مسابقات انتخابی کاراته ؛ حضور مبینا حیدری در المپیک جوانان قطعی شد

نخستین روز آخرین مرحله انتخابی المپیک ۲۰۱۸ جوانان در اوماگ کرواسی با یک سهمیه برای نمایندگان کاراته ایران همراه بود.

 مسابقات انتخابی کاراته ؛ حضور مبینا حیدری در المپیک جوانان  قطعی شد

به گزارش هوادار،  در اولین مرحله انتخابی المپیک ۲۰۱۸ جوانان که با حضور ۳۱۸ کاراته از ۸۴ کشور در سالن مارینا لوینو شهرک اوماگ کرواسی در جریان است ، نماینده کاراته کشورمان در وزن ۵۹- کیلوگرم به فینال راه یافت تا بدین ترتیب اولین سهمیه المپیک ۲۰۱۸ بوینس آیرس را از آن خود کند.


در وزن منهای ۵۹ کیلوگرم، جایی که مبینا حیدری دست حریفان را برای بلیط المپیک فشرد، کاراته ایران اولین سهمیه را دریافت کرد. حیدری گام نخست را با پیروزی ۳ بر صفر برابر مارتا میکوایژ از لهستان برداشت. ون لین از چین تایپه و اوکسانا بازلوک حریفان بعدی مبینا حیدری بودند که اولی ۷ بر یک و دومی پس از صفر – صفر در هانتی باخت.
چهارمین مبارزه حیدری مقابل نوال اتالب از بلژیک بود که پس از تساوی ۴ بر ۴، کاراته کای کشورمان با بهره گیری از قانون سنشو برنده دیدار شد.
حیدری در نیمه نهایی به مصاف آسیا اوخاتو، نایب قهرمان ۲۰۱۸ جوانان اروپا از فرانسه رفت و ۵ بر یک این حریف را شکست داد و اولین سهمیه المپیک برای کشورمان را به نام خود ثبت کرد.

در وزن منهای ۵۳ کیلوگرم, فاطمه خنکدار اول ۶ بر یک بالتزی از یونان را برد، سپس در مصاف ملیوا ماریجا از مقدونیه ۵ به یک پیروز شد. او در پیکار سوم موفق شد با حساب صفر-صفر و در هانتی از سد ایوانا کامنوا از بلغارستان بگذرد. این حریف بلغاری هشت ماه پیش در تنریف اسپانیا نایب قهرمان نوجوانان جهان شده بود.

اما نماینده کاراته دختران ایران در مهم ترین و نفس گیرترین رقابت خود مقابل اوکازاکی از تایلند، دختری با کوله باری از مدالهای رنگارنگ قاره ای و جهانی ۲ بر صفر شکست خورد و فردا برای کسب سهمیه المپیک به میدان خواهد رفت.


در وزن ۵۹+ کیلوگرم, نگین آلتونی بدون اینکه امتیازی از دست بدهد تا نیمه نهایی به خوبی پیش رفت.
آلتونی در گام نخست مقابل آلینا کارپیشینا از اوکراین قرار گرفت و پس از تساوی صفر بر صفر در وقت قانونی مبارزه با رای داوران برنده تاتامی شد. او در دومین دیدار به مصاف میسارا بایومی از مصر رفت و با نتیجه ۸ بر صفر به پیروزی رسید.
آلتونی در سومین مبارزه دلزا سجیجا سوئیسی را ۵ بر صفر برد و سپس در نیمه نهایی مقابل آنیکا سلید از نروژ قرار گرفت که با تساوی صفر بر صفر در هانتی شکست خورد و نتوانست به فینال برسد. آلتونی فردا برای کسب سهمیه المپیک به مصاف حریفان می رود.

در وزن ۶۱- کیلوگرم علیرضا فرجی تا یک قدمی فینال پیش رفت اما در نهایت یک گام کم آورد تا مبارزات خود را برای کسب سهمیه المپیک فردا پیگیری کند. او ابتدا حریفی از تاجیکستان را ۳ بر صفر برد, سپس ۲ بر صفر نماینده اوکراین را از پیش رو برداشت و در ادامه یک بر صفر کاراته کایی از فرانسه را مغلوب کرد . اما در دیدار چهارم یک بر صفر مقابل حریف ترکیه ای دارنده برنز جوانان اروپا در سال ۲۰۱۸ شکست خورد و از دور رقابتها کنار رفت.

در وزن ۶۸- کیلوگرم, ابوالفضل میرزایی در اولین مبارزه خود مقابل نایب قهرمان جهان در سال ۲۰۱۷ از دانمارک ۳ بر صفر شکست خورد و حذف شد.

در وزن ۶۸+ کیلوگرم, نوید محمدی یک بر صفر کاراته کا رومانیایی را برد و در دومین مبارزه پس از تساوی ۲ بر ۲ مقابل حریف مصری دارنده برنز جهان در سال ۲۰۱۷ باخت و حذف شد.

خنکدار, آلتونی, فرجی, میرزایی و محمدی فردا برای کسب سهمیه المپیک مجددا به روی تاتامی خواهند رفت که نفرات اول و دوم راهی المپیک می شوند.

افزودن نظر

اخبار بانوان

المپیاد جهانی شطرنج؛ پیروزی دختران ایرانی مقابل پاراگوئه

۱۳۹۷/۰۷/۰۲ ۲۲:۲۴

تیم ملی بانوان شطرنج ایران در گام نخست المپیاد جهانی توانست پاراگوئه را شکست دهد.

دختران بسکتبال زیر ۱۸ سال به اردو می روند

۱۳۹۷/۰۷/۰۲ ۱۴:۲۲

اردوی ششم تیم ملی بسکتبال زیر ۱۸ سال دختران ایران از چهارشنبه در قزوین آغاز می شود.

اردوی دختران والیبالیست برای بازی‌های پاراآسیایی از فردا

۱۳۹۷/۰۷/۰۲ ۱۳:۴۰

بانوان ملی پوش والیبال نشسته به آخرین اردوی آمادگی بازی های پاراآسیایی دعوت شدند.

فوتبال دختران زیر ۱۶ سال آسیا - شکست تیم ایران برابر تایلند

۱۳۹۷/۰۷/۰۱ ۱۹:۴۹

تیم فوتبال دختران نوجوان کشورمان در چهارمین بازی خود در مرحله گروهی رقابت های قهرمانی زیر ۱۶ سال آسیا برابر تایلند شکست خورد.

شهرآورد، زمان لیگ ووشوی دختران را تغییر داد

۱۳۹۷/۰۷/۰۱ ۱۳:۳۲

هفته نخست لیگ برتر ووشوی بانوان ایران به دلیل همزمانی با شهرآورد تهران، یکروز زودتر از زمان اعلام شده پیشین برگزار می شود.

برای کسب سهمیه المپیک؛ رقابت دختران فوتبالیست با لبنان، امارات و هنگ کنگ

۱۳۹۷/۰۷/۰۱ ۱۳:۲۱

پس از انصراف ماکائو، قرعه کشی مجدد مرحله نخست انتخابی فوتبال بانوان در کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ انجام شد.

رقابت‌های بین‌المللی کشتی کلاسیک دختران؛ حریفان ایران مشخص شدند

۱۳۹۷/۰۷/۰۱ ۰۹:۵۳

نخستین دوره رقابت های بین المللی کشتی کلاسیک بانوان امروز در شهر بیروت لبنان و با حضور کشتی گیرانی از ۱۰ کشور جهان برگزار می شود.

جام کنفدراسیون والیبال آسیا؛ هشتمی دختران ایرانی با شکست مقابل استرالیا

۱۳۹۷/۰۷/۰۱ ۰۹:۴۸

تیم ملی والیبال دختران کشورمان برای سومین بار مقابل استرالیا قرار گرفت که در دیدار امروز شکست خورد وعنوان هشتمی آسیا را کسب کرد.

جام کنفدراسیون والیبال آسیا؛ باخت دختران ایرانی مقابل کره جنوبی

۱۳۹۷/۰۶/۳۱ ۱۶:۱۷

تیم ملی والیبال بانوان امروز مقابل کره جنوبی شکست خورد و فردا برای کسب عنوان هفتمی تلاش خواهد کرد.

جام کنفدراسیون والیبال آسیا؛ کره جنوبی حریف دختران ایرانی شد

۱۳۹۷/۰۶/۳۰ ۱۶:۱۲

تیم والیبال دختران ایران برای کسب عنوان پنجم تا هشتمی مقابل کره جنوبی قرار می گیرد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد