پس از یک سال مشکلات بسکتبال باقیست!

هوادار گزارش می دهد - هنوز یک هفته به پایان دور رفت زمان باقیست اما حواشی مسابقات لیگ برتر چه در بخش آقایان و چه در بخش بانوان آغاز شده است.سال های گذشته این حواشی در مرحله پلی آف و یا نهایتا در نیم فصل دوم مسابقات رخ می داد.

پس از یک سال مشکلات بسکتبال باقیست!

به گزارش هوادار، در هفته هفتم لیگ برتر بسکتبال در بخش آقابان،دو تیم شیمیدر تهران و پالایش نفت آبادان در یک بازی حساس و نزدیک به مصاف هم رفتند که این دیدار حواشی به همراه داشت.هواداران آبادانی در سالن به سوت های پی در پی داوران اعتراض داشتند و در ثانیه های پایانی بازی با پرتاب کردن بطری آب و یخ اعتراض خود را نشان می دادند.به همین دلیل ناظران بازی مجبور به نگه داشتن بازی شدند تا هوادران پرشور آبادانی آرام شوند و بازی را ادامه دهند.البته در همین بین یکی از هوادارن آبادانی به وسط زمین آمد و سعی بر حمله بر نیمکت شیمیدر را داشت.

این اتفاقات تنها در آبادان رخ نمی دهد سال های گذشته در ماهشهر،گرگان،اراک و سایر شهرهایی که طرفدار این رشته ورزشی هستند رخ می دهد.اما نکته ای که به شدت به چشم می خورد این است که به بازیکنان و باشگاه ها به شدت از این رفتارها حمایت می کنند و فدراسیون نیز هیچ برخوردی نمی کند.به همین دلیل است که این اتفاقات پایان نمی یابد و هر ساله شاهد چنین حواشی از هواداران هستیم.

گاهی اوقات تعصب بیش از حد به تیم، سبب آسیب دیدن به بازیکن و یا کادر فنی هم می شود.فصل گذشته،در پلی آف پنجم مهرام و پتروشیمی بندرامام،هواداران پترو پس از بازی به شیشه اتوبوس مهرام سنگ پرتاب کردند  که سبب آسیب دیدن عکاس مهرام شد.البته این اتفاق خارج از سالن افتاده است و به فدراسیون مربوط نمی شود.اما فدراسیون می تواند کاری در این راستا انجام دهد تا دیگر نه در سالن و نه در خارج از سالن شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

اگر هر سری فدراسیون بسکتبال،از این اتفاقات چشم پوشی کند و هیچ راه کاری در نظر نگیرد هر ساله این اتفاقات رخ خواهد افتاد.فدراسیون بسکتبال یا باید باشگاه ها را جریمه کند و یا هواداران را از دیدن بازی محروم کند.با بخشیدن و چشم پوشی و یا نادیده گرفتن هیچ چیزی تغییر نخواهد کرد.

در بازی شیمیدر تهران و نفت آبادان هم داوران سوت های اشتباهی به ضرر دو تیم زدند.ورژ آبکاریان،رئیس کمیته مسابقات و داوران طی مصاحبه ای عنوان کرد،باشگاه پالایش نفت آبادان به ۵ صحنه معترض بودند که تنها ۱ مورد آن صحیح بود و سایر صحنه ها داوران به درستی سوت زدند.

هر فصل باشگاه ها صحنه های اشتباه داوری را به فدراسیون می فرستند اما آیا با این روش چیزی تغییر می کند؟ با آمدن رئیس جدید فدراسیون،انتظار داشتیم این مشکلات حل شود و اعتراضات باشگاه ها نسبت به داورها کمتر شود.شاید یکی از علت هایی که سبب می شود داورها مرتکب اشتباه شوند دستمزد پایین آنهاست ،بنابراین داوران و ناظران اهمیت کمتری می دهند.پس از هر بازی باید برای داوران جلسه بگذارند و فیلم های بازی را از با حضور رپیس کمیته مسابقات و داوران مشاهده و اشتباهات را بررسی کنند. با چنین نظارت هایی داوران در بازی ها کمتر دچار اشتباه می شوند.

امید است رئیس جوان فدراسیون بسکتبال به این مسائل بیشتر رسیدگی کند زیرا که با آمدن وی باید تغیراتی در فدراسیون به وضوح دیده شود و این مشکلات حل و فصل شود.

افزودن نظر

اخبار بسکتبال

دبیر فدراسیون بسکتبال: از همگروهی با اسپانیا خوشحالیم

۱۳۹۷/۱۲/۲۶ ۰۹:۴۷

دبیر فدراسیون بسکتبال گفت: از همگروهی با تیم هایی مانند اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۹ چین خوشحالیم.

سرمربی شیمیدر: از اول فصل برای قهرمانی در غرب آسیا برنامه داشتیم

۱۳۹۷/۱۲/۲۶ ۰۹:۴۴

سرمربی تیم بسکتبال شیمیدر تهران گفت: برای قهرمانی در مسابقات غرب آسیا از ابتدای فصل برنامه داشتیم و می خواهیم بهترین نتایج را در ادامه راه کسب کنیم.

جام جهانی بسکتبال؛ ایران با اسپانیا، پورتوریکو و تونس همگروه شد

۱۳۹۷/۱۲/۲۵ ۱۶:۴۵

در پایان مراسم قرعه کشی جام جهانی بسکتبال ۲۰۱۹ چین، تیم ملی ایران رقبای خود را شناخت.

سیدبندی جام جهانی بسکتبال ۲۰۱۹ اعلام شد- جای ایران و کانادا عوض شد

۱۳۹۷/۱۲/۲۴ ۱۲:۳۱

فدراسیون جهانی بسکتبال سیدبندی جام جهانی ۲۰۱۹ چین را اعلام کرد.

بسکتبال باشگاه های غرب آسیا؛ شیمیدر قهرمان شد

۱۳۹۷/۱۲/۲۴ ۰۱:۱۳

کار تیم شیمیدر در مسابقات بسکتبال باشگاه های غرب آسیا با قهرمانی تمام شد.

هفته نهم دور برگشت لیگ برتر بسکتبال؛ برد ارزشمند گرگانی‌ها مقابل نفت، پدافند بالاخره برد

۱۳۹۷/۱۲/۲۳ ۲۰:۱۲

دور برگشت لیگ برتر بسکتبال امروز در هفته نهم پیگیری شد و در مهمترین بازی تیم شهرداری گرگان در بازی خانگی تیم نفت آبادان را شکست داد. 

خوزستان قهرمان بسکتبال با ویلچر جانبازان ایران شد

۱۳۹۷/۱۲/۲۳ ۰۰:۲۱

خوزستان عنوان قهرمانی دهمین دوره رقابت های بسکتبال با ویلچر جانبازان کشور را به خود اختصاص داد.

بسکتبال باشگاه‌های غرب آسیا؛ برد پتروشیمی و شیمیدر در چهارمین روز

۱۳۹۷/۱۲/۲۲ ۲۲:۱۵

پتروشیمی و شیمیدر امروز در رقابت های بسکتبال باشگاه های غرب آسیا دو برد گرفتند.

بسکتبال باشگاه های غرب آسیا؛ جدال نزدیک ایرانی ها را شیمیدر از پتروشیمی برد

۱۳۹۷/۱۲/۲۱ ۲۱:۴۱

جدال دو تیم ایرانی در مسابقات باشگاهی بسکتبال غرب آسیا با برد شیمیدر در بغداد همراه شد.

بسکتبال باشگاه‌های غرب آسیا؛ پتروشیمی نفت بغداد را هم برد

۱۳۹۷/۱۲/۲۱ ۰۳:۱۸

تیم بسکتبال پتروشیمی با پیروزی مقابل تیم عراقی در مسابقات باشگاهی غرب آسیا به صدر جدول رسید.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد