پس از یک سال مشکلات بسکتبال باقیست!

هوادار گزارش می دهد - هنوز یک هفته به پایان دور رفت زمان باقیست اما حواشی مسابقات لیگ برتر چه در بخش آقایان و چه در بخش بانوان آغاز شده است.سال های گذشته این حواشی در مرحله پلی آف و یا نهایتا در نیم فصل دوم مسابقات رخ می داد.

پس از یک سال مشکلات بسکتبال باقیست!

به گزارش هوادار، در هفته هفتم لیگ برتر بسکتبال در بخش آقابان،دو تیم شیمیدر تهران و پالایش نفت آبادان در یک بازی حساس و نزدیک به مصاف هم رفتند که این دیدار حواشی به همراه داشت.هواداران آبادانی در سالن به سوت های پی در پی داوران اعتراض داشتند و در ثانیه های پایانی بازی با پرتاب کردن بطری آب و یخ اعتراض خود را نشان می دادند.به همین دلیل ناظران بازی مجبور به نگه داشتن بازی شدند تا هوادران پرشور آبادانی آرام شوند و بازی را ادامه دهند.البته در همین بین یکی از هوادارن آبادانی به وسط زمین آمد و سعی بر حمله بر نیمکت شیمیدر را داشت.

این اتفاقات تنها در آبادان رخ نمی دهد سال های گذشته در ماهشهر،گرگان،اراک و سایر شهرهایی که طرفدار این رشته ورزشی هستند رخ می دهد.اما نکته ای که به شدت به چشم می خورد این است که به بازیکنان و باشگاه ها به شدت از این رفتارها حمایت می کنند و فدراسیون نیز هیچ برخوردی نمی کند.به همین دلیل است که این اتفاقات پایان نمی یابد و هر ساله شاهد چنین حواشی از هواداران هستیم.

گاهی اوقات تعصب بیش از حد به تیم، سبب آسیب دیدن به بازیکن و یا کادر فنی هم می شود.فصل گذشته،در پلی آف پنجم مهرام و پتروشیمی بندرامام،هواداران پترو پس از بازی به شیشه اتوبوس مهرام سنگ پرتاب کردند  که سبب آسیب دیدن عکاس مهرام شد.البته این اتفاق خارج از سالن افتاده است و به فدراسیون مربوط نمی شود.اما فدراسیون می تواند کاری در این راستا انجام دهد تا دیگر نه در سالن و نه در خارج از سالن شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

اگر هر سری فدراسیون بسکتبال،از این اتفاقات چشم پوشی کند و هیچ راه کاری در نظر نگیرد هر ساله این اتفاقات رخ خواهد افتاد.فدراسیون بسکتبال یا باید باشگاه ها را جریمه کند و یا هواداران را از دیدن بازی محروم کند.با بخشیدن و چشم پوشی و یا نادیده گرفتن هیچ چیزی تغییر نخواهد کرد.

در بازی شیمیدر تهران و نفت آبادان هم داوران سوت های اشتباهی به ضرر دو تیم زدند.ورژ آبکاریان،رئیس کمیته مسابقات و داوران طی مصاحبه ای عنوان کرد،باشگاه پالایش نفت آبادان به ۵ صحنه معترض بودند که تنها ۱ مورد آن صحیح بود و سایر صحنه ها داوران به درستی سوت زدند.

هر فصل باشگاه ها صحنه های اشتباه داوری را به فدراسیون می فرستند اما آیا با این روش چیزی تغییر می کند؟ با آمدن رئیس جدید فدراسیون،انتظار داشتیم این مشکلات حل شود و اعتراضات باشگاه ها نسبت به داورها کمتر شود.شاید یکی از علت هایی که سبب می شود داورها مرتکب اشتباه شوند دستمزد پایین آنهاست ،بنابراین داوران و ناظران اهمیت کمتری می دهند.پس از هر بازی باید برای داوران جلسه بگذارند و فیلم های بازی را از با حضور رپیس کمیته مسابقات و داوران مشاهده و اشتباهات را بررسی کنند. با چنین نظارت هایی داوران در بازی ها کمتر دچار اشتباه می شوند.

امید است رئیس جوان فدراسیون بسکتبال به این مسائل بیشتر رسیدگی کند زیرا که با آمدن وی باید تغیراتی در فدراسیون به وضوح دیده شود و این مشکلات حل و فصل شود.

افزودن نظر

اخبار بسکتبال

لیگ NBA؛ باخت تورنتو، دومین بازی فینال را گلدن استیت برد

۲۶۴۰/۰۸/۲۵ ۱۰:۳۰

بازی دوم فینال NBA را تیم تیم بسکتبال گلدن استیت از تورنتو برد تا هر دو تیم با یک پیروزی مساوی شوند. 

حدادی به تیم ملی بسکتبال برگشت

۲۶۴۰/۰۸/۰۲ ۱۲:۴۵

رئیس کمیته ملی المپیک از بازگشت حامد حدادی به تیم ملی بسکتبال خبر داد.
 

در حاشیه بازدید از اردوی تیم ملی بسکتبال-صالحی امیری: آینده از آن والیبال و بسکتبال خواهد بود

۲۰۱۹/۰۶/۱۵ ۲۳:۵۴

رئیس کمیته ملی المپیک گفت:من شخصا باور دارم که آینده درخشانی در انتظار بسکتبال کشورمان است و در واقع آینده از آن والیبال و بسکتبال خواهد بود.
 

دعوت از ۱۸ بازیکن به اردوی تیم‌ملی بسکتبال

۲۰۱۹/۰۶/۰۴ ۲۳:۴۴

اردوی تیم ملی بسکتبال از ۲۵ خرداد با ۱۸ بازیکن شروع خواهد شد.

شهرداری تبریز از فعالیت در بسکتبال محروم شد

۲۰۱۹/۰۵/۲۲ ۱۵:۰۸

باشگاه شهرداری تبریز از فعالیت در بسکتبال تا زمان جلب رضایت شاکی‌هایش محروم شد.

مسابقات کاپ آسیا؛ پیروزی تیم ملی بسکتبال سه نفره در شروع

۲۰۱۹/۰۵/۲۲ ۰۹:۵۱

تیم ملی بسکتبال سه نفره مردان کاپ آسیایی چین را در دور انتخابی با پیروزی مقابل حریفش شروع کرد.

لیگ NBA؛ سومین برد گلدن استیت مقابل پورتلند، در یکقدمی قهرمانی

۲۰۱۹/۰۵/۱۹ ۱۰:۲۳

تیم گلدن استیت امروز هم در فینال کنفرانس غرب پورتلند را شکست داد تا برای قهرمانی فقط یک پیروزی فاصله داشته باشد.

لیگ NBA؛ چهارمین شکست هیوستون، گلدن استیت هم فینالیست شد

۲۰۱۹/۰۵/۱۱ ۱۰:۵۰

تیم گلدن استیت برای چهارمین بار در نیمه نهایی لیگ بسکتبال آمریکا حریفش هیوستون را برد و به فینال کنفرانس غرب رسید.

شروع اردوی جهانی تیم ملی بسکتبال در غیاب بازیکن دورگه

۱۳۹۸/۰۳/۲۵ ۱۰:۵۷

اردوی جهانی تیم ملی بسکتبال از صبح امروز در سالن آزادی آغاز شد.

لیگ NBA ؛ باخت گلدن استیت، برپایی اولین جشن قهرمانی تورنتو

۱۳۹۸/۰۳/۲۴ ۱۳:۱۱

تیم تورنتو بازی ششم فینال لیگ NBA را از تیم گلدن استیت برد و قهرمانی را از حریف سرشناس اش گرفت.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد