، بازیکن سابق تیم ملی والیبال این کشور به دلیل مثبت شدن تست دوپینگش ۱۸ ماه محروم شد.

غول کوبایی با جوانان استارت زد/ توافقنامه با سیمون فردا امضا می‌شود؟

۱۳۹۸/۰۴/۲۵ ۱۳:۰۴

هوادار گزارش می دهد، سرعتی‌زن مطرح کوبایی از روز شنبه تمریناتش را با تیم ملی والیبال جوانان کشورش آغاز کرد.

نارضایتی فدراسیون والیبال لهستان از هاینن

۱۳۹۸/۰۴/۲۵ ۱۱:۰۰

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون والیبال لهستان از سرمربی بلژیکی تیم ملی والیبال خود به خاطر ترک شیکاگو راضی نیست.

اندرسون باارزش‌ترین بازیکن لیگ ملت‌های والیبال شد

۱۳۹۸/۰۴/۲۵ ۱۰:۱۵

هوادار گزارش می دهد، ستاره تیم ملی والیبال آمریکا باارزش‌ترین بازیکن لیگ ملت‌‌های ۲۰۱۹ شد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد