مسابقات جهانی کاراته؛ عسگری دومین فینالیست شد

بهمن عسگری نماینده وزن ۷۵- کیلوگرم تیم ملی کاراته ایران با شکست حریفان خود دومین فینالیست مردان ایران در مسابقات جهانی اسپانیا شد.

مسابقات جهانی کاراته؛ عسگری دومین فینالیست شد

به گزارش هوادار،  بیست و چهارمین دوره مسابقات جهانی کاراته از صبح روزگذشته(سه شنبه) به میزبانی شهر مادرید و با حضور ۱۱۱۷ کاراته کا از ۱۴۰ کشور به میزبانی اسپانیا در سالن «ویزینک» آغاز شده است.

امروز(چهارشنبه)در دومین روز از پیکارهای جهانی اسپانیا ۶ کاراته کا کشورمان در بخش کومیته به میدان می روند. بهمن عسگری در وزن ۷۵- کیلوگرم، رزیتا علیپور در وزن ۶۱- کیلوگرم، هامون درفشی پور در وزن ۶۷- کیلوگرم، فاطمه چالاکی در وزن ۵۵- کیلوگرم، امیر مهدی زاده در وزن ۶۰- کیلوگرم و سارا بهمنیار در وزن ۵۰- کیلوگرم به ترتیب به مصاف حریفان خود می روند.
در وزن ۷۵- کیلوگرم، ۹۶ کاراته کا، در وزن ۶۱- کیلوگرم، ۷۶ نفر، در وزن ۶۷- کیلوگرم ۹۸ نفر(شلوغ ترین وزن)، در وزن ۵۵- کیلوگرم ۷۵ کاراته کا، در وزن ۶۰- کیلوگرم ۸۷ نفر و در وزن ۵۰- کیلوگرم ۵۸ نفر شرکت دارند. در این دوره از مسابقات ۱۱۱۷ کاراته کا از ۱۴۰ کشور حضور دارند.

بهمن عسگری نماینده وزن ۷۵- کیلوگرم در دور نخست "ویلیام انگمن" از سوئد را ۳ بر یک شکست داد و در ادامه برابر "لی فالی" از پین صاحب برتری ۸ بر صفر شد. عسگری در سومین مبارزه خود با نتیجه ۲بر یک "یرمکآینازورف" قهرمان آسیا از قزاقستان را شکست داد. در ادامه این رقابت ها عسگری موفق شد نماینده سنگال را با نتیجه  ۳ بر یک شکست دهد و به مرحله یک چهارم نهایی راه پیدا کرد.

دارنده نشان طلای بازی های آسیایی در این مرحله به دیدار "کن نیشی مورا" از ژاپن رفت و در حالی که یک پیروزی و یک شکست را برابر او در لیگ های جهانی تجربه کرده بود، در پایان این مبارزه حساس با رای داوران برنده و راهی مرحله نیمه نهایی شد. عسگری در مرحله نیمه نهایی به دیدار "بسلان میزوف" از روسیه رفت و با برتری ۲ بر صفر راهی مبارزه پایانی شد. عسگری روز شنبه در فینال برای طلا مبارزه خواهد کرد. 

روز گذشته(سه شنبه) سجاد گنج زاده نماینده وزن ۸۴+ کیلوگرم تیم ملی کاراته مردان برای سومین بار راهی فینال مسابقات جهانی شد. در وزن ۸۴ کیلوگرم نیز ذبیح الله پورشیب  روز شنبه برای رسیدن به مدال برنز مبارزه خواهد کرد.

 

 

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

هوگوپوشان برای مسابقات جام جهانی تکواندو معرفی شدند

۱۳۹۷/۰۸/۲۲ ۱۱:۴۵

با اعلام سازمان تیم های ملی فدراسیون تکواندو کشورمان، هوگوپوشان اعزامی به مسابقات قهرمانی تیمی جهان در سال ۲۰۱۸ مشخص و معرفی شدند.

عسگری: خدا مدال طلا را برای من کنار گذاشته بود- کاراته تاریخ ساز شد

۱۳۹۷/۰۸/۲۱ ۰۰:۰۱

مرد طلایی تیم ملی کاراته گفت: از قبل گفت بودم که خدا این مدال طلا را برای من کنار گذاشته است.

مسابقات جهانی کاراته؛ ایران برای اولین بار نایب قهرمان شد

۱۳۹۷/۰۸/۲۰ ۱۶:۴۳

تیم ملی کاراته ایران در پایان بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان درحضور ۱۴۰ کشور دنیا برای اولین بار عنوان نایب قهرمانی در مسابقات جهانی را از آن خود کرد.

مسابقات جهانی کاراته؛ سومین قهرمانی تیم ملی کومیته

۱۳۹۷/۰۸/۲۰ ۱۶:۱۲

کومیته تیمی کاراته مردان کشورمان در فینال مسابقات جهانی اسپانیا با شکست تیم ملی ترکیه برای سومین بار قهرمان دنیا شد.

عضویت ۳ نماینده کاراته درفدراسیون کاراته کشورهای حوزه دریای سیاه و خزر

۱۳۹۷/۰۸/۲۰ ۱۳:۵۰

با تشکیل فدراسیون کاراته کشورهای حاشیه دریای خزر و دریای سیاه، محمدصادق فرجی رییس فدراسیون کشورمان به عنوان نایب رییس، محسن آشوری و جواد سلیمی  به عنوان رییس کمیته مسابقات و داوری این...

مسابقات مسابقات جهانی کاراته، برنز تاریخی کاتای مردان ایران در جهان

۱۳۹۷/۰۸/۲۰ ۱۲:۲۴

تیم ملی کاتای مردان کشورمان با شکست تیم ملی ترکیه در رده بندی مسابقات جهانی اسپانیا موفق به کسب مدال برنز شد.

میزبانی تهران در رقابت های پاراتکواندو قهرمانی کشور

۱۳۹۷/۰۸/۲۰ ۱۱:۴۸

سومین دوره رقابت های پاراتکواندو قهرمانی کشور در تهران برگزار می شود.

تیم ملی پومسه دختران و پسران امروز در راه قهرمانی جهان

۱۳۹۷/۰۸/۲۰ ۱۱:۰۶

تیم ملی پومسه کشورمان در دو گروه زنان و مردان به منظور حضور در یازدهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان امروز یکشنبه ایران را به مقصد چین تایپه ترک می کنند.

مسابقات گرندپری جودو؛ ایمان نیک اقبال چهارمین حذف شده ایران

۱۳۹۷/۰۸/۲۰ ۱۰:۱۶

ایمان نیک اقبال نماینده وزن ۹۰- کیلوگرم تیم ملی جودو کشورمان با شکست مقابل نماینده قزاقستان از گردونه رقابت ها حذف شد.

قهرمانی جهانی کاراته؛ دو برنز برای دختر و پسر ایرانی

۱۳۹۷/۰۸/۱۹ ۲۰:۰۵

هامون درفشی پور  و سارا بهمنیار با شکست دادن حریفان خود در مسابقات جهانی کاراته دو مدال برنز برای ایران گرفتند.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد