پورشیب: شک نکنید امسال بهتر خواهم بود- جردن از تعداد قهرمانان ایرانی در تمرین تعجب کرد

کاپیتان تیم ملی کاراته ایران گفت: شک نکنید امسال عملکردم فراتر از سالیان گذشته خواهد بود و انگیزه‌ام نیز برای این مهم بیشتر است.

پورشیب: شک نکنید امسال بهتر خواهم بود- جردن از تعداد قهرمانان ایرانی در تمرین تعجب کرد

به گزارش هوادار، ذبیح الله پورشیب در خصوص شرایط تیم ملی کاراته در آستانه مسابقات لیگ برتر کاراته وان مراکش اظهار داشت: اولین مرحله اردوهای تیم ملی کاراته در سال جدید بعد از تعطیلات نوروز آغاز شد و خدا را شکر در حال حاضر نیز از لحاظ بدنی و روحی و روانی شرایط خوبی داریم. امیدوارم قدم اول را در سال جدید در مسابقات مراکش محکم برداریم.

وی تصریح کرد: امتیازات مسابقات لیگ برتر کاراته وان مراکش برای ما خیلی مهم است. رقبای اروپایی ما در مسابقات قاره ای خود شرکت کردند و نسبت به تیم ایران امتیازات بیشتری کسب و یکی، دو قدم جلو افتادند، اما فاصله امتیازات ما با آنها زیاد نیست. اگر بتوانیم در مسابقات مراکش از فرصت استفاده کنیم، از خیلی از رقبا جلو می زنیم و شرایط مان را در رنکینگ بهبود می بخشیم. البته به نظر من یک تورنمنت نمی تواند زیاد فاصله ایجاد کند و پروسه کسب سهمیه المپیک در یک سال آینده مهم است و باید در این یک سال در  اوج ماند و در تمامی مسابقات نتیجه مطلوب کسب کرد. امیدوارم در ماراتن کسب سهمیه المپیک نتایج لازم را به دست بیاوریم.

کاپیتان تیم ملی کاراته در خصوص اهداف خود در سال جدید گفت: مانند سالیان گذشته در حال تمرین و تلاش هستم و شک نکنید امسال عملکردم بهتر از سالیان گذشته خواهد بود و انگیزه ام نیز برای این مهم بیشتر است.  قطعا برای این مهم باید در سال منتهی به المپیک آمادگی جسمی، روحی و روانی بالاتری از سالیان گذشته داشته باشم. به شخصه همیشه برای بهترین نتیجه و مدال تلاش کردم و البته زمانی رنگ مدال ها تغییر کرده است و برخی اوقات نیز مدال نگرفتم، اما خدا را شکر سال گذشته نتایجم تقریبا خوب بود.

پورشیب تاکید کرد: نتایج گذشته برای من تمام شده است و تنها تجربیات آن  باقی مانده است و در حال حاضر آینده و تمامی تورنمنت ها برای من خیلی مهم است. هر ورزشکاری دوست دارد سهمیه المپیک را کسب کند و در این رویداد حضور داشته باشد. من نیز به عنوان یک ورزشکار آرزوی حضور در المپیک را دارم و تمام تلاشم را انجام خواهم داد به این مهم دست پیدا کنم.

وی در خصوص برطرف شدن دغدغه ملی پوشان و نیاز به حمایت از آنها عنوان کرد: مسلما تمامی ورزشکاران همیشه برای اهتزاز پرچم کشورمان می جنگند و در هر شرایطی به دنبال کسب افتخار برای ایران هستند. از طرفی  پوشیدن با پیراهن تیم ملی احساس غرور می کنیم، اما در این مسیر برای کسب نتایج خوب و رسیدن به اهداف مان نیازمند حمایت هستیم. قطعا مسئولان کاراته نیز اهدافی دارند و مسئولان ورزش کشور نیز از این رشته توقعاتی دارند. اولویت ما نیز در حال حاضر کسب سهمیه و در ادامه مدال در المپیک است.

دارنده مدال برنز مسابقات جهانی اسپانیا ادامه داد: مطمئنا وزارت ورزش و کمیته المپیک می توانند به ما کمک های زیادی  کنند و  اگر این حمایت ها در سال المپیک خوب باشد ما نیز سربلند بیرون خواهیم آمد. البته مسئولان وزارت ورزش و کمیته المپیک به کاراته علاقمند هستند و امیدوارم مانند همیشه که حمایت ها از این رشته خوب بوده است، امسال نیز این روند ادامه داشته باشد. مدال کاراته در المپیک ۲۰۲۰ در رنکینگ محاسبه خواهد شد و کاراته پتانسیل کسب مدال طلا در المپیک را دارد.

پورشیب در خصوص حضور توماس جردن، قهرمان انگلیسی در تهران و تمرین با ملی پوشان ایرانی تصریح کرد: تیم ایران در حال حاضر جایگاهی خوبی در دنیا دارد و در تمامی اوزان قهرمانانی دارد که در کل دنیا شناخته شده و قابل احترام هستند. توماس جردن نیز کاراته کا بزرگی است، اما تیم تک چهره نیست و در تمامی اوزان قهرمانان بزرگی دارد. او روز اول که وارد سالن تمرین تیم ملی شد از تعدد قهرمانان جهان ایران تعجب کرده بود و با هر کسی که تمرین می کرد مدال آور مسابقات جهانی و آسیایی بود.

وی در خصوص علاقه جردن به سبک مبارزاتی او گفت: او  لطف دارد و در این چند روز نیز اعلام کرد که نحوه تمرینات، مبارزات و برخی تکنیک های من را دوست دارد. به شخصه همیشه جوری کار می کنم که هم امتیازات لازم را کسب کنم و همه کسانی که از بیرون شاهد مبارزه هستند از دیدن تکنیک ها لذت ببرند. قطعا هر ورزشکار در سطح حرفه ای دوست دارد طرفدارانی داشته باشد و دوست دارد به گونه ای کار کند که خیلی ها کار او را بپسندند. به خصوص در ورزش های رزمی نحوه مبارزه رزمی کاران خیلی مهم است. خوشحالم که یکی از قهرمانان جهان نحوه مبارزات من را دوست دارد و نظرات او به عنوان یکی از قهرمانان جهان برایم خوشحال کننده است.

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

تکواندو قهرمانی جهان؛ سروش احمدی نقره گرفت، پایان کار بدون طلا

۳۲۶۱/۱۱/۰۱ ۲۰:۲۲

سروش احمدی در  وزن ۶۳- کیلوگرم در فینال مسابقات قهرمانی جهان تکواندو با شکست مقابل نماینده چین به مدال نقره رسید.

تکواندو قهرمانی جهان؛ صعود سروش احمدی به نیمه نهایی ، حذف برخورداری و کیمیا همتی

۳۲۶۱/۱۰/۳۰ ۲۰:۲۶

سروش احمدی با شکست دادن حریف آذربایجانی برای صعود به نیمه نهایی تکواندو قهرمانی جهان مجوز گرفت اما مهران برخورداری و دختر ایرانی حذف شده های ایران در روز  چهارم شدند.

تکواندو قهرمانی جهان؛ حذف بخشی در راند طلایی، پریسا جوادی و کیانی کنار رفتند

۳۲۶۱/۱۰/۲۹ ۱۹:۳۸

امیرمحمد بخشی تکواندوکار وزن ۷۴- کیلوگرم کشورمان در راند طلایی به حریف اسپانیایی باخت ،پریسا جوادی هم در یکقدمی مدال حذف شد.
 

تکواندو قهرمانی جهان ؛ باخت برخورداری به حریف آلمانی ، کیمیا همتی در یک هشتم نهایی

۲۶۴۰/۰۸/۰۹ ۱۸:۴۷

مهران برخورداری تکواندوکار وزن ۸۰- کیلوگرم کشورمان برابر هوگوپوش با تجربه آلمانی که در رنک ۱۱ جهان قرار دارد نتیجه را اگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.
 

تکواندو قهرمانی جهان؛ شروع پریسا جوادی، ناهید کیانی و بخشی با پیروزی

۲۶۴۰/۰۸/۰۸ ۱۳:۱۲

روز سوم مسابقات تکواندو قهرمانی جهان با پیروزی و صعود دو دختر ایرانی و امیرمحمد بخشی در منچستر انگلیس همراه شد.

تکواندو قهرمانی جهان؛ هادی پور به نیمه نهایی رفت

۲۶۴۰/۰۸/۰۷ ۱۹:۴۱

آرمین هادی پور در دومین روز مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ تکواندو با پیروزی در سالن "آرنا" منچستر شروع کرد و با شکست دادن رقبایش به نیمه نهایی صعود کرد.
 

لیگ برتر کاراته وان؛ گنج زاده طلا گرفت، کریمی، عسگری و اباذری نقره

۲۰۱۹/۰۶/۰۹ ۱۵:۰۶

تیم ایران موفق شد یک طلا و ۳ نقره در چهارمین مرحله لیگ برتر کاراته وان کسب کند و با احتساب ۴ برنز عدد مدالهای ایران به ۸ رسید.

لیگ جهانی کاراته وان ۲۰۱۹؛ چهار بر نز برای دختران و پسران ایرانی

۲۰۱۹/۰۶/۰۹ ۱۰:۰۹

در ادامه رقابتهای لیگ جهانی کاراته وان ۲۰۱۹ چین، چهار دختر و پسر ایرانی مدال برنز گرفتند. 

گرندپری تکواندو؛ حذف زودهنگام هادی پور ، پایان کار ایران با یک طلا و برنز

۲۰۱۹/۰۶/۰۸ ۱۴:۵۹

آرمین هادی‌پور نماینده وزن ۵۸- کیلوگرم تکواندو کشورمان در مرحله نخست مسابقات گرندپری ۲۰۱۹ – رم با واگذاری نتیجه برابر نایب قهرمان جهان از دور رقابت‌ها کنار رفت.

لیگ برترکاراته وان؛ عسگری و کریمی در فینال، حذف مهدی زاده و دو نفر در رده بندی

۲۰۱۹/۰۶/۰۷ ۱۳:۰۱

در پایان مبارزات روز نخست لیگ برتر کاراته وان چین ۴ نماینده کاراته ایران به دیدار رده بندی و فینال راه یافتند.
 

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد