مسابقات انتخابی کاراته ؛ حضور مبینا حیدری در المپیک جوانان قطعی شد

نخستین روز آخرین مرحله انتخابی المپیک ۲۰۱۸ جوانان در اوماگ کرواسی با یک سهمیه برای نمایندگان کاراته ایران همراه بود.

 مسابقات انتخابی کاراته ؛ حضور مبینا حیدری در المپیک جوانان  قطعی شد

به گزارش هوادار،  در اولین مرحله انتخابی المپیک ۲۰۱۸ جوانان که با حضور ۳۱۸ کاراته از ۸۴ کشور در سالن مارینا لوینو شهرک اوماگ کرواسی در جریان است ، نماینده کاراته کشورمان در وزن ۵۹- کیلوگرم به فینال راه یافت تا بدین ترتیب اولین سهمیه المپیک ۲۰۱۸ بوینس آیرس را از آن خود کند.


در وزن منهای ۵۹ کیلوگرم، جایی که مبینا حیدری دست حریفان را برای بلیط المپیک فشرد، کاراته ایران اولین سهمیه را دریافت کرد. حیدری گام نخست را با پیروزی ۳ بر صفر برابر مارتا میکوایژ از لهستان برداشت. ون لین از چین تایپه و اوکسانا بازلوک حریفان بعدی مبینا حیدری بودند که اولی ۷ بر یک و دومی پس از صفر – صفر در هانتی باخت.
چهارمین مبارزه حیدری مقابل نوال اتالب از بلژیک بود که پس از تساوی ۴ بر ۴، کاراته کای کشورمان با بهره گیری از قانون سنشو برنده دیدار شد.
حیدری در نیمه نهایی به مصاف آسیا اوخاتو، نایب قهرمان ۲۰۱۸ جوانان اروپا از فرانسه رفت و ۵ بر یک این حریف را شکست داد و اولین سهمیه المپیک برای کشورمان را به نام خود ثبت کرد.

در وزن منهای ۵۳ کیلوگرم, فاطمه خنکدار اول ۶ بر یک بالتزی از یونان را برد، سپس در مصاف ملیوا ماریجا از مقدونیه ۵ به یک پیروز شد. او در پیکار سوم موفق شد با حساب صفر-صفر و در هانتی از سد ایوانا کامنوا از بلغارستان بگذرد. این حریف بلغاری هشت ماه پیش در تنریف اسپانیا نایب قهرمان نوجوانان جهان شده بود.

اما نماینده کاراته دختران ایران در مهم ترین و نفس گیرترین رقابت خود مقابل اوکازاکی از تایلند، دختری با کوله باری از مدالهای رنگارنگ قاره ای و جهانی ۲ بر صفر شکست خورد و فردا برای کسب سهمیه المپیک به میدان خواهد رفت.


در وزن ۵۹+ کیلوگرم, نگین آلتونی بدون اینکه امتیازی از دست بدهد تا نیمه نهایی به خوبی پیش رفت.
آلتونی در گام نخست مقابل آلینا کارپیشینا از اوکراین قرار گرفت و پس از تساوی صفر بر صفر در وقت قانونی مبارزه با رای داوران برنده تاتامی شد. او در دومین دیدار به مصاف میسارا بایومی از مصر رفت و با نتیجه ۸ بر صفر به پیروزی رسید.
آلتونی در سومین مبارزه دلزا سجیجا سوئیسی را ۵ بر صفر برد و سپس در نیمه نهایی مقابل آنیکا سلید از نروژ قرار گرفت که با تساوی صفر بر صفر در هانتی شکست خورد و نتوانست به فینال برسد. آلتونی فردا برای کسب سهمیه المپیک به مصاف حریفان می رود.

در وزن ۶۱- کیلوگرم علیرضا فرجی تا یک قدمی فینال پیش رفت اما در نهایت یک گام کم آورد تا مبارزات خود را برای کسب سهمیه المپیک فردا پیگیری کند. او ابتدا حریفی از تاجیکستان را ۳ بر صفر برد, سپس ۲ بر صفر نماینده اوکراین را از پیش رو برداشت و در ادامه یک بر صفر کاراته کایی از فرانسه را مغلوب کرد . اما در دیدار چهارم یک بر صفر مقابل حریف ترکیه ای دارنده برنز جوانان اروپا در سال ۲۰۱۸ شکست خورد و از دور رقابتها کنار رفت.

در وزن ۶۸- کیلوگرم, ابوالفضل میرزایی در اولین مبارزه خود مقابل نایب قهرمان جهان در سال ۲۰۱۷ از دانمارک ۳ بر صفر شکست خورد و حذف شد.

در وزن ۶۸+ کیلوگرم, نوید محمدی یک بر صفر کاراته کا رومانیایی را برد و در دومین مبارزه پس از تساوی ۲ بر ۲ مقابل حریف مصری دارنده برنز جهان در سال ۲۰۱۷ باخت و حذف شد.

خنکدار, آلتونی, فرجی, میرزایی و محمدی فردا برای کسب سهمیه المپیک مجددا به روی تاتامی خواهند رفت که نفرات اول و دوم راهی المپیک می شوند.

افزودن نظر

اخبار بانوان

تورنمنت بین المللی تکواندو؛ مدال طلا به ملیکا میرحسینی رسید

۱۳۹۷/۰۴/۳۱ ۱۲:۱۲

نماینده وزن ۷۳- کیلوگرم کشورمان با غلبه بر تمامی رقبای خود توانست عنوان قهرمانی تورنمنت بین المللی کره جنوبی را به نام خود ثبت کند.

تورنمنت بین‌المللی تکواندو؛ شکست کیمیا و حذف در یک چهارم نهایی

۱۳۹۷/۰۴/۳۱ ۱۰:۰۲

کیمیا علیزاده نماینده وزن ۶۷- کیلوگرم کشورمان در دومین مبارزه خود نتیجه را واگذار کرد و در یک قدمی کسب مدال از دور رقابت ها کنار رفت.

پایان اردوی تیم ملی بسکتبال ۳ نفره - اعلام لیست ملی پوشان برای بازی های آسیایی فردا

۱۳۹۷/۰۴/۳۰ ۱۹:۴۹

با پایان اردوی تیم ملی بسکتبال بانوان ۳ نفره ایران، اسامی نفرات اعزامی به بازی های آسیایی فردا اعلام می شود.

استارت تیم ملی بسکتبال دختران از ۲ مرداد

۱۳۹۷/۰۴/۳۰ ۱۷:۰۳

ملی پوشان بسکتبال دختر ایران از ۲ مرداد اردوی خود را در قزوین آغاز می کنند.

لیگ کشتی کلاسیک دختران؛ کافه کاله نور اولین قهرمان لیگ شد

۱۳۹۷/۰۴/۲۹ ۱۵:۳۶

تیم کافه کاله نور قهرمان فصل نخست رقابت های لیگ کشتی کلاسیک بانوان شد.

قهرمانی جهان والیبال نشسته؛ پیروزی دختران ایرانی مقابل روآندا

۱۳۹۷/۰۴/۲۸ ۲۳:۲۸

در ادامه رقابت های قهرمانی جهان والیبال نشسته هلند، تیم ملی بانوان ایران با نتیجه ۳ بر صفر مقابل روآندا به پیروزی دست یافت.
 

صعود ۳ کماندار به مرحله یک شانزدهم نهایی مسابقات جهانی

۱۳۹۷/۰۴/۲۷ ۲۱:۲۱

سه کماندار کشورمان در بخش کامپوند به مرحله یک شانزدهم نهایی مسابقات جهانی صعود کردند.

تورنمنت بین‌المللی تکواندو؛ نایب قهرمانی دختر ایرانی

۱۳۹۷/۰۴/۲۷ ۱۴:۴۶

مریم ملکوتی خواه نماینده وزن اولی تکواندو کشورمان نخستین تجربه خود در رویدادی بین المللی را با ایستادن بر سکوی نایب قهرمانی تورنمنت کره جنوبی به پایان رساند.

والیبال دختران جام باشگاه‌های آسیا؛ پیکانی ها ششم شدند

۱۳۹۷/۰۴/۲۷ ۱۳:۰۲

تیم والیبال بانوان پیکان در ششمین بازی خود از سری مسابقات جام باشگاه های آسیا برابر گارودا اندونزی مغلوب شد.

والیبال نشسته قهرمانی جهان ؛ دختران ایرانی به یک چهارم نهایی نرسیدند

۱۳۹۷/۰۴/۲۶ ۱۶:۲۶

تیم ملی والیبال نشسته دختران ایران با شکست مقابل ایتالیا از صعود به یک چهارم نهایی رقابت های قهرمانی جهان بازماند.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد