نسل ما، ایرانی ها را دیوانه والیبال کرد

معروف: سلطان نیستم- دوست دارم تعطیلاتم را آمریکا سپری کنم

کاپیتان تیم ملی والیبال ایران در مصاحبه با روزنامه گازتا اسپورت ایتالیا گفت: نسل فعلی تیم ملی والیبال ایران باعث شد تا ایرانی ها دیوانه این ورزش شوند.

معروف: سلطان نیستم- دوست دارم تعطیلاتم را آمریکا سپری کنم

به گزارش هوادار،  سعید معروف، کاپیتان تیم ملی والیبال ایران و عضو باشگاه سیه نا ایتالیا شخصیتی محبوب در صفحات اجتماعی دارد و به نوعی شاهزاده کشور ایران در صفحات اجتماعی در زمینه والیبال است.

در ایام عید کریسمس به سراغ معروف رفتیم که از کشوری دور و از فرهنگی متفاوت به لیگ ایتالیا آمده و این دومین تجربه خارجی او است. معروف درباره گذراندن دوران ایام کریسمس گفت: برای تمام بازیکنان حرفه ای روزهای عید مثل روزهای عادی است. من هر ساله در کریسمس در اردوی تیم ملی ایران یا در لیگ باشگاهی هستم و وقتی برای جشن ندارم. من در اینجا حتی فرصت بسیار کمی برای دیدن شهر داشتم و غالبا در منزل یا سر تمرین هستم. برای من فرقی نمی کرد چه در ایران باشم چه در ایتالیا زمان محدودی برای تفریح داشتم.

وی درباره اینکه لقب سلطان را به او دادند، گفت: نه من سلطان نیستم. اما مردم به خاطر عملکرد خوبی که ما در چند سال گذشته داشتیم به ما احترام زیادی می گذارند. این احساس افتخار مردم به ما از سال ۲۰۱۱ شروع شد وقتی ما برای اولین بار به جام جهانی راه پیدا کردیم.

کاپیتان تیم ملی درباره والیبال در ایران گفت: والیبال در ایران محبوبیت زیادی دارد. اما از سال ۲۰۱۱ مردم دیوانه والیبال شدند و در تمام شهرها تمام بلیت های بازی والیبال فروخته می شود و در برخی از بازی ها هواداران ۴ ساعت قبل از بازی به سالن می آیند. با درخشش این نسل از والیبالیست های ایران مردم عاشق این ورزش شدند. حتی افراد مسن نیز در ایران این نسل از تیم ملی را می شناسند. ایرانی ها وقتی ما در تورنمنت های خارجی به میدان می رویم با تمام وجود از ما حمایت می کنند.

معروف درباره ترک ارومیه زادگاهش و چیزی که از دست داده، گفت: من هیچ چیزی را از دست ندادم. اما مهمترین چیز از دیدن خانواده ام یعنی پدر، مادر و خواهرم محروم شدم. من دائما با واتس آپ و اینستاگرام با آنها در ارتباط هستم.

ستاره والیبال ایران در پاسخ به سوال خبرنگار که اگر والیبالیست نمی شدی چه شغلی داشتی، گفت: من اصلا به چیز دیگری فکر نمی کردم. من از شهری آمدم که با والیبال نفس می کشند و هر تیمی چه قوی چه ضعیف به شهر بیاید در سالن های بازی ۱۰ تا ۱۱ هزار هواداران جمع می شوند. عموهایم همه والیبال بازی می کنند و در خانه اولین چیزی که به آن فکر می شود و سوال می شود آیا والیبال بازی می کنی؟

کاپیتان تیم ملی ایران درباره علاقه اش به ورزش های دیگر گفت: من بازی های لیگ NBA را دنبال می کنم و همچنین تورنمنت های تنیس را نیز دنبال می کنم. در فوتبال لالیگا بهترین لیگ دنیا را می بینیم. لیگ سری آ ایتالیا ۱۰ سال پیش هواداران زیادی داشت و امیدوارم سری آ به روزهای اوجش برگردد. یوونتوس و اینتر تیم هایی هستند که دوست دارم بازی هایشان را دنبال کنم. همیشه در خانه تلویزیون در شبکه ورزش است و حتی بیلیارد را نیز تماشا می کنم و من از تمام ورزش ها تا حدودی اطلاع دارم.

معروف درباره اینکه اکنون ۳۳ سال دارد و چه زمانی از والیبال خداحافظی می کند، گفت: اصلا به این فکر نمی کنم که چه زمانی از والیبال بازنشسته می شوم. اصلا دوست ندارم به این موضوع فکر کنم. مهمترین چیز در زندگیم این است که تا زمانیکه مفید باشم، بازی کنم. اگر در پایان دوران بازیم فرصتی پیش بیاید دوست دارم به عنوام مربی فعالیت کنم.

پاسور ۳۳ ساله درباره اوقات فراغتش گفت: بخش بسیار زیادی از زندگیم در سالن های والیبال می گذرد. وقتی زمانی برای استراحت داشته باشم، دوست ندارم به چیزی مشغول شوم و ترجیح می دهم در خانه استراحت کنم. من بازی فوتبال با پلی استیشن را دوست دارم. کتاب های فلسفی نیز مطالعه می کنم و فیلسوف خاصی در ذهنم نیست فقط دوست دارم بیشتر بدانم. تعطیلات ما غالبا بلندمدت نیست ولی اگر این شرایط فراهم بیایند دوست دارم که این ایام را در آمریکا به صورت مشخص در کالیفرنیا سپری کنم.

معروف درباره دومین تجربه خارجی اش پس از حضور در روسیه گفت: در روسیه با توجه به سرمای شدید زندگی سخت بود. اما در باشگاهی حضور پیدا کردم که بازیکنان بزرگ دنیا را در ترکیب خود داشت و از این حضورم تجربه زیادی کسب کردم. بهترین های دنیا در آن تیم بودند و تیم ما جزو ۴ تیم نخست دنیا بود و هر روز چیزهای زیادی می آموختم. .ما در سیه نا تیم خوبی داریم و بازیکنان خوبی در تیم حضور دارند البته ما در صدر جدول قرار نداریم و در میانه جدول حضور داریم. ما می توانیم رتبه خودمان را در آینده بهتر کنیم اگر بتوانیم چند بازی پیش رو خودمان را برنده شویم.

 

 

 

افزودن نظر

اخبار والیبال

سرمربی شهرداری ارومیه استعفا داد

۱۳۹۷/۱۰/۲۷ ۰۱:۰۷

ناصر شهنازی سرمربی تیم والیبال شهرداری ارومیه از سمتش استعفا کرد.

لیگ برتر والیبال؛ پیروزی پیکان مقابل خاتم ، باخت شهرداری ارومیه در مشهد

۱۳۹۷/۱۰/۲۶ ۱۸:۱۹

 هفته نوزدهم لیگ برتر والیبال با پیروزی تیم پیکان مقابل خاتم اردکان شروع شد.

قوچان‌نژاد: در ورامین هر بلایی سرمان آوردند اما آب از آب تکان نخورد

۱۳۹۷/۱۰/۲۵ ۱۰:۵۱

سرمربی تیم والیبال پیام خراسان گفت: در ورامین همه بلایی سرمان آوردند، اما هیچکس واکنشی نشان نداد.

آرای کمیته انضباطی فدراسیون والیبال اعلام شد

۱۳۹۷/۱۰/۲۴ ۲۳:۳۵

کمیته انضباطی فدراسیون والیبال روز دوشنبه با تشکیل جلسات متوالی جهت پیگیری شکایات و اعتراضات با صدور آرای لازم به کار خود پایان داد.

لیگ برتر والیبال؛ کار بزرگ دورنا مقابل گنبدی ها ، باخت پیام خراسان و برد پیکان

۱۳۹۷/۱۰/۲۳ ۲۱:۲۶

تیم ملی دورنای ارومیه امروز بعد از هفته ها شهرداری گنبد را شکست داد و به اولین بردش در لیگ برتر والیبال رسید.

کولاکوویچ: سال سختی داریم- دوست ندارم جایی کار کنم که من را نمی خواهند

۱۳۹۷/۱۰/۲۳ ۱۱:۰۲

سرمربی تیم ملی والیبال در نشست خبری امروز در باره قراردادش، تیم ملی ، نخواستن ضیایی  و المپیک صحبت کرد.

حکم دیدار پیام و خاتم صادر نشده- تماشاگران شهروند اراک تا اطلاع ثانوی محروم شدند

۱۳۹۷/۱۰/۲۲ ۱۶:۵۵

با اعلام سازمان لیگ دیدار دو تیم شهروند اراک و پیام خراسان بدون حضور تماشاگران برگزار می شود.
 

عطایی: کولاکوویچ بهترین گزینه بود- با کاله برای پلی‌آف لیگ می‌جنگیم

۱۳۹۷/۱۰/۲۲ ۱۱:۱۲

سرمربی تیم والیبال کاله مازندران با بیان اینکه هدف این تیم حضور در مرحله پلی آف لیگ برتر است، گفت: از نظر من بهترین گزینه برای سرمربیگری تیم ملی ایگور کولاکوویچ بود که انتخاب شد.

معرفی حریفان تیم ملی والیبال در راه المپیک ۲۰۲۰

۱۳۹۷/۱۰/۲۱ ۱۴:۳۹

فدراسیون جهانی والیبال گروه بندی مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۰ را معرفی کرد.

خوش‌خبر: برنامه‌های تیم ملی والیبال به تاخیر افتاده- هیچ چیز از قرارداد کولاکوویچ معلوم نیست

۱۳۹۷/۱۰/۲۱ ۱۱:۵۰

سرپرست سابق تیم ملی والیبال با بیان اینکه برنامه های تیم ملی به تاخیر افتاده، گفت: در حال حاضر بهترین گزینه برای هدایت ملی پوشان کولاکوویچ است.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد