پورشیب: شک نکنید امسال بهتر خواهم بود- جردن از تعداد قهرمانان ایرانی در تمرین تعجب کرد

کاپیتان تیم ملی کاراته ایران گفت: شک نکنید امسال عملکردم فراتر از سالیان گذشته خواهد بود و انگیزه‌ام نیز برای این مهم بیشتر است.

پورشیب: شک نکنید امسال بهتر خواهم بود- جردن از تعداد قهرمانان ایرانی در تمرین تعجب کرد

به گزارش هوادار، ذبیح الله پورشیب در خصوص شرایط تیم ملی کاراته در آستانه مسابقات لیگ برتر کاراته وان مراکش اظهار داشت: اولین مرحله اردوهای تیم ملی کاراته در سال جدید بعد از تعطیلات نوروز آغاز شد و خدا را شکر در حال حاضر نیز از لحاظ بدنی و روحی و روانی شرایط خوبی داریم. امیدوارم قدم اول را در سال جدید در مسابقات مراکش محکم برداریم.

وی تصریح کرد: امتیازات مسابقات لیگ برتر کاراته وان مراکش برای ما خیلی مهم است. رقبای اروپایی ما در مسابقات قاره ای خود شرکت کردند و نسبت به تیم ایران امتیازات بیشتری کسب و یکی، دو قدم جلو افتادند، اما فاصله امتیازات ما با آنها زیاد نیست. اگر بتوانیم در مسابقات مراکش از فرصت استفاده کنیم، از خیلی از رقبا جلو می زنیم و شرایط مان را در رنکینگ بهبود می بخشیم. البته به نظر من یک تورنمنت نمی تواند زیاد فاصله ایجاد کند و پروسه کسب سهمیه المپیک در یک سال آینده مهم است و باید در این یک سال در  اوج ماند و در تمامی مسابقات نتیجه مطلوب کسب کرد. امیدوارم در ماراتن کسب سهمیه المپیک نتایج لازم را به دست بیاوریم.

کاپیتان تیم ملی کاراته در خصوص اهداف خود در سال جدید گفت: مانند سالیان گذشته در حال تمرین و تلاش هستم و شک نکنید امسال عملکردم بهتر از سالیان گذشته خواهد بود و انگیزه ام نیز برای این مهم بیشتر است.  قطعا برای این مهم باید در سال منتهی به المپیک آمادگی جسمی، روحی و روانی بالاتری از سالیان گذشته داشته باشم. به شخصه همیشه برای بهترین نتیجه و مدال تلاش کردم و البته زمانی رنگ مدال ها تغییر کرده است و برخی اوقات نیز مدال نگرفتم، اما خدا را شکر سال گذشته نتایجم تقریبا خوب بود.

پورشیب تاکید کرد: نتایج گذشته برای من تمام شده است و تنها تجربیات آن  باقی مانده است و در حال حاضر آینده و تمامی تورنمنت ها برای من خیلی مهم است. هر ورزشکاری دوست دارد سهمیه المپیک را کسب کند و در این رویداد حضور داشته باشد. من نیز به عنوان یک ورزشکار آرزوی حضور در المپیک را دارم و تمام تلاشم را انجام خواهم داد به این مهم دست پیدا کنم.

وی در خصوص برطرف شدن دغدغه ملی پوشان و نیاز به حمایت از آنها عنوان کرد: مسلما تمامی ورزشکاران همیشه برای اهتزاز پرچم کشورمان می جنگند و در هر شرایطی به دنبال کسب افتخار برای ایران هستند. از طرفی  پوشیدن با پیراهن تیم ملی احساس غرور می کنیم، اما در این مسیر برای کسب نتایج خوب و رسیدن به اهداف مان نیازمند حمایت هستیم. قطعا مسئولان کاراته نیز اهدافی دارند و مسئولان ورزش کشور نیز از این رشته توقعاتی دارند. اولویت ما نیز در حال حاضر کسب سهمیه و در ادامه مدال در المپیک است.

دارنده مدال برنز مسابقات جهانی اسپانیا ادامه داد: مطمئنا وزارت ورزش و کمیته المپیک می توانند به ما کمک های زیادی  کنند و  اگر این حمایت ها در سال المپیک خوب باشد ما نیز سربلند بیرون خواهیم آمد. البته مسئولان وزارت ورزش و کمیته المپیک به کاراته علاقمند هستند و امیدوارم مانند همیشه که حمایت ها از این رشته خوب بوده است، امسال نیز این روند ادامه داشته باشد. مدال کاراته در المپیک ۲۰۲۰ در رنکینگ محاسبه خواهد شد و کاراته پتانسیل کسب مدال طلا در المپیک را دارد.

پورشیب در خصوص حضور توماس جردن، قهرمان انگلیسی در تهران و تمرین با ملی پوشان ایرانی تصریح کرد: تیم ایران در حال حاضر جایگاهی خوبی در دنیا دارد و در تمامی اوزان قهرمانانی دارد که در کل دنیا شناخته شده و قابل احترام هستند. توماس جردن نیز کاراته کا بزرگی است، اما تیم تک چهره نیست و در تمامی اوزان قهرمانان بزرگی دارد. او روز اول که وارد سالن تمرین تیم ملی شد از تعدد قهرمانان جهان ایران تعجب کرده بود و با هر کسی که تمرین می کرد مدال آور مسابقات جهانی و آسیایی بود.

وی در خصوص علاقه جردن به سبک مبارزاتی او گفت: او  لطف دارد و در این چند روز نیز اعلام کرد که نحوه تمرینات، مبارزات و برخی تکنیک های من را دوست دارد. به شخصه همیشه جوری کار می کنم که هم امتیازات لازم را کسب کنم و همه کسانی که از بیرون شاهد مبارزه هستند از دیدن تکنیک ها لذت ببرند. قطعا هر ورزشکار در سطح حرفه ای دوست دارد طرفدارانی داشته باشد و دوست دارد به گونه ای کار کند که خیلی ها کار او را بپسندند. به خصوص در ورزش های رزمی نحوه مبارزه رزمی کاران خیلی مهم است. خوشحالم که یکی از قهرمانان جهان نحوه مبارزات من را دوست دارد و نظرات او به عنوان یکی از قهرمانان جهان برایم خوشحال کننده است.

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

لیگ جهانی کاراته؛ آسیابری در فینال، خاکسار به رده بندی رفت

۱۳۹۸/۰۱/۳۱ ۰۱:۱۳

روز نخست لیگ جهانی کاراته وان مراکش با راهیابی یک نماینده ایران به فینال و یک کاراته کا به دیدار رده بندی همراه بود.

قرعه‌کشی رقابت‌های جودوی آسیا؛ رقبای ایرانی ها مشخص شدند

۱۳۹۸/۰۱/۳۰ ۲۰:۰۷

قرعه کشی رقابتهای جودو قهرمانی آسیا انجام شد و جودوکاران ایران رقبای خود را شناختند.

کریمی: نقطه قوت تیم ملی تکواندو خارج شدن از بازیکن سالاری است- نباید توقع قهرمانی در جهان را داشته باشیم

۱۳۹۸/۰۱/۳۰ ۱۴:۰۰

مرتضی کریمی، سرمربی پیشین تیم ملی تکواندوی کشورمان گفت: خارج شدن از بازیکن سالاری و انحصارطلبی در تیم ملی نقطه قوت است، اما باید صبر و شکیبایی نیز داشته باشیم و نتیجه گرا نباشیم.

لیگ کاراته مراکش قرعه کشی شد؛ ایرانی ها از امروز مبارزه می کنند

۱۳۹۸/۰۱/۳۰ ۱۰:۵۰

قرعه کشی سومین مرحله لیگ برتر کاراته وان قرعه کشی شد و نمایندگان کشورمان حریفان خود را شناختند.

دیدار میراسماعیلی با عبید العنزی- رئیس اتحادیه جودو آسیا به ایران می آید

۱۳۹۸/۰۱/۲۸ ۱۷:۵۵

رئیس فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش امروز با رئیس اتحادیه جودوی آسیا دیدار و گفتگو کرد.

بازتاب حضور ملی پوش پیشین تکواندو به عنوان سرمربی تیم هند

۱۳۹۸/۰۱/۲۸ ۱۷:۵۴

حضور معتمد در پستی جدید به عنوان سرمربی تیم ملی تکواندوی هند در جهان بازتاب داشت.

مبارزه ۵۸۰ کاراته کا در مسابقات ورودی به اردوی تیم ملی

۱۳۹۸/۰۱/۲۸ ۱۷:۳۱

۵۸۰ کاراته کا طی ۲ روز در دو بخش مردان و بانوان در مسابقات ورودی به اردوی تیم ملی بزرگسالان به روی تاتامی می روند.

کاراته قهرمانی آسیا؛ تیم دانشگاه آزاد نایب قهرمان شد

۱۳۹۸/۰۱/۲۸ ۱۷:۰۸

تیم منتخب کاراته دانشگاه آزاد در اولین دوره رقابت های قهرمانی آسیا با کسب ۴ مدال طلا، ۲ نقره و یک برنز به عنوان نایب قهرمانی رسید.

بررسی تکواندوکاران ۴ وزن اول جهانی؛ سروش احمدی و هادی پور دو ایرانی مدعی

۱۳۹۸/۰۱/۲۸ ۱۲:۵۱

فدراسیون جهانی تکواندو با انتشار گزارشی به بررسی تکواندوکاران اوزان ۵۴-، ۵۸-، ۶۳- و ۶۸- کیلوگرم پرداخته است.

برای مبارزه در لیگ جهانی؛ دختران و پسران کاراته کا فردا به مراکش می روند

۱۳۹۸/۰۱/۲۷ ۲۰:۳۴

تیم ملی کاراته کشورمان برای شرکت در لیگ جهانی کاراته وان بامداد فردا چهارشنبه ۲۸ فروردین ماه عازم مراکش می شود.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد