نسل ما، ایرانی ها را دیوانه والیبال کرد

معروف: سلطان نیستم- دوست دارم تعطیلاتم را آمریکا سپری کنم

کاپیتان تیم ملی والیبال ایران در مصاحبه با روزنامه گازتا اسپورت ایتالیا گفت: نسل فعلی تیم ملی والیبال ایران باعث شد تا ایرانی ها دیوانه این ورزش شوند.

معروف: سلطان نیستم- دوست دارم تعطیلاتم را آمریکا سپری کنم

به گزارش هوادار،  سعید معروف، کاپیتان تیم ملی والیبال ایران و عضو باشگاه سیه نا ایتالیا شخصیتی محبوب در صفحات اجتماعی دارد و به نوعی شاهزاده کشور ایران در صفحات اجتماعی در زمینه والیبال است.

در ایام عید کریسمس به سراغ معروف رفتیم که از کشوری دور و از فرهنگی متفاوت به لیگ ایتالیا آمده و این دومین تجربه خارجی او است. معروف درباره گذراندن دوران ایام کریسمس گفت: برای تمام بازیکنان حرفه ای روزهای عید مثل روزهای عادی است. من هر ساله در کریسمس در اردوی تیم ملی ایران یا در لیگ باشگاهی هستم و وقتی برای جشن ندارم. من در اینجا حتی فرصت بسیار کمی برای دیدن شهر داشتم و غالبا در منزل یا سر تمرین هستم. برای من فرقی نمی کرد چه در ایران باشم چه در ایتالیا زمان محدودی برای تفریح داشتم.

وی درباره اینکه لقب سلطان را به او دادند، گفت: نه من سلطان نیستم. اما مردم به خاطر عملکرد خوبی که ما در چند سال گذشته داشتیم به ما احترام زیادی می گذارند. این احساس افتخار مردم به ما از سال ۲۰۱۱ شروع شد وقتی ما برای اولین بار به جام جهانی راه پیدا کردیم.

کاپیتان تیم ملی درباره والیبال در ایران گفت: والیبال در ایران محبوبیت زیادی دارد. اما از سال ۲۰۱۱ مردم دیوانه والیبال شدند و در تمام شهرها تمام بلیت های بازی والیبال فروخته می شود و در برخی از بازی ها هواداران ۴ ساعت قبل از بازی به سالن می آیند. با درخشش این نسل از والیبالیست های ایران مردم عاشق این ورزش شدند. حتی افراد مسن نیز در ایران این نسل از تیم ملی را می شناسند. ایرانی ها وقتی ما در تورنمنت های خارجی به میدان می رویم با تمام وجود از ما حمایت می کنند.

معروف درباره ترک ارومیه زادگاهش و چیزی که از دست داده، گفت: من هیچ چیزی را از دست ندادم. اما مهمترین چیز از دیدن خانواده ام یعنی پدر، مادر و خواهرم محروم شدم. من دائما با واتس آپ و اینستاگرام با آنها در ارتباط هستم.

ستاره والیبال ایران در پاسخ به سوال خبرنگار که اگر والیبالیست نمی شدی چه شغلی داشتی، گفت: من اصلا به چیز دیگری فکر نمی کردم. من از شهری آمدم که با والیبال نفس می کشند و هر تیمی چه قوی چه ضعیف به شهر بیاید در سالن های بازی ۱۰ تا ۱۱ هزار هواداران جمع می شوند. عموهایم همه والیبال بازی می کنند و در خانه اولین چیزی که به آن فکر می شود و سوال می شود آیا والیبال بازی می کنی؟

کاپیتان تیم ملی ایران درباره علاقه اش به ورزش های دیگر گفت: من بازی های لیگ NBA را دنبال می کنم و همچنین تورنمنت های تنیس را نیز دنبال می کنم. در فوتبال لالیگا بهترین لیگ دنیا را می بینیم. لیگ سری آ ایتالیا ۱۰ سال پیش هواداران زیادی داشت و امیدوارم سری آ به روزهای اوجش برگردد. یوونتوس و اینتر تیم هایی هستند که دوست دارم بازی هایشان را دنبال کنم. همیشه در خانه تلویزیون در شبکه ورزش است و حتی بیلیارد را نیز تماشا می کنم و من از تمام ورزش ها تا حدودی اطلاع دارم.

معروف درباره اینکه اکنون ۳۳ سال دارد و چه زمانی از والیبال خداحافظی می کند، گفت: اصلا به این فکر نمی کنم که چه زمانی از والیبال بازنشسته می شوم. اصلا دوست ندارم به این موضوع فکر کنم. مهمترین چیز در زندگیم این است که تا زمانیکه مفید باشم، بازی کنم. اگر در پایان دوران بازیم فرصتی پیش بیاید دوست دارم به عنوام مربی فعالیت کنم.

پاسور ۳۳ ساله درباره اوقات فراغتش گفت: بخش بسیار زیادی از زندگیم در سالن های والیبال می گذرد. وقتی زمانی برای استراحت داشته باشم، دوست ندارم به چیزی مشغول شوم و ترجیح می دهم در خانه استراحت کنم. من بازی فوتبال با پلی استیشن را دوست دارم. کتاب های فلسفی نیز مطالعه می کنم و فیلسوف خاصی در ذهنم نیست فقط دوست دارم بیشتر بدانم. تعطیلات ما غالبا بلندمدت نیست ولی اگر این شرایط فراهم بیایند دوست دارم که این ایام را در آمریکا به صورت مشخص در کالیفرنیا سپری کنم.

معروف درباره دومین تجربه خارجی اش پس از حضور در روسیه گفت: در روسیه با توجه به سرمای شدید زندگی سخت بود. اما در باشگاهی حضور پیدا کردم که بازیکنان بزرگ دنیا را در ترکیب خود داشت و از این حضورم تجربه زیادی کسب کردم. بهترین های دنیا در آن تیم بودند و تیم ما جزو ۴ تیم نخست دنیا بود و هر روز چیزهای زیادی می آموختم. .ما در سیه نا تیم خوبی داریم و بازیکنان خوبی در تیم حضور دارند البته ما در صدر جدول قرار نداریم و در میانه جدول حضور داریم. ما می توانیم رتبه خودمان را در آینده بهتر کنیم اگر بتوانیم چند بازی پیش رو خودمان را برنده شویم.

 

 

 

افزودن نظر

اخبار والیبال

لیگ ملت های والیبال؛ آرژانتین۱- ۳ ایران ؛ غنیمت بزرگ در توکیو

۸۸۵۲/۱۱/۲۱ ۱۰:۴۵

تیم ملی والیبال کشورمان بعد از بازی نزدیک با تیم برزیل امروز با آرژانتین بازی کرد و سه امتیاز شیرین از حریفش گرفت.

لیگ ملت های والیبال؛ ایران ۳-۲ لهستان؛ پیروزی حیثیتی و صدرنشینی

۸۲۳۱/۰۹/۰۷ ۱۸:۴۰

تیم ملی والیبال کشورمان در بازی حساس و مهم هفته سوم لیگ ملت ها تیم لهستان را در هم شکست .

لیگ ملت های والیبال؛ ایران۳- ۰ روسیه؛ روس ها هم تسلیم شدند

۶۹۸۹/۰۳/۲۸ ۱۸:۴۹

تیم ملی والیبال کشورمان در آخرین بازی هفته سوم لیگ ملت ها به مصاف روسیه رفتند و با برد قاطعانه همچنان در صدر جدول ماندند . 

لیگ ملت های والیبال؛ ایران ۳-۰ کانادا؛ سه امتیاز شیرین از اولین پیروزی خانگی

۶۹۸۹/۰۳/۲۶ ۱۷:۳۵

تیم ملی والیبال کشورمان در اولین بازی اش در هفته سوم لیگ ملت های والیبال با تیم کانادا در ارومیه بازی می کند.

لیگ ملت های والیبال؛ ژاپن۰-۳ ایران ، پیروزی مقتدرانه

۶۹۸۹/۰۳/۲۱ ۱۳:۱۳

تیم ملی والیبال در آخرین بازی هفته دوم لیگ ملت های والیبال با برد مقتدرانه انتقام باخت سال گذشته را از ژاپن میزبان گرفت.

لیگ ملت های والیبال؛ ایران ۳-۱ ایتالیا؛ رکوردشکنی ایران با پیروزی در اولین بازی

۵۷۴۶/۱۰/۰۳ ۱۳:۱۵

تیم ملی والیبال کشورمان در اولین بازی اش در هفته اول لیگ ملت های والیبال در چین تیم ملی ایتالیا را شکست داد.

لیگ ملت های والیبال؛ چین۰-۳ ایران؛ پیروزی بی دردسر مقابل میزبان

۵۱۲۵/۰۷/۱۲ ۱۵:۲۴

تیم ملی والببال کشورمان در دومین بازی اش در لیگ ملت های والیبال امروز با شاگردان تیم لوزانو در چین بازی دارد.

لیگ ملت های والیبال؛ برزیل ۳- ۲ ایران؛ برزیلی های خوش شانس

۴۵۰۴/۰۴/۲۸ ۱۰:۲۳

تیم ملی کشورمان در هفته دوم لیگ ملت های والیبال مقابل برزیل بازی کرد و در یک بازی نزدیک بازنده شد.

لیگ ملت های والیبال؛ ۱۴ بازیکن ایران در ژاپن با یک تغییر مشخص شد

۴۵۰۴/۰۴/۲۵ ۱۶:۳۸

سرمربی تیم ملی والیبال، ۱۴ بازیکن را برای هفته دوم رقابت های لیگ ملتها معرفی کرد.

لیست تیم ملی والیبال برای هفته اول لیگ ملت ها اعلام شد

۴۵۰۴/۰۴/۱۹ ۱۱:۱۹

با اعلام امیرخوش خبر سرپرست تیم ملی والیبال ایران اسامی ۱۴ بازیکن ایران برای دیدارهای هفته اول در کشور چین اعلام شد.
 

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد