مسابقات انتخابی کاراته ؛ حضور مبینا حیدری در المپیک جوانان قطعی شد

نخستین روز آخرین مرحله انتخابی المپیک ۲۰۱۸ جوانان در اوماگ کرواسی با یک سهمیه برای نمایندگان کاراته ایران همراه بود.

 مسابقات انتخابی کاراته ؛ حضور مبینا حیدری در المپیک جوانان  قطعی شد

به گزارش هوادار،  در اولین مرحله انتخابی المپیک ۲۰۱۸ جوانان که با حضور ۳۱۸ کاراته از ۸۴ کشور در سالن مارینا لوینو شهرک اوماگ کرواسی در جریان است ، نماینده کاراته کشورمان در وزن ۵۹- کیلوگرم به فینال راه یافت تا بدین ترتیب اولین سهمیه المپیک ۲۰۱۸ بوینس آیرس را از آن خود کند.


در وزن منهای ۵۹ کیلوگرم، جایی که مبینا حیدری دست حریفان را برای بلیط المپیک فشرد، کاراته ایران اولین سهمیه را دریافت کرد. حیدری گام نخست را با پیروزی ۳ بر صفر برابر مارتا میکوایژ از لهستان برداشت. ون لین از چین تایپه و اوکسانا بازلوک حریفان بعدی مبینا حیدری بودند که اولی ۷ بر یک و دومی پس از صفر – صفر در هانتی باخت.
چهارمین مبارزه حیدری مقابل نوال اتالب از بلژیک بود که پس از تساوی ۴ بر ۴، کاراته کای کشورمان با بهره گیری از قانون سنشو برنده دیدار شد.
حیدری در نیمه نهایی به مصاف آسیا اوخاتو، نایب قهرمان ۲۰۱۸ جوانان اروپا از فرانسه رفت و ۵ بر یک این حریف را شکست داد و اولین سهمیه المپیک برای کشورمان را به نام خود ثبت کرد.

در وزن منهای ۵۳ کیلوگرم, فاطمه خنکدار اول ۶ بر یک بالتزی از یونان را برد، سپس در مصاف ملیوا ماریجا از مقدونیه ۵ به یک پیروز شد. او در پیکار سوم موفق شد با حساب صفر-صفر و در هانتی از سد ایوانا کامنوا از بلغارستان بگذرد. این حریف بلغاری هشت ماه پیش در تنریف اسپانیا نایب قهرمان نوجوانان جهان شده بود.

اما نماینده کاراته دختران ایران در مهم ترین و نفس گیرترین رقابت خود مقابل اوکازاکی از تایلند، دختری با کوله باری از مدالهای رنگارنگ قاره ای و جهانی ۲ بر صفر شکست خورد و فردا برای کسب سهمیه المپیک به میدان خواهد رفت.


در وزن ۵۹+ کیلوگرم, نگین آلتونی بدون اینکه امتیازی از دست بدهد تا نیمه نهایی به خوبی پیش رفت.
آلتونی در گام نخست مقابل آلینا کارپیشینا از اوکراین قرار گرفت و پس از تساوی صفر بر صفر در وقت قانونی مبارزه با رای داوران برنده تاتامی شد. او در دومین دیدار به مصاف میسارا بایومی از مصر رفت و با نتیجه ۸ بر صفر به پیروزی رسید.
آلتونی در سومین مبارزه دلزا سجیجا سوئیسی را ۵ بر صفر برد و سپس در نیمه نهایی مقابل آنیکا سلید از نروژ قرار گرفت که با تساوی صفر بر صفر در هانتی شکست خورد و نتوانست به فینال برسد. آلتونی فردا برای کسب سهمیه المپیک به مصاف حریفان می رود.

در وزن ۶۱- کیلوگرم علیرضا فرجی تا یک قدمی فینال پیش رفت اما در نهایت یک گام کم آورد تا مبارزات خود را برای کسب سهمیه المپیک فردا پیگیری کند. او ابتدا حریفی از تاجیکستان را ۳ بر صفر برد, سپس ۲ بر صفر نماینده اوکراین را از پیش رو برداشت و در ادامه یک بر صفر کاراته کایی از فرانسه را مغلوب کرد . اما در دیدار چهارم یک بر صفر مقابل حریف ترکیه ای دارنده برنز جوانان اروپا در سال ۲۰۱۸ شکست خورد و از دور رقابتها کنار رفت.

در وزن ۶۸- کیلوگرم, ابوالفضل میرزایی در اولین مبارزه خود مقابل نایب قهرمان جهان در سال ۲۰۱۷ از دانمارک ۳ بر صفر شکست خورد و حذف شد.

در وزن ۶۸+ کیلوگرم, نوید محمدی یک بر صفر کاراته کا رومانیایی را برد و در دومین مبارزه پس از تساوی ۲ بر ۲ مقابل حریف مصری دارنده برنز جهان در سال ۲۰۱۷ باخت و حذف شد.

خنکدار, آلتونی, فرجی, میرزایی و محمدی فردا برای کسب سهمیه المپیک مجددا به روی تاتامی خواهند رفت که نفرات اول و دوم راهی المپیک می شوند.

افزودن نظر

اخبار بانوان

مسابقات قهرمانی جهان پومسه؛ تیم سه نفره زنان قهرمان جهان شد،فرهمند برنز گرفت

۱۳۹۷/۰۸/۲۵ ۱۸:۵۱

تیم پومسه سه نفره زنان کشورمان با ترکیب آتوسا فرهمند، معصومه حسینی و سونا رزاقی خوشرنگ ترین مدال جهان را کسب کرده و بر سکوی قهرمانی ایستاد.

لیگ برتر والیبال دختران؛ پیروزی پیکانی ها

۱۳۹۷/۰۸/۲۴ ۲۱:۴۴

در حساس ترین بازی هفته نخست لیگ برتر والیبال بانوان، پیکان مقابل نامی نو پیروز شد.

مسابقات بین المللی بدمینتون دوبی؛ پیروزی دختر ایرانی مقابل حریف هندی

۱۳۹۷/۰۸/۲۴ ۱۷:۰۳

در دومین روز مسابقات بین المللی بدمینتون دبی و در قسمت یک نفره بانوان ثریا آقایی برابر حریف هندی پیروز شد و خجسته حذف شد.

هفته سوم لیگ برتر بسکتبال دختران؛ تیم گاز باز هم باخت، هیرو برنده بازی سخت

۱۳۹۷/۰۸/۲۴ ۱۵:۴۳

تیم دختران نفت آبادان و تیم گاز تهران در هفته سوم لیگ برتر بسکتبال مقابل حریفان خود شکست خوردند.

شروع لیگ برتر والیبال دختران از فردا

۱۳۹۷/۰۸/۲۳ ۱۱:۰۲

رقابت دختران والیبالیست از فردا پنجشنبه در لیگ برتر با دو بازی شروع می شود.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی: هیچ منع قانونی برای فعالیت بانوان کوهنورد خراسان وجود ندارد

۱۳۹۷/۰۸/۲۳ ۰۲:۴۱

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: هیچ منع قانونی برای فعالیت بانوان خراسان رضوی در رشته کوهنوردی وجود ندارد.

کوهنوردی دختران و زنان در مشهد فقط با اجازه پدر یا همسر

۱۳۹۷/۰۸/۲۲ ۱۷:۳۶

در پی انتشار بخش نامه ای منتسب به هیات کوهنوردی استان خراسان رضوی، رییس فدراسیون کوهنوردی می گوید که ملاک عمل فدراسیون آیین نامه های وزارت ورزش و یا آیین نامه های داخلی فدراسیون است.

مرحله نخست فوتبال انتخابی المپیک؛ صدرنشینی و صعود دختران ایرانی به مرحله بعد

۱۳۹۷/۰۸/۲۲ ۱۳:۴۶

دیدار تیم های ملی فوتبال بانوان ایران و هنگ کنگ با نتیجه یک بر یک به پایان رسید که شاگردان مریم آزمون با تساوی برابر این تیم به عنوان سرگروه به مرحله بعدی رقابتهای المپیک راه یافتند.

دعوت از دختران هندبالیست به اردوی تیم ملی - رفتن به قهرمانی آسیا معلوم نیست

۱۳۹۷/۰۸/۲۲ ۱۱:۳۹

اردوی تیم ملی هندبال بانوان از فردا با ۲۲ بازیکن آغاز می شود اما اعزام ملی پوشان به ژاپن برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا در هاله ای از ابهام قرار دارد.

اردوی دختران رکابزن برای قهرمانی آسیا

۱۳۹۷/۰۸/۲۰ ۱۱:۴۰

تیم ملی دوچرخه سواری دختران برای شرکت در رقابت های قهرمانی آسیا اردو می زنند.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد