هروی: حضور کاراته‌کای انگلیسی در ایران پیام مهمی به دنیا است

سرمربی تیم ملی کاراته گفت: حضور کاراته‌کای انگلیس و مربی‌اش در ایران پیام بسیار مهمی را به تمام مجامع بین‌المللی دنیا و ورزش می‌دهد که ایران بهترین کشور از هر لحاظ در دنیا است.

هروی: حضور کاراته‌کای انگلیسی در ایران پیام مهمی به دنیا است

به گزارش هوادار، شهرام هروی در پاسخ به این سوال که دور جدید تمرینات تیم ملی در آستانه اعزام تیم ملی به مسابقات لیگ جهانی مراکش است. شرایط اردوها چه طور است، گفت: بچه ها بعد از اردوی مشترکی که در فرانسه داشتند، استراحت کوتاهی کردند اما در سال ۹۶ و ۹۷ واقعا ملی پوشان ما در کوران مسابقات مختلف حضور داشتند. لیگ های جهانی، مسابقات قهرمانی آسیا، بازی های آسیایی، قهرمانی جهان و… همه این رقابت ها در طول این مدت برگزار شد. تعطیلات عید نوروز فرصت خوبی بود تا آن ها استراحت کوتاهی داشته باشند، البته این استراحت به منزله تعطیلات کامل نبود، چون ملی پوشان از لحاظ بدنسازی در طول تعطیلات طبق برنامه ای که سید محمد حسینی مربی بدنساز داده بود تمرینات خود را پیگیری می کردند.

وی در ادامه صحبت های خود، عنوان کرد: خدا را شکر بچه ها توانستند از این فرصت تعطیلات چند روزه به خوبی استفاده کنند، هم تمرین کردند و هم این که کنار خانواده بودند. آن ها پس از پایان تعطیلات از هجدهم وارد اردوها شدند، در حال حاضر نیز شرایط ملی پوشان پیش از اعزام به چهارمین مرحله لیگ جهانی مراکش خوب است.

سرمربی تیم ملی کاراته در ادامه صحبت های خود از اهمیت بالایی که لیگ جهانی مراکش دارد، گفت: مسابقات لیگ جهانی مراکش خیلی مهم است چون امتیازهایی که در این رقابت ها کسب می شود به صورت کامل در سبد المپیک محاسبه خواهد شد. خوشبختانه بچه های ما هم عزم خود را جزم کردند که بهترین امتیازها را در مراکش به دست بیاورند.

هروی در پاسخ به این سوال که صحبت هایی مطرح شد در رابطه با این موضوع که کاراته برای اولین و آخرین بار قرار است در المپیک حضور داشته باشد، آیا به نظر شما این موضوع باعث نمی شود که حساسیت روی کسب مدال در المپیک توکیو زیاد شود، گفت: بازخورد این خبر برای کاراته خوب نبود؛ چراکه این موضوع باعث شده که این مرحله از المپیک از حساسیت بسیار بالایی برخوردار باشد. البته ما خوشبین هستیم کاراته در المپیک می ماند. این صحبت ها همیشه قبل از المپیک بوده است. اگر یادتان باشد در مورد یکی از رشته های پرطرفدار کشورمان هم این صحبت ها در گذشته مطرح بود که قرار است از المپیک حذف شود، اما همه ما دیدیم که چنین اتفاقی رخ نداد و آن رشته همچنان المپیکی است. کاراته نیز می تواند نمایش خوبی از خود در المپیک به جا بگذارد، هم از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ کمی، می توانیم این طور بگوییم کاراته جزو ۵ رشته اول جهان است. ان شاءالله کاراته هم در المپیک توکیو هم در المپیک پاریس حضور داشته باشد.

وی در مورد این که موفقیت های کاراته حاصل تلاش و خرد جمعی بوده و به یک نفر تعلق ندارد، گفت: اگر امروز شاهدیم کاراته ایران به موفقیت های بزرگی دست یافته، حاصل زحمات همه جامعه بزرگ کاراته بوده است. حمایت مربیان سازنده، پیشکسوتان، مسئولان ورزش و فدراسیون، همه آن ها باعث شده کاراته در طول این چند سال به موفقیت های بزرگی برسد. باز هم برای ادامه این روند و موفقیت ها نیاز به حمایت های همه جانبه داریم. درهای کاراته به روی همه باز است، امیدواریم اول بتوانیم سهمیه المپیک را به صورت کامل کسب کنیم، بعد از آن مدال المپیک را به دست بیاوریم.

سرمربی تیم ملی کاراته در پاسخ به این سوال که نظر شما در مورد حضور جردن تومانس کاراته کای انگلیسی به همراه مربی خود در اردوهای تیم ملی چیست، گفت: من خیلی خوشحالم یک کاراته کای انگلیسی به همراه مربی خود با حمایت مسئولان فدراسیون کشورشان و مسئولان کمیته ملی المپیک انگلیس برای آمادگی بیشتر به کشور ایران سفر کردند. در حال حاضر آن ها برای نماینده کشورشان سرمایه گذاری های زیادی کردند تا جردن توماس بتوانند در المپیک نماینده کشورشان باشد. آن ها به قدری موفقیت نماینده کشورشان را مهم می دانند که او را به همراه مربی خود در آستانه اعزام به لیگ جهانی کاراته وان به ایران اعزام کردند تا در کنار کاراته کاهای کشورمان برای آمادگی هرچه بیشتر تمرین کند. حضور آن ها در ایران یک پیام بسیار مهمی را به تمام دنیا، مجامع بین المللی و ورزش می دهد که ایران بهترین کشور از هر لحاظ در دنیا است.

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

لیگ جهانی کاراته؛ آسیابری در فینال، خاکسار به رده بندی رفت

۱۳۹۸/۰۱/۳۱ ۰۱:۱۳

روز نخست لیگ جهانی کاراته وان مراکش با راهیابی یک نماینده ایران به فینال و یک کاراته کا به دیدار رده بندی همراه بود.

قرعه‌کشی رقابت‌های جودوی آسیا؛ رقبای ایرانی ها مشخص شدند

۱۳۹۸/۰۱/۳۰ ۲۰:۰۷

قرعه کشی رقابتهای جودو قهرمانی آسیا انجام شد و جودوکاران ایران رقبای خود را شناختند.

کریمی: نقطه قوت تیم ملی تکواندو خارج شدن از بازیکن سالاری است- نباید توقع قهرمانی در جهان را داشته باشیم

۱۳۹۸/۰۱/۳۰ ۱۴:۰۰

مرتضی کریمی، سرمربی پیشین تیم ملی تکواندوی کشورمان گفت: خارج شدن از بازیکن سالاری و انحصارطلبی در تیم ملی نقطه قوت است، اما باید صبر و شکیبایی نیز داشته باشیم و نتیجه گرا نباشیم.

لیگ کاراته مراکش قرعه کشی شد؛ ایرانی ها از امروز مبارزه می کنند

۱۳۹۸/۰۱/۳۰ ۱۰:۵۰

قرعه کشی سومین مرحله لیگ برتر کاراته وان قرعه کشی شد و نمایندگان کشورمان حریفان خود را شناختند.

دیدار میراسماعیلی با عبید العنزی- رئیس اتحادیه جودو آسیا به ایران می آید

۱۳۹۸/۰۱/۲۸ ۱۷:۵۵

رئیس فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش امروز با رئیس اتحادیه جودوی آسیا دیدار و گفتگو کرد.

بازتاب حضور ملی پوش پیشین تکواندو به عنوان سرمربی تیم هند

۱۳۹۸/۰۱/۲۸ ۱۷:۵۴

حضور معتمد در پستی جدید به عنوان سرمربی تیم ملی تکواندوی هند در جهان بازتاب داشت.

مبارزه ۵۸۰ کاراته کا در مسابقات ورودی به اردوی تیم ملی

۱۳۹۸/۰۱/۲۸ ۱۷:۳۱

۵۸۰ کاراته کا طی ۲ روز در دو بخش مردان و بانوان در مسابقات ورودی به اردوی تیم ملی بزرگسالان به روی تاتامی می روند.

کاراته قهرمانی آسیا؛ تیم دانشگاه آزاد نایب قهرمان شد

۱۳۹۸/۰۱/۲۸ ۱۷:۰۸

تیم منتخب کاراته دانشگاه آزاد در اولین دوره رقابت های قهرمانی آسیا با کسب ۴ مدال طلا، ۲ نقره و یک برنز به عنوان نایب قهرمانی رسید.

بررسی تکواندوکاران ۴ وزن اول جهانی؛ سروش احمدی و هادی پور دو ایرانی مدعی

۱۳۹۸/۰۱/۲۸ ۱۲:۵۱

فدراسیون جهانی تکواندو با انتشار گزارشی به بررسی تکواندوکاران اوزان ۵۴-، ۵۸-، ۶۳- و ۶۸- کیلوگرم پرداخته است.

برای مبارزه در لیگ جهانی؛ دختران و پسران کاراته کا فردا به مراکش می روند

۱۳۹۸/۰۱/۲۷ ۲۰:۳۴

تیم ملی کاراته کشورمان برای شرکت در لیگ جهانی کاراته وان بامداد فردا چهارشنبه ۲۸ فروردین ماه عازم مراکش می شود.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد