مدیر تیم‌های ملی: شمشیربازی افت وحشتناکی در آینده خواهد داشت

هوادار گزارش می دهد، مدیر تیم‌های ملی شمشیربازی گفت: مهمترین نیاز ما سالن و تجهیزات است و اگر نتوانیم آنها را تامین کنیم، افت وحشتناکی خواهیم داشت.

مدیر تیم‌های ملی: شمشیربازی افت وحشتناکی در آینده خواهد داشت

مرتضی شفیعی در گفت‌وگو با فارس، در مورد وضعیت تیم‌های ملی شمشیربازی اظهار داشت: ملی‌پوشان امید ما در اردو حضور دارند و قرار است هفته آینده راهی مسابقات قهرمانی آسیا در تایلند شوند. در هر مرحله چهار ورزشکار اعزام خواهند شد. با توجه به برآوردهای فنی و مالی، نمی‌توانیم دختران را اعزام کنیم. البته،‌این رقابت‌ها رنگینگ جهانی ندارد و فدراسیون سعی می‌کند بانوان را به مسابقات رنکینگ‌دار اعزام کند. 

وی ادامه داد: شمشیربازی رشته‌ای است که چند سال زمان می‌برد که یک ورزشکار آماده و پخته را بسازید. در کشورمان استعدادهای خوبی داریم و برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای آنها صورت گرفته است. 

مدیر تیم‌های ملی در مورد امکانات کم این رشته اظهار داشت: شمشیربازی از جمله رشته‌هایی بود که سالن اختصاصی داشت اما چند سال قبل آن را با تصمیماتی که گرفتند، به کشتی دادند. شاید این بی‌تدبیری مسئولان وقت بود که این کار را انجام دادند، اما با رایزنی‌ها و مذاکراتی که صورت گرفته، تا بهمن ماه این سالن به ما بازگردانده می‌شود. 

وی ادامه داد: شمشیربازی نیاز شدیدی دارد که حداقل یک سالن داشته باشد و این، به هنر ریاست فدراسیون باز می‌گردد که در بخش تجهیزات چه کارهایی را انجام دهد. شاید با روند فعلی، هیأت‌های استانی ما متوقف شوند. فدراسیون باید تدبیری بیندیشد. شمشیربازی رشته‌ای ابزاری است و تجهیزات و امکانات خیلی تأثیرگذار است. وقتی ورزشکاری از لحاظ تجهیزات و امکانات کامل باشد با روحیه بهتری مسابقه می‌دهد. اگر شرایط به همین منوال باشد، از لحاظ روانی هم دیگر نمی‌شود نتایج گذشته را تکرار کرد. البته تیم ملی مشکل تجهیزات ندارد، بلکه در استانها مشکل داریم. 

شفیعی عنوان کرد: مسئولان ورزش کشور شمشیربازی را جزو پنج رشته‌ای قرار دادند که می‌تواند در المپیک مدال کسب کند. بچه‌های اسلحه سابر ما کارهای بزرگی در دنیا کرده و جزو کشورهای صاحب سبک هستند. کار کردن در شمشیربازی نسبت به سایر رشته‌ها سخت‌تر است. مهمترین نیاز ما تجهیزات و سالن است و اگر نتوانیم آنها را تأمین کنیم، افت وحشتناکی خواهیم داشت و می‌طلبد که مسئولان وزارت ورزش توجه ویژه‌ای کنند. 

مدیر تیم‌های ملی شمشیربازی با اشاره به اینکه بخش اعظم موفقیت ما به کادر فنی و شمشیربازان برمی‌گردد، گفت: یک مربی فوق‌العاده و ورزشکاران نخبه داریم که توانسته‌اند نتایج درخشانی کسب کنند. امیدوارم نگاه ویژه به این رشته وجود داشته باشد. ما اگر سالن آزادی را داشته باشیم، خیلی از دغدغه‌هایمان برطرف می‌شود. اگر صاحب سالن شویم می‌توانیم حتی میزبانی مسابقات بزرگ را هم بگیریم و این کار به پیشرفت‌مان کمک می‌کند

افزودن نظر

اخبار سایر رشته‌ها

نوری سرپرست هیأت وزنه‌برداری آذربایجان شرقی شد

۱۳۹۸/۰۹/۱۳ ۱۵:۳۵

هوادار گزارش می دهد، به موجب حکمی از سوی مرادی رئیس فدراسیون وزنه‌برداری، مسعود نوری به عنوان سرپرست هیأت استان آذربایجان شرقی منصوب شد.

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری، ژوری جام‌جهانی چین شد

۱۳۹۸/۰۹/۱۳ ۱۱:۲۰

هوادار گزارش می دهد، رئیس فدراسیون وزنه‌برداری به عنوان یکی از اعضای هیأت ژوری مسابقات جام جهانی حضور خواهد داشت.

نعمتی: معلولین الهام بخش جامعه هستند/ برای کسب سهمیه المپیک ناامید نیستیم

۱۳۹۸/۰۹/۱۲ ۱۶:۵۷

هوادار گزارش می دهد، قهرمان پارالمپیکی تیر و کمان کشورمان پس از دیدار با وزیر ورزش و جوانان به مناسبت روز جهانی معلولین گفت: خوشحالم افراد دارای ویژگی های خاص در کشور ما با ورزش امیدبخش و الهام...

مصر میزبان مسابقات جهانی شمشیربازی در سال ۲۰۲۱ شد

۱۳۹۸/۰۹/۱۲ ۱۶:۲۱

هوادار گزارش می دهد، در کنگره فدراسیون جهانی شمشیربازی، اعضا به اتفاق آراء با میزبانی مصر برای مسابقات ۲۰۲۱ موافقت کردند.

دعوت ۲۰ بازیکن به اردوی تیم ملی هندبال

۱۳۹۸/۰۹/۱۲ ۰۹:۱۹

هوادار گزارش می دهد، از سوی کادر فنی ۲۰ بازیکن به اردی تیم ملی هندبال جهت آمادگی رقابتهای قهرمانی آسیا دعوت شدند.

تست انتخابی تیم ملی اسکی به خاطر شرایط جوی لغو شد

۱۳۹۸/۰۹/۱۱ ۱۵:۲۹

هوادار گزارش می دهد، تست انتخابی تیم ملی اسکی برای حضور در بازی‌های المپیک زمستانی به خاطر شرایط جوی نامناسب برگزار نشد.

دبیرکل کمیته ملی المپیک مشخص شد

۱۳۹۸/۰۹/۱۱ ۱۲:۰۶

هوادار گزارش می دهد، با اعلام صالحی امیری، دبیرکل کمیته ملی المپیک مشخص شد.

پاراوزنه‌بردار روس مادام‌العمر محروم شد

۱۳۹۸/۰۹/۰۹ ۱۱:۲۶

هوادار گزارش می دهد، پاراوزنه‌بردار روسیه‌ای به دلیل ارتکاب به سومین دوپینگ، به صورت مادام‌العمر از حضور در میادین محروم شد.

واکنش تاماش آیان به تلاش تایلند برای حضور در رقابت‌های بین‌المللی

۱۳۹۸/۰۹/۰۹ ۱۰:۳۷

هوادار گزارش می دهد، رئیس فدراسیون جهانی وزنه‌برداری، تلاش تایلند برای حضور در رقابت‌های برون‌مرزی با وجود تعلیق را بی‌پروایی خواند.

وزنه برداری قهرمانی جوانان کشور| شریفی برترین وزنه‌بردار مسابقات شد

۱۳۹۸/۰۹/۰۶ ۱۰:۲۶

هوادار گزارش می دهد، آیت شریفی به عنوان برترین وزنه‌بردار مسابقات قهرمانی جوانان کشور انتخاب شد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد