مردانی: حاضر بودم بجز حریف ژاپنی با هر کسی کشتی بگیرم- ضعفم فنی بود و مقصر خودم هستم

ملی‌پوش وزن ۶۰ کیلوگرم کشتی فرنگی در مسابقات جهانی گفت: روی نقاط ضعف و قوت حریف ژاپنی خیلی کار کرده بودیم، اما نقطه قوت او نقطه ضعف من بود.

مردانی: حاضر بودم بجز حریف ژاپنی با هر کسی کشتی بگیرم- ضعفم فنی بود و مقصر خودم هستم

به گزارش هوادار، مهرداد مردانی درباره علمکردش در مسابقات جهانی کشتی فرنگی و حذف زودهنگامش گفت: همه چیز خوب بود و خیلی آماده و سرحال بودم. گفتم امسال دیگر مدال جهانی ام را می گیرم، اما متاسفانه کشتی ام با حریف ژاپنی گره خورد.

وی ادامه داد: تایم اول خوب کار کردم و برای تایم دوم هم برنامه داشتیم تا حریف را از تشک بیرون کنم و اخطار نگیرم و بعد کشتی را اداره کنم، اما در حالی که در منطقه خطر در حال بیرون کردن حریف ژاپنی بودم فیتویم را گرفت؛ دقیقا شگردی که نقطه قوت حریف و نقطه ضعف من بود و کشتی از دستم خارج شد.

ملی پوش وزن ۶۰ کیلوگرم کشتی فرنگی در مسابقات جهانی در پاسخ به این سؤال که آیا با توجه به قوانین جدید مشکلی از نظر وزن کشی نداشت و دچار اُفت بدنی نشد، گفت: خوشبختانه در قانون جدید بدنم خوب جواب می دهد و دچار اُفت نمی شوم هر چند خیلی از بچه ها در این قانون دچار مشکل هستند. از نظر بدنی خیلی از بازی های آسیایی سرحال تر بودم. مشکل من ضعف فنی بود و این را خودم قبول دارم. از طرفی می دانستم حریف ژاپنی توان حضور در فینال را ندارد. چون من هم چندین بار تا آستانه امتیازگیری از او پیش رفتم.

مردانی تصریح کرد: روی نقاط ضعف و قوت حریف ژاپنی خیلی کار کرده بودیم، اما همانطور که گفتم نقطه قوت او نقطه ضعف من بود. با توجه به اینکه در این ماه ها چندین بار وزن کم کرده بودم عضلات گردنم ضعیف شده بود و به راحتی فیتو خوردم. امسال در کمتر از ۶ ماه ۳ بار در وزن قانونی و ۲ بار هم با ۲ کیلو ارفاق کشتی گرفتم که فشار زیادی به من وارد کرد. ۳۳ نفر در وزن من حضور داشتند و حاضر بودم با همه در دور اول کشتی بگیرم به غیر از حریف ژاپنی؛ البته برنامه ما خسته کردن او بود که متاسفانه در فیتو گیر افتادم. اگر دور اول به هر کشتی گیری به غیر از حریف ژاپنی می خوردم بدنم راه می اُفتاد.

وی با بیان اینکه بسیاری از مدعیان در مسابقات جهانی اُفت زیادی داشتند، گفت: پیش از مسابقات هدفم تنها رفتن روی سکو بود، اما الان فقط به مدال طلا فکر می کنم. حریف روس که قهرمان شد را شکست داده بودم و به همین خاطر می گویم به طلا فکر می کنم چون او از  حذف من خوشحال شد. من در سرپا خوب هستم و حریفان را تحت فشار می گذارم.

ملی پوش وزن ۶۰ کیلوگرم کشتی فرنگی در مسابقات جهانی در پاسخ به این سؤال که برخی معتقدند عدم حضور در تورنمنت های تدارکاتی باعث کسب نتایج ضعیف در مسابقات جهانی شده در حالی که از حضور زیاد در این مسابقات لطمه خورده است، گفت: یکی از مشکلات من بعد از انتخابی حضور در مسابقات مختلف بود. حتی برای قهرمانی آسیایی که کار خروجی ام درست نشد و در فرودگاه به خانه برگشتم سر وزن بودم. تورنمنت هایی که با ارفاق وزن برگزار می شود بهتر است، اما من از حضور در مسابقات زیاد و وزن کم کردن های متوالی اذیت شدم و شرمنده مردم شدیم.

 

افزودن نظر

اخبار کشتی

کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان، قیاسی به برنز نرسید

۱۳۹۷/۰۸/۲۶ ۲۱:۴۶

نماینده وزن ۶۵ کیلوگرم کشورمان در رقابت های پنج وزن نخست کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان با شکست در دیدار رده بندی از کسب مدال برنز بازماند.

کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان؛ قاسم پور در فینال، دو ملی پوش در رده بندی و ۲ نفر در گروه بازنده ها

۱۳۹۷/۰۸/۲۶ ۱۹:۵۳

کامران قاسم پور به دیدار فینال وزن ۸۶ کیلوگرم رقابت های کشتی آزاد قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان در کشور رومانی راه یافت.
 

کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان؛ صادقی، قاسمپور و شهبازی در نیمه نهایی، باخت طاهری به حریف روس

۱۳۹۷/۰۸/۲۶ ۱۸:۰۹

سه ملی پوش ایران در پنج وزن دوم با شکست دادن حریفان خود به مسابقه نیمه نهایی کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان صعود کردند اما امین طاهری در سنگین وزن مقابل حریف روس شکست خورد.

کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان؛ صادقی، قاسم‌پور، شهبازی و طاهری در یکچهارم نهایی

۱۳۹۷/۰۸/۲۶ ۱۴:۰۲

نمایندگان کشورمان در ۵ وزن دوم رقابت های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان صاحب ۴ پیروزی و یک شکست شدند.

کشتی آزاد قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان؛ معرفی حریفان ایران در پنج وزن دوم

۱۳۹۷/۰۸/۲۶ ۰۱:۰۲

مراسم قرعه کشی پنج وزن دوم رقابت های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان بعد از ظهر امروز در شهر بخارست رومانی برگزار شد.

کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان، قیاسی و شعبانی در رده بندی، سرلک در گروه بازنده ها

۱۳۹۷/۰۸/۲۵ ۲۱:۳۸

مرتضی قیاسی و علی شعبانی راهی دیدار رده بندی رقابت های پنج وزن نخست کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان در رومانی شدند.

کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان؛ قیاسی و شعبانی به نیمه‌نهایی رسیدند

۱۳۹۷/۰۸/۲۵ ۱۵:۳۵

نمایندگان اوزان ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم کشورمان با پیروزی مقابل حریفانشان راهی مرحله نیمه نهایی رقابت های کشتی قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان شدند.
 

کشتی فرنگی قهرمانی جهان امیدها؛ حیدری هم برنز گرفت، پایان کار ایران بدون طلا با ۴ برنز

۱۳۹۷/۰۸/۲۳ ۲۳:۱۱

نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم کشورمان با پیروزی در دیدار رده بندی مسابقات کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال جهان در رومانی به مدال برنز دست یافت.

کشتی فرنگی قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان؛ محسن‌نژاد برنز گرفت

۱۳۹۷/۰۸/۲۳ ۲۰:۲۰

نماینده وزن ۶۰ کیلوگرم کشورمان با پیروزی در دیدار رده بندی مسابقات کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال جهان در رومانی به مدال برنز دست یافت.

کشتی فرنگی قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان؛ ارسلان حذف شد؛ مبارزه سه ایرانی امشب برای برنز

۱۳۹۷/۰۸/۲۳ ۱۴:۲۲

نمایندگان اوزان ۶۰، ۸۲ و ۹۷ کیلوگرم کشورمان با حضور در دیدار رده بندی مسابقات کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال جهان در رومانی امشب برای کسب مدال برنز روی تشک خواهند رفت.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد