مهماندوست: قرار به سیاسی‌بازی بود ویزای قدرت‌های برتر تکواندو صادر نمی‌شد، نه ایران- آذربایجان در سطح قهرمانی بود

سرمربی تیم ملی تکواندو آذربایجان گفت: اگر قرار بود سیاسی بازی بود باید جلوی ورود قدرت‌های یک دنیا گرفته می‌شد، نه ایران که در حالت حاضر قدرت شماره یک تکواندو دنیا نیست.

مهماندوست: قرار به سیاسی‌بازی بود ویزای قدرت‌های برتر تکواندو صادر نمی‌شد، نه ایران- آذربایجان در سطح قهرمانی بود

به گزارش هوادار، رضا مهماندوست در خصوص عملکرد تیم ملی تکواندو آذربایجان در مسابقات جهانی و کسب جایگاه پنجم این تیم اظهار داشت: آذربایجان برای حضور در مسابقات جهانی تکواندو مشکلات زیادی را پشت سر گذاشت. بعد از المپیک ۲۰۱۶، بی‌مهری، بی‌محبتی و بی‌محلی به ما شد و نه تنها حقوق‌های خود را دریافت نکردیم بلکه جوایز دوره‌های گذشته را نیز نگرفتیم.

وی ادامه داد: بچه‌های ما در ۹،۱۰ ماه گذشته حقوقی دریافت نکرده و واقعا در این مدت  بهم ریخته بودند. دو سال است که یک دست گرمکن به بازیکنان ما ندادند و هر کدام از بچه‌ها با یک رنگ گرمکن در مسابقات حاضر شده بودند. در این مدت تیم ما از دکتر و مکمل‌های دارویی بی‌بهره بود و همین موضوع باعث شد سه نفر از بازیکنان ما در آستانه کسب مدال و به دلیل تحلیل انرژی حذف شوند.

سرمربی تیم ملی تکواندو آذربایجان عنوان کرد: بازیکن وزن ۶۳- کیلوگرم تیم ما که یک جوان ۱۷ ساله بود، در راند اول مسابقه با محمدحسین پلنگ‌افکن ۷ بر ۲ جلو بود، اما در راند دوم به دلیل کاهش ۸ کیلویی وزن و نبود مکمل‌های دارویی دچار حالت تهوع شد. بازیکن ۵۸- کیلوگرم ما سه دور در جدول مسابقات به برتری رسید و مقابل تورتزا اسپانیایی که نفر نخست رنکینگ المپیک است در مسابقه‌ای پرفشار پیروز شد اما بعد از این مسابقه به دلیل فشار زیادی که تحمل کرد و عدم استراحت مقابل براگا مکزیکی که جدول راحتی داشت، شکست خورد. این در حالی بود که در سه ماه گذشته دو بار مقابل این بازیکن پیروز شده بود.

مهماندوست خاطرنشان کرد: بازیکنان آذربایجان را به گونه‌ای بار آوردم که جنگنده باشند، اما با بدشانسی، سه بازیکن ما پای سکوی مسابقات جهانی شکست خوردند. در این شرایط میلاد بیگی با کسب دومین مدال طلای جهان بار دیگر نشان داد اگر خوب تمرین کند و مصدومیت نداشته باشد بازیکن توانایی است. واقعا برای جمع کردن بیگی سختی زیادی کشیدم. میلاد چندین بار قهر کرد و با توجه به بی‌مهری و  عدم دریافت حق و حقوق خود به دنبال رها کردن تکواندو بود.

وی در خصوص سطح مسابقات جهانی منچستر گفت: خیلی سنگین و فشرده بود. خیلی از قهرمانان المپیک و جهان در منچستر حذف شدند و  در این  شرایط تکرار مدال طلای میلاد بیگی واقعا ارزش زیادی داشت. تیم ما در سطحی بود که حتی قهرمان دنیا شود، اما در سال گذشته مشکلات مالی باعث شد در ۱۶ تورنمنت و گرندپری شرکت نکنیم. در شرایط فعلی نیز با تیم انگلیس و چین از لحاظ تعداد مدال طلا برابر بودیم، اما به مقام پنجم رسیدیم.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو ایران گفت: در بخش دختران تنها دو بازیکن را اعزام کرده بودیم. پاتیمات آباکاروا که در المپیک ریو به مدال برنز رسیده بود، در این مسابقات در دور اول از سد تکواندوکار توانای کره‌ای گذشت، اما در دور دوم در حالی که فشار زیادی را پشت سر گذاشته بود به مصاف تکواندوکار کروات رفت و مغلوب شد تا حریفش به مدال دست پیدا کند. فریده عزیووا دومین بازیکن ما بود که مسابقات سنگینی را پشت سر گذاشت و به مدال برنز رسید. 

مهماندوست خاطر نشان کرد: فریده مقابل کیمیا همتی نیز به برتری دست یافت. همتی تکواندوکار خیلی خوبی بود و از عملکردش لذت بردم. او در مقابل ویلیامز برتری خیلی خوب به دست آورد، اما مغلوب فریده عزیزوا شد تا در ادامه بعد از ۸، ۹ سال مجددا تکواندو دختران آذربایجان را صاحب مدال جهانی کند. در بخش پسران نیز به جز یکی، دو نفر همه خوب کار کردند و در بازگشت قطعا تنبیه خواهند شد. خدا را شکر در ۵ سال حضور در آذربایجان در سه دوره مسابقات جهانی حضور داشتم و در هر دوره نیز به مدال طلا دست یافتیم.

وی افزود: آذربایجان ۱۴،۱۵ سال پیش به یک مدال جهانی دست یافته و سال‌ها در مسابقات جهانی مدال نگرفته بود، اما بعد از حضور من در هر دوره به مدال طلا دست یافته است. این در حالی است که مشکلات زیادی داشتیم و  ۹ ماه است که حقوق نگرفته‌ام. در این مدت فقط به من دروغ گرفتند و به دلیل گرو بودن حقوقم که حدود ۱۲۰ هزار دلار است در این کشور ماندم.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو ایران در خصوص نتایج تیم کشورمان عنوان کرد: در خصوص تکواندو ایران تحلیل دارم اما اجازه بدهید به خیر و شر چیزی نگویم. تنها در خصوص عدم ویزای دو بازیکن تیم ملی باید بگویم که تیم ما در مسابقات جهانی دوره گذشته در کره‌جنوبی در بخش دختران و پسران با ترکیب کامل اعزام شد  و دیگر مشکل ویزا وجود نداشت اما باز هم مدال طلایی کسب نکرد. در مسابقات این دوره تنها دو بازیکن ایران نبودند که ویزا دریافت نکردند و کشورهای دیگر نیز بودند که بازیکنانشان ویزا نگرفتند.

مهماندوست با اشاره به پروسه دریافت ویزا گفت: دو مدل برای دریافت ویزا وجود داشت. ویزای عادی و ویزای خارج از نوبت که ما در آذربایجان برای ویزای خارج از نوبت اقدام کردیم.  در این روش باید نفری ۱۵۰ پوند بیشتر می‌دادیم تا در نوبت قرار نگیریم که ما از این روش اقدام کردیم. این در حالی بود که انگلیس در آذربایجان سفارت دارد، اما با این حال ما خارج از نوبت اقدام کردیم و کمتر از دو هفته ویزای ما آماده شد. اگر درخواست ویزای عادی داده بودیم بالای ۴۰ روز باید منتظر دریافت روادید می‌ماندیم.

وی تصریح کرد: در زمان برگزاری مسابقات جهانی در خصوص مشکلات ایجاد شده برای تیم ایران با مسئولان برگزاری مسابقات صحبت و از آنها سوال کردم. اگر قرار بود برخورد سیاسی شود باید به خیلی از بازیکنان کره‌ای و روسی ویزا داده نمی‌شد و اصلا این بحث‌ها نبود و تنها موضوع بحث اقدام به موقع برای دریافت ویزا بود. ایران برای دریافت ویزا با توجه به تعطیلی سفارت انگلیس به آنکارا مراجعه کرد، اما در نوبت عادی درخواست ویزا کرد که این اتفاقات افتاد. اگر قرار بود سیاسی بازی باشد باید جلوی ورود قدرت‌های یک دنیا گرفته می‌شد، نه ایران که در حالت حاضر قدرت شماره یک تکواندو دنیا نیست.

سرمربی تیم ملی تکواندو آذربایجان گفت: کره‌جنوبی، روسیه‌، انگلیس، چین و آذربایجان جز قدرت‌های یک دنیا هستند و در این شرایط ما نیز برای کسب مدال طلا با جان و دل جنگیدیم. نباید دنبال توجیه باشیم و باید برای کسب مدال بدون حاشیه بجنگیم و با دنیا دوست باشیم. اگر قرار است مدال بگیریم باید هزینه و برای دریافت ویزا پول خرج کنیم. اگر قرار بود پول خرج نشود باید از دو ماه قبل درخواست ویزا می‌کردیم.

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

تکواندو قهرمانی جهان؛ سروش احمدی نقره گرفت، پایان کار بدون طلا

۳۲۶۱/۱۱/۰۱ ۲۰:۲۲

سروش احمدی در  وزن ۶۳- کیلوگرم در فینال مسابقات قهرمانی جهان تکواندو با شکست مقابل نماینده چین به مدال نقره رسید.

تکواندو قهرمانی جهان؛ صعود سروش احمدی به نیمه نهایی ، حذف برخورداری و کیمیا همتی

۳۲۶۱/۱۰/۳۰ ۲۰:۲۶

سروش احمدی با شکست دادن حریف آذربایجانی برای صعود به نیمه نهایی تکواندو قهرمانی جهان مجوز گرفت اما مهران برخورداری و دختر ایرانی حذف شده های ایران در روز  چهارم شدند.

تکواندو قهرمانی جهان؛ حذف بخشی در راند طلایی، پریسا جوادی و کیانی کنار رفتند

۳۲۶۱/۱۰/۲۹ ۱۹:۳۸

امیرمحمد بخشی تکواندوکار وزن ۷۴- کیلوگرم کشورمان در راند طلایی به حریف اسپانیایی باخت ،پریسا جوادی هم در یکقدمی مدال حذف شد.
 

تکواندو قهرمانی جهان ؛ باخت برخورداری به حریف آلمانی ، کیمیا همتی در یک هشتم نهایی

۲۶۴۰/۰۸/۰۹ ۱۸:۴۷

مهران برخورداری تکواندوکار وزن ۸۰- کیلوگرم کشورمان برابر هوگوپوش با تجربه آلمانی که در رنک ۱۱ جهان قرار دارد نتیجه را اگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.
 

تکواندو قهرمانی جهان؛ شروع پریسا جوادی، ناهید کیانی و بخشی با پیروزی

۲۶۴۰/۰۸/۰۸ ۱۳:۱۲

روز سوم مسابقات تکواندو قهرمانی جهان با پیروزی و صعود دو دختر ایرانی و امیرمحمد بخشی در منچستر انگلیس همراه شد.

تکواندو قهرمانی جهان؛ هادی پور به نیمه نهایی رفت

۲۶۴۰/۰۸/۰۷ ۱۹:۴۱

آرمین هادی پور در دومین روز مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ تکواندو با پیروزی در سالن "آرنا" منچستر شروع کرد و با شکست دادن رقبایش به نیمه نهایی صعود کرد.
 

لیگ برتر کاراته وان؛ گنج زاده طلا گرفت، کریمی، عسگری و اباذری نقره

۲۰۱۹/۰۶/۰۹ ۱۵:۰۶

تیم ایران موفق شد یک طلا و ۳ نقره در چهارمین مرحله لیگ برتر کاراته وان کسب کند و با احتساب ۴ برنز عدد مدالهای ایران به ۸ رسید.

لیگ جهانی کاراته وان ۲۰۱۹؛ چهار بر نز برای دختران و پسران ایرانی

۲۰۱۹/۰۶/۰۹ ۱۰:۰۹

در ادامه رقابتهای لیگ جهانی کاراته وان ۲۰۱۹ چین، چهار دختر و پسر ایرانی مدال برنز گرفتند. 

گرندپری تکواندو؛ حذف زودهنگام هادی پور ، پایان کار ایران با یک طلا و برنز

۲۰۱۹/۰۶/۰۸ ۱۴:۵۹

آرمین هادی‌پور نماینده وزن ۵۸- کیلوگرم تکواندو کشورمان در مرحله نخست مسابقات گرندپری ۲۰۱۹ – رم با واگذاری نتیجه برابر نایب قهرمان جهان از دور رقابت‌ها کنار رفت.

لیگ برترکاراته وان؛ عسگری و کریمی در فینال، حذف مهدی زاده و دو نفر در رده بندی

۲۰۱۹/۰۶/۰۷ ۱۳:۰۱

در پایان مبارزات روز نخست لیگ برتر کاراته وان چین ۴ نماینده کاراته ایران به دیدار رده بندی و فینال راه یافتند.
 

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد