مردانی: حاضر بودم بجز حریف ژاپنی با هر کسی کشتی بگیرم- ضعفم فنی بود و مقصر خودم هستم

ملی‌پوش وزن ۶۰ کیلوگرم کشتی فرنگی در مسابقات جهانی گفت: روی نقاط ضعف و قوت حریف ژاپنی خیلی کار کرده بودیم، اما نقطه قوت او نقطه ضعف من بود.

مردانی: حاضر بودم بجز حریف ژاپنی با هر کسی کشتی بگیرم- ضعفم فنی بود و مقصر خودم هستم

به گزارش هوادار، مهرداد مردانی درباره علمکردش در مسابقات جهانی کشتی فرنگی و حذف زودهنگامش گفت: همه چیز خوب بود و خیلی آماده و سرحال بودم. گفتم امسال دیگر مدال جهانی ام را می گیرم، اما متاسفانه کشتی ام با حریف ژاپنی گره خورد.

وی ادامه داد: تایم اول خوب کار کردم و برای تایم دوم هم برنامه داشتیم تا حریف را از تشک بیرون کنم و اخطار نگیرم و بعد کشتی را اداره کنم، اما در حالی که در منطقه خطر در حال بیرون کردن حریف ژاپنی بودم فیتویم را گرفت؛ دقیقا شگردی که نقطه قوت حریف و نقطه ضعف من بود و کشتی از دستم خارج شد.

ملی پوش وزن ۶۰ کیلوگرم کشتی فرنگی در مسابقات جهانی در پاسخ به این سؤال که آیا با توجه به قوانین جدید مشکلی از نظر وزن کشی نداشت و دچار اُفت بدنی نشد، گفت: خوشبختانه در قانون جدید بدنم خوب جواب می دهد و دچار اُفت نمی شوم هر چند خیلی از بچه ها در این قانون دچار مشکل هستند. از نظر بدنی خیلی از بازی های آسیایی سرحال تر بودم. مشکل من ضعف فنی بود و این را خودم قبول دارم. از طرفی می دانستم حریف ژاپنی توان حضور در فینال را ندارد. چون من هم چندین بار تا آستانه امتیازگیری از او پیش رفتم.

مردانی تصریح کرد: روی نقاط ضعف و قوت حریف ژاپنی خیلی کار کرده بودیم، اما همانطور که گفتم نقطه قوت او نقطه ضعف من بود. با توجه به اینکه در این ماه ها چندین بار وزن کم کرده بودم عضلات گردنم ضعیف شده بود و به راحتی فیتو خوردم. امسال در کمتر از ۶ ماه ۳ بار در وزن قانونی و ۲ بار هم با ۲ کیلو ارفاق کشتی گرفتم که فشار زیادی به من وارد کرد. ۳۳ نفر در وزن من حضور داشتند و حاضر بودم با همه در دور اول کشتی بگیرم به غیر از حریف ژاپنی؛ البته برنامه ما خسته کردن او بود که متاسفانه در فیتو گیر افتادم. اگر دور اول به هر کشتی گیری به غیر از حریف ژاپنی می خوردم بدنم راه می اُفتاد.

وی با بیان اینکه بسیاری از مدعیان در مسابقات جهانی اُفت زیادی داشتند، گفت: پیش از مسابقات هدفم تنها رفتن روی سکو بود، اما الان فقط به مدال طلا فکر می کنم. حریف روس که قهرمان شد را شکست داده بودم و به همین خاطر می گویم به طلا فکر می کنم چون او از  حذف من خوشحال شد. من در سرپا خوب هستم و حریفان را تحت فشار می گذارم.

ملی پوش وزن ۶۰ کیلوگرم کشتی فرنگی در مسابقات جهانی در پاسخ به این سؤال که برخی معتقدند عدم حضور در تورنمنت های تدارکاتی باعث کسب نتایج ضعیف در مسابقات جهانی شده در حالی که از حضور زیاد در این مسابقات لطمه خورده است، گفت: یکی از مشکلات من بعد از انتخابی حضور در مسابقات مختلف بود. حتی برای قهرمانی آسیایی که کار خروجی ام درست نشد و در فرودگاه به خانه برگشتم سر وزن بودم. تورنمنت هایی که با ارفاق وزن برگزار می شود بهتر است، اما من از حضور در مسابقات زیاد و وزن کم کردن های متوالی اذیت شدم و شرمنده مردم شدیم.

 

افزودن نظر

اخبار کشتی

بنا: مشکلی با کی روش ندارم- صالحی امیری گفت مشکل بودجه نداریم

۱۳۹۷/۱۱/۰۱ ۲۱:۵۱

محمد بنا در باره جلسه مثبت با وزیر و صالحی امیری گفت و اینکه به او گفته اند تا المپیک بدون دغدغه کارش را بکند.

محمدی: امیدواریم این حمایت‌ها تا المپیک ادامه داشته باشد- وزیر ورزش نگاه ویژه‌ای به کشتی دارد

۱۳۹۷/۱۱/۰۱ ۱۵:۴۲

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: امیدواریم این حمایت ها همینطور تا المپیک ادامه داشته باشد و منجر به کسب نتایجی درخشان شود.

سلطانی‌فر: امیدواریم با تغییرات در کشتی افتخارآفرین باشیم

۱۳۹۷/۱۱/۰۱ ۱۴:۵۱

وزیر ورزش و جوانان گفت: خوشبختانه با هماهنگی هایی که با کمیته ملی المپیک داریم آرامش و ثبات خوبی در ورزش حاکم شده است و همه می دانند باید مقابل ستاد عالی بازی ها پاسخگو باشند.

کشتی فرنگی جام تختی؛ برنامه مسابقات اعلام شد، وزن کشی ۴ بهمن

۱۳۹۷/۱۱/۰۱ ۱۰:۴۰

برنامه برگزاری رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی اعلام شد.

تیم های خارجی کشتی آزاد جام تختی فعلا ۷ تیمی شدند

۱۳۹۷/۱۱/۰۱ ۱۰:۰۷

تاکنون ۷ کشور برای شرکت در سی و نهمین دوره رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام تختی در کرمانشاه اعلام آمادگی کرده اند.
 

پس از بررسی دوباره آزمایشات دوپینگ؛ مدال المپیک مودزمانشویلی پس گرفته شد

۱۳۹۷/۱۰/۳۰ ۱۰:۵۴

آزمایش دوپینگ داوید مودزمانشویلی در المپیک ۲۰۱۲ لندن مثبت شد.
 

حضور ۱۰ تیم خارجی در کشتی فرنگی جام تختی قطعی شد

۱۳۹۷/۱۰/۲۹ ۱۷:۵۸

تاکنون حضور ۱۰ تیم در سی و نهمین دوره رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی قطعی شده است.

کشتی فرنگی جام تختی؛ ترکیب تیم منتخب کشتی جوانان نهایی شد

۱۳۹۷/۱۰/۲۹ ۱۱:۱۷

ترکیب نهایی تیم منتخب کشتی فرنگی جوانان برای حضور در رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی اعلام شد.
 

اعلام آمادگی ۵ کشور برای حضور در جام تختی

۱۳۹۷/۱۰/۲۸ ۱۴:۳۵

تاکنون پنج کشور خارجی برای شرکت در رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام تختی اعلام آمادگی کرده اند.

متن گلایه آمیز محمد بنا به پاداش میلیاردی تیم ملی و کی‌روش

۱۳۹۷/۱۰/۲۸ ۱۴:۰۰

 پس از پاداش هزاران دلاری به بازیکنان تیم ملی و کارلوس کی روش، بعد از پیروزی مقابل یمن و ویتنام، محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی متنی   منتشر کرد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد