لیگ ملت های والیبال؛ ایران ۳- ۱ پرتغال؛ پیروزی خوب در هفته چهارم

تیم ملی والیبال کشورمان با صدرنشینی در لیگ ملت های والیبال هفته چهارم را در اردبیل با شکست دادن پرتغال شروع کرد.

لیگ ملت های والیبال؛ ایران ۳- ۱ پرتغال؛ پیروزی خوب در هفته چهارم

به گزارش هوادار، بعد از میزبانی شهر ارومیه در هفته سوم لیگ ملت های والیبال، از امروز هفته چهارم این رقابت ها در سالن رضازاده اردبیل شروع شده است.

اولین بازی را فرانسه مقابل  استرالیا باخته است . اما بازیکنان کشورمان که تنها یک باخت در کارنامه دارد، با هشت پیروزی به مصاف تیم پرتغال رفته است. تیم ملی با ترکیبی متفاوت بدون موسوی و غفور به مصاف حریف نه چندان سخت خود رفته است. 

سعید معروف، علی اصغر مجرد، پوریا یلی،  میلاد عبادی پور ، پویا فیاضی، علی شفیعی ترکیب شروع کننده ایران مقابل پرتغال است 

ست نخست ؛ ایران ۲۳- ۲۵ پرتغال

بازی با دو سرویسی که هر دو تیم از دست می دهند شروع می شود. اما ایران با دفاع روی تور و آبشار عبادی پور ۴ بر ۲ پیش می افتد. پرتغال فاصله را کم می کند اما با عملکرد خوب در دفاع و حمله وقت فنی اول ۸ بر ۵ برای ایران می شود.

در بازگشت دفاع خوب یلی و اشتباه بازیکنان حریف ایران به امتیاز ۹ می رسد اما پرتغالی ها در حمله جبران می کنند ولی سرویس شان دوباره از دست می رود؛ ۱۰ برا ۸ برای ایران. پرتغالی ها بهتر از اوایل ست بازی می کنند و درخواست ویدیو چک هم برایشان امتیاز دارد و نتیجه را برابر می کنند اما دفاع عبادی پور دوباره رای به برتری ایران دارد. دفاع پرتغال هم روی تور خوب کار می کند و دوباره جلو می زنند اما یلی بلافاصله جبران می کند بازی در ۱۵ برابر است اما در رفت و برگشت دفاع ایران به تور برخورد می کند و وقت فنی دوم ۱۶ بر ۱۵ برای آنهاست.

دو امتیاز پی درپی و سرویس خوب آنها باعث می شود کولاکوویچ تایم اوت بگیرد.پرتغال ۱۸ بر ۱۶ پیش است . یلی هم مثل بازیکن پرتغال سرویس را از دست  می دهد. دو امتیاز پی درپی از آبشار شفیعی و دفاع روی تور کار را در امتیاز ۱۹ بربر می کند. ایران در امتیازات پایانی بهتر بازی می کند. عبادی پور با آبشار امتیاز ۲۰ می گیرد اما پرتغالی ها با در خواست ویدیو چک امتیاز را می گیرند.

چک دارند اما امتیاز برای ایران است؛ ۲۰ بر ۱۹. پرتغال امتیاز سرویس و آبشار را می گیرد و جلو می زند. آبشار سرعتی شفیعی و زیرکی غلامی که به جای معروف به زمین آمده نتیجه را برابر می کند تا پرتغالی ها تایم اوت بگیرند.

آبشار عبادی پور را با جا خالی  و دفاع کاپیتان شان جبران می کنند . اشتباه عبادی پور باعث می شود ۲۵ بر ۲۳ ست اول آنها برنده شوند.

ست دوم ؛ایران ۲۷- ۲۵پرتغال

بازی با امتیاز آوری پرتغال شروع می شود و مجرد سرویس را هم از دست می دهد.اشتباه آنها در زدن  سرویس و تک دفاع معروف ایران را ۳ بر ۲ پیش می اندازد. حملات پرتغالی ها زهر دار است و با در یافتی همراه نیست . فیاضی دفاع می کند اما  سرویس را از دست می دهیم . دو  آبشار ایران هم از دست می رود؛  پرتغال تیم برتر است و وقت فنی اول را ۸ بر ۴ بر می برد. تیم ملی شروع خوبی ندارد. 

در بازگشت آبشار یلی در زمین می خوابد اما سرویس از دست می رود. فیاضی به کمک خط حمله می آید و امتیاز هم می گیرد. دریافت های خوبی نداریم و آنها با ۴  امتیاز اختلاف پیش هستند؛ ۱۰ بر ۶.

غفور به زمین می آید و آبشار او و علی اصغر مجرد اوضاع را بهتر می کند. امتیاز سرویس عبادی پور و ایران بازی را به تساوی می کشد.

دو امتیاز در دفاع و سرویس از مجرد باعث می شود سرمربی پرتغال در خواست ویدیو چک  بکند که امتیاز سرویس به آنها بر می گردد. اما سرویس شان از دست می رود و بازی برابر ۱۲ است.تیم ملی در زدن سرویس عملکرد خوبی ندارد و امتیازات یکی پس از دیگری از دست می رود. بعد از یک رفت و برگشت که با دفاع خوب ایران هم همراه بود ، پاس خوب معروف را فیاضی با آبشاری دیدنی به امتیاز تبدیل می کند.  فیاضی و ایران به بازی برمی گردند و ۱۵ بر ۱۳ ایران . غفور هم آبشارش می خوابد . وقت فنی دوم برای ایران است.

بعد از دفاع روی تور معروف و مجرد سرمربی پرتغالی ها دست به تغییر می زند.  پرتغال فقط دو امتیاز عقب هستند و صدای سرمربی شان در آمده . قائمی برای زدن سرویس به زمین آمده ، امتیاز هم می گیرد. حریف ایران آبشارهای خوبی می زند و دفاع ایران به مشکل می خورد. 

ست سوم؛ ایران ۲۵- ۱۷ پرتغال

تیم ملی ایران ، پرتغال را دست کم می گیرد و یک ست را واگذار می کند. ست سوم هم با برتری عجیب و نتیجه ۵ بر ۱ برای آنهاست. آبشار شفیعی و دفاع ایران امتیاز دارد اما تیم ملی تیم همیشگی نیست. در خواست ویدیوچک برای پرتغالی ها دردسرساز است . اعتراض های پیاپی الکس بازیکن پرتغال کارت قرمز داور دارد. ایران یک سرویس را از دست می دهد تا ۸ بر ۵ وقت فنی اول برای حریف باشد.

برونو ،پشت خط زن پرتغالی ها امتیاز آبشار را می گیرد؛ ۸ بر ۷ برای حریف. فاصله کم می شود. اشتباه عبادی پور و آبشاری که بیرون می رود. موذن هم به زمین آمده اما دریافت خوبی ندارد. امتیاز سرویس عبادی پور  و تک دفاع شفیعی و اشتباه الکس بازیکن عصبای آنها نتیجه را ۱۴ بر ۱۲ برای ایران می کند و سرمربی آنها تایم اوت می گیرد. تیم ملی باز هم سرویس از دست می دهد اما ۱۶ بر ۱۳ وقت فنی دوم برای ایران است.

هماهنگی بازیکنان عقب و جلوی زمین و عملکرد بهتر در حمله و دریافت ها ایران ۱۸ بر ۱۴ پیش است. دو امتیاز از ضربه یکدست  معروف و عبادی پور و برتری ۲۰ بر ۱۴ برای تیم ما. هوگو سیلوا ا برای جبران این فاصله دست به دو تعویض می زند.قائمی هم برای ایران می آید. آبشار غفور و پاسی که او به معروف می دهد و او در حمله امتیاز ۲۲ را می گیرد. با سرویس های خوب معروف و دو دفاع ، ایران ۲۵ بر ۱۷ ست سوم را با قدرت می برد.

ست چهارم؛ ایران ۲۵- ۱۸ پرتغال

تیم ملی بدون تغییر ست جدید را شروع کرده و غفور هم در زمین است. سرویس را از دست می دهیم. تیم ملی با کار تیمی خوب ۵ بر ۳ پیش می افتد. وقت فنی اول ۸ بر ۷ برای ایران می شود.

بازی پایاپای پیش می رود. اشتباه بازیکنان پرتغال و حملات پی در پی ایران سرمربی حریف را به هم ریخته و او تایم اوت می گیرد.  اما فیاضی امتیاز ۱۴ را هم می گیرد. با پوئن سرویس پرتغال ، تیم ملی ۱۶ بر ۱۲ برنده وقت فنی دوم می شود.

علی اصغر مجرد با عملکرد خوبش در دفاع و حمله و حتی سرویس جانشین خوبی برای موسوی است. ضربه آرام و یکدست فیاضی امتیاز ۱۹ برای ایران. آبشار غفور مهار ناشدنی است. بعد از کارت قرمز داور پرتغال بدون کاپیتانش بازی می کند . او بیرون زمین هم همچنان به داور معترض است. سرویس خوب فیاضی در برگشت با دفاع خوب ایران همراه می شود. قائمی به زمین می آید اما سرویس پرتغال به تور می خورد و ایران ست چهارم را هم ۲۵ بر ۱۸ برنده می شود تا ۴ بر ۱ برنده این بازی شود.

با این پیروزی (۹ برد و یک باخت)تیم ملی با ۲۷ امتیاز و پنج امتیاز بالاتر از برزیل در صدر جدول لیگ ملت های جایش محکم می شود.

افزودن نظر

اخبار والیبال

لیگ برتر والیبال| مسابقات هفته ششم لغو شد

۱۳۹۸/۰۸/۲۶ ۱۰:۵۳

هوادار گزارش می دهد، مسابقات هفته ششم لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور لغو شد.

لیگ والیبال ایتالیا| تداوم پیروزی‌های لوبه با درخشش غفور/ امیر ١٢ امتیاز کسب کرد

۱۳۹۸/۰۸/۲۳ ۱۱:۴۱

هوادار گزارش می دهد، تیم والیبال لوبه با درخشش بازیکن ایرانی خود توانست در هفته پنجم لیگ این کشور حریفش را شکست دهد.

لیگ والیبال لهستان| اولشتین با موسوی به پیروزی رسید

۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۰۹:۰۳

هوادار گزارش می دهد، در لیگ والیبال لهستان (پلاس‌لیگا‌) تیم اولشتین با حضور سید محمد موسوی، برابر میزبانش تیم یاستشِبسکی قاطعانه دست یافت.

نامه کمیسیون اصل۹۰ به وزارت ورزش؛ ثبت‌نام انتخابات فدراسیون والیبال باید تکرار شود

۱۳۹۸/۰۸/۲۱ ۱۵:۳۷

هوادار گزارش می دهد، کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه‌ای به وزارت ورزش خواهان ثبت نام مجدد از نامزدهای انتخابات فدراسیون والیبال شد.

دی‌جورجی: غفور به لوبه تعادل بخشید/ از پیروزی مقابل پروجا اعتماد به نفس گرفتیم

۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۰:۴۸

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم والیبال لوبه گفت: پشت خط زن ایرانی با حضورش در زمین به تیم لوبه تعادل بخشید.

لیگ والیبال ایتالیا| پیروزی بزرگ برای لوبه با درخشش غفور/ ١۵ امتیاز برای امیر

۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۰۹:۴۰

هوادار گزارش می دهد، تیم والیبال لوبه با درخشش بازیکن ایرانی خود توانست پروجا را شکست دهد.

کوزباس قهرمان سوپرجام والیبال روسیه شد

۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۰:۴۲

هوادار گزارش می دهد، تیم والیبال کوزباس عنوان قهرمانی سوپرجام روسیه را به خود اختصاص داد.

غفور: ولاسکو در والیبال و زندگی شخصی به من کمک کرد/ یادگیری هرگز متوقف نمی‌شود

۱۳۹۸/۰۸/۱۸ ۱۲:۳۳

هوادار گزارش می دهد، پشت‌خط زن ایرانی تیم والیبال لوبه گفت: ولاسکو درس‌های ارزشمندی را به ما آموخت که هم در والیبال و هم در زندگی شخصی به من کمک کرد.

والیبال انتخابی المپیک| برنامه بازی‌های قاره اروپا مشخص شد

۱۳۹۸/۰۸/۱۴ ۱۳:۵۳

هوادار گزارش می دهد، برنامه مسابقات والیبال انتخابی المپیک در قاره اروپا مشخص شد.

سوپرکاپ والیبال ایتالیا جمعه و شنبه برگزار می‌شود

۱۳۹۸/۰۸/۰۶ ۱۰:۵۱

هوادار گزارش می دهد، رقابت‌های سوپر کاپ والیبال ایتالیا روز‌های جمعه و شنبه برگزار خواهد شد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد