مهدی‌زاده: مسئولان طبق قولی که داده اند،کاراته را حمایت کنند

نماینده وزن ۶۰ کیلوگرم تیم ملی کاراته گفت: فقط از وزارت ورزش و جوانان انتظار داریم همانطور که خودشان قول داده بودند و طبق همان جلسه‌ای که بین وزیر ورزش و جوانان، رئیس کمیته ملی المپیک و رئیس فدراسیون برگزار شد، کاراته را حمایت کنند.

مهدی‌زاده: مسئولان طبق قولی که داده اند،کاراته را حمایت کنند

به گزارش هوادار، اولین مرحله اردوی آماده سازی تیم ملی کاراته بزرگسالان برای حضور در لیگ جهانی کاراته وان مراکش از صبح روز یکشنبه ۱۸ فروردین ماه با دعوت از ۱۲ بازیکن در آکادمی ملی المپیک تهران آغاز شده است تا ملی پوشان کشورمان با آمادگی لازم در چهارمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان مراکش حضور پیدا کنند.

امیر مهدی زاده در پاسخ به این سوال که شرایط آخرین مرحله تمرینات تیم ملی بزرگسالان پیش از اعزام به چهارمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان چطور است، گفت: ما از یکم فروردین طبق برنامه ای که کادر فنی برای ما طراحی کرده بودند، در شهرهایی که زندگی می کنیم تمریناتمان را پیگیری کردیم. درواقع این طور نبود که در تعطیلات عید تمرین نکنیم. ما طبق برنامه تمرین کردیم، چون می دانستیم ۲۹ فروردین باید در چهارمین دوره لیگ جهانی مراکش حضور پیدا کنیم بنابراین نمی توانستیم عید را به استراحت بپردازیم.

وی در ادامه صحبت های خود، عنوان کرد: بعد از تمرینات عید همان تمرینات وصل شد به تمرینات اردوی تیم ملی و در حال حاضر نیز تمرینات ما پیگیری می شود و این چند روزی که باقی مانده یک مقدار فشار تمرینات زیاد شده است، این موضوع به خاطر این است که یک هفته قبل از مسابقات باید به بدنمان یک مقدار فشار بیاوریم که در مراکش بدن در اوج آمادگی باشد.

دارنده نشان طلای مسابقات جهانی پاریس در پاسخ به این سوال که نظر شما در مورد مسابقات پیاپی که در سال ۹۸ دارید چیست، اظهار داشت: امسال به خاطر کسب سهمیه المپیک ما مسابقات زیادی را پیش رو داریم، در واقع ترافیک زیادی را از لحاظ مسابقه داریم. با توجه به این که از مسابقات لیگ جهانی مراکش امتیازها به صورت کامل لحاظ می شود، به خاطر همین از اینجا به بعد مسابقات از اهمیت خیلی بالایی برخوردار خواهد بود. هر مسابقه هزار امتیاز دارد و فکر می کنم تا پایان سال ۲۰۱۹ و ابتدای سال ۲۰۲۰ حدود ۱۰ هزار امتیاز باقی مانده است و همه شانس این را دارند که با تمام قدرت بتوانند در مسابقات حضور پیدا کنند و امتیازهای المپیک را کسب کنند. امیدوارم که در تمام تورنمنت ها بتوانیم شرکت کنیم و از کورس رقابت ها عقب نمانیم.

مهدی زاده در پاسخ به این سوال که شما از وزن ۶۰ کیلوگرم به وزن ۶۷ کیلوگرم رفته بودید و گویا دوباره تصمیم گرفتید به وزن ۶۰ کیلوگرم برگردید، چه اتفاقی افتاد که دوباره به وزن قبلی خود برگشتید، گفت: من به یک وزن بالاتر آمده بودم و با توجه به این که به فدراسیون جهانی نامه ای به عنوان درخواست برای تغییر وزن ارسال کرده بودیم، فکر می کردیم آن ها با این تغییر وزن موافقت کنند که امتیازهای قبلی من در وزن۶۷ کیلوگرم لحاظ شود، اما فدراسیون جهانی با این موضوع موافقت نکرد و به همین دلیل تصمیم گرفتم که دوباره به وزن ۶۰ کیلوگرم برگردم. البته در وزن ۶۷ کیلوگرم دو مرحله مسابقه داده بودم، در یک مسابقه سوم شدم و در یک مسابقه هفتم شدم. به همین دلیل رنکینگ من در وزن ۶۷ کیلوگرم به زیر ۱۰۰ آمده بود، اما بدی کار اینجا بود که فدراسیون جهانی امتیازهایی که من در وزن ۶۰ کیلوگرم در طول این سال ها کسب کرده بودم را در وزن ۶۷ کیلوگرم لحاظ نمی کرد و من باید از صفر شروع می کردم.

وی در ادامه صحبت های خود، تصریح کرد: فدراسیون کاراته کشورمان در رابطه با این موضوع به فدراسیون جهانی کاراته نامه ای را ارسال کرد، اما آن ها با خواسته من موافقت نکردند و به همین دلیل از این به بعد در همان وزن ۶۰ کیلوگرم مبارزه خواهم کرد. من در این وزن بیش از ۳۰۰۰ امتیاز کسب کردم و در طول این سال ها به غیر از امتیاز مدال های زیادی را در این وزن به دست آوردم و اگر بخواهم به یک وزن بالاتر بروم، آن ها دیگر لحاظ نمی شود که این خیلی خوب نیست؛ یعنی من باید از صفر شروع کنم. این شرایط برای من خوب نبود و ترجیح دادم که دیگر در همان وزن ۶۰ کیلوگرم به مبارزات ادامه دهم

مهدی زاده در پاسخ به این سوال که کاراته در این مسیر المپیکی قرار دارد، به نظر شما برای اینکه این رشته در المپیک توکیو بتواند موفق شود چه بستری را باید مسئولان ورزش برای این رشته فراهم کنند، گفت: در حال حاضر شرایط خیلی سخت شده است. ما شرایط را می بینیم، جامعه درگیر مشکلات زیادی شده و این مشکلات در بخش اقتصادی بسیار زیاد است، به هر حال ما از لحاظ سالن وزنه، محل خورد و خوراک، خوابگاه و غذا شرایط خوبی را داریم، فقط از وزارت ورزش و جوانان انتظار داریم همانطور که خودشان قول داده بودند و طبق همان جلسه ای که بین وزیر ورزش و جوانان، رئیس کمیته ملی المپیک و رئیس فدراسیون داشتند، کاراته را حمایت کنند و این رشته در تمام مسابقات کسب سهمیه المپیک حضور داشته باشد. کاراته نیاز به حمایت دارد و حمایت، این است که در تمام تورنمنت ها حضور پیدا کنیم تا از رقبا عقب نمانیم و بتوانیم سهمیه را کسب کنیم. قطعا بعد از این حمایت ها ما به المپیک می رویم و در آنجا نتیجه این حمایت ها مدال های خوش رنگ المپیک توکیو می شود.

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

کریمی: نقطه قوت تیم ملی تکواندو خارج شدن از بازیکن سالاری است- نباید توقع قهرمانی در جهان را داشته باشیم

۱۳۹۸/۰۱/۳۰ ۱۴:۰۰

مرتضی کریمی، سرمربی پیشین تیم ملی تکواندوی کشورمان گفت: خارج شدن از بازیکن سالاری و انحصارطلبی در تیم ملی نقطه قوت است، اما باید صبر و شکیبایی نیز داشته باشیم و نتیجه گرا نباشیم.

لیگ کاراته مراکش قرعه کشی شد؛ ایرانی ها از امروز مبارزه می کنند

۱۳۹۸/۰۱/۳۰ ۱۰:۵۰

قرعه کشی سومین مرحله لیگ برتر کاراته وان قرعه کشی شد و نمایندگان کشورمان حریفان خود را شناختند.

دیدار میراسماعیلی با عبید العنزی- رئیس اتحادیه جودو آسیا به ایران می آید

۱۳۹۸/۰۱/۲۸ ۱۷:۵۵

رئیس فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش امروز با رئیس اتحادیه جودوی آسیا دیدار و گفتگو کرد.

بازتاب حضور ملی پوش پیشین تکواندو به عنوان سرمربی تیم هند

۱۳۹۸/۰۱/۲۸ ۱۷:۵۴

حضور معتمد در پستی جدید به عنوان سرمربی تیم ملی تکواندوی هند در جهان بازتاب داشت.

مبارزه ۵۸۰ کاراته کا در مسابقات ورودی به اردوی تیم ملی

۱۳۹۸/۰۱/۲۸ ۱۷:۳۱

۵۸۰ کاراته کا طی ۲ روز در دو بخش مردان و بانوان در مسابقات ورودی به اردوی تیم ملی بزرگسالان به روی تاتامی می روند.

کاراته قهرمانی آسیا؛ تیم دانشگاه آزاد نایب قهرمان شد

۱۳۹۸/۰۱/۲۸ ۱۷:۰۸

تیم منتخب کاراته دانشگاه آزاد در اولین دوره رقابت های قهرمانی آسیا با کسب ۴ مدال طلا، ۲ نقره و یک برنز به عنوان نایب قهرمانی رسید.

بررسی تکواندوکاران ۴ وزن اول جهانی؛ سروش احمدی و هادی پور دو ایرانی مدعی

۱۳۹۸/۰۱/۲۸ ۱۲:۵۱

فدراسیون جهانی تکواندو با انتشار گزارشی به بررسی تکواندوکاران اوزان ۵۴-، ۵۸-، ۶۳- و ۶۸- کیلوگرم پرداخته است.

برای مبارزه در لیگ جهانی؛ دختران و پسران کاراته کا فردا به مراکش می روند

۱۳۹۸/۰۱/۲۷ ۲۰:۳۴

تیم ملی کاراته کشورمان برای شرکت در لیگ جهانی کاراته وان بامداد فردا چهارشنبه ۲۸ فروردین ماه عازم مراکش می شود.

کاراته دانشجویان آسیا؛ ۲ طلا، یک برنز و نقره برای ایرانی ها در روز اول

۱۳۹۸/۰۱/۲۷ ۱۷:۲۹

تیم کاراته دانشگاه آزاد در روز نخست اولین دوره مسابقات کاراته قهرمانی دانشجویان آسیا صاحب چهار مدال ۲ طلا، یک نقره و یک برنز شد.

پاداش مدال آوران جودو مشخص شد- ۳۰ میلیون برای طلایی های قهرمانی آسیا

۱۳۹۸/۰۱/۲۶ ۱۸:۳۴

جوایز مسابقات قهرمانی آسیا از سوی رئیس فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش اعلام شد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد