تغییرات در چند فدراسیون مانده که در زمان خودش انجام می دهیم

موافقت وزارت ورزش با استعفای خادم- داورزنی: انتخابات کشتی سه ماه بعد انتخاب سرپرست برگزار می شود

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: تغییرات چند فدراسیون دیگر باقی مانده که در زمان خودش انجام خواهیم داد.

موافقت وزارت ورزش با استعفای خادم- داورزنی: انتخابات کشتی سه ماه بعد انتخاب سرپرست برگزار می شود

به گزارش هوادار، مجمع فوق العاده فدراسیون جودو امروز به ریاست محمدرضا داورزنی معاونت ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

محمدرضا داورزنی در حاشیه این مجمع اظهار داشت:با توجه به استعفایی که درخشان داده بود می خواستیم فردی را جایگزین وی کنیم که این امر محقق شد. ضمن اینکه درخشان گزارشی از عملکرد خود هم ارائه کرد و برنامه های خود و گزارش مالی و... را همزمان با روز خداحافظی مطرح کرد. بودجه سال ۹۵ هم به تصویب مجمع رسید و او از همکاران خود در استان ها خداحافظی کرد. ما سرپرست جدید فدراسیون را هم معرفی کردیم تا وقفه ای در کارها ایجاد نشود. امیدواریم با حضور سرپرست بتوانیم زودتر مجمع را برگزار کنیم تا فدراسیون ثبات داشته باشد. با توجه به اینکه زمان زیادی تا المپیک ۲۰۲۰ نداریم باید برنامه ها به درستی انجام شود. امروز بحث فدراسیون جودو و هندبال نهایی شد و انشالله این شرایط را برای سایر فدراسیون هایی باید تغییرات در آنها صورت بگیرد، هم نهایی کنیم. چند فدراسیون دیگر باقی مانده که در زمان خودش انجام خواهیم داد. 

وی درخصوص استعفای اعضای فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد: به هر حال همانطور که در جلسه ستاد بازی های المپیک گفتم طبیعی است  دغدغه و نگرانی که در جامعه کشتی بود و شرایطی که مسابقات ۲۰۱۷ و  ۲۰۱۸ داشت برطرف شود. همه نگران بودند نتایج المپیک پکن تکرار نشود و این موضوع فشار زیادی به مجموعه فدراسیون کشتی می آورد. به همین دلیل خادم یک بار سال گذشته بعد از مسابقات پاریس استعفا داد که مجمع مخالفت کرد. اما این بار مجددا استعفا داد و هم به صورت تلفنی و و هم به شکل کتبی آن را به ما اعلام کردو  اصرار داشت که دیگر به فدراسیون برنمی گردد.

داورزنی درباره پذیرش استعفای خادم تصریح کرد: او از وزارت ورزش درخواست تعیین سرپرست کرده بود. وضعیت کشتی برای همه ما مهم است از طرفی نواب رئیس، دبیر فدراسیون و سایر افراد در شورای فنی استعفا داده بودند. بدین معنی نیست که فعالیت فدراسیون با استعفای خادم متوقف شده باشد. مسابقات فینال لیگ را داشتیم که برگزار شد. خوشبختانه خوب هم مدیریت شد. وزارت ورزش طی یکی دو روز آینده شرایط را برای اینکه به  برنامه های کشتی آسیبی وارد نشود، بررسی خواهد کرد تا مشکلی از این بابت پیش نیاید تا هرچه سریع تر مجمع انتخاباتی فدراسیون کشتی را برگزار کنیم. فکر می کنم طی یک فرایند سه ماهه شرایط برای برگزاری مجمع بعد از تعیین سرپرست فراهم شود لذا سعی می کنیم برای اینکه آسیبی به برنامه های کشتی نخورد، ثبات ایجاد شود.

معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان درباره تلاش فرجی برای دریافت نامه بازگشت به کار گفت: نگران کاراته نباشید. هماهنگی خوبی بین فرجی و وزارتخانه وجود دارد. نمی خواستیم در مقطعی که مسابقات جهانی برگزار می شود، این جابه جایی به روند کاراته آسیب بزند. فرجی همراه تیم به مسابقات جهانی می رود و این فرصت را داریم بعد از اتمام این رقابت ها سرپرست این فدراسیون را هم تعیین کنیم تا شرایط برگزاری مجمع فراهم شود.

وی درباره نامه بازگشت به کار فرجی گفت: تا الان که صحبت می کنیم هنوز این اتفاق نیفتاده البته موضوع فرجی با توجه به قانون که افرادی که قبل از موعد بازنشسته شده اند، می توانند برای یکبار درخواست بازگشت به کار کنند، متفاوت است که اینجا بحث به کارگیری بازنشسته ها مطرح نیست. اگر درخواست بازگشت به کار تأیید شود، مشکلی برای ادامه کار نیست اما تا امروز چیزی به ما اعلام نشده است.

داورزنی در پاسخ به این سؤال که آیا با توجه به نام های مطرح شده رئیس بعدی فدراسیون کشتی از اعضای خانواده این رشته خواهد بود یا نه، گفت: مجمع فدراسیون انتخاب خواهند کرد. افراد مختلف می توانند کاندید شوند. یکی از دلایلی که گفتیم سرپرستان حق حضور در انتخابات را ندارند، همین موضوع است تا به بحث ها خاتمه داده شود. به همین خاطر مجمع تعیین خواهد کرد چه کسی رئیس فدراسیون خواهد شد.

وی در خصوص اینکه آیا حکم سرپرستی عمادی در فدراسیون جودو توسط وزارت ورزش صادر و ابلاغ شده است یا نه، بیان داشت: عمادی عضو هیأت رئیسه فدراسیون است و چندی پیش نیز به عنوان نایب رئیس فدراسیون معرفی شد. همزمان بحث قانون منع به کارگیری که مطرح شد، صبر کردیم تا تعیین و تکلیف شود. با توجه به اینکه عمادی هم تمایل به ثبت نام در انتخابات ندارد هماهنگ کردیم به عنوان سرپرست شرایط را برای برگزاری مجمع فراهم کند. سعی ما این بوده که در اکثر فدراسیون ها افرادی را از خود آن فدراسیون که نمی خواهند در انتخابات شرکت کنند، به عنوان سرپرست انتخاب کنیم تا آسیبی به روند جاری فعالیت ها وارد نشود. نگاه ما این بود تا شرایط بی طرفی رعایت شود. 

داورزنی در پاسخ به این سؤال که شنیده می شود تعدادی از مدیران وزارتخانه نیز بازنشسته هستند و از او نیز به عنوان یکی از آنها نام برده می شود و دقیقاً چند نفر هستند، گفت: مجموعاً دو نفر در وزارت ورزش مشمول این قانون می شوند که یکی از آنها خانم محمدیان است یک نفر دیگر هم اجازه دهید نامش را نبرم چون شاید بتواند از یک قانون خاص استفاده کند که وزارتخانه دنبال آن است. این قانون مربوط به کسانی است که حکم بازنشستگی دارند اما من بازنشسته نیستم و هنوز در خدمت شما هستم مگر اینکه نخواهید.

 

 

 

افزودن نظر

اخبار کشتی

کشتی آزاد زیر ۲۳ سال آسیا / یک طلا و یک برنز برای ایران در روز نخست رقابت‌ها

۱۳۹۸/۰۱/۰۲ ۱۹:۱۳

ارشک محبی به مدال طلای وزن ۹۲ کیلوگرم رقابت های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال آسیا دست یافت.

جمشید خیرآبادی: امیدوارم عیدی خوبی به مردم ایران داده باشیم/ این قهرمانی را به محمد بنا تقدیم می‌کنم

۱۳۹۸/۰۱/۰۲ ۱۶:۴۳

جمشید خیرآبادی، سرمربی تیم کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال کشورمان گفت: امیدوارم با کسب مقام قهرمانی آسیا در روزهای آغازین سال ۹۸ عیدی خوبی به مردم ایران داده باشیم.

کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال آسیا / قهرمانی ایران با کسب ۹ مدال رنگارنگ

۱۳۹۸/۰۱/۰۲ ۱۶:۴۰

تیم کشتی فرنگی امید (زیر ۲۳ سال) ایران در رقابت های قهرمانی آسیا در مغولستان با کسب چهار مدال طلا، سه نقره و دو برنز به عنوان قهرمانی رسید.

رحمانی، یزدانی، زنگنه و مرادی حریفان خود را شناختند

۱۳۹۸/۰۱/۰۲ ۱۳:۳۰

قرعه کشی مسابقات روز دوم رقابت های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال آسیا بعد از ظهر امروز به وقت مغولستان برگزار شد.

رقابت‌های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال آسیا /محبی یک گام تا مدال طلا؛ نامجو مطلق در دیدار رده‌بندی

۱۳۹۸/۰۱/۰۲ ۱۲:۴۷

ارشک محبی در صورت پیروزی در کشتی چهارم خود به مدال طلای وزن ۹۲ کیلوگرم رقابت های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال آسیا می رسد.

کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال آسیا / ساروی به مدال طلا دست یافت؛ دلخانی یک گام تا مدال طلا

۱۳۹۸/۰۱/۰۲ ۱۲:۴۵

محمدهادی ساروی به مدال طلای وزن ۸۷ کیلوگرم رقابت های کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال آسیا دست یافت.

کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال آسیا- ۲ مدال طلا، ۲ مدال نقره و ۲ مدال برنز برای ایران در روز اول

۱۳۹۸/۰۱/۰۱ ۱۵:۵۷

 تیم ملی کشتی فرنگی امید کشورمان در روز نخست رقابت های کشتی زیر ۲۳ سال قهرمانی آسیاد صاحب ۲ مدال طلا، ۲ مدال نقره و ۲ مدال برنز شد.

کشتی آزاد زیر ۲۳ سال آسیا؛ حریفان نامجو مطلق و محبی مشخص شدند، مبارزه از فردا

۱۳۹۸/۰۱/۰۱ ۱۳:۲۹

قرعه کشی ۲ وزن نخست رقابت های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی آسیا امروز به وقت مغولستان برگزار شد.

کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال آسیا؛ قرعه کشی ۳ وزن پایانی انجام شد

۱۳۹۸/۰۱/۰۱ ۱۳:۱۱

قرعه کشی سه وزن پایانی کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال قهرمانی آسیا در مغولستان انجام شد.
 

کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال آسیا؛ کاویانی‌نژاد و ابراهیمی فینالیست شدند

۱۳۹۸/۰۱/۰۱ ۱۱:۴۶

امین کاویانی نژاد و مهدی ابراهیمی به دیدار پایانی رقابت های کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال آسیا راه یافتند.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد