ممبینی: بیرون زمین رابطه خوبی با قلعه نویی دارم/ به مهندسی قهرمانی لیگ اعتقادی ندارم

هوادار گزارش می دهد، رئیس کمیته داوران ایران گفت: بنده اظهارات قلعه‌نویی در مورد مهندسی قهرمانی در مسابقات لیگ برتر را قبول ندارم.

ممبینی: بیرون زمین رابطه خوبی با قلعه نویی دارم/ به مهندسی قهرمانی لیگ اعتقادی ندارم

به گزارش هوادار، ممبینی رئیس کمیته داوران ایران امروز با حضور در برنامه تلویزیونی  «سلام صبح بخیر» و در گفت‌وگو با سعید اکبری به سوالاتی مختلفی پیرامون داوری ایران پرداخت.
ممبینی در ابتدا در این خصوص توضیح داد: بعد از ورود تکنولوژی به فوتبال و داوری در دنیا، تصمیم گرفته شد وی ای آر به فوتبال ایران هم وارد شود و برای اینکه از تکنولوژی عقب نیفتیم در هیات مدیره تصویب کردیم که وی ای آر را سریع تر به کشور وارد کنیم به ویژه که ما جزو کشورهایی هستیم که فوتبال طرفداران زیادی دارد و حواشی بسیاری پیش می آید.
وی درباره دلیل نبود وی ای آر با وجود آغاز لیگ برتر گفت: این پروژه زمان بر است و به هر حال استارت آن زده شده است اما باید مرحله به مرحله کار را جلو ببریم و اگر خیلی خوب کار کنیم ۶ تا ۹ ماه زمان می برد و بعید می دانم به شروع نیم فصل دوم برسیم.
ممبینی درباره کمک این تکنولوژی به فوتبال اظهار کرد: در فیفا هم بحث هایی در این زمینه بود و تیم آقای بلاتر با ورود تکنولوژی مخالف بود و آنها معتقد بودند همین اشتباهات هم جزو جذابیت های فوتبال است. بعدها تیم آقای اینفانتینو نظر مخالفی با اینها داشتند و می خواستند تکنولوژی را به فوتبال وارد کنند. به هر حال کمپانی هایی که هزینه می کنند دوست ندارند یک تیم با یک خطای هند به جام جهانی برود یا یک کشور با گلی که خطا زده شده از رفتن به جام جهانی بازبماند.
وی تاکید کرد: اول سخت بود داوری که تصمیم مهمی گرفته دوربین را نگاه کند و تصمیم خود را عوض کند. اوایل این مسئله برای ما خیلی سنگین بود. اما احساس می کنم حالا مردم خیلی می پسندند که اکنون وی ای آر باشد و طبق آمار این تکنولوژی درصدی از اشتباهات را پایین آورده است.
رییس کمیته داوران درباره واکنش ها یادآور شد: باشگاه ها وقتی ضرر می کنند می گویند کاش وی ای آر داشته باشیم اما اگر با وجود کمک داور ویدئویی هم ضرر کنند نظرشان عوض می شود!
ممبینی درباره برخورد با برخی باشگاه ها تصریح کرد: من آدم تندی نیستم و سعی می کنم آرامش داشته باشیم. من احساس می کنم ما خانواده فوتبال هستیم و فاصله ای بین داور و بازیکن و باشگاه وجود ندارد و برای همه باشگاه ها جلسات داوری را برگزار کرده ایم. چون از سال ۲۰۱۶ تغییراتی در قوانین فوتبال داده شده و این روند تا ۲۰۲۰ ادامه خواهد داشت. ما برای اولین بار برای برقراری تفاهم بین همه جلساتی را برگزار کردیم و با آقای قلعه نویی نیز در حاشیه این جلسات یک ساعت با هم بودیم.
وی درباره رابطه با قلعه نویی که قبلا گفته بود چهار داور از جمله او را هرگز نمی بخشد، گفت: ما بیرون از زمین رابطه دوستانه ای داریم اما در زمین بحث برد و باخت و کارت زرد و قرمز است و این کری خوانی ها و گلایه ها همیشه وجود دارد. حضور ذهن ندارم که چرا قلعه نویی از من دلخوری داشته است اما این مسائل در ذهن مربیان می ماند. تصمیمات سختی که داوران می گیرد مثل کارت قرمزی که تیمی را ۱۰ نفره می کند اما بپذیریم که داور به عنوان اجرا کننده قانون باید تصمیمات سختی را بگیرد.
رییس کمیته داوران درباره سخنان قلعه نویی مبنی بر اینکه قهرمانی لیگ مهندسی شده بود، تصریح کرد: قلعه‌نویی واقعا انسان خوب و آدم باشخصیتی است. اصلا مهندسی در فوتبال به اعتقاد من که ۲۵ سال در این عرصه هستم نمی تواند هیچوقت وجاهت داشته باشد. یادم هست درباره بازی‌های استقلال و پرسپولبس در دورانی که مساوی می‌شد این حرف‌ها بود. مگر می شود به مجموعه دو باشگاه که با کادرشان ۱۰۰ نفر می شوند بگویید شما بروید مساوی کنید؟ اصلا چنین چیزی نمی شود. این قدری ذهنیت مردم به خاطر مساوی های استقلال پرسپولیس است و برای هیچکس در فدراسیون فوتبال اینکه چه کسی قهرمان شود فرقی نمی کند.
وی در پاسخ به اینکه شما در دو دربی هم به عنوان داور وسط و داور چهارم بوده‌اید و استقلال برد، آیا برای این تیم خوش یمن بودید گفت: در آن بازی که سوت زدم دو تیم برای اولین بار در جام حذفی بهم خوردند که مساوی شد و در وقت اضافه استقلا گل زد. فوتبال است دیگر.
رییس کمیته داوران درباره احتمال آفساید بودن گل پرسپولیس در اولین بازی اش گفت: من اهل فضای مجازی نیستم اما گل سالم بود.
ممبینی درباره اینکه آیا در دقیقه ۷۷ هم پنالتی برای استقلال گرفته نشد، توضیح داد:من چیزی ندیدم. در دو بازی حضور داشتم و بقیه را هم از تلویزیون نگاه کردم و گزارش ناظران ما هم بلافاصله بعد از بازی به ما رسیده است. ویدئوها را هم باز نگاه می کنیم و بازبینی کلی در کمیته را هم فردا خواهیم داشت و گزارشی مبنی بر این موضوع نداشتیم.
وی در پاسخ به اینکه آیا با سخت گیری های جدید مربی ها دیگر درباره مسائل داوری نباید صحبت کنند، تصریح کرد: در فوتبال دنیا هم همین است و ما اگر لیگ پویا و خوب و فوتبال حرفه ای می خواهیم، ما کم کم باید استانداردهای حرفه ای را رعایت کنیم. منِ داور، منِ کمیته داوران، منِ فدراسیون و باشگاه و مربی باید حواسمان باشد. درباره مشکلات داوری هم مربیان می توانند مکتوب از طریق باشگاه نامه بزنند. آنها اعتراض بکنند یا نکنند هم ما فیلمها را بررسی می کنیم.
ممبینی در پاسخ به اینکه آیا داور پشت دروازه حذف شده است، گفت: نه این اتفاق را تکذیب می کنیم. تا زمانی که کمک داور ویدئویی به لیگ برتر نیاید ما داوران پشت دروازه را خواهیم داشت و هیچ خبر رسمی مبنی بر حذف آنها نداشته ایم.
رییس کمیته داوران در پایان گفت: داوران اردو دارند، تست و آزمون دارند، نظارت و سختگیری دارند. ما هم مثل یک مربی برای داوران هستیم و اینگونه نیست که آنها پنجشنبه ساکشان را بردارند و جمعه قضاوت کنند. آنها هم خیلی زحمت می کشند و اکثرا تحصیل کرده هستند. داوران ایران در آسیا و دنیا دارای جایگاه هستند.

افزودن نظر

اخبار فوتبال ایران

کالچو مرکاتو نمره ضعیف به استراماچونی داد

۱۳۹۸/۰۷/۰۱ ۱۴:۰۹

هوادار گزارش می دهد، باخت در دربی سرخابی باعث شد تا یک سایت ایتالیایی به مربی استقلال تهران نمره ضعیفی دهد.

انصاری‌فرد: پروین به بلیت طبقه دوم هم راضی بود/در بازی برگشت جوانمردی را ثابت می‌کنیم

۱۳۹۸/۰۷/۰۱ ۱۰:۰۱

هوادار گزارش می دهد، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت:‌ این گونه رفتار با باشگاه پرسپولیس باید باعث شرمندگی فوتبال باشد.

صدور عجیب‌ترین حکم فوتبالی؛ حساب‌های فدارسیون فوتبال و سازمان لیگ مسدود شد!

۱۳۹۸/۰۷/۰۱ ۰۹:۵۹

هوادار گزارش می دهد، در یکی از عجیب ترین احکام قضایی صادر شده حساب‌های مالی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ مسدود شده است.

مدیر عامل پرسپولیس نذر خود را ادا کرد

۱۳۹۸/۰۷/۰۱ ۰۹:۵۷

هوادار گزارش می دهد، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس پس از برد تیمش در دربی برای ادای نذر خود راهی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) شد.

فنونی‌زاده: نبود رحمتی اینجا احساس شد، با این گلر باید هم ببازیم

۱۳۹۸/۰۶/۳۱ ۱۸:۵۷

هوادار گزارش می دهد، پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: نبود مهدی رحمتی اینجا خودش را نشان می‌دهد اگر او بود می‌توانست به تیم کمک کند.

نیروی انتظامی مانع حضور مترجم کالدرون در رختکن شد

۱۳۹۸/۰۶/۳۱ ۱۸:۵۵

هوادار گزارش می دهد، مترجم سرمربی پرسپولیس هنگامی که قصد داشت به رختکن برود با ممانعت نیروی انتظامی مواجه شد.

تمرین فردای پرسپولیس در دو گروه برگزار می‌شود

۱۳۹۸/۰۶/۳۱ ۱۸:۵۲

هوادار گزارش می دهد، تمرین فردا دوشنبه تیم فوتبال پرسپولیس در دو گروه برگزار خواهد شد.

استراماچونی:تساوی عادلانه بود/باخت دربی باعث می‌شود به خودمان بیاییم

۱۳۹۸/۰۶/۳۱ ۱۸:۵۱

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری پس از دربی گفت: نیمه دوم خوب نبودیم اما به نظرم تساوی نتیجه عادلانه ای بود.

کالدرون: بعد از پنالتی بهتر شدیم/ هوادار استقلال هستید یا خبرنگار؟

۱۳۹۸/۰۶/۳۱ ۱۸:۴۲

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری حاضر شد در پایان به حالت قهر نشست خبری را ترک کرد.

۴ بازیکن استقلال و پرسپولیس تست دوپینگ دادند

۱۳۹۸/۰۶/۳۱ ۱۸:۳۸

هوادار گزارش می دهد، ۴ بازیکن استقلال و پرسپولیس پس از دربی تست دوپینگ دادند.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد