پاسور پیشین تیم ملی والیبال: الان زمان انتقاد از کولاکوویچ نیست

پاسور سابق تیم ملی والیبال ایران می‌گوید: والیبال ایران به دلیل تغییر تفکرات در فدراسیون و از دست رفتن زمان، در مقایسه با سایر تیم‌های نامی جهان پیشرفت نکرده‌است.

پاسور پیشین تیم ملی والیبال: الان زمان انتقاد از کولاکوویچ نیست

به گزارش هوادار، امیر حسینی در خصوص شرایط کنونی تیم ملی والیبال ایران اظهار کرد: در حال حاضر ترکیب خوبی از بازیکنان در تیم ملی داریم. در کنار بازیکنان باتجربه، بازکنان جوان خوبی در تیم ملی هستند که چندین سال است در لیگ برتر حضور دارند. اگر تدارکات خوبی ببینیم، فکر می‌کنم نتیجه خوبی در المپیک کسب کنیم.

وی در خصوص بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه‌ای که فدراسیون و کولاکوویچ برای تیم ملی و آینده تیم دارند، افراد لایقی به تیم ملی دعوت شده اند. گلایه و اعتراض نسبت به عدم دعوت به تیم ملی همیشه هست، اما باید ببینیم چرا کولاکوویچ برخی از بازیکنان را به تیم ملی دعوت نکرده است. نسبت دادن دست‌های پشت پرده و این قبیل مسائل به لیست تیم ملی زیبا نیست.

پاسور سابق تیم ملی والیبال ایران ادامه داد: لیگ ملت‌های والیبال را نباید خیلی جدی بگیریم و از آن به عنوان بازی‌های تدارکاتی باید استفاده کنیم. با شرایطی که کشور در حال حاضر دارد، این بازی‌ها، بهترین بازی‌های تدارکاتی برای تیم ملی محسوب می‌شود. فکر می‌کنم اگر فشار را از دوش کولاکوویچ و فدراسیون والیبال برداریم، می‌توانیم تیم خوب و آماده‌ای را برای انتخابی المپیک مهیا کنیم.

حسینی افزود: لیگ ملت‌های والیبال هر سال برگزار می‌شود، اگر دقت کرده باشید، تعدادی از تیم‌های خوب دنیا هم با تیم اصلی‌شان در این مسابقات حاضر نمی‌شوند و نگاه‌شان به بازیکنان جوان است. نباید به این قضیه فکر کنیم که باید در لیگ ملت‌ها حتماً نتیجه بگیریم. نتیجه گرفتن در لیگ ملت‌ها خوب است، اما با وضع فعلی و نبود حتی یک بازی تدارکاتی، موفقیت در انتخابی المپیک خیلی مهم‌تر از بازی‌هایی است که هر سال برگزار می‌شود.

پاسور سابق تیم ملی والیبال ایران گفت: باید واقع‌بین باشیم. ما فقط کنار ایستاده‌ایم و تیم ملی را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم. تیم ما تیم بسیار خوبی است و نتیجه گرفتن در المپیک و هر تورنمنتی دور از دسترس نیست، اما نظرم این است که با شرایط موجود راهیابی به المپیک وآینده‌نگری برای جوانان تیم ملی از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی در ادامه در رابطه با تاخیر طولانی در برگزاری انتخابات فدراسیون عنوان کرد: بلاتکلیفی فدراسیون صد درصد به تیم ملی ضربه خواهد زد. چندین فدراسیون ورزشی نیز در بلاتکلیفی به سر می‌برند. فکر می‌کنم تکلیف فدراسیون باید هرچه زودتر مشخص شود.

امیر حسینی ادامه داد: افشین داوری نیز در این مدت نشان داده که لیاقت و توانایی ریاست بر فدراسیون را دارد. رییس آتی فدراسیون باید با یک برنامه ریزی خوب بیاید، تا برنامه‌ای که از زمان یزدانی‌خرم آغاز و در دوره داورزنی استمرار داشته را پیش ببرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا والیبال ایران افت کرده یا نه، گفت: به نظرم والیبال در تمام دنیا در حال پیشرفت است، اما ایران در سال‌های اخیر پیشرفت کمتری نسبت به سایرین داشته‌است. ما زمان را از دست داده‌ایم و تفکرات‌مان مدام تغییر کرده است. در زمان کولاکوویج فدراسیون سه رییس به خود دید. این موضوع به هر تیم یا رشته ورزشی آسیب می‌زند. یزدانی خرم ۱۷ سال رییس فدراسیون بود و تمام کارهایی که برنامه ریزی کرده بود را یک به یک انجام داد و والیبال ما را از سطح دو آسیا به سطح یک آسیا رساند. داورزنی نیز آن را به سطح یک جهانی ارتقا داد. یزدانی‌خرم و داورزنی با ثباتی که در فدراسیون داشتند، چندین سال سوار کار بودند و با ایده و نیروی کار جدید توانستند نتیجه خوبی بگیرند.

پاسور سابق تیم ملی والیبال ایران تصریح کرد: پس از داورزنی، احمد ضیایی فقط یک سال رییس فدراسیون بود و برای تحقق اهدافش فرصتی پیدا نکرد. کار از دست ضیایی در رفت و برنامه‌هایی که در نظر داشت پیاده کند به مرحله اجرا نرسید. حتی لیگ برتر سال ۹۷ نیز، لیگ بی کیفیتی شد. متاسفانه سر همین مشکلات، لیگ خوبی نداشتیم. با آمدن داوری با تجربه‌ها و پیشکسوتان والیبال پای کار آمدند.

وی گفت: از آنجا که خودم مشهدی هستم و افشین داوری هم مدتی ریاست اداره تربیت بدنی خراسان رضوی را برعهده داشته، شناخت خوبی از او دارم. این که می‌گویند داوری والیبالی نیست، درست نیست. داوری از هیات والیبال شهرستان درگز خراسان رضوی کارش را آغاز کرد. حتی وقتی به مشهد آمد، والیبال و تیمداری مشهد در لیگ برتر را آغاز کرد.

حسینی در مورد انتقادات برخی از اهالی والیبال از کولاکوویچ خاطرنشان کرد: الان زمان انتقاد از کولاکوویچ نیست. زمانی که کولاکوویچ گزینه سرمربی‌گری تیم ملی بود باید مورد انتقاد قرار می‌گرفت. اگر یک چوب خشک را بر سر یک تیم قرار دهیم، باید حمایتش کنیم تا کار خودش را انجام دهد. انتقادات، باید پیش از انتخابات باشد. اگر من منتقدم، باید از قبل روی کولاکوویچ شناخت پیدا می‌کردم و پیش از انتخاب او انتقاد می‌کردم، اما در حال حاضر که کولاکوویچ سرمربی تیم ملی است، باید حمایتش کنیم.

افزودن نظر

اخبار والیبال

تمجید پاسور تیم ملی والیبال برزیل از کاپیتان ایران/ رزنده: عاشق تماشای بازی معروف هستم

۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ۱۳:۱۷

هوادار گزارش می دهد، پاسور تیم ملی والیبال برزیل در مصاحبه‌ای به تمجید از عملکرد سعید معروف پرداخت.

لیگ والیبال ترکیه| شریفی درخشید، اما بورسا باخت

۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ۱۱:۴۹

هوادار گزارش می دهد، تیم والیبال بورسا در هفته هجدهم رقابت‌های لیگ ترکیه نتیجه را به حریف خود واگذار کرد.

هینن: تیمی پرطرفدار به نام ایران نخستین حریف ما در المپیک است

۱۳۹۸/۱۱/۲۷ ۱۵:۱۱

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم ملی والیبال لهستان گفت: تیمی پرطرفدار به نام ایران نخستین حریف ما در رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ است.

حمزه زرینی داغدار شد

۱۳۹۸/۱۱/۲۶ ۱۲:۳۸

هوادار گزارش می دهد، ملی‌پوش سابق والیبال ایران در غم از دست دادن فرزندش به سوگ نشست.

هینن محروم شد

۱۳۹۸/۱۱/۲۶ ۱۱:۰۵

هوادار گزارش می دهد، با اعلام مسئولان لیگ والیبال ایتالیا، سرمربی تیم پروجا یک جلسه محروم شد.

بازتاب دعوت از ایران به جام واگنر در رسانه‌های لهستانی

۱۳۹۸/۱۱/۲۳ ۱۱:۵۴

هوادار گزارش می دهد، دعوت از تیم ملی والیبال ایران برای حضور در جام واگنر در رسانه‌های لهستانی بازتاب داشت.

لیگ ملت‌های والیبال| یزدان‌پناه و فیروزی دعوت شدند

۱۳۹۸/۱۱/۲۳ ۱۱:۱۳

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) از دو داور ایرانی برای قضاوت در لیگ ملت‌های والیبال سال ۲۰۲۰ دعوت کرد.

رزنده: هنوز پیر نشده‌ام/ می‌خواهم به برزیل بازگردم

۱۳۹۸/۱۱/۲۳ ۱۱:۰۰

هوادار گزارش می دهد، پاسور برزیلی تیم والیبال لوبه گفت: هنوز پیر نشده‌ام، اما تصمیم گرفته‌ام برای ادامه فعالیتم به برزیل بروم.

زانینی سرمربی تیم والیبال رسوویا شد

۱۳۹۸/۱۱/۲۳ ۱۰:۵۵

هوادار گزارش می دهد، سرمربی جدید تیم والیبال آسکو رسوویا انتخاب و معرفی شد.

گوگل: به تیمم اعتقاد کامل دارم

۱۳۹۸/۱۱/۲۱ ۱۴:۰۱

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم والیبال اسکرابلچاتوف گفت: با وجود شکست در هفته بیست‌وچهارم باید بگویم که به تیمم اعتقاد کامل دارم.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد