نفرزاده: رفتار کارخانه به دور از اخلاق و معرفت بود/ دلم شکست

هوادار گزارش می دهد، مربی والیبال ایران گفت: رفتار کارخانه برای حضور در تیم سایپا به دور از اخلاق و معرفت بود.

نفرزاده: رفتار کارخانه به دور از اخلاق و معرفت بود/ دلم شکست

فرهاد نفرزاده در گفت‌وگو با فارس، در مورد انتخاب مصطفی کارخانه به عنوان سرمربی تیم والیبال سایپا اظهار داشت: یک روز پس از جلسه هم‌اندیشی مربیان والیبال برای انتخاب سرمربی تیم ملی که فکر می‌کنم ۱۵ اردیبهشت ماه برگزار شد، پیمان اکبری به همراه محمود افشاردوست در باشگاه سایپا حضور پیدا کرده و جلسه‌ای با مدیرعامل داشتند.

وی ادامه داد: پس از مدتی بحث شهرداری ارومیه مطرح شد و در نهایت پیمان اکبری راهی ارومیه شد. پس از این موضوع باشگاه سایپا دو گزینه را برای خود انتخاب کرد که یکی از آنها من و دیگری بهروز عطایی بود. قرار بود برای فصل آینده یکی از ما هدایت تیم والیبال سایپا را برعهده بگیرد. جلسه‌ای هم با ما برگزار شد و قرار بود در هفته جاری سرمربی تیم سایپا را از بین من و عطایی انتخاب کنند.

مربی والیبال ایران خاطرنشان کرد: روز شنبه شخص سومی به ماجرا ورود و به واسطه فشارهای خارجی خودش را به عنوان یک گزینه معرفی کرد. در نهایت هم همین شخص توانست هدایت تیم والیبال سایپا را برعهده بگیرد. این اتفاق در حالی رخ داد که وی اصلاً جز گزینه‌ها نبود.

نفرزاده درباره حضور مصطفی کارخانه در تیم والیبال سایپا، گفت: من از این موضوع خیلی دل شکسته شدم. از این کار بدم آمد. به عنوان مثال در نظر بگیرید که مصطفی کارخانه با سعادتمند برای حضور استقلال در لیگ برتر والیبال صحبت کرده و من می‌دانم که اگر این اتفاق رخ دهد به دلیل تلاش‌های کارخانه بوده است؛ به همین دلیل هیچ وقت به خودم اجازه نمی‌دهم ارتباط برقرار کرده، فشار وارد کنم و خودم را به عنوان یک گزینه مطرح کنم.

وی افزود: کارخانه می‌دانست که فقط من و عطایی گزینه‌های هدایت سایپا هستیم و به همین دلیل من خیلی ناراحت شدم. از فشارهای بیرونی اطلاعات کاملی دارم، اما نمی‌خواهم درمورد آنها صحبت کنم. مطلبی را هم در فضای مجازی منتشر کردم که از روی دل شکستگی بود.

نفرزاده با اشاره تاثیر مافیا در این انتخاب، تصریح کرد: من در زندگی‌ام برای هیچ فرد دیگری مطلب ننوشتم، اما این بار خیلی دلم شکست. ضمن اینکه این رفتار برای بار دوم با من شد؛ شک نکنید پای مافیا در میان بود. در سال ۱۳۹۲ من با مسئولان تیم والیبال باریج اسانس کاشان به توافق نهایی رسیده بودم. کارخانه شبانه به همراه فرد دیگری که نامش نزد من محفوظ است راهی کاشان می‌شود و به سراغ حجازی، مدیرعامل باشگاه می‌رود. قرار بود تیم با بودجه ۳ میلیاردی وارد لیگ برتر شود، اما کارخانه پیشنهاد می‌دهد که ۳ میلیارد هم اسپانسر می‌آورد تا با ۶ میلیارد کاشان تیم قوی‌تری در لیگ برتر داشته باشد.

وی ادامه داد: تیم باریج اسانس با هدایت کارخانه در پایان دور مقدماتی صدرنشین می‌شود، اما در پلی‌آف به تیم هشتم جدول رده‌بندی که آن سال شهرداری ارومیه نتیجه را واگذار کرده و حذف می‌شود. کارخانه ۳ میلیارد اسپانسری که گفته بود را هم به کاشان نبرد و مسئولان باریج اسانس مجبور شدند از بودجه سال بعد خود استفاده کنند و در نهایت پرونده والیبال در آنجا بسته شد. چون برای دومین بار بود که کارخانه این کار را علیه من کرده بود مجبور شدم واکنش نشان دهم.

مربی والیبال ایران با بیان اینکه فعلاً سر نخواستن ما دعوا است، اظهار داشت: خدا بزرگ است. گزینه اول من خاتم اردکان بود، چون سال گذشته هم آنجا بودم. این موضوع هم از طرف سایپایی‌ها مطرح شد. مسئولان خاتم هم تا پایان هفته تعین تکلیف می‌کنند. چون تغییراتی در بخش حامیان مالی این تیم ایجاد شد. دو احتمال وجود دارد؛ یا مربی بومی انتخاب می‌کنند و یا گزینه غیر بومی که من گزینه اول غیربومی هستم.

وی با بیان اینکه اگر در لیگ هم نباشم مهم نیست، گفت: من والیبال، بازیکنان، خبرنگاران را همه موضوعات مربوط به والیبال را دوست دارم. رفتار کارخانه به دور از اخلاق و معرفت بود. از دیدن این رفتارهای پست و غیرارزشی در محیط والیبال واقعاً متاسفم. اینکه من سرمربی سایپا باشم یا هر شخص دیگر مهم نیست، اما این رفتار بد است که خودمان را به زور به جایگاهی برسانیم. هر زمانی که کارخانه بخواهد بابت تمام حرف‌هایی که دارم حاضرم  با وی مناظره کنم.

افزودن نظر

اخبار والیبال

درخشان به تیم والیبال فولاد سیرجان پیوست

۱۳۹۹/۰۳/۱۰ ۱۱:۱۰

هوادار گزارش می دهد، پاسور والیبال ایران با عقد قراردادی یک ساله راهی فولاد سیرجان ایرانیان شد.

نامه انصراف کاله از لیگ برتر به فدراسیون والیبال رسید

۱۳۹۹/۰۳/۱۰ ۰۹:۵۹

هوادار گزارش می دهد، نامه انصراف باشگاه کاله از لیگ برتر به فدراسیون والیبال رسید.

داورزنی: پول کولاکوویچ آماده است، او مثل فوتبالی‌ها نمی‌شود/ ترکیب فنی تیم ملی ایرانی ـ خارجی است

۱۳۹۹/۰۳/۱۰ ۰۸:۳۶

هوادار گزارش می دهد، رئیس فدراسیون والیبال گفت: مطالبات کولاکوویچ آماده است و ظرف یکی دو روز آینده از طریق سیستم بانکی به حساب این مربی واریز خواهد شد.

فعالیت‌های والیبال در لهستان از ۱۱ شهریور آغاز می‌شود

۱۳۹۹/۰۳/۰۷ ۰۹:۰۷

هوادار گزارش می دهد، فعالیت‌های مربوط به والیبال سالنی در لهستان از تاریخ ۱۱ شهریور ماه آغاز خواهد شد.

والیبال نشسته قهرمان جام جهانی پارالمپیک شد/ والیبالیست ها در صدر نظرسنجی

۱۳۹۹/۰۳/۰۶ ۱۳:۱۲

هوادار گزارش می دهد، رشته والیبال نشسته در نظرسنجی آنلاین توانست به عنوان برترین رشته پارالمپیکی انتخاب شود.

رضایی: تقدیر جهانی پاراوالیبال از ۸ ایرانی، دیپلماسی ورزشی بود/ تغییرات همیشه وجود دارد

۱۳۹۹/۰۳/۰۶ ۰۷:۵۰

هوادار گزارش می دهد، دبیر کمیته ملی پارالمپیک گفت: تقدیر جهانی از ۸ چهره والیبال نشسته ایران یک دیپلماسی ورزشی بود.

۱۱ خردادماه، آخرین مهلت پرداخت بدهی فدراسیون والیبال به کولاکوویچ

۱۳۹۹/۰۳/۰۶ ۰۷:۴۸

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون والیبال ایران برای پرداخت بدهی سرمربی سابق خود تا ۱۱ خردادماه زمان دارد.

رقابتهای والیبال نشسته مجازی برگزار می‌شود

۱۳۹۹/۰۳/۰۳ ۱۲:۲۶

هوادار گزارش می دهد، با برنامه ریزی انجمن والیبال نشسته، مسابقات مجازی والیبال نشسته برگزار می شود.

لیگ ملت‌های والیبال| برنامه سال ۲۰۲۱ اعلام شد

۱۳۹۹/۰۲/۳۱ ۱۳:۵۳

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) برنامه لیگ ملت‌های سال ۲۰۲۱ را اعلام کرد که این رقابت‌ها در گروه مردان از ۲۴ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ آغاز می‌شود.

اسفندیار: با معروف هم مشورت کردم/ با کریمی از اعتبار والیبال ایران دفاع می‌کنیم

۱۳۹۹/۰۲/۳۱ ۰۸:۳۲

هوادار گزارش می دهد، دریافت کننده ملی‌پوش تیم والیبال گرین‌یارد گفت: برای انتخاب تیم فصل آینده‌ام با کاپیتان تیم ملی هم مشورت کردم.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد