نسل ما، ایرانی ها را دیوانه والیبال کرد

معروف: سلطان نیستم- دوست دارم تعطیلاتم را آمریکا سپری کنم

کاپیتان تیم ملی والیبال ایران در مصاحبه با روزنامه گازتا اسپورت ایتالیا گفت: نسل فعلی تیم ملی والیبال ایران باعث شد تا ایرانی ها دیوانه این ورزش شوند.

معروف: سلطان نیستم- دوست دارم تعطیلاتم را آمریکا سپری کنم

به گزارش هوادار،  سعید معروف، کاپیتان تیم ملی والیبال ایران و عضو باشگاه سیه نا ایتالیا شخصیتی محبوب در صفحات اجتماعی دارد و به نوعی شاهزاده کشور ایران در صفحات اجتماعی در زمینه والیبال است.

در ایام عید کریسمس به سراغ معروف رفتیم که از کشوری دور و از فرهنگی متفاوت به لیگ ایتالیا آمده و این دومین تجربه خارجی او است. معروف درباره گذراندن دوران ایام کریسمس گفت: برای تمام بازیکنان حرفه ای روزهای عید مثل روزهای عادی است. من هر ساله در کریسمس در اردوی تیم ملی ایران یا در لیگ باشگاهی هستم و وقتی برای جشن ندارم. من در اینجا حتی فرصت بسیار کمی برای دیدن شهر داشتم و غالبا در منزل یا سر تمرین هستم. برای من فرقی نمی کرد چه در ایران باشم چه در ایتالیا زمان محدودی برای تفریح داشتم.

وی درباره اینکه لقب سلطان را به او دادند، گفت: نه من سلطان نیستم. اما مردم به خاطر عملکرد خوبی که ما در چند سال گذشته داشتیم به ما احترام زیادی می گذارند. این احساس افتخار مردم به ما از سال ۲۰۱۱ شروع شد وقتی ما برای اولین بار به جام جهانی راه پیدا کردیم.

کاپیتان تیم ملی درباره والیبال در ایران گفت: والیبال در ایران محبوبیت زیادی دارد. اما از سال ۲۰۱۱ مردم دیوانه والیبال شدند و در تمام شهرها تمام بلیت های بازی والیبال فروخته می شود و در برخی از بازی ها هواداران ۴ ساعت قبل از بازی به سالن می آیند. با درخشش این نسل از والیبالیست های ایران مردم عاشق این ورزش شدند. حتی افراد مسن نیز در ایران این نسل از تیم ملی را می شناسند. ایرانی ها وقتی ما در تورنمنت های خارجی به میدان می رویم با تمام وجود از ما حمایت می کنند.

معروف درباره ترک ارومیه زادگاهش و چیزی که از دست داده، گفت: من هیچ چیزی را از دست ندادم. اما مهمترین چیز از دیدن خانواده ام یعنی پدر، مادر و خواهرم محروم شدم. من دائما با واتس آپ و اینستاگرام با آنها در ارتباط هستم.

ستاره والیبال ایران در پاسخ به سوال خبرنگار که اگر والیبالیست نمی شدی چه شغلی داشتی، گفت: من اصلا به چیز دیگری فکر نمی کردم. من از شهری آمدم که با والیبال نفس می کشند و هر تیمی چه قوی چه ضعیف به شهر بیاید در سالن های بازی ۱۰ تا ۱۱ هزار هواداران جمع می شوند. عموهایم همه والیبال بازی می کنند و در خانه اولین چیزی که به آن فکر می شود و سوال می شود آیا والیبال بازی می کنی؟

کاپیتان تیم ملی ایران درباره علاقه اش به ورزش های دیگر گفت: من بازی های لیگ NBA را دنبال می کنم و همچنین تورنمنت های تنیس را نیز دنبال می کنم. در فوتبال لالیگا بهترین لیگ دنیا را می بینیم. لیگ سری آ ایتالیا ۱۰ سال پیش هواداران زیادی داشت و امیدوارم سری آ به روزهای اوجش برگردد. یوونتوس و اینتر تیم هایی هستند که دوست دارم بازی هایشان را دنبال کنم. همیشه در خانه تلویزیون در شبکه ورزش است و حتی بیلیارد را نیز تماشا می کنم و من از تمام ورزش ها تا حدودی اطلاع دارم.

معروف درباره اینکه اکنون ۳۳ سال دارد و چه زمانی از والیبال خداحافظی می کند، گفت: اصلا به این فکر نمی کنم که چه زمانی از والیبال بازنشسته می شوم. اصلا دوست ندارم به این موضوع فکر کنم. مهمترین چیز در زندگیم این است که تا زمانیکه مفید باشم، بازی کنم. اگر در پایان دوران بازیم فرصتی پیش بیاید دوست دارم به عنوام مربی فعالیت کنم.

پاسور ۳۳ ساله درباره اوقات فراغتش گفت: بخش بسیار زیادی از زندگیم در سالن های والیبال می گذرد. وقتی زمانی برای استراحت داشته باشم، دوست ندارم به چیزی مشغول شوم و ترجیح می دهم در خانه استراحت کنم. من بازی فوتبال با پلی استیشن را دوست دارم. کتاب های فلسفی نیز مطالعه می کنم و فیلسوف خاصی در ذهنم نیست فقط دوست دارم بیشتر بدانم. تعطیلات ما غالبا بلندمدت نیست ولی اگر این شرایط فراهم بیایند دوست دارم که این ایام را در آمریکا به صورت مشخص در کالیفرنیا سپری کنم.

معروف درباره دومین تجربه خارجی اش پس از حضور در روسیه گفت: در روسیه با توجه به سرمای شدید زندگی سخت بود. اما در باشگاهی حضور پیدا کردم که بازیکنان بزرگ دنیا را در ترکیب خود داشت و از این حضورم تجربه زیادی کسب کردم. بهترین های دنیا در آن تیم بودند و تیم ما جزو ۴ تیم نخست دنیا بود و هر روز چیزهای زیادی می آموختم. .ما در سیه نا تیم خوبی داریم و بازیکنان خوبی در تیم حضور دارند البته ما در صدر جدول قرار نداریم و در میانه جدول حضور داریم. ما می توانیم رتبه خودمان را در آینده بهتر کنیم اگر بتوانیم چند بازی پیش رو خودمان را برنده شویم.

 

 

 

افزودن نظر

اخبار والیبال

۲۲ بازیکن به اردوی تیم ملی والیبال نوجوانان دعوت شدند

۱۳۹۸/۰۱/۰۳ ۱۳:۳۱

کادر فنی تیم ملی والیبال نوجوانان ایران ۲۲ بازیکن را به اردوی آماده سازی دعوت کرد.

صعود هم تیمی های عبادی پور به نیمه نهایی لیگ اروپا، حذف زنیت

۱۳۹۸/۰۱/۰۱ ۰۹:۴۳

تیم اسکرا بلچاتو لهستان با پیروزی مقابل تیم زنیت سن پترزبورگ روسیه به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کرد.

افروزی به تیم ملی والیبال برگشت- خوش‌خبر: کادر فنی تیم ملی مثل پارسال بدون تغییر خواهد بود

۱۳۹۷/۱۲/۲۸ ۱۴:۲۱

سرپرست تیم ملی والیبال ایران اعلام کرد با اضافه شدن افروزی فهرست اعضای کادرفنی تیم ملی مانند سال گذشته شد و هیچ تغییری نخواهد داشت.

کولاکوویچ: المپیک اولویت اول والیبال ایران است- با شهرام محمودی خیال‌مان راحت است

۱۳۹۷/۱۲/۲۸ ۱۴:۱۰

سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: لیست تیم ملی به هیچ وجه قطعی نیست و خیلی از عوامل می تواند باعث تغییر در آن شود.

داوری: میزبانی ۸ تیم برتر والیبال آسیا را می‌خواهیم- برای تیم دختران مربی خارجی مد نظر داریم

۱۳۹۷/۱۲/۲۸ ۱۰:۵۳

سرپرست فدراسیون والیبال ایران می گوید: به دنبال میزبانی از ۸ تیم برتر والیبال آسیا هستیم و گزینه های خارجی را برای هدایت تیم ملی بانوان مد نظر داریم.

خوش‌خبر: مبلغی از طرف هدایتی به حساب فدراسیون واریز نشده - اسناد پرداخت پاداش‌ها به بازرسان سازمان بازرسی ارائه شده

۱۳۹۷/۱۲/۲۸ ۱۰:۳۷

سرپرست تیم ملى والیبال کشورمان گفت: برخلاف برخی صحبت های مطرح شده باید بگویم هیچ مبلغی از سوی هدایتی به حساب فدراسیون واریز نشده است.

کولاکوویچ برای سال ۹۸ تیم ملی والیبال لیست داد

۱۳۹۷/۱۲/۲۷ ۲۲:۱۵

سرمربی تیم ملی والیبال لیست بازیکنان ایران را برای شرکت در مسابقات سال آینده و لیست اولین اردو در ۱۹ فروردین اعلام کرد.

لیگ برتر والیبال؛ شهرداری ورامین با شکست سایپا قهرمان شد

۱۳۹۷/۱۲/۲۷ ۱۸:۰۷

بازی سوم فینال لیگ برتر والیبال را شهرداری ورامین از تیم سایپا برد و جشن قهرمانی را در آزادی برپاکرد.

سرمربی تیم ملی والیبال از ایران رفت

۱۳۹۷/۱۲/۲۷ ۱۶:۰۷

سرمربی تیم ملی والیبال ایران بامداد امروز تهران را ترک کرد.

اکبری: باید خودمان را برای بازی فردا آماده کنیم

۱۳۹۷/۱۲/۲۶ ۲۰:۵۶

پیمان اکبری بعد از باخت سایپا در دومین بازی فینال مقابل شهرداری ورامین گفت: این بازی تمام شد و از حالا باید خودمان را برای بازی فردا آماده کنیم.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد