مهرگان: هدف والیبال دختران رسیدن بین ۴ تیم برتر آسیاست- بیشتر از ۱۰ لژیونر معرفی می کنیم

مشاور فنی تیم ملی والیبال بانوان ابراز امیدواری کرد ملی پوشان در مسابقات قهرمانی آسیا در جمع ۴ تیم برتر قرار بگیرند.

مهرگان: هدف والیبال دختران رسیدن بین ۴ تیم برتر آسیاست- بیشتر از ۱۰ لژیونر معرفی می کنیم

به گزارش هوادار،  تمرین تیم ملی والیبال بانوان امروز عصر برگزار شد. جواد مهرگان مشاور فنی تیم ملی والیبال بانوان در جمع خبرنگاران درباره شرایط تیم ملی اظهار داشت: دوره آماده‌سازی عمومی و سازگاری ما به پایان رسید و ما دوره آماده‌سازی ویژه را پیگیری می‌کنیم. ترکیباتی که فکر می کنیم احتیاج باشد به کار می گیریم و بر روی تاکتیک‌هایی که لازم است پیاده کنیم کار می‌کنیم. الان به اهدافی که داشتیم رسیدیم با این روند پیش برویم نتایج درخشانی کسب خواهیم کرد.

مهرگان درباره تورنمنت اسلوونی عنوان کرد: در طول تمرینات می‌توانیم بازیکنان را به ماکسیمم پتانسیل برسانیم اما بازی تدارکاتی باعث می‌شود ظرفیت بازیکنان را توسعه داده و آنان را از نظر هماهنگی آماده کنیم در تورنمنت های اروپایی چون حریفان سطح بالایی حضور دارند با روش متفاوتی بازی می‌کنند و این بسته بازیکنان ما کمک می‌کند و همین موضوع باعث می‌شود تا آنها شناخته شوند و احتمال لژیونر شدن شان بیشتر شود.

وی افزود: امیدوارم در فصل آینده در لیگ دنیا بیشتر از ۱۰ بازیکن داشته باشیم. ترکیه هم لیگ خوبی دارد امیدوارم بتوانیم به سوپرلیگ ترکیه بازیکنان بیشتری را معرفی کنیم این موضوع به سطح والیبال ایران هم کمک خواهد کرد چرا که لیگ ایران جوابگو نیست مهمترین کار سیستم والیبال این است که بازیکنان را به لیگ های دیگر سوق دهیم.

مشاور فنی تیم ملی والیبال بانوان درباره اینکه ما ۳ لژیونر در ترکیه داشتیم حضور آنها در تیم ملی چقدر کمک کرده است، خاطرنشان کرد: تعداد بازی‌های مفید این بازیکنان ۱۷ -۱۸ بازی بوده است که کمک کرد به ثبات تکنیکی برسند تا لحظه پرفشار عملکرد خودشان را داشته باشند. بازیکنان به بازی سطح بالا نیاز دارند که معمولاً سالی ۴۰ بازی است اما ما در لیگ خودمان ۴-۵ بازی خوب داریم که در کشورهای دیگر این عدد به ۲۰ می رسد والیبال ایران در مسیر خوبی قرار گرفته است.

مهرگان در ادامه این صحبت‌ها در خصوص اینکه ۱۰ سال والیبال بانوان بدون تغییر بوده و فکر می‌کنید والیبال ایران کی می‌تواند مدعی باشد، تصریح کرد: سوال خوبی پرسیدید فکر می‌کنم سال گذشته مقدمات خوبی داشتیم؛ الان این آمادگی وجود دارد و به فدراسیون کمک می‌کند که به بالاترین پتانسیل برسیم. برای هر چیزی ظرفیت وجود دارد مثلاً تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی بارها شرکت کرده اما کسی نمی گوید این تیم کی قهرمان می شود چون باید ظرفیت آن وجود داشته باشد و این مسیر را ادامه می‌دهیم. امسال در آسیا بهترین خواهیم بود و غافلگیری خواهیم داشت اینکه ششم آسیا شویم هدف ما نیست ما برای اهداف بزرگتری تلاش می‌کنیم.

وی همچنین درباره اینکه هدف بزرگ شما چیست؟ عنوان کرد: شاید امسال شروعی باشد که ایران خود را تثبیت کند و جزو برترین ها باشد. ما برای حضور در جمع ۴ تیم برتر آسیا تلاش می کنیم بدون اینکه این موضوع رویا باشد روی آن تمرکز می کنیم این هدف ماست و ما برای آن تلاش می‌کنیم.

مشاور فنی والیبال بانوان درباره حضور جوانان در تیم ملی یادآور شد: با توجه به نیاز هایی که داشتیم و ارزیابی ما از تورنمنت های قبلی بازیکنان معرفی شدند. در اینجا باید از مربیان استان ها هم تشکر کنم ترکیب ما از بازیکنان امید بزرگسال است و با همین ترکیب هم تیم اعزام خواهد شد. ما به سن و سال نگاه نمی کنیم، نگاه می کنیم چه کسی می تواند کمک کند.

مهرگان درباره همگروهی ایران با تیم‌های سنگاپور و کره جنوبی در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: حریفان ما در مرحله بعد چین تایپه و تایلند احتمالاً خواهند بود. تمرین ما مربوط به این مناسبت است اینکه برخی می‌گویند تیم‌های شرق آسیا سرعتی هستند این فکر اشتباه است آنها با حوصله و کیفیت بازی می‌کنند معمولا کم اشتباه توپ گیر و کم خطا هستند ما باید در دریافت و توپ گیری کیفیت بیشتری داشته باشیم.

 


 

افزودن نظر

اخبار بانوان

مربی تیم ملی والیبال بانوان به دلیل بیماری به ایران بازگشت

۱۳۹۸/۰۵/۳۱ ۱۸:۵۶

هوادار گزارش می دهد، مربی تیم ملی والیبال بانوان ایران به دلیل بیماری از کره به ایران بازگشت.

آغاز لیگ برتر فوتسال بانوان از جمعه با برگزاری ۷ دیدار

۱۳۹۸/۰۵/۲۳ ۱۱:۲۸

هوادار گزارش می دهد، لیگ برتر فوتسال بانوان از روز جمعه ۲۵ مرداد با برگزاری ۷ دیدار آغاز می‌شود.

۵ بانوی ثروتمند ورزشکار جهان چه کسانی هستند؟

۱۳۹۸/۰۵/۱۶ ۱۵:۱۱

هوادار گزارش می دهد، براساس آمار منتشر شده از ثروتمندترین زنان ورزشکار جهان، نام ۵ بانوی تنیسور به چشم می‌خورد.

لیگ برتر فوتسال بانوان با یک هفته تاخیر آغاز می‌شود

۱۳۹۸/۰۵/۱۲ ۱۲:۰۹

هوادار گزارش می دهد، لیگ برتر فوتسال بانوان قرار است با یک هفته تاخیر از ۲۵ مرداد آغاز شود.

هت‌تریک بانوان کاراته در تاشکند/ طلای کومیته تیمی به ایران رسید

۱۳۹۸/۰۴/۳۰ ۱۶:۳۶

هوادار گزارش می دهد، تیم ملی کومیته بانوان کشورمان در شانزدهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا با کسب مدال طلا عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

تورنمنت جهانی والیبال/ بانوان ایران فینالیست شدند

۱۳۹۸/۰۴/۲۸ ۱۱:۳۹

هوادار گزارش می دهد، تیم ملی والیبال بانوان ایران در تورنمنت بین المللی کرواسی با برتری مقابل نماینده چین راهی فینال شد.

کماندار پارالمپیکی ایران به دلیل سکته قلبی درگذشت

۱۳۹۸/۰۴/۰۴ ۱۶:۰۷

هوادار گزارش می دهد، بانوی کماندار پارالمپیکی ایران به دلیل سکته قلبی درگذشت.

داور بین المللی تنیس روی میزایران، المپیکی شد

۱۳۹۸/۰۴/۰۴ ۱۰:۰۰

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون جهانی تنیس روی میز داور بین المللی کشورمان را برای قضاوت در المپیک انتخاب کرد.

کانادا از جام جهانی فوتبال زنان حذف شد

۱۳۹۸/۰۴/۰۴ ۰۹:۵۵

هوادار گزارش می دهد، تیم ملی فوتبال بانوان کانادا با شکست مقابل سوئد از جام جهانی حذف شد.

هاشمی هدایت تیم ملی تفنگ ایران را برعهده گرفت

۱۳۹۸/۰۴/۰۲ ۱۴:۰۴

هوادار گزارش می دهد، الهام هاشمی به عنوان سرمربی تیم ملی تفنگ با فدراسیون تیراندازی به توافق رسید.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد