مردانی: حاضر بودم بجز حریف ژاپنی با هر کسی کشتی بگیرم- ضعفم فنی بود و مقصر خودم هستم

ملی‌پوش وزن ۶۰ کیلوگرم کشتی فرنگی در مسابقات جهانی گفت: روی نقاط ضعف و قوت حریف ژاپنی خیلی کار کرده بودیم، اما نقطه قوت او نقطه ضعف من بود.

مردانی: حاضر بودم بجز حریف ژاپنی با هر کسی کشتی بگیرم- ضعفم فنی بود و مقصر خودم هستم

به گزارش هوادار، مهرداد مردانی درباره علمکردش در مسابقات جهانی کشتی فرنگی و حذف زودهنگامش گفت: همه چیز خوب بود و خیلی آماده و سرحال بودم. گفتم امسال دیگر مدال جهانی ام را می گیرم، اما متاسفانه کشتی ام با حریف ژاپنی گره خورد.

وی ادامه داد: تایم اول خوب کار کردم و برای تایم دوم هم برنامه داشتیم تا حریف را از تشک بیرون کنم و اخطار نگیرم و بعد کشتی را اداره کنم، اما در حالی که در منطقه خطر در حال بیرون کردن حریف ژاپنی بودم فیتویم را گرفت؛ دقیقا شگردی که نقطه قوت حریف و نقطه ضعف من بود و کشتی از دستم خارج شد.

ملی پوش وزن ۶۰ کیلوگرم کشتی فرنگی در مسابقات جهانی در پاسخ به این سؤال که آیا با توجه به قوانین جدید مشکلی از نظر وزن کشی نداشت و دچار اُفت بدنی نشد، گفت: خوشبختانه در قانون جدید بدنم خوب جواب می دهد و دچار اُفت نمی شوم هر چند خیلی از بچه ها در این قانون دچار مشکل هستند. از نظر بدنی خیلی از بازی های آسیایی سرحال تر بودم. مشکل من ضعف فنی بود و این را خودم قبول دارم. از طرفی می دانستم حریف ژاپنی توان حضور در فینال را ندارد. چون من هم چندین بار تا آستانه امتیازگیری از او پیش رفتم.

مردانی تصریح کرد: روی نقاط ضعف و قوت حریف ژاپنی خیلی کار کرده بودیم، اما همانطور که گفتم نقطه قوت او نقطه ضعف من بود. با توجه به اینکه در این ماه ها چندین بار وزن کم کرده بودم عضلات گردنم ضعیف شده بود و به راحتی فیتو خوردم. امسال در کمتر از ۶ ماه ۳ بار در وزن قانونی و ۲ بار هم با ۲ کیلو ارفاق کشتی گرفتم که فشار زیادی به من وارد کرد. ۳۳ نفر در وزن من حضور داشتند و حاضر بودم با همه در دور اول کشتی بگیرم به غیر از حریف ژاپنی؛ البته برنامه ما خسته کردن او بود که متاسفانه در فیتو گیر افتادم. اگر دور اول به هر کشتی گیری به غیر از حریف ژاپنی می خوردم بدنم راه می اُفتاد.

وی با بیان اینکه بسیاری از مدعیان در مسابقات جهانی اُفت زیادی داشتند، گفت: پیش از مسابقات هدفم تنها رفتن روی سکو بود، اما الان فقط به مدال طلا فکر می کنم. حریف روس که قهرمان شد را شکست داده بودم و به همین خاطر می گویم به طلا فکر می کنم چون او از  حذف من خوشحال شد. من در سرپا خوب هستم و حریفان را تحت فشار می گذارم.

ملی پوش وزن ۶۰ کیلوگرم کشتی فرنگی در مسابقات جهانی در پاسخ به این سؤال که برخی معتقدند عدم حضور در تورنمنت های تدارکاتی باعث کسب نتایج ضعیف در مسابقات جهانی شده در حالی که از حضور زیاد در این مسابقات لطمه خورده است، گفت: یکی از مشکلات من بعد از انتخابی حضور در مسابقات مختلف بود. حتی برای قهرمانی آسیایی که کار خروجی ام درست نشد و در فرودگاه به خانه برگشتم سر وزن بودم. تورنمنت هایی که با ارفاق وزن برگزار می شود بهتر است، اما من از حضور در مسابقات زیاد و وزن کم کردن های متوالی اذیت شدم و شرمنده مردم شدیم.

 

افزودن نظر

اخبار کشتی

کشتی قهرمانی بزرگسالان آسیا؛ برنامه مسابقات اعلام شد

۱۳۹۸/۰۱/۳۱ ۱۳:۵۵

برنامه رقابت های کشتی بزرگسالان قهرمانی آسیا در چین اعلام شد.
 

کشتی آزاد جوانان جام قهرمانان ترکیه؛ فیروزپور و عبداللهی طلایی شدند، در انتظار طلای دیگر

۱۳۹۸/۰۱/۳۱ ۰۱:۳۱

محمدصادق فیروزپور و علیرضا عبداللهی به مدال طلای اوزان ۷۰ و ۹۲ کیلوگرم رقابت های بین المللی کشتی آزاد جوانان جام قهرمانان ترکیه رسیدند.

تمجید سایت المپیک ۲۰۲۰ از حسن یزدانی - او در یکی از قدرتمندترین مبارزات المپیک ریو قهرمان شد

۱۳۹۸/۰۱/۳۰ ۱۶:۴۶

سایت بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو به تمجید از عملکرد حسن یزدانی در المپیک ریو پرداخت.
 

مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا؛ تیم ملی کشتی آزاد امشب به چین می رود

۱۳۹۸/۰۱/۳۰ ۱۶:۴۶

اعضای تیم ملی کشتی آزاد امشب (جمعه) برای حضور در رقابت های آسیایی راهی کشور چین می شوند.

بنی‌تمیم: وزارت ورزش نه روبه‌روی من است و نه حامی من- با امیر خادم ائتلاف نکرده‌ام

۱۳۹۸/۰۱/۳۰ ۱۰:۵۶

سرپرست فدراسیون کشتی گفت: تا امروز هیچ ائتلافی بین من و امیررضا خادم نبوده، اما اینکه آینده چه خواهد شد، مشخص نیست.

کشتی آزاد جوانان جام قهرمانان ترکیه؛ فیروزپور و عبدالهی در فینال

۱۳۹۸/۰۱/۲۹ ۱۶:۴۰

محمدصادق فیروزپور و علیرضا عبداللهی به دیدار فینال مسابقات چهار وزن نخست رقابت های بین المللی کشتی آزاد جوانان جام قهرمانان ترکیه راه یافتند.
 

احد پازاج در غم از دست دادن پسرش عزادار شد

۱۳۹۸/۰۱/۲۹ ۱۳:۵۱

پسر سرمربی پیشین تیم ملی کشتی فرنگی در سانحه تصادف جانش را از دست داد.

۲۸۸ کشتی گیر در المپیک ۲۰۲۰ توکیو مبارزه می کنند

۱۳۹۸/۰۱/۲۹ ۱۳:۴۴

۲۸۸ کشتی گیر در سه رشته کشتی آزاد، فرنگی و زنان در رقابت های کشتی المپیک ۲۰۲۰ توکیو به میدان می روند.
 

ریشه‌های اختلاف دیرینه رسول خادم و علیرضا دبیر

۱۳۹۸/۰۱/۲۸ ۱۷:۱۰

اهالی کشتی می دانند رسول خادم و علیرضا دبیر دل خوشی از هم ندارند، اما خیلی ها نمی دانند این اختلاف از کجا آغاز شده است.

برنامه رقابت‌های کشتی المپیک ۲۰۲۰ اعلام شد

۱۳۹۸/۰۱/۲۸ ۱۳:۲۵

برنامه رقابت های کشتی بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو اعلام شد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد