مهاجم تیم ملی فوتبال دختران: اشتباهات فردی و نداشتن اعتماد به نفس کار دستمان داد

مهاجم تیم ملی فوتبال بانوان در مورد اشتباهات فردی که منجر به شکست تیم ایران در دیدار پایانی مرحله دوم انتخابی المپیک شد توضیحاتی ارائه داد.

مهاجم تیم ملی فوتبال دختران: اشتباهات فردی و نداشتن اعتماد به نفس کار دستمان داد

به گزارش هوادار، هاجر دباغی، ملی پوش فوتبال بانوان ایران پس از شکست چهار بر یک مقابل چین تایپه در مرحله دوم انتخابی المپیک و حذف از این مسابقات، در گفت وگو با ایسنا به وضعیت تیم های حاضر در مرحله دوم اشاره کرد و گفت: مسابقات خیلی خوب بود. طبق انتظاری که داشتیم همه تیم ها آمادگی لازم را داشتند. حتی فلسطین هم که ما با اختلاف زیاد او را بردیم تیم خوبی بود.

اشتباهات فردی باعث شکست مقابل چین تایپه شد

ملی پوش فوتبال بانوان در مورد بازی با چین تایپه بیان کرد: ابتدا باید بگویم حدود ۶ ماه است که با حضور آقای حسین عبدی اصول فوتبال را یاد گرفتیم و فوتبال بازی می کنیم. شب گذشته در پنج دقیقه اول پایاپای بازی کردیم اما به خاطر دو اشتباه فردی و اتفاق دو گل پشت سر هم خوردیم. این باعث شد شیرازه تیم بهم بریزد ولی دوباره تلاش کردیم که گل ها را جبران کنیم. ضربه ایستگاهی خوبی داشتیم که از کنار دروازه بیرون رفت. کم کم به بازی برگشتیم که توپ پشت دفاعمان به پنالتی تبدیل شد.

او در این مورد افزود: بعد از گل شدن پنالتی بازی را آرام کردیم که نیمه تمام شود و به رختکن برویم تا با روحیه خوبی دوباره برگردیم. نیمه دوم هم آماده بودیم که گل بزنیم و با پشتکار بچه ها برگردیم. چون چین تایپه از ما بهتر نبود که به آنها ببازیم اما متأسفانه دوباره به خاطر یک اشتباه فردی گل چهارم را خوردیم. با این وجود دست از تلاش برنداشتیم و تا آخر بازی جنگیدیم اما نشد.

نبود اعتماد به نفس کار دست تیم ملی داد

دباغی عامل شکست دو بر صفر برابر فیلیپین در اولین بازی این مسابقات را اعتماد به نفس پایین بازیکنان دانست و گفت: به جرأت می گویم که بازی اول برابر فیلیپین را به خاطر نداشتن اعتماد به نفس باختیم. ما خیلی بهتر بودیم و خوب بازی می کردیم ولی یکی از دلایلی که نتوانستیم گل بزنیم نبود اعتماد به نفس بود. باور نداشتیم که ما هم می توانیم خوب کار کنیم و رنکینگ مان را ارتقاء بدهیم.

تازه اول کار تیم ملی است

او در ادامه بیان کرد: حذف از این مسابقات ناخودآگاه بر روحیه مان تأثیر گذاشته چون واقعاً آماده بودیم از این مرحله هم صعود کنیم. در هر تورنمنتی که حضور داشتیم تجربه به دست آوردیم و اکنون نیز از این مسابقات تجربه خوبی کسب کردیم که با قدرت تر ادامه دهیم. نمی توان گفت چون حدود ۶ ماه اردو داشتیم و مدیر فنی آقا کنارمان بود باید خوب بازی کنیم و خوب نتیجه بگیریم. تازه اول کارمان است و پله های اول و دوم هستیم.

ملی پوش فوتبال بانوان با بیان اینکه اصول فوتبال را یاد گرفتیم، افزود: فقط از این خوشحال بودیم که فوتبال بازی کردیم. هر نتیجه ای رقم می خورد اصول فوتبال را رعایت می کردیم. به همین دلیل به آینده امید داریم که پله به پله بالا برویم.

تمرین را رها نمی کنیم

او روحیه تیم ملی را خوب دانست و بیان کرد: با ۱۲ روز تمرین پشت سر هم توانستیم از ۲۰ درصد به ۷۰ درصد آمادگی برسیم. روحیه و انگیزه ی بالایی برای پیشرفت داریم و نگاه مان به آینده مثبت است. قرار نیست بعد از برگشت به ایران کار را رها کنیم بلکه طبق برنامه ای که به ما می دهند ادامه می دهیم.

قول می دهیم در آینده نتایج خوبی بگیریم

دباغی خواستار حمایت بیشتر مسئولان از تیم ملی فوتبال بانوان شد و گفت: امیدوارم حمایت فدراسیون کم نشود. خود مسئولان بازی اول در ورزشگاه حضور داشتند و دیدند که هر چند نتیجه نگرفتیم اما خیلی خوب کار کردیم و فوتبال خوبی ارائه دادیم. فقط می خواهیم تمرین کنیم تا این نتایج و زحماتی را که کشیدیم جبران کنیم به همین دلیل از مسئولان درخواست دارم حمایتشان را کم نکنند. قول می دهیم که در آینده نتایج مطلوبی بگیریم.

 تیم ملی فوتبال بانوان ایران در مرحله دوم مسابقات انتخابی المپیک سه بازی انجام داد. در اولین بازی برابر فیلیپین به میدان رفت و دو بر صفر شکست خورد. در دومین دیدار فلسطین را با حساب ۹ بر صفر شکست داد تا به صعود از گروه خود امیدوار شود اما در دیدار پایانی نتیجه را چهار بر یک به چین تایپه واگذار کرد و حذف شد. از گروه ایران چین تایپه با ۹ امتیاز به مرحله نهایی صعود کرد. علاوه بر این از گروه اول و دوم این مسابقات هم تیم های میانمار و ویتنام موفق به صعود شدند.

مرحله نهایی انتخابی المپیک با حضور تیم های کره شمالی، کره جنوبی، استرالیا، چین، تایلند، چین تایپه، میانمار و ویتنام برگزار می شود.

افزودن نظر

اخبار بانوان

دور جدید تمرینات دختران والیبالیست از یکشنبه

۱۳۹۸/۰۱/۳۰ ۱۴:۳۸

تیم ملی والیبال بانوان ایران که خود را برای مسابقات قهرمانی آسیا آماده می کند، از یکشنبه به اردو می رود.

بالاترین نشان داوری جهان پینگ پنگ به زن ایرانی

۱۳۹۸/۰۱/۳۰ ۱۳:۳۶

با حمایت فدراسیون پینگ پنگ ایران هروی بالاترین نشان داوری جهان را به دست آورد.

شجاعی: نخستین مدال رسمی بسکتبال را گرفتیم- مسابقات غرب آسیا محک خوبی برای دختران است

۱۳۹۸/۰۱/۳۰ ۱۳:۱۷

نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال گفت: گروه بهمن با نایب قهرمانی در مسابقات غرب آسیا نخستین مدال رسمی این رشته را گرفت.

مدال تاریخی برای دختران بسکتبالیست

۱۳۹۸/۰۱/۲۹ ۱۷:۳۹

تیم گروه بهمن با قطعی کردن عنوان دومی خود در مسابقات باشگاه های غرب آسیا برای اولین بار ایران را در این رقابت ها صاحب مدال کرد.

الناز کمپانی: قهرمانی آسیا در حد بازی‌های آسیایی است- بهترین نتیجه را می‌خواهم

۱۳۹۸/۰۱/۲۸ ۱۳:۳۳

نماینده ایران در ماده ۱۰۰ متر با مانع قهرمانی آسیا می گوید که شرایط بدنی خوبی دارد و برای کسب بهترین نتیجه به مسابقات می رود.

بسکتبال غرب دختران آسیا ؛ حریف تیم گروه بهمن نیامد

۱۳۹۸/۰۱/۲۸ ۰۰:۰۳

حریف اردنی دختران بسکتبالیست گروه بهمن در غرب آسیا امروز برای بازی با ایرانی ها حاضر نشد.

۲۴ بازیکن به تیم ملی والیبال دختران دعوت شدند

۱۳۹۸/۰۱/۲۷ ۲۳:۴۲

با اعلام سپیده سادات هاشمی سرپرست تیم ملی والیبال دختران، اسامی بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی مشخص شد.

مربی تیم ملی فوتسال دختران: فقط اسم لیگ مان حرفه‌ای است

۱۳۹۸/۰۱/۲۷ ۲۰:۵۴

مربی تیم ملی فوتسال دختران گفت: فقط اسم لیگ مان حرفه ای است اما وضعیت قراردادها و سایر موارد خوب نیست.

برای قهرمانی آسیا ، دختران والیبالیست در ژاپن یا کره اردو می زنند

۱۳۹۸/۰۱/۲۷ ۱۰:۲۸

فدراسیون والیبال ایران برای برگزاری اردوی تدارکاتی بانوان با کشورهای ژاپن و کره جنوبی وارد مذاکره شد.

دعوت کویتی ها از تیم ملی فوتسال دختران ایران

۱۳۹۸/۰۱/۲۶ ۱۹:۰۰

فدراسیون فوتبال کویت از تیم ملی فوتسال بانوان ایران برای بازی در این کشور دعوت کرد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد