هروی: حضور کاراته‌کای انگلیسی در ایران پیام مهمی به دنیا است

سرمربی تیم ملی کاراته گفت: حضور کاراته‌کای انگلیس و مربی‌اش در ایران پیام بسیار مهمی را به تمام مجامع بین‌المللی دنیا و ورزش می‌دهد که ایران بهترین کشور از هر لحاظ در دنیا است.

هروی: حضور کاراته‌کای انگلیسی در ایران پیام مهمی به دنیا است

به گزارش هوادار، شهرام هروی در پاسخ به این سوال که دور جدید تمرینات تیم ملی در آستانه اعزام تیم ملی به مسابقات لیگ جهانی مراکش است. شرایط اردوها چه طور است، گفت: بچه ها بعد از اردوی مشترکی که در فرانسه داشتند، استراحت کوتاهی کردند اما در سال ۹۶ و ۹۷ واقعا ملی پوشان ما در کوران مسابقات مختلف حضور داشتند. لیگ های جهانی، مسابقات قهرمانی آسیا، بازی های آسیایی، قهرمانی جهان و… همه این رقابت ها در طول این مدت برگزار شد. تعطیلات عید نوروز فرصت خوبی بود تا آن ها استراحت کوتاهی داشته باشند، البته این استراحت به منزله تعطیلات کامل نبود، چون ملی پوشان از لحاظ بدنسازی در طول تعطیلات طبق برنامه ای که سید محمد حسینی مربی بدنساز داده بود تمرینات خود را پیگیری می کردند.

وی در ادامه صحبت های خود، عنوان کرد: خدا را شکر بچه ها توانستند از این فرصت تعطیلات چند روزه به خوبی استفاده کنند، هم تمرین کردند و هم این که کنار خانواده بودند. آن ها پس از پایان تعطیلات از هجدهم وارد اردوها شدند، در حال حاضر نیز شرایط ملی پوشان پیش از اعزام به چهارمین مرحله لیگ جهانی مراکش خوب است.

سرمربی تیم ملی کاراته در ادامه صحبت های خود از اهمیت بالایی که لیگ جهانی مراکش دارد، گفت: مسابقات لیگ جهانی مراکش خیلی مهم است چون امتیازهایی که در این رقابت ها کسب می شود به صورت کامل در سبد المپیک محاسبه خواهد شد. خوشبختانه بچه های ما هم عزم خود را جزم کردند که بهترین امتیازها را در مراکش به دست بیاورند.

هروی در پاسخ به این سوال که صحبت هایی مطرح شد در رابطه با این موضوع که کاراته برای اولین و آخرین بار قرار است در المپیک حضور داشته باشد، آیا به نظر شما این موضوع باعث نمی شود که حساسیت روی کسب مدال در المپیک توکیو زیاد شود، گفت: بازخورد این خبر برای کاراته خوب نبود؛ چراکه این موضوع باعث شده که این مرحله از المپیک از حساسیت بسیار بالایی برخوردار باشد. البته ما خوشبین هستیم کاراته در المپیک می ماند. این صحبت ها همیشه قبل از المپیک بوده است. اگر یادتان باشد در مورد یکی از رشته های پرطرفدار کشورمان هم این صحبت ها در گذشته مطرح بود که قرار است از المپیک حذف شود، اما همه ما دیدیم که چنین اتفاقی رخ نداد و آن رشته همچنان المپیکی است. کاراته نیز می تواند نمایش خوبی از خود در المپیک به جا بگذارد، هم از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ کمی، می توانیم این طور بگوییم کاراته جزو ۵ رشته اول جهان است. ان شاءالله کاراته هم در المپیک توکیو هم در المپیک پاریس حضور داشته باشد.

وی در مورد این که موفقیت های کاراته حاصل تلاش و خرد جمعی بوده و به یک نفر تعلق ندارد، گفت: اگر امروز شاهدیم کاراته ایران به موفقیت های بزرگی دست یافته، حاصل زحمات همه جامعه بزرگ کاراته بوده است. حمایت مربیان سازنده، پیشکسوتان، مسئولان ورزش و فدراسیون، همه آن ها باعث شده کاراته در طول این چند سال به موفقیت های بزرگی برسد. باز هم برای ادامه این روند و موفقیت ها نیاز به حمایت های همه جانبه داریم. درهای کاراته به روی همه باز است، امیدواریم اول بتوانیم سهمیه المپیک را به صورت کامل کسب کنیم، بعد از آن مدال المپیک را به دست بیاوریم.

سرمربی تیم ملی کاراته در پاسخ به این سوال که نظر شما در مورد حضور جردن تومانس کاراته کای انگلیسی به همراه مربی خود در اردوهای تیم ملی چیست، گفت: من خیلی خوشحالم یک کاراته کای انگلیسی به همراه مربی خود با حمایت مسئولان فدراسیون کشورشان و مسئولان کمیته ملی المپیک انگلیس برای آمادگی بیشتر به کشور ایران سفر کردند. در حال حاضر آن ها برای نماینده کشورشان سرمایه گذاری های زیادی کردند تا جردن توماس بتوانند در المپیک نماینده کشورشان باشد. آن ها به قدری موفقیت نماینده کشورشان را مهم می دانند که او را به همراه مربی خود در آستانه اعزام به لیگ جهانی کاراته وان به ایران اعزام کردند تا در کنار کاراته کاهای کشورمان برای آمادگی هرچه بیشتر تمرین کند. حضور آن ها در ایران یک پیام بسیار مهمی را به تمام دنیا، مجامع بین المللی و ورزش می دهد که ایران بهترین کشور از هر لحاظ در دنیا است.

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

تکواندو قهرمانی جهان؛ سروش احمدی نقره گرفت، پایان کار بدون طلا

۳۲۶۱/۱۱/۰۱ ۲۰:۲۲

سروش احمدی در  وزن ۶۳- کیلوگرم در فینال مسابقات قهرمانی جهان تکواندو با شکست مقابل نماینده چین به مدال نقره رسید.

تکواندو قهرمانی جهان؛ صعود سروش احمدی به نیمه نهایی ، حذف برخورداری و کیمیا همتی

۳۲۶۱/۱۰/۳۰ ۲۰:۲۶

سروش احمدی با شکست دادن حریف آذربایجانی برای صعود به نیمه نهایی تکواندو قهرمانی جهان مجوز گرفت اما مهران برخورداری و دختر ایرانی حذف شده های ایران در روز  چهارم شدند.

تکواندو قهرمانی جهان؛ حذف بخشی در راند طلایی، پریسا جوادی و کیانی کنار رفتند

۳۲۶۱/۱۰/۲۹ ۱۹:۳۸

امیرمحمد بخشی تکواندوکار وزن ۷۴- کیلوگرم کشورمان در راند طلایی به حریف اسپانیایی باخت ،پریسا جوادی هم در یکقدمی مدال حذف شد.
 

تکواندو قهرمانی جهان ؛ باخت برخورداری به حریف آلمانی ، کیمیا همتی در یک هشتم نهایی

۲۶۴۰/۰۸/۰۹ ۱۸:۴۷

مهران برخورداری تکواندوکار وزن ۸۰- کیلوگرم کشورمان برابر هوگوپوش با تجربه آلمانی که در رنک ۱۱ جهان قرار دارد نتیجه را اگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.
 

تکواندو قهرمانی جهان؛ شروع پریسا جوادی، ناهید کیانی و بخشی با پیروزی

۲۶۴۰/۰۸/۰۸ ۱۳:۱۲

روز سوم مسابقات تکواندو قهرمانی جهان با پیروزی و صعود دو دختر ایرانی و امیرمحمد بخشی در منچستر انگلیس همراه شد.

تکواندو قهرمانی جهان؛ هادی پور به نیمه نهایی رفت

۲۶۴۰/۰۸/۰۷ ۱۹:۴۱

آرمین هادی پور در دومین روز مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ تکواندو با پیروزی در سالن "آرنا" منچستر شروع کرد و با شکست دادن رقبایش به نیمه نهایی صعود کرد.
 

لیگ برتر کاراته وان؛ گنج زاده طلا گرفت، کریمی، عسگری و اباذری نقره

۲۰۱۹/۰۶/۰۹ ۱۵:۰۶

تیم ایران موفق شد یک طلا و ۳ نقره در چهارمین مرحله لیگ برتر کاراته وان کسب کند و با احتساب ۴ برنز عدد مدالهای ایران به ۸ رسید.

لیگ جهانی کاراته وان ۲۰۱۹؛ چهار بر نز برای دختران و پسران ایرانی

۲۰۱۹/۰۶/۰۹ ۱۰:۰۹

در ادامه رقابتهای لیگ جهانی کاراته وان ۲۰۱۹ چین، چهار دختر و پسر ایرانی مدال برنز گرفتند. 

گرندپری تکواندو؛ حذف زودهنگام هادی پور ، پایان کار ایران با یک طلا و برنز

۲۰۱۹/۰۶/۰۸ ۱۴:۵۹

آرمین هادی‌پور نماینده وزن ۵۸- کیلوگرم تکواندو کشورمان در مرحله نخست مسابقات گرندپری ۲۰۱۹ – رم با واگذاری نتیجه برابر نایب قهرمان جهان از دور رقابت‌ها کنار رفت.

لیگ برترکاراته وان؛ عسگری و کریمی در فینال، حذف مهدی زاده و دو نفر در رده بندی

۲۰۱۹/۰۶/۰۷ ۱۳:۰۱

در پایان مبارزات روز نخست لیگ برتر کاراته وان چین ۴ نماینده کاراته ایران به دیدار رده بندی و فینال راه یافتند.
 

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد