مشتاقی: وزارت ورزش باید زودتر زمان انتخابات فدراسیون کشتی را مشخص کند- نباید از بنا انتظار شق‌القمر داشت

عضو شورای فنی کشتی فرنگی گفت: مردم توقع بالایی از تیم محمد بنا دارند، او هم باید بتواند روی تیمش تمرکز کند اما مسئله اصلی این است که نباید توقع معجزه از بنا و نه از هیچ مربی دیگری در دنیا را داشت.

مشتاقی: وزارت ورزش باید زودتر زمان انتخابات فدراسیون کشتی را مشخص کند- نباید از بنا انتظار شق‌القمر داشت

به گزارش هوادار، بهرام مشتاقی با تاکید بر اینکه بلاتکلیفی فدراسیون روی عملکرد تیم‌های ملی تاثیرگذار خواهد بود، اظهار داشت: انتخابات باید هر چه سریع‌تر برگزار شود چون قطعا این وضعیت روی کار تیم ملی تاثیر می‌گذارد. بلاتکلیفی بد است و همین گرفتاری‌ها را به بار می‌آورد. من می‌خواهم از وزارت ورزش خواهش کنم که هر چه سریع‌تر زمینه برگزاری انتخابات را فراهم کند، اگر هم قرار است با همین سرپرست تا جهانی و یا حتی المپیک تعامل داشته باشند، این را اعلام کنند تا همه بدانند وضعیت به چه شکل است. اینکه هر روز بگویند ۳۰ روز دیگر، ۴۰ روز دیگر، اصلا چیز خوبی نیست. درست مثل اینکه آدم پولی طلب داشته باشد و دائما وعده آینده را بدهند، آدم به این شکل جان به لب خواهد شد.

وی با اشاره به کار سخت تیم ملی فرنگی در مسابقات جهانی پیش رو، تصریح کرد: جهانی امسال سخت است چون باید سهمیه المپیک هم بگیریم. مردم توقع بالایی از تیم محمد بنا دارند، بنا هم باید بتواند روی تیمش تمرکز کند اما مسئله اصلی این است که نباید توقع معجزه از بنا و نه از هیچ مربی دیگری در دنیا داشت. درهر صورت مسابقات قهرمانی آسیا تمام شد و ما متوجه شدیم تیم‌مان در چه وضعیتی است. در برخی اوزان پایین آنطور که باید و شاید خوب عمل نکردیم اما قرار است در جهانی قزاقستان سهمیه المپیک بگیریم و این کار واقعا سخت است.

مشتاقی با اشاره به اینکه نمی‌شود منتظر خلق نتیجه لندن در توکیو بود، گفت: کادرفنی تیم ملی نمی‌تواند شق‌القمر بکند. باید این موضوع را خیلی شفاف به دوستداران کشتی گفت که وضعیت امروز کشتی فرنگی ما با المپیک لندن خیلی فرق می‌کند. قوانین کشتی تغییر کرده، اوزان المپیکی به جای ۸، ۶ وزن شده‌اند. تیم ما هم دستخوش تغییرات زیادی شده و باتجربه‌ترین کشتی‌گیر ما سعید عبدولی است و باقی نفرات جوان هستند، البته نه جوان ۲۰ ساله، اما به هرحال تجربه‌ حضور در میادین جهانی و المپیک آنها خیلی کمتر از تیم قبلی است. محمد بنا که نمی‌تواند روی تشک برود، این کشتی‌گیران هستند که باید کشتی بگیرند.

این پیشکسوت کشتی فرنگی تاکید کرد: باید ابتدا وضعیت فدراسیون کشتی ما مشخص شود. درست است هر چیزی که می‌خواهیم در اردو هست ولی وزارت ورزش اگر قرار است کار با همین سرپرست جلو برود، باید این را اعلام کند تا خیال همه راحت شود و بتوانند به کارها رسیدگی کنند. اینکه دائم وعده ۳۰ روز دیگر و ۴۰ روز دیگر را بدهند قطعا مشکل‌ساز می‌شود.

افزودن نظر

اخبار کشتی

سوریان: صعود ۷ پله ای کشتی فرنگی قابل تحسین است

۱۳۹۸/۰۶/۲۷ ۱۲:۴۸

هوادار گزارش می دهد، نایب رئیس فدراسیون کشتی گفت: تیم ما سال گذشته یازدهم دنیا شده بود که امسال با ۷ پله صعود چهارم دنیا شدیم و این پیشرفت قابل تحسین است.

با حکم دبیر؛ علیزاده سرمربی تیم کشتی فرنگی امید شد

۱۳۹۸/۰۶/۲۷ ۱۲:۳۳

هوادار گزارش می دهد، پس از استعفای جمشید خیرآبادی از هدایت تیم ملی کشتی فرنگی امید به دلیل دو شغله بودن، فرشاد علیزاده جایگزین وی تا مسابقات جهانی مجارستان شد.

استعفای جمشید خیرآبادی از سرمربیگری تیم کشتی فرنگی امید

۱۳۹۸/۰۶/۲۶ ۱۰:۱۹

هوادار گزارش می دهد، جمشید خیرآبادی از سمت سرمربیگری تیم کشتی فرنگی امید ایران استعفا کرد.

کشتی قهرمانی جهان| نجاتی از حضور در فینال بازماند

۱۳۹۸/۰۶/۲۵ ۱۶:۰۹

هوادار گزارش می دهد، نماینده وزن ۶۰ کیلوگرم کشورمان در مسابقات جهانی کشتی فرنگی با شکست مقابل حریف ژاپنی در مرحله نیمه نهایی از حضور در فینال بازماند.

توضیحات پزشک تیم ملی کشتی در مورد مصدومیت سعید عبدولی

۱۳۹۸/۰۶/۲۵ ۱۴:۴۵

هوادار گزارش می دهد، پزشک اعزامی تیم ملی کشتی تاکید کرد سعید عبدولی بعد از کسب مدال برنز فرنگی قهرمانی جهان، مشغول درمان و مداواست و البته مشکلش نیز به زودی رفع خواهد شد.

کشتی قهرمانی جهان| بنا درخواست چلنج کرد، ورق کشتی برگشت

۱۳۹۸/۰۶/۲۵ ۱۴:۲۰

هوادار گزارش می دهد، چلنج و اعتراض به موقع مربیان تیم ایران اسباب پیروزی قاسمی مقابل حریف روس را فراهم کرد.

کشتی قهرمانی جهان - عبدولی به نیمه نهایی رسید/ ناصرپور و کاویانی‌نژاد حذف شدند

۱۳۹۸/۰۶/۲۳ ۱۲:۴۴

هوادار گزارش می دهد، رقابت های چهار وزن نخست رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان از صبح امروز در شهر نورسلطان قزاقستان آغاز شد.

صحبت‌های روحیه بخش بنا پیش از شروع مسابقات جهانی برای شاگردانش

۱۳۹۸/۰۶/۲۳ ۱۰:۱۲

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی پیش از شروع مسابقات جهانی کشتی برای شاگردانش صحبت کرد.

زمان برگزاری مسابقات کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان قهرمانی کشور مشخص شد

۱۳۹۸/۰۶/۲۰ ۱۰:۰۰

هوادار گزارش می دهد، رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان قهرمانی کشور اواسط مهرماه به میزبانی بیرجند و خوزستان برگزار می‌شود.

مربی با اخلاق و قهرمان‌پرور کشتی جویبار درگذشت

۱۳۹۸/۰۶/۱۵ ۲۰:۰۳

هوادار گزارش می دهد، حسن اسماعیل پور مربی و پیشکسوت ارزنده کشتی مازندران و شهرستان جویبار و برادر گرامی محمود اسماعیل پور دارفانی را وداع گفت.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد