مسابقات انتخابی کاراته ؛ حضور مبینا حیدری در المپیک جوانان قطعی شد

نخستین روز آخرین مرحله انتخابی المپیک ۲۰۱۸ جوانان در اوماگ کرواسی با یک سهمیه برای نمایندگان کاراته ایران همراه بود.

 مسابقات انتخابی کاراته ؛ حضور مبینا حیدری در المپیک جوانان  قطعی شد

به گزارش هوادار،  در اولین مرحله انتخابی المپیک ۲۰۱۸ جوانان که با حضور ۳۱۸ کاراته از ۸۴ کشور در سالن مارینا لوینو شهرک اوماگ کرواسی در جریان است ، نماینده کاراته کشورمان در وزن ۵۹- کیلوگرم به فینال راه یافت تا بدین ترتیب اولین سهمیه المپیک ۲۰۱۸ بوینس آیرس را از آن خود کند.


در وزن منهای ۵۹ کیلوگرم، جایی که مبینا حیدری دست حریفان را برای بلیط المپیک فشرد، کاراته ایران اولین سهمیه را دریافت کرد. حیدری گام نخست را با پیروزی ۳ بر صفر برابر مارتا میکوایژ از لهستان برداشت. ون لین از چین تایپه و اوکسانا بازلوک حریفان بعدی مبینا حیدری بودند که اولی ۷ بر یک و دومی پس از صفر – صفر در هانتی باخت.
چهارمین مبارزه حیدری مقابل نوال اتالب از بلژیک بود که پس از تساوی ۴ بر ۴، کاراته کای کشورمان با بهره گیری از قانون سنشو برنده دیدار شد.
حیدری در نیمه نهایی به مصاف آسیا اوخاتو، نایب قهرمان ۲۰۱۸ جوانان اروپا از فرانسه رفت و ۵ بر یک این حریف را شکست داد و اولین سهمیه المپیک برای کشورمان را به نام خود ثبت کرد.

در وزن منهای ۵۳ کیلوگرم, فاطمه خنکدار اول ۶ بر یک بالتزی از یونان را برد، سپس در مصاف ملیوا ماریجا از مقدونیه ۵ به یک پیروز شد. او در پیکار سوم موفق شد با حساب صفر-صفر و در هانتی از سد ایوانا کامنوا از بلغارستان بگذرد. این حریف بلغاری هشت ماه پیش در تنریف اسپانیا نایب قهرمان نوجوانان جهان شده بود.

اما نماینده کاراته دختران ایران در مهم ترین و نفس گیرترین رقابت خود مقابل اوکازاکی از تایلند، دختری با کوله باری از مدالهای رنگارنگ قاره ای و جهانی ۲ بر صفر شکست خورد و فردا برای کسب سهمیه المپیک به میدان خواهد رفت.


در وزن ۵۹+ کیلوگرم, نگین آلتونی بدون اینکه امتیازی از دست بدهد تا نیمه نهایی به خوبی پیش رفت.
آلتونی در گام نخست مقابل آلینا کارپیشینا از اوکراین قرار گرفت و پس از تساوی صفر بر صفر در وقت قانونی مبارزه با رای داوران برنده تاتامی شد. او در دومین دیدار به مصاف میسارا بایومی از مصر رفت و با نتیجه ۸ بر صفر به پیروزی رسید.
آلتونی در سومین مبارزه دلزا سجیجا سوئیسی را ۵ بر صفر برد و سپس در نیمه نهایی مقابل آنیکا سلید از نروژ قرار گرفت که با تساوی صفر بر صفر در هانتی شکست خورد و نتوانست به فینال برسد. آلتونی فردا برای کسب سهمیه المپیک به مصاف حریفان می رود.

در وزن ۶۱- کیلوگرم علیرضا فرجی تا یک قدمی فینال پیش رفت اما در نهایت یک گام کم آورد تا مبارزات خود را برای کسب سهمیه المپیک فردا پیگیری کند. او ابتدا حریفی از تاجیکستان را ۳ بر صفر برد, سپس ۲ بر صفر نماینده اوکراین را از پیش رو برداشت و در ادامه یک بر صفر کاراته کایی از فرانسه را مغلوب کرد . اما در دیدار چهارم یک بر صفر مقابل حریف ترکیه ای دارنده برنز جوانان اروپا در سال ۲۰۱۸ شکست خورد و از دور رقابتها کنار رفت.

در وزن ۶۸- کیلوگرم, ابوالفضل میرزایی در اولین مبارزه خود مقابل نایب قهرمان جهان در سال ۲۰۱۷ از دانمارک ۳ بر صفر شکست خورد و حذف شد.

در وزن ۶۸+ کیلوگرم, نوید محمدی یک بر صفر کاراته کا رومانیایی را برد و در دومین مبارزه پس از تساوی ۲ بر ۲ مقابل حریف مصری دارنده برنز جهان در سال ۲۰۱۷ باخت و حذف شد.

خنکدار, آلتونی, فرجی, میرزایی و محمدی فردا برای کسب سهمیه المپیک مجددا به روی تاتامی خواهند رفت که نفرات اول و دوم راهی المپیک می شوند.

افزودن نظر

اخبار بانوان

لیگ برتر ووشوی دختران؛ ۴ تیم نیمه نهایی مشخص شدند

۱۳۹۷/۱۱/۲۶ ۱۷:۱۶

مرحله گروهی لیگ برتر ووشوی دختران کشور برگزار شد و چهار تیم راه یافته به مرحله نیمه نهایی مشخص شدند.

قضاوت داوران زن ایرانی در نیمه نهایی فوتسال اروپا

۱۳۹۷/۱۱/۲۶ ۱۶:۱۲

گلاره ناظمی و زری فتحی مسابقه نیمه نهایی جام ملت های فوتسال زنان اروپا را سوت می زنند.

هفته آینده، معرفی کادر فنی دختران بسکتبالیست

۱۳۹۷/۱۱/۲۶ ۱۱:۴۸

 کادر فنی تیم ملی بسکتبال دختران تا آخر هفته آینده معرفی خواهد شد.

عرب عامری رئیس فدراسیون اسلامی ورزش زنان شد

۱۳۹۷/۱۱/۲۵ ۱۳:۳۳

عرب عامری نایب رئیس سابق فوتبال دختران طی حکمی از سوی وزیر ورزش و جوانان، رئیس فدراسیون اسلامی ورزش زنان شد.

ترانه طباطبایی سرپرست کمیته کانوپولو شد

۱۳۹۷/۱۱/۲۵ ۱۳:۱۷

احمد گواری سرپرست فدراسیون قایقرانی در طی حکمی ترانه طباطبایی مقدم دبیر کمیته کانوپولو را با حفظ سمت به عنوان سرپرست کمیته کانوپولو منصوب کرد.

رقابت ۶ تیم در لیگ برتر والیبال‌نشسته دختران

۱۳۹۷/۱۱/۲۵ ۱۲:۵۰

رقابت های لیگ برتر والیبال نشسته دختران با حضور ۶ تیم در شهر مشهد برگزار می شود.

رئیس فدراسیون بوکس: پیگیری‌های کشور عزیزمان نتیجه‌ داد- پوشش دختران مثل ووشو‌کاران است

۱۳۹۷/۱۱/۲۴ ۱۸:۴۷

رئیس فدراسیون بوکس گفت: خوشحالم از اینکه سرانجام پیگیری های کشورما عزیزمان ایران و سایر کشورهای مسلمان نتیجه بخش بوده و حالا زمان مذاکره با وزارت ورزش و جوانان است.

خسرویار: بازی های آسانی در آسیا نداریم- باید سخت کار کنیم

۱۳۹۷/۱۱/۲۴ ۱۵:۵۹

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان زیر ۱۹ سال گفت: همگروهی با تیم های کره جنوبی، لبنان و ویتنام نشان می دهد که در این مرحله تیم ها رقابت سختی خواهند داشت.

فوتبال دختران زیر ۱۹ سال آسیا؛ حریفان ایران معرفی شدند

۱۳۹۷/۱۱/۲۴ ۱۵:۳۷

مراسم قرعه کشی دور دوم مسابقات قهرمانی دختران زیر ۱۹ سال آسیا امروز در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار شد.

شرط سرمربی برای ملی پوش شدن زهرا نعمتی

۱۳۹۷/۱۱/۲۴ ۱۲:۴۲

سرمربی تیم ملی ریکرو گفت، زهرا نعمتی در صورت رسیدن به رکورد تعیین شده در مسابقات رنکینگ کشوری، به اردوی تیم ملی اضافه می شود.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد