مربی تیم ملی فوتسال دختران: اعزام به المپیک آرژانتین حق تیم دختران است نه پسران

مربی تیم ملی جوانان فوتسال بانوان ایران می‌گوید اعزام به المپیک جوانان در آرژانتین حق تیم بانوان است.

مربی تیم ملی فوتسال دختران: اعزام به المپیک آرژانتین حق تیم دختران است نه پسران

به گزارش هوادار، فاطمه شریف اظهار کرد: المپیک جوانان در چهار رشته تیمی هاکی، هندبال ساحلی، فوتسال و راگبی برگزار می شود و تنها دو تیم ملی آقایان و بانوان فوتسال کشورمان موفق به کسب سهمیه شدند، اما متاسفانه قانون اجازه حضور همزمان دو تیم را نمی دهد و فدراسیون تصمیم دارد که تیم ملی جوانان آقایان را به مسابقات اعزام کند.

مربی تیم ملی جوانان کشورمان با اشاره به اینکه حق تیم بانوان است که به مسابقات اعزام شوند، گفت: در بخش آقایان مسابقات مختلفی برگزار می شود و فرصت برای دیده شدن و نمایش توانایی خود دارند اما این بانوان هستند که به آن صورت مسابقه و تورنمنت خاصی ندارند. حیف است که پس از ۲ سال تلاش زحمات بانوان دیده نشود.

شریف تصریح کرد: به دنبال رایزنی هستیم تا بتوانیم اجازه حضور هر دو تیم آقایان و بانوان ایران در مسابقات المپیک جوانان را بگیریم، زیرا این قانون وجود دارد که در هر رشته ورزشی هر کشور حق رقابت در یک جنسیت را دارد.

وی در خصوص عملکرد فوق العاده تیم ملی فوتسال بانوان کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار کرد: برنامه ریزی بسیار خوبی برای تیم ملی بزرگسالان کشورمان صورت گرفته بود و دیدیم که ارائه امکانات به ورزشکاران مستعد و صاحب پتانسیل فوتسال کشورمان بی فایده نخواهدبود. خوشبختانه تیم ملی فوتسال بانوان به خوبی توانست از عنوان قهرمانی قبلی خود دفاع کند و بر بام آسیا بایستد.

وی افزود: اگر در دوره قبلی کلا یک سرمربی، مربی و یک سرپرست، کادر سه نفره تیم ملی را تشکیل می دادند، برای این دوره از مسابقات کادری ۱۲ نفره و کامل از سرمربی تا آنالیزور، ماساژور، پزشک، مربی گلرها و ... در کنار تیم ملی حضور داشتند.

شریف با اشاره به قهرمانی بلامنازع فوتسال بانوان ایران گفت: به جز یک نیمه در برابر چین که بازی گره خورده بود، در تمامی مسابقات عالی کار کردیم و با اینکه حفظ قهرمانی سخت تر از قهرمان شدن است، اما به این مهم دست یافتیم.

مربی تیم ملی جوانان بانوان کشورمان افزود: تیم ملی بزرگسالان بانوان پس از اینکه از رقابت های ترکمنستان برگشت، از شهریور تا روز آغاز مسابقات قهرمانی آسیا ۸ بازی دوستانه در برابر تیم هایی همچون ایتالیا، اوکراین، روسیه، چین و ... برگزار کرد و با آمادگی خوب و مناسبی پای به این رقابت ها گذاشت.

سرمربی تیم فوتسال مشکی پوشان در لیگ برتر فوتسال بانوان کشور در پاسخ به اینکه آیا لیگ برتر توانسته کمکی به تیم ملی کند یا نه، گفت: متاسفانه هنوز لیگ برتر بانوان به پویایی لازم نرسیده و صرفا ملی پوشان در سه تیم متمول شامل ملی حفاری، دانشگاه آزاد و پالایش نفت آبادان تقسیم می شوند. البته حضور تیم های مشکی ‎پوشان و کرمان تا حدی امسال به لیگ کمک کرد اما باز هم هنوز نمی توان گفت لیگ برتر کمکی به تیم ملی فوتسال بانوان کشورمان کرده است.

شریف افزود: خلاقیت های فردی بازیکنانی مثل زارعی، کریمی، شیربیگی و ...هم به کار تیم ملی آمد و در لحظاتی که کار گره می خورد سبب می شد که موفق عمل کنیم و بازی را بی دردسر با برد پشت سر بگذاریم.

مربی تیم ملی فوتسال بانوان جوانان کشورمان در خصوص برنامه آتی تیم ملی گفت: از تابستان ۹۵ با سرمربی گری شهناز یاری کار خود را آغاز کردیم و تمام تلاش خود را به کار بستیم تا سهمیه المپیک جوانان آرژانتین را که در سال ۹۷ برگزار می شود کسب کنیم. با وجود اینکه بازیکنان انتخاب شده دانش آموز بودند اما هر ماه به جز ایام امتحانات اردوها برگزار شد، ضمن اینکه توانستیم دو دیدار دوستانه مقابل بزرگسالان چین و تایلند هم برگزار کنیم که البته محکی جدی برای ما محسوب نمی شد زیرا رقابت تیم های جوانان و بزرگسالان قابل مقایسه نیست.
 

افزودن نظر

اخبار بانوان

پایان ابهام در فدراسیون دوومیدانی - سرانجام رکورد توکلی تایید شد

۱۳۹۷/۰۳/۰۲ ۱۶:۰۹

فدراسیون دوومیدانی پس از چند روز ابهام سرانجام رکورد ملی پوش پرش ارتفاع بانوان را تایید کرد.

سروی: قطعاً برای کسب بهترین نتیجه در ویتنام حاضر شده‌ایم

۱۳۹۷/۰۳/۰۲ ۱۴:۱۶

نایب رئیس بانوان فدراسیون تکواندو گفت: قطعا کادرفنی و بازیکنان ما برای کسب بهترین نتیجه در مسابقات قهرمانی آسیا حاضر شده اند، اما اکثر رقبای قدرتمند ما در آسیا حضور دارند.

دختر ملی پوش والیبالیست: ترس از باخت شد مقابل استرالیا شکست بخوریم

۱۳۹۷/۰۳/۰۲ ۰۰:۰۰

قدرتی زن تیم ملی والیبال نوجوانان، ترس از باخت را عامل شکست ایران مقابل استرالیا در رقابت های قهرمانی نوجوانان آسیا دانست.

خسرویار نامزد ۳ مربی برتر فوتبال زنان آمریکا شد

۱۳۹۷/۰۳/۰۱ ۱۶:۲۰

کتایون خسرویار سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران در بین ۳ نامزد مربی زن سال برتر آمریکا قرار گرفت.

زمانپور، سرمربی تیم ملی بسکتبال سه نفره دختران زیر ۲۳ سال شد

۱۳۹۷/۰۳/۰۱ ۱۵:۰۹

آزاده زمانپور به عنوان سرمربی تیم ملی بسکتبال سه نفره دختران زیر ۲۳ سال انتخاب شد.

والیبال قهرمانی آسیا؛ دختران نوجوان بازنده بازی سخت با استرالیا

۱۳۹۷/۰۳/۰۱ ۱۰:۵۲

تیم ملی والیبال نوجوانان دختر ایران در دومین مسابقه خود در رقابت های قهرمانی آسیا سه بر دو مغلوب استرالیا شد.

دختر لژیونر والیبال: مقابل استرالیا باید باهوش‌ باشیم- وقت خداحافظی‌ نشده

۱۳۹۷/۰۳/۰۱ ۱۰:۳۸

بانوی لژیونر تیم ملی بزرگسالان امیدوار است که تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در دومین بازی خود در رقابت های قهرمانی آسیا به پیروزی برسد.

دختران اردونشین کبدی معرفی شدند

۱۳۹۷/۰۳/۰۱ ۱۰:۱۵

سرمربی تیم ملی کبدی دختران ١٨ بازیکن را به اردوی سمنان دعوت کرد.

مسابقات دراگون بوت بین قاره ای؛ طلا و نقره برای دختران و پسران ایرانی

۱۳۹۷/۰۳/۰۱ ۰۱:۱۱

تیم باشگاه سکان در مسابقات دراگون بوت بین قاره ای اسپانیا صاحب یک مدال طلا و یک نقره شد.

والیبال دختران زیر ۱۷ سال آسیا؛ ایران اولین بازی را از نیوزیلند برد

۱۳۹۷/۰۲/۳۱ ۱۶:۰۷

تیم ملی والیبال دختران ایران در رقابت های قهرمانی آسیا در نخستین گام پیروز شد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد