نکونام ؛ غیر قابل پیشبینی و پر حاشیه/ مربی ای که پای مدیران عالی رتبه را به قراردادهای خود باز می کند!

هوادار گزارش می دهد- سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان از ابتدای حضور خود در حرفه مربیگری روزهای پر سر و صدایی را داشته است.

نکونام ؛ غیر قابل پیشبینی و پر حاشیه/ مربی ای که پای مدیران عالی رتبه را به قراردادهای خود باز می کند!

به گزارش هوادار، جواد نکونام پس از پایان دوران طلایی فوتبال خود، مربیگری را نیز از تیم ملی و در کنار کی روش آغاز کرد . این تجربه برای او چندان خوشایند نبود چرا که به طور ناگهانی از سمت خود برکنار شد، اتفاقی که کسی با توجه به ارتباط خوب  او با کی روش تصورش را نمی کرد.

تراکتور،اولین پیشنهاد رسمی

پس از این برکناری ورود نکونام به حرفه مربیگری رسما آغاز و در اولین گام ، سال ۹۶ با پیشنهادی از سوی باشگاه تراکتورسازی رو به رو شد.

این پیشنهاد یا بسیار جدی بود یا نکونام سعی داشت آن را جدی جلوه دهد اما در هر صورت واکنش هواداران تراکتورسازی به چنین خبری اصلا مثبت نبود و آنها اعتقاد داشتند نیمکت تراکتورسازی برای اولین تجربه نکونام بلند پروازی به شمار می رود.

به هر روی در حالی که این مربی در مصاحبه ای حضور خود را در تراکتورسازی تایید کرد اما ناگهان گل محمدی روی نیمکت این تیم تبریزی  نشست تا این خبر از سوی برخی بازار گرمی نکونام نامیده شود.

خونه به خونه؛ اولین تجربه و شروع حواشی

جواد نکونام اولین تجربه خود را در مقام سرمربی با خونه به خونه آغاز کرد و پس از علیرضا امامی فر هدایت این تیم دسته اولی را بر عهده گرفت.

حضور او در خونه به خونه گرچه با نتایج خوبی همراه بود اما حواشی بسیاری نیز در پی داشت تا نکونام در ابتدای راه نشان دهد علی رغم دوران بازیگری خود، در دوران مربیگری تمایل به ایجاد سرو صداهای زیادی دارد.

نکونام به دلیل اختلافاتی که با مالک این باشگاه داشت در تاریخ بیستم دیماه از خونه به خونه جدا شد.

نساجی؛ آغازی موفق با پایان پر سر و صدا

نکونام در حالی که از خونه به خونه  جدا شده بود پس از گذشت ۱۸ روز سرمربی تیمی شد که رقیب اصلی این تیم بابلی به شمار می رفت و همین می توانست لقب "یاغی" را در ابتدای راه مربیگری به نکونام نسبت دهد.

او در تاریخ هشتم اسفند ماه هدایت نساجی قائمشهر را بر عهده گرفت آن هم در وضعیتی که سومین سرمربی این تیم به شمار می رفت . پس از پاشازاده و داود مهابادی نساجی در رده پنجم جدول قرار داشت و نکونام توانست در پایان فصل این تیم را راهی لیگ برتر کند.

او درباره صعود به لیگ برتر گفت:" کار نشدنی را انجام دادیم و نشان دادیم که در فوتبال تنها با تلاش می توان به موفقیت رسید نه با حرف."

البته این صعود حواشی بسیار زیادی به همراه داشت و مالک باشگاه خونه به خونه اظهارات جنجالی را درباره باشگاه نساجی و تبانی در لیگ یک مطرح کرد که بازی نساجی مقابل راه آهن ،در آخرین هفته را مورد هدف قرار می داد. او در این باره گفت:" شک نکنید دیر یا زود جشن صعودمان را خواهیم گرفت. نتیجه بازی آخر باید برگردد و وکیل هم استخدام کرده‌ایم."

اظهارات حسن زاده که بسیار نسبت به صعود تیم خود به لیگ برتر امیدوار بود، اثبات و باشگاه نساجی نیز محکوم نشد اما برنامه نود هم آیتم ویژه ای که درباره این تبانی در نظر گرفته بود را پخش نکرد.

روزهای پر داستان نکونام و نساجی تا لیگ برتر ادامه داشت تا سرانجام اختلاف او با مالک باشگاه موجب خداحافظی این مربی در رسانه ها و سپس استعفای رسمی او شد. در پی استعفا و جدایی نکونام در تاریخ  پنجم دیماه مدیر رسانه ای، روابط عمومی نیز که همراه با او به نساجی رفته بودند استعفا دادند اما نمی دانستند روزهای متفاوتی در انتظار آنها خواهد بود!

پیکان؛ نماینده مجلس وارد عمل شد، تیر نکو به خطا رفت

پس از استعفای نکونام از نساجی در رسانه ها، در کم تر از ۲۴ ساعت خبر عقد قرارداد او با پیکان منتشر شد و باز هم حواشی ...

توافق زودهنگام نکونام با پیکان این شائبه را به وجود آورد که سرمربی قائمشهری ها در زمانی که به این تیم تعهد داشته با پیکان وارد مذاکره شده است. این بار اتفاقات به نفع نکونام تمام نشد و پس از انتشار خبر سرمربیگری او در پیکان موجی از اعتراضات از سوی مقامات باشگاه نساجی و شهری قائمشهر به راه افتاد.

موضوع تا انجایی پیش رفت که نماینده قائمشهر در مجلس شورای اسلامی با مدیران ایران خودرو تماس گرفت و از آنها درخواست کرد تا قرارداد خود را با این مربی خاطی امضا نکنند. مدیر عامل ایران خودرو نیز در اقدامی بی سابقه این قرارداد را وتو کرد تا نکونام این بار بدون یاران خود، به نساجی برگشت بخورد و در تاریخ شانزدهم دیماه رسما از این تیم جدا شود.

تراکتورسازی و باز هم نماینده مجلس شورای اسلامی!

پس از جدایی از نساجی نکونام عملا بدون تیم ماند و در پایان لیگ هجدهم نام او برای دومین بار جزو گزینه های مد نظر تراکتورسازی در  فصل نوزدهم قرار گرفت. البته در این میان گفته می شود مالک باشگاه علاقه چندانی به رقم خوردن این مهم نداشت و هواداران نیز به شدت در صفحات مجازی با نظر سنجی هایی مخالفت با حضور نکونام را عنوان کرده بودند.

مطرح شدن نام نکونام به عنوان گزینه هدایت کننده تراکتورسازی تا روز دوشنبه در حد شایعه بود و پس از انتشار تصویری از حضور نماینده استان آذربایجان شرقی مجلس شورای اسلامی و رییس کانون هواداران تراکتورسازی به واقعیت نزدیک شد. این واقعیت که تصاویر آن گویای همه چیز بود هواداران را به شدت نگران کرد تا جایی که بیگی، نماینده ای که تصویر او در کنار نکونام منتشر شده بود اعلام کرد مذاکره ای درکار نبوده است! صحبت های او از سوی هیچ کس باور نشد تا اینکه شب سه شنبه باز هم نکونام به مسیر غیر قابل پیش بینی رفت!

نکونام به فولاد رفت، پرشورها نفس راحت کشیدند

هنوز ۲۴ ساعت از انتشار تصویر نکونام و در کنار نزدیکان مالک باشگاه تراکتورسازی نگذشته بود که اتفاق عجیب دیگری در سومین سال مربیگری او رخ داد!

نکونام شب گذشته با فولاد خوزستان قرارداد دو ساله امضا کرد تا نشان دهد او که سال ها از بازار نقل و انتقالات فوتبال ایران در دوران بازیگری دور بود ، دوست دارد حالا در قامت سرمربی، راه بازیکنان را پیش گیرد!

به هر روی پس از انتشارتصویری از لحظه عقد قرارداد نکونام با فولاد خوزستان ،هواداران تراکتورسازی به گونه های مختلف واکنش نشان دادند و از اینکه این مربی جوان از میان گزینه ها فعلا حذف شده است، ابراز خوشحالی کردند.

افزودن نظر

اخبار فوتبال ایران

پیام امیدبخش اوسترشوندس برای سامان قدوس

۱۳۹۸/۰۶/۲۷ ۱۴:۳۷

هوادار گزارش می دهد، باشگاه اوسترشوندس سوئد پیام امیدبخشی برای سامان قدوس، مهاجم ایران تیم آمیای فرانسه در ماجرای محرومیت و جریمه نقدی‌اش ارسال کرد.

جریمه ۲۰ میلیونی تابش و توبیخ خلیل‌زاده

۱۳۹۸/۰۶/۲۷ ۱۴:۳۱

هوادار گزارش می دهد، آرای انضباطی از سوی این کمیته اعلام شد و طبق آخرین آرا مدافع پرسپولیس توبیخ شد.

بلیت فروشی دربی ۹۰ آغاز شد

۱۳۹۸/۰۶/۲۷ ۱۴:۲۸

هوادار گزارش می دهد، بلیت فروشی اینترنتی دربی تهران آغاز شد.

ضیافت شام استقلالی‌ها خصوصی شد

۱۳۹۸/۰۶/۲۷ ۱۴:۱۱

هوادار گزارش می دهد، ضیافت شام استقلالی‌ها با اعضای هیات مدیره و مدیرعامل این باشگاه، بدون حضور افراد خارج از این مجموعه برگزارمی شود.

اعلام اسامی داوران هفته ششم لیگ دسته اول

۱۳۹۸/۰۶/۲۷ ۱۲:۵۳

هوادار گزارش می دهد، اسامی داوران قضاوت کننده در دیدارهای هفته ششم لیگ دسته یک فوتبال از سوی کمیته داوران مشخص شد.

محکومیت نفت مسجد سلیمان و استقلال خوزستان توسط کمیته وضعیت

۱۳۹۸/۰۶/۲۷ ۱۲:۳۸

هوادار گزارش می دهد، کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال تعدادی از آرای پرونده های موجود در این کمیته را صادر کرد.

جلسه هیات مدیره پرسپولیس برگزار شد

۱۳۹۸/۰۶/۲۷ ۱۱:۳۴

هوادار گزارش می دهد، هیات مدیره پرسپولیس، صبح امروز چهارشنبه با حضور اعضا و مدیرعامل تشکیل جلسه داد.

اعلام زمان نشست خبری سرمربیان پیکان و ماشین سازی

۱۳۹۸/۰۶/۲۷ ۱۰:۵۸

هوادار گزارش می دهد، زمان نشست خبری پیش از مسابقه سرمربیان دو تیم پیکان تهران و ماشین سازی تبریز اعلام شد.

طارمی در هفته ششم لیگ پرتغال به میادین برمی گردد

۱۳۹۸/۰۶/۲۷ ۱۰:۵۱

هوادار گزارش می دهد، مهاجم ملی پوش کشورمان و عضو باشگاه ریوآوه برای دیدار هفته ششم لیگ پرتغال آماده شد.

احتمال حضور دیاباته مقابل پرسپولیس؛ فقط ۱۰ درصد!

۱۳۹۸/۰۶/۲۷ ۱۰:۴۹

هوادار گزارش می دهد، مهاجم تیم فوتبال استقلال حتی اگر مقابل پرسپولیس شانس حضور داشته باشد ممکن است بتواند فقط برای دقایقی برای تیمش به میدان برود.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد