تغییرات در چند فدراسیون مانده که در زمان خودش انجام می دهیم

موافقت وزارت ورزش با استعفای خادم- داورزنی: انتخابات کشتی سه ماه بعد انتخاب سرپرست برگزار می شود

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: تغییرات چند فدراسیون دیگر باقی مانده که در زمان خودش انجام خواهیم داد.

موافقت وزارت ورزش با استعفای خادم- داورزنی: انتخابات کشتی سه ماه بعد انتخاب سرپرست برگزار می شود

به گزارش هوادار، مجمع فوق العاده فدراسیون جودو امروز به ریاست محمدرضا داورزنی معاونت ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

محمدرضا داورزنی در حاشیه این مجمع اظهار داشت:با توجه به استعفایی که درخشان داده بود می خواستیم فردی را جایگزین وی کنیم که این امر محقق شد. ضمن اینکه درخشان گزارشی از عملکرد خود هم ارائه کرد و برنامه های خود و گزارش مالی و... را همزمان با روز خداحافظی مطرح کرد. بودجه سال ۹۵ هم به تصویب مجمع رسید و او از همکاران خود در استان ها خداحافظی کرد. ما سرپرست جدید فدراسیون را هم معرفی کردیم تا وقفه ای در کارها ایجاد نشود. امیدواریم با حضور سرپرست بتوانیم زودتر مجمع را برگزار کنیم تا فدراسیون ثبات داشته باشد. با توجه به اینکه زمان زیادی تا المپیک ۲۰۲۰ نداریم باید برنامه ها به درستی انجام شود. امروز بحث فدراسیون جودو و هندبال نهایی شد و انشالله این شرایط را برای سایر فدراسیون هایی باید تغییرات در آنها صورت بگیرد، هم نهایی کنیم. چند فدراسیون دیگر باقی مانده که در زمان خودش انجام خواهیم داد. 

وی درخصوص استعفای اعضای فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد: به هر حال همانطور که در جلسه ستاد بازی های المپیک گفتم طبیعی است  دغدغه و نگرانی که در جامعه کشتی بود و شرایطی که مسابقات ۲۰۱۷ و  ۲۰۱۸ داشت برطرف شود. همه نگران بودند نتایج المپیک پکن تکرار نشود و این موضوع فشار زیادی به مجموعه فدراسیون کشتی می آورد. به همین دلیل خادم یک بار سال گذشته بعد از مسابقات پاریس استعفا داد که مجمع مخالفت کرد. اما این بار مجددا استعفا داد و هم به صورت تلفنی و و هم به شکل کتبی آن را به ما اعلام کردو  اصرار داشت که دیگر به فدراسیون برنمی گردد.

داورزنی درباره پذیرش استعفای خادم تصریح کرد: او از وزارت ورزش درخواست تعیین سرپرست کرده بود. وضعیت کشتی برای همه ما مهم است از طرفی نواب رئیس، دبیر فدراسیون و سایر افراد در شورای فنی استعفا داده بودند. بدین معنی نیست که فعالیت فدراسیون با استعفای خادم متوقف شده باشد. مسابقات فینال لیگ را داشتیم که برگزار شد. خوشبختانه خوب هم مدیریت شد. وزارت ورزش طی یکی دو روز آینده شرایط را برای اینکه به  برنامه های کشتی آسیبی وارد نشود، بررسی خواهد کرد تا مشکلی از این بابت پیش نیاید تا هرچه سریع تر مجمع انتخاباتی فدراسیون کشتی را برگزار کنیم. فکر می کنم طی یک فرایند سه ماهه شرایط برای برگزاری مجمع بعد از تعیین سرپرست فراهم شود لذا سعی می کنیم برای اینکه آسیبی به برنامه های کشتی نخورد، ثبات ایجاد شود.

معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان درباره تلاش فرجی برای دریافت نامه بازگشت به کار گفت: نگران کاراته نباشید. هماهنگی خوبی بین فرجی و وزارتخانه وجود دارد. نمی خواستیم در مقطعی که مسابقات جهانی برگزار می شود، این جابه جایی به روند کاراته آسیب بزند. فرجی همراه تیم به مسابقات جهانی می رود و این فرصت را داریم بعد از اتمام این رقابت ها سرپرست این فدراسیون را هم تعیین کنیم تا شرایط برگزاری مجمع فراهم شود.

وی درباره نامه بازگشت به کار فرجی گفت: تا الان که صحبت می کنیم هنوز این اتفاق نیفتاده البته موضوع فرجی با توجه به قانون که افرادی که قبل از موعد بازنشسته شده اند، می توانند برای یکبار درخواست بازگشت به کار کنند، متفاوت است که اینجا بحث به کارگیری بازنشسته ها مطرح نیست. اگر درخواست بازگشت به کار تأیید شود، مشکلی برای ادامه کار نیست اما تا امروز چیزی به ما اعلام نشده است.

داورزنی در پاسخ به این سؤال که آیا با توجه به نام های مطرح شده رئیس بعدی فدراسیون کشتی از اعضای خانواده این رشته خواهد بود یا نه، گفت: مجمع فدراسیون انتخاب خواهند کرد. افراد مختلف می توانند کاندید شوند. یکی از دلایلی که گفتیم سرپرستان حق حضور در انتخابات را ندارند، همین موضوع است تا به بحث ها خاتمه داده شود. به همین خاطر مجمع تعیین خواهد کرد چه کسی رئیس فدراسیون خواهد شد.

وی در خصوص اینکه آیا حکم سرپرستی عمادی در فدراسیون جودو توسط وزارت ورزش صادر و ابلاغ شده است یا نه، بیان داشت: عمادی عضو هیأت رئیسه فدراسیون است و چندی پیش نیز به عنوان نایب رئیس فدراسیون معرفی شد. همزمان بحث قانون منع به کارگیری که مطرح شد، صبر کردیم تا تعیین و تکلیف شود. با توجه به اینکه عمادی هم تمایل به ثبت نام در انتخابات ندارد هماهنگ کردیم به عنوان سرپرست شرایط را برای برگزاری مجمع فراهم کند. سعی ما این بوده که در اکثر فدراسیون ها افرادی را از خود آن فدراسیون که نمی خواهند در انتخابات شرکت کنند، به عنوان سرپرست انتخاب کنیم تا آسیبی به روند جاری فعالیت ها وارد نشود. نگاه ما این بود تا شرایط بی طرفی رعایت شود. 

داورزنی در پاسخ به این سؤال که شنیده می شود تعدادی از مدیران وزارتخانه نیز بازنشسته هستند و از او نیز به عنوان یکی از آنها نام برده می شود و دقیقاً چند نفر هستند، گفت: مجموعاً دو نفر در وزارت ورزش مشمول این قانون می شوند که یکی از آنها خانم محمدیان است یک نفر دیگر هم اجازه دهید نامش را نبرم چون شاید بتواند از یک قانون خاص استفاده کند که وزارتخانه دنبال آن است. این قانون مربوط به کسانی است که حکم بازنشستگی دارند اما من بازنشسته نیستم و هنوز در خدمت شما هستم مگر اینکه نخواهید.

 

 

 

افزودن نظر

اخبار کشتی

کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان، قیاسی به برنز نرسید

۱۳۹۷/۰۸/۲۶ ۲۱:۴۶

نماینده وزن ۶۵ کیلوگرم کشورمان در رقابت های پنج وزن نخست کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان با شکست در دیدار رده بندی از کسب مدال برنز بازماند.

کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان؛ قاسم پور در فینال، دو ملی پوش در رده بندی و ۲ نفر در گروه بازنده ها

۱۳۹۷/۰۸/۲۶ ۱۹:۵۳

کامران قاسم پور به دیدار فینال وزن ۸۶ کیلوگرم رقابت های کشتی آزاد قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان در کشور رومانی راه یافت.
 

کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان؛ صادقی، قاسمپور و شهبازی در نیمه نهایی، باخت طاهری به حریف روس

۱۳۹۷/۰۸/۲۶ ۱۸:۰۹

سه ملی پوش ایران در پنج وزن دوم با شکست دادن حریفان خود به مسابقه نیمه نهایی کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان صعود کردند اما امین طاهری در سنگین وزن مقابل حریف روس شکست خورد.

کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان؛ صادقی، قاسم‌پور، شهبازی و طاهری در یکچهارم نهایی

۱۳۹۷/۰۸/۲۶ ۱۴:۰۲

نمایندگان کشورمان در ۵ وزن دوم رقابت های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان صاحب ۴ پیروزی و یک شکست شدند.

کشتی آزاد قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان؛ معرفی حریفان ایران در پنج وزن دوم

۱۳۹۷/۰۸/۲۶ ۰۱:۰۲

مراسم قرعه کشی پنج وزن دوم رقابت های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان بعد از ظهر امروز در شهر بخارست رومانی برگزار شد.

کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان، قیاسی و شعبانی در رده بندی، سرلک در گروه بازنده ها

۱۳۹۷/۰۸/۲۵ ۲۱:۳۸

مرتضی قیاسی و علی شعبانی راهی دیدار رده بندی رقابت های پنج وزن نخست کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان در رومانی شدند.

کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان؛ قیاسی و شعبانی به نیمه‌نهایی رسیدند

۱۳۹۷/۰۸/۲۵ ۱۵:۳۵

نمایندگان اوزان ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم کشورمان با پیروزی مقابل حریفانشان راهی مرحله نیمه نهایی رقابت های کشتی قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان شدند.
 

کشتی فرنگی قهرمانی جهان امیدها؛ حیدری هم برنز گرفت، پایان کار ایران بدون طلا با ۴ برنز

۱۳۹۷/۰۸/۲۳ ۲۳:۱۱

نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم کشورمان با پیروزی در دیدار رده بندی مسابقات کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال جهان در رومانی به مدال برنز دست یافت.

کشتی فرنگی قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان؛ محسن‌نژاد برنز گرفت

۱۳۹۷/۰۸/۲۳ ۲۰:۲۰

نماینده وزن ۶۰ کیلوگرم کشورمان با پیروزی در دیدار رده بندی مسابقات کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال جهان در رومانی به مدال برنز دست یافت.

کشتی فرنگی قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان؛ ارسلان حذف شد؛ مبارزه سه ایرانی امشب برای برنز

۱۳۹۷/۰۸/۲۳ ۱۴:۲۲

نمایندگان اوزان ۶۰، ۸۲ و ۹۷ کیلوگرم کشورمان با حضور در دیدار رده بندی مسابقات کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال جهان در رومانی امشب برای کسب مدال برنز روی تشک خواهند رفت.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد