منصوریان: از عملکرد خودم راضی نیستم/ سپاهان راه های نفوذ ما را بسته بود

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم فوتبال تراکتور گفت: بچه ها جانفشانی کردند اما از عملکرد خودم مقابل سپاهان ناراضی هستم.

منصوریان: از عملکرد خودم راضی نیستم/ سپاهان راه های نفوذ ما را بسته بود

به گزارش هوادار، علیرضا منصوریان پس از شکست یک بر صفر تیم تراکتور مقابل سپاهان اظهار داشت: به سپاهان تبریک می گویم که به سه امتیاز مدنظرش رسید. بازی را خیلی خوب شروع کردیم و سعی داشتیم از روی ضربات ایستگاهی، کرنر و کارهای تاکیکی به گل برسیم. موقعیت هم به دست آوردیم اما نتوانستیم در ۱۰،۱۵ دقیقه ابتدایی به گل برسانیم.

وی افزود: سپاهان در نیمه اول و پس از به ثمر رساندن گل بهتر از ما کار کرد و برتری داشت. برنامه های کادر فنی این تیم، ما را به خوبی کنترل کرد. بخشی از نفرات ترکیب امروز تراکتور سال گذشته در ذوب آهن با من کار کردند و اکبر ایمانی را هم در راس وسط داشتیم. به همین دلیل در نیمه دوم سیستم خود را تعویض کرده و مدیریت بازی را دست گرفته ایم. جریان نیمه دوم را خیلی خوب کنترل کردیم و بچه های ما خیلی خوب بازی کردند. تک موقعیت هایی هم روی ارسال های سعید مهری و میلاد فخرالدینی داشتیم اما طبیعی بود سپاهان با عقب نشینی بخواهد از گل خود مراقبت کند.

سرمربی تراکتور ادامه داد: اواخر کار  و حدود دقیقه ۹۰ هم فکر می کنم از زاویه ای که من نگاه می کردم، یک توپ به دست بازیکن سپاهان خورد که سبب اعتراض بچه های ما شد. همچنان در اوایل و اواخر بازی در اتمام موقعیت و گلزنی مشکل داریم و باید با زحمت و تلاش این نقیصه را برطرف کنیم. نسبت به دو دیدار قبلی از خودم ناراضی هستم زیرا بازیکنانم جانفشانی کرده و زحمت می کشند. البته از مجموعه تراکتور انتظار بیشتری داشتم اما حریف هم خوب بازی را کنترل کرد.

منصوریان درباره لزوم حضور مربی بومی در کادرفنی تراکتور خاطر نشان کرد:‌ همه جای ایران سرای کسی است که به خاک وطنش علاقه دارد و به آن احترام می‌گذارد. مربی که سال گذشته کنار ساکت الهامی بود یعنی علی مرادی را در اختیار داریم که از حدود هشت سال قبل در تبریز حضور دارد. با توجه به تجاربش، از فلسفه تیم‌های تبریزی اطلاعات زیادی را درباره تراکتور، گسترش فولاد سابق و ماشین‌سازی به ما گفته است. خودخواهی نداریم و صرفا نمی‌گوییم تنها مربیانی که با من آمده‌اند می‌توانند به تراکتور کمک کنند.

وی افزود: مشاور فنی تیم ما یکی از مدرسان بزرگ فوتبال ایران یعنی عباس چمنیان است. قدم هر آدمی که بتواند در تبریز به گروه فنی ما کمک کند، روی چشم ماست و به حسن‌آقای آذرنیا که بزرگتر ما است گفته‌ام اگر احساس می‌کنید تیم در برخی حوزه‌ها کمبود دارد و فردی می‌تواند مسائل درون شهری را به ما تذکر بدهد، با صلاحدید خود به تراکتور اضافه کنید. هیچ دغدغه‌ای نداریم که در کادر فنی ما همه اعضا از تهران، مشهد یا اصفهان باشند و موضوع جزو دغدغه‌های آخر ما است زیرا اولویتمان حفظ شأن و شخصیت تراکتور و هواداران است.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور خاطرنشان کرد: در نیمه دوم دیدار با سپاهان سیستم تیم را چهار دفاعه کرده و از تک هافبک دفاعی خود برای سه رأس بالا استفاده کردیم. قبل از بازی هم گفتم مقابل سپاهان از لحاظ فیزیکی به فرم ایده‌آل می‌رسیم. شک نکنید امسال مثل سال‌های گذشته نیست که با حمایت پرشورها دومین گل تراکتور تبدیل به سومین گل شود و حتی گل‌های بیشتری به ثمر برسانیم. با توجه به اینکه فشار جمعیت وجود ندارد، تیم‌ها در بیشتر بازی‌ها با یک گل از روی یک ضربه ایستگاهی به گل یا حتی برتری می‌رسند. 

منصوریان تصریح کرد:‌ بیشتر مسابقات تک گله است و وقتی تیمی به گل می‌رسد، خیلی سخت می‌تواند آن را از لاک دفاعی بیرون آورد. در دوران کرونا فوتبال‌مان به حدی است که گویا بازی دوستانه سطح بالا انجام می‌دهیم زیرا هوادار و تماشاگر در ورزشگاه حضور ندارد و انگار یک بازی بسیار مدرن دوستانه برگزار می‌شود. به همین دلیل با توجه به اینکه فشار هوادار روی حریف نیست تیم مقابل می‌تواند با به ثمر رساندن یک گل از فشار بازی فرار کند. 

وی درباره ناکامی تراکتور در سه بازی ابتدایی لیگ گفت: در این سؤال یک فضای ناامیدی وجود دارد. بار دیگر تأکید می‌کنم دیدار ما با سپاهان یک بازی فشرده و نزدیک بود زیرا هر دو تیم مدعی هستند. متأسفانه در هفته گذشته ۲ بازیکن خود را به دلیل کرونا و ۲ نفر را هم به دلیل مصدومیت در زمین چمن مصنوعی از دست دادیم. 

سرمربی تیم فوتبال تراکتور عنوان کرد: در خط دفاعی محمد خانزاده و مهدی تیکدری را از دست دادیم و نفرات جایگزین با وجود عملکرد خوب‌شان برای رسیدن به ریتم آن ۲ بازیکن نیاز به زمان دارند. ضمن اینکه سعید مهری هم شب گذشته تست کرونایش منفی شد و توانست به تیم اضافه شود. برخی مواقع خیلی از دیدارهایی که فکر می‌کنید ایده‌آل شما است، با نحوه بازی حریف به هم می‌ریزد. سپاهان هم شکل حمله ما را به هم زد و در به هم ریختگی فضای تهاجمی تراکتور تأثیرگذار بود.

وی با اشاره به بازی سپاهان گفت:  سپاهان امروز خیلی باهوش فوتبال بازی کرد. باید با خودمان روراست باشیم چرا که تمام نقاط حمله ما را بسته بود. در دیدارهای مختلف نسبت به تیم حریف بازی می کنیم. اگر احساس کنیم ترکیب دفاع سه نفره در بازی آینده نمی تواند کمکی کند، چهار دفاعه کار می کنیم. روش های دیگری هم داریم. دستمان برای تغییر سیستم خیلی باز است چون سه کاپیتان تیم ملی و جوانان خیلی خوبی داریم. ولی بعضی روزها ناگهان یتم بازیمان به هم می  ریزد. این اولین بازی بود که احساس کردم حریف کاملا راه های نفوذ ما را بسته است.

سرمربی تراکتور عنوان کرد: در خیلی از زمان ها حتما مهاجم نباید گل بزند. خیلی اوقات هافبک ها کار را تمام می کنند. دچار نبود مهاجم شش دانگ نیستیم. دچار اتمام موقعیت هستیم. یعنی در فینیشینگ دچار مشکلیم چون خیلی از مواقع مهاجمان برای هافبک ها شانس ایجاد می کنند. فرقی نمی کند چه هافبک من موقعیت را تمام نکند و چه مهاجم، در مجموع فاکتور آن برای مهاجم تیم نوشته می شود.

منصوریان ادامه داد: نمی توانیم تمام مجموعه را روی سر مهاجمان هوار کنیم. عباس زاده کم کم به فرم بدنی می رسد و همینطور حمزاوی. امروز برای اولین بار از امین اسدی تست گرفتیم چون در تمرین فوق‌العاده بود و می توانست شوکی هم برای حمزاوی باشد که بداند رقیب دارد. ولی می توانیم رفته رفته از زوج حمزاوی-عباس زاده استفاده کنیم. به شرط آنکه عباس زاده هفته آینده سرحال شود که قطعا اینطور می شود. می توانیم زوج خیلی خوب و طلایی درست کنیم اما بازهم نمی توانیم بگوییم حتما باید مهاجم ما گل بزند.

وی افزود: فوتبال امروز دنیا شناور است. هافبک ها بیشترین آمار گلزنی را دارند چون مهاجمان بیشترین زحمت را برای مصرف توپ می کشند. در تمام کردن دچار مشکل هستیم و منکر این نیستم. در اکثر تیم هایی که بودم یک ضرب-دوضرب بازی می کردیم. به فوتبال مالکانه بسیار علاقه دارم.

سرمربی تراکتور تصریح کرد: هفتمین سال است که لیگ را شروع می کنیم و متاسفانه هفتمین سال است که در سه چهار هفته اول دچار مشکل می شویم؛ چه با استقلال، چه با نفت سال اول، چه نفت سال دوم، چه با استقلال سال دوم و چه با ذوب آهن که اوایل تا به فرم تاکتیکی مدنظر من برسد، زمان از دست رفت و موقعیت سوزی شد. دیشب به تمام این سال ها که نگاه می کردم، ناگهان پشت سر هم به برد می رسیم و دوباره شکل اوج گرفتن پیدا می کنیم.

منصوریان افزود: امسال هم خیلی تلاش کردم از اساتید و مشاوران بزرگ، کمک بگیرم. کسانی که که باعث شدند من امروز به عنوان یک مربی اینجا بنشینم. جلسات مختلفی پیش از فصل گذاشتیم که اگر جایی اضافه شدیم بتوانیم این نقیصه را رفع کنیم. این عیبی است که متاسفانه چند سال است با من همراه است. امروز شرمنده هواداران تراکتور شدیم. واقعا اگر فضای کرونا نباشد بیشتر از بازیکنانمان به یار دوازدهم نیاز داریم. ورزشگاه به این بزرگی خالی خالی است. انگار بازی دوستانه سنگین انجام می دهیم.

وی اظهار داشت: قبل از اینکه سرمربی ذوب آهن شوم، این تیم در این ورزشگاه ۴ گل از تراکتور خورد. در نیمه اول هم یک بر صفر جلو بود. فقط فشار جمعیت باعث شکست ذوب آهن شد یعنی این جمعیت در نیمه دوم ننشست تا بازی ۴ بریک تمام شود. ما آن فشار را نداریم. از خدا می خواهم هرچه سریعتر واکسن کرونا به کشور ما برسد تا دوباره هوادارانمان را روی سکوها ببینیم.

سرمربی تراکتور گفت: تیم ما پس از گل خوردن برای چند دقیقه به هم ریخت. فشار را نمی‌توانیم روی دوش بازیکنان بگذاریم اما از خودمان توقع داشتیم و این توقع امروز انجام نشد و شرمنده هواداران شدیم. زمانی که تیمم می‌بازد، هم شب‌های خیلی بدی را می‌گذرانم و هم در روزهای تمرین خیلی به آن باخت فکر می‌کنم. ان‌شاءالله بتوانیم از هفته آینده از این خط سیر چند هفته اول لیگ عبور کنیم و اولین برد را برای تراکتور به ارمغان آوریم.

منصوریان درباره اینکه آیا تراکتور را همچنان مدعی عنوان قهرمانی می‌داند، توضیح داد: قطعاً ما مدعی قهرمانی هستیم. هفته‌های اول بهترین موقعیت برای امتیاز جمع کردن است. با وجود اینکه در سه هفته اول شرایط بدی داشتیم اما خودمان را به سرمنزل مقصود می رسانیم زیرا دست ما خیلی پر است. تراکتور نکته‌ای دارد که به آن بیشتر از کارهای تاکتیکی‌مان ابراز علاقه می‌کنم. تیم ما خیلی پر اراده است و همه پشت‌سر هم هستیم.

وی ادامه داد: سه کاپیتان اصلی تراکتور نحوه حضور در تمرینات تیم را خیلی خوب درست کردند و بیشتر از کار تاکتیکی به خانواده تبدیل شده‌ایم. به هواداران قول می‌دهم به راحتی در کورس قهرمانی قرار می‌گیریم و نگران هیچ چیز نباشند. من قطعاً از خودم راضی نیستم اما از بازیکنانم راضی‌ام زیرا هدایت این کشتی را به عهده دارم. هرچند هوادار ما داخل ورزشگاه نیست اما وقتی یک مربی در تیمی حضور دارد که پرهوادار است، طرفداری که به زبان ترکی صحبت می‌کند می‌تواند از من طلبکار باشد و از آنها می‌خواهم اشتباهات جوانان خوب ما را به من ببخشند. قول می‌دهیم با تمام وجود از این پرچم و بیرقی آن بالا است دفاع کنیم.

افزودن نظر

اخبار فوتبال ایران

رونمایی از پیراهن جدید تراکتور مقابل استقلال

۱۳۹۹/۱۰/۲۹ ۰۸:۳۴

هوادار گزارش می دهد، تیم فوتبال تراکتور با پیراهنی جدید به مصاف استقلال می رود.

هفته بیستم لیگ بلژیک| برتری تیم بیرانوند برابر یاران محمدی

۱۳۹۹/۱۰/۲۹ ۰۸:۳۰

هوادار گزارش می دهد، تیم فوتبال آنتورپ موفق شد در هفته بیستم لیگ بلژیک با نتیجه یک بر صفر بر خنت غلبه کند.

فکری: برخی می خواهند در استقلال اختلاف بیندازند/مدیریت برای تیمی که دوم جدول است مشکل درست نمی کند

۱۳۹۹/۱۰/۲۹ ۰۸:۲۸

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: صحبتی که با هوادارانمان دارم این است که خیلی باهوش باشند چون خیلی ها دنبال بهم ریختن تیم هستند و می خواهند اختلاف بیندازند.

رده بندی فیفا| ایران بدون تغییر در رده ۲۹ می ماند

۱۳۹۹/۱۰/۲۹ ۰۸:۲۵

هوادار گزارش می دهد، رده بندی تیم ملی ایران در رده بندی جدید سال ۲۰۲۱ تغییری نمی کند.

هفته چهاردهم لیگ پرتغال| توقف پورتو با گلزنی و اخراج طارمی مقابل بنفیکا

۱۳۹۹/۱۰/۲۷ ۰۸:۱۹

هوادار گزارش می دهد، تیم فوتبال پورتو در هفته چهاردهم لیگ پرتغال مقابل بنفیکا به نتیجه تساوی رضایت داد.

ویلموتس نهمین و کی روش هجدهمین مربی برتر دهه اخیر شدند/ یواخیم لو در صدر

۱۳۹۹/۱۰/۲۷ ۰۸:۱۸

هوادار گزارش می دهد، فهرست برترین مربیان دهه اخیر فوتبال جهان منتشر شد که مارک ویلموتس و کارلوس کی روش در رده های نهم و هجدهم قرار گرفتند.

زمان برگزاری لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ آسیا مشخص شد

۱۳۹۹/۱۰/۲۷ ۰۸:۱۲

هوادار گزارش می دهد، زمان برگزاری لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۱ مشخص شد.

لیگ فوتبال بلژیک|شکست شارلروا با وجود دبل قلی زاده و گلزنی رضایی

۱۳۹۹/۱۰/۲۱ ۱۰:۴۲

هوادار گزارش می دهد، شارلروا با وجود درخشش بازیکنان ایرانی خود از پس اوستنده برنیامد.

داور بازی استقلال و پرسپولیس مشخص شد

۱۳۹۹/۱۰/۲۱ ۱۰:۳۲

هوادار گزارش می دهد، اسامی تیم داوری دربی روز دوشنبه بین استقلال و پرسپولیس از سوی کمیته داوران اعلام شد.

جدایی قربانعلی پور از شهرخودرو/ مخالفت جدی رحمتی با جدایی قاسمی نژاد

۱۳۹۹/۱۰/۲۰ ۰۸:۱۱

هوادار گزارش می دهد، مربی تیم فوتبال شهرخودرو از کادر فنی این تیم جدا شد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد