مدیر تیم‌های ملی: شمشیربازی افت وحشتناکی در آینده خواهد داشت

هوادار گزارش می دهد، مدیر تیم‌های ملی شمشیربازی گفت: مهمترین نیاز ما سالن و تجهیزات است و اگر نتوانیم آنها را تامین کنیم، افت وحشتناکی خواهیم داشت.

مدیر تیم‌های ملی: شمشیربازی افت وحشتناکی در آینده خواهد داشت

مرتضی شفیعی در گفت‌وگو با فارس، در مورد وضعیت تیم‌های ملی شمشیربازی اظهار داشت: ملی‌پوشان امید ما در اردو حضور دارند و قرار است هفته آینده راهی مسابقات قهرمانی آسیا در تایلند شوند. در هر مرحله چهار ورزشکار اعزام خواهند شد. با توجه به برآوردهای فنی و مالی، نمی‌توانیم دختران را اعزام کنیم. البته،‌این رقابت‌ها رنگینگ جهانی ندارد و فدراسیون سعی می‌کند بانوان را به مسابقات رنکینگ‌دار اعزام کند. 

وی ادامه داد: شمشیربازی رشته‌ای است که چند سال زمان می‌برد که یک ورزشکار آماده و پخته را بسازید. در کشورمان استعدادهای خوبی داریم و برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای آنها صورت گرفته است. 

مدیر تیم‌های ملی در مورد امکانات کم این رشته اظهار داشت: شمشیربازی از جمله رشته‌هایی بود که سالن اختصاصی داشت اما چند سال قبل آن را با تصمیماتی که گرفتند، به کشتی دادند. شاید این بی‌تدبیری مسئولان وقت بود که این کار را انجام دادند، اما با رایزنی‌ها و مذاکراتی که صورت گرفته، تا بهمن ماه این سالن به ما بازگردانده می‌شود. 

وی ادامه داد: شمشیربازی نیاز شدیدی دارد که حداقل یک سالن داشته باشد و این، به هنر ریاست فدراسیون باز می‌گردد که در بخش تجهیزات چه کارهایی را انجام دهد. شاید با روند فعلی، هیأت‌های استانی ما متوقف شوند. فدراسیون باید تدبیری بیندیشد. شمشیربازی رشته‌ای ابزاری است و تجهیزات و امکانات خیلی تأثیرگذار است. وقتی ورزشکاری از لحاظ تجهیزات و امکانات کامل باشد با روحیه بهتری مسابقه می‌دهد. اگر شرایط به همین منوال باشد، از لحاظ روانی هم دیگر نمی‌شود نتایج گذشته را تکرار کرد. البته تیم ملی مشکل تجهیزات ندارد، بلکه در استانها مشکل داریم. 

شفیعی عنوان کرد: مسئولان ورزش کشور شمشیربازی را جزو پنج رشته‌ای قرار دادند که می‌تواند در المپیک مدال کسب کند. بچه‌های اسلحه سابر ما کارهای بزرگی در دنیا کرده و جزو کشورهای صاحب سبک هستند. کار کردن در شمشیربازی نسبت به سایر رشته‌ها سخت‌تر است. مهمترین نیاز ما تجهیزات و سالن است و اگر نتوانیم آنها را تأمین کنیم، افت وحشتناکی خواهیم داشت و می‌طلبد که مسئولان وزارت ورزش توجه ویژه‌ای کنند. 

مدیر تیم‌های ملی شمشیربازی با اشاره به اینکه بخش اعظم موفقیت ما به کادر فنی و شمشیربازان برمی‌گردد، گفت: یک مربی فوق‌العاده و ورزشکاران نخبه داریم که توانسته‌اند نتایج درخشانی کسب کنند. امیدوارم نگاه ویژه به این رشته وجود داشته باشد. ما اگر سالن آزادی را داشته باشیم، خیلی از دغدغه‌هایمان برطرف می‌شود. اگر صاحب سالن شویم می‌توانیم حتی میزبانی مسابقات بزرگ را هم بگیریم و این کار به پیشرفت‌مان کمک می‌کند

افزودن نظر

اخبار سایر رشته‌ها

نادال از تورنمنت آزاد آمریکا انصراف داد

۱۳۹۹/۰۵/۱۵ ۰۹:۵۳

هوادار گزارش می دهد، مرد شماره ۲ تنیس جهان اعلام کرد امسال در تورنمنت آزاد آمریکا به دلیل بحران کرونا شرکت نمی‌کند.

فروش مشعل بازی‌های المپیک زمستانی ۱۹۵۲ در حراجی

۱۳۹۹/۰۵/۱۴ ۰۹:۴۹

هوادار گزارش می دهد، مشعل بازی‌های المپیک زمستانی ۱۹۵۲ در حراجی به فروش رفت.

دستگیری ۴ معترض در جریان مسابقات فرمول یک انگلیس

۱۳۹۹/۰۵/۱۳ ۱۳:۵۰

هوادار گزارش می دهد، در جریان برگزاری مسابقات گرندپریکس فرمول یک انگلیس، ۴ معترض دستگیر شدند.

همیلتون: فکر نمی‌کردم با ۳ لاستیک قهرمان شوم

۱۳۹۹/۰۵/۱۳ ۱۰:۳۳

هوادار گزارش می دهد، لوئیس همیلتون بعد از قهرمانی در مسابقات فرمول یک انگلیس با لاستیک پنچر گفت: هیچ وقت چنین چیزی را تجربه نکرده بودم و فکر نمی‌کردم با این شرایط قهرمان شوم.

ادامه انصراف ستاره‌های تنیس از مسابقات آمریکا/ابهام در حضور تنیسور شماره ۷ جهان

۱۳۹۹/۰۵/۱۳ ۰۹:۱۱

هوادار گزارش می دهد، الکساندر زورف تنیسور شماره ۷ جهان اعلام کرد با این شرایط کرونا هنوز مطمئن نیست در مسابقات آزاد آمریکا شرکت می‌کند یا خیر.

تست کرونای ملی‌پوش المپیکی ایران مثبت شد

۱۳۹۹/۰۵/۱۲ ۱۵:۳۵

هوادار گزارش می دهد، تست کرونای فروغی ملی‌پوش تپانچه ایران مثبت اعلام شد.

پیام "پایان نژادپرستی" در مسابقه فرمول یک انگلیس

۱۳۹۹/۰۵/۱۲ ۰۹:۰۷

هوادار گزارش می دهد، در مسابقه امروز گرندپریکس فرمول یک، رانندگان پیام "پایان نژادپرستی" را منتشر خواهند کرد.

ارسال ۳۰ نمونه تست دوپینگ به آزمایشگاه قطر

۱۳۹۹/۰۵/۱۱ ۱۲:۲۹

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون پزشکی با جمع‌آوری ۳۰ نمونه تست دوپینگ، آنها را به قطر ارسال خواهد کرد.

هزینه ۳ میلیاردی برای تاسیس آزمایشگاه پاسپورت بیولوژیک

۱۳۹۹/۰۵/۱۱ ۱۱:۳۵

هوادار گزارش می دهد، تاسیس آزمایشگاه پاسپورت بیولوژیک در ایران ۳ میلیارد تومان هزینه خواهد داشت.

ساعی: اختلافات در کمیسیون از بیرون تزریق می‌شد/سیاسیون ورزشکاران را مقابل هم قرار می‌دهند

۱۳۹۹/۰۵/۱۱ ۱۱:۱۲

هوادار گزارش می دهد، رئیس کمیسیون ورزشکاران گفت: مشکلی در کمیسیون نداشتیم و اختلافات از بیرون تزریق می‌شد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد