پورشیب: کاراته نیاز به حمایت‌های همه جانبه دارد- صالحی ‌امیری به این رشته علاقمند است

کاپیتان تیم ملی کاراته گفت: ما در این مسیر سخت و دشوار المپیک، نیاز به حمایت‌های همه‌ جانبه مسئولان ورزش داریم تا بتوانیم موفق شویم.

پورشیب: کاراته نیاز به حمایت‌های همه جانبه دارد- صالحی ‌امیری به این رشته علاقمند است

به گزارش هوادار، تیم ملی کاراته کشورمان برای حضور در دومین مرحله لیگ سری آ به میزبانی ترکیه بعدازظهر امروز(چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه) عازم استانبول می شود. دومین مرحله لیگ سری آ ترکیه از روز جمعه ۲۷ اردیبهشت ماه با حضور ۱۸۱۲ کاراته کا از ۱۰۱ کشور آغاز می شود و تا روز یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه ادامه دارد.

ذبیح‌الله پورشیب در پاسخ به این سوال که اردوی مرحله آخر پیش از اعزام به لیگ سری آ ترکیه برگزار شد، شرایط فنی و آمادگی تیم ملی پیش از اعزام چطور است، اظهار داشت: تمرینات مرحله آخر اردوی تیم ملی واقعا منظم، دقیق و با برنامه‌ریزی انجام شد خوشخبتانه شرایط همه ملی‌پوشان در اردو ایده‌آل بوده و است. حالا با همین شرایط ما امروز انشاءالله راهی ترکیه می‌شویم تا در مسابقات سری آ که از روز جمعه آغاز خواهد شد، مبارزه کنیم تا بهترین نتیجه را کسب کنیم. 

وی در ادامه صحبت‌های خود؛ خاطرنشان کرد: هر مسابقه‌ای شرایط ویژه خودش را دارد. در لیگ سری آ به خاطر اینکه مسابقات آزاد است تعداد نفرات حاضر در این رویداد بیشتر از لیگ کاراته‌وان است. همه کاراته‌کاهای دنیا می‌‌آیند که در این رویداد خودشان را نشان دهند و این موضوع کار ما را سخت می‌کند با توجه به اینکه این مسابقات امتیازهای خوبی دارد؛ همه حاضرین در این رویداد در تلاش هستند تا با کسب مدال خودشان را به جزء ۱۰۰ نفر برتر رنکینگ برسانند تا مجوز حضور در لیگ کاراته‌وان را کسب کنند. این موضوع حساسیت کار را بیشتر می‌کند و امیدوارم که همه بچه‌ها از این فرصت استفاده کنند و انشاءالله دست پر از مسابقات بیرون بیاییم. 

پورشیب در پاسخ به این سوال که در سال المپیکی حضور داریم و ترافیک برگزاری مسابقات بسیار زیاد است آیا این موضوع کار را برای همه شما سخت می‌کند یا خیر، گفت: قطعا هر مسابقه‌ای سختی کار خودش را دارد. در این رقابت‌ها خیلی از کشورها با نفرات زیادی حضور پیدا خواهند کرد، آنها می‌آیند تا با کسب امتیاز جلوی پیشرفت رقیبان خود را بگیرند. در این مسابقات تعداد مبارزات بیشتر است و تقریبا باید  دو دور بیشتر از لیگ‌های جهانی مبارزه کنیم به هر حال تیم ما در این مسابقات کامل شرکت می‌کند. همه ما می دانیم امسال در مسیر سخت المپیک قرار داریم و برای موفقیت یکدیگر باید تلاش کنیم. شرایطی که پیش رو است برای همه کشورها به همین شکل است و ما باید تلاش کنیم تا از این مسیر دست پر عبور کنیم. در این مسابقات نیز به خاطر اینکه شرایط خاصی وجود ندارد ایرانی‌های زیادی به صورت آزاد در این مسابقات حضور پیدا خواهند کرد. به هر حال ما از کوچکترین فرصت به نحو احسن استفاده خواهیم کرد تا بیشترین امتیاز را از این رویداد کسب کنیم. 

کاپیتان تیم ملی کاراته در پاسخ به این سوال که رو ز گذشته وزیر تعاون و صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در آخرین روز از تمرینات شما حضور پیدا کردند به نظر شما حضور آنها چقدر در بالا رفتن انگیزه به ملی‌پوشان کمک می‌کند، گفت: به هر حال وزیران به خاطر مشغله‌کاری که در حوزه فعالیت خود دارند زمان آزاد کمتری را در اختیار دارند. همین که وزیر راه فرصت حضور در اردوهای تیم ملی کاراته را پیدا می‌کند این نشان می دهد کاراته برای همه آنها بسیار مهم است. صالحی امیری روز گذشته به همراه وزیر رفاه در  اردوهای تیم ملی ما حضور پیدا کرد و این موضوع برای چندمین بار رخ داده و این نشان می‌دهد کاراته برای همه آنها قابل احترام است و روی کاراته حساب ویژه‌ای باز کرده‌اند. صالحی امیری از علاقمندان کاراته است. نگاه خوبی به این رشته دارد و امیدوارم مثل همیشه ما را حمایت کند. به هر حال مسئولان فدراسیون کاراته و کادر فنی یکطرف ماجرا هستند و مسئولان وزارت ورزش و کمیته المپیک آن سوی ماجرا، برای اینکه ما در این مسیر سخت و دشوار بتوانیم موفق شویم نیاز به حمایت‌های همه‌ جانبه مسئولان ورزش داریم امیدوارم که بتوانیم با کسب مدال‌های خوشرنگ محبت‌های همه آ‌نها را جبران کنیم. 

 

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

تکواندو قهرمانی جهان؛ سروش احمدی نقره گرفت، پایان کار بدون طلا

۳۲۶۱/۱۱/۰۱ ۲۰:۲۲

سروش احمدی در  وزن ۶۳- کیلوگرم در فینال مسابقات قهرمانی جهان تکواندو با شکست مقابل نماینده چین به مدال نقره رسید.

تکواندو قهرمانی جهان؛ صعود سروش احمدی به نیمه نهایی ، حذف برخورداری و کیمیا همتی

۳۲۶۱/۱۰/۳۰ ۲۰:۲۶

سروش احمدی با شکست دادن حریف آذربایجانی برای صعود به نیمه نهایی تکواندو قهرمانی جهان مجوز گرفت اما مهران برخورداری و دختر ایرانی حذف شده های ایران در روز  چهارم شدند.

تکواندو قهرمانی جهان؛ حذف بخشی در راند طلایی، پریسا جوادی و کیانی کنار رفتند

۳۲۶۱/۱۰/۲۹ ۱۹:۳۸

امیرمحمد بخشی تکواندوکار وزن ۷۴- کیلوگرم کشورمان در راند طلایی به حریف اسپانیایی باخت ،پریسا جوادی هم در یکقدمی مدال حذف شد.
 

تکواندو قهرمانی جهان ؛ باخت برخورداری به حریف آلمانی ، کیمیا همتی در یک هشتم نهایی

۲۶۴۰/۰۸/۰۹ ۱۸:۴۷

مهران برخورداری تکواندوکار وزن ۸۰- کیلوگرم کشورمان برابر هوگوپوش با تجربه آلمانی که در رنک ۱۱ جهان قرار دارد نتیجه را اگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.
 

تکواندو قهرمانی جهان؛ شروع پریسا جوادی، ناهید کیانی و بخشی با پیروزی

۲۶۴۰/۰۸/۰۸ ۱۳:۱۲

روز سوم مسابقات تکواندو قهرمانی جهان با پیروزی و صعود دو دختر ایرانی و امیرمحمد بخشی در منچستر انگلیس همراه شد.

تکواندو قهرمانی جهان؛ هادی پور به نیمه نهایی رفت

۲۶۴۰/۰۸/۰۷ ۱۹:۴۱

آرمین هادی پور در دومین روز مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ تکواندو با پیروزی در سالن "آرنا" منچستر شروع کرد و با شکست دادن رقبایش به نیمه نهایی صعود کرد.
 

مهماندوست: قرار به سیاسی‌بازی بود ویزای قدرت‌های برتر تکواندو صادر نمی‌شد، نه ایران- آذربایجان در سطح قهرمانی بود

۲۰۱۹/۰۵/۲۱ ۱۰:۳۰

سرمربی تیم ملی تکواندو آذربایجان گفت: اگر قرار بود سیاسی بازی بود باید جلوی ورود قدرت‌های یک دنیا گرفته می‌شد، نه ایران که در حالت حاضر قدرت شماره یک تکواندو دنیا نیست.
 

یوسف کرمی: بازیکنان ما از نظر فنی و بدنی فوق‌العاده ایراد داشتند- دوست نداشتم تکواندو به این روز بیفتد

۲۰۱۹/۰۵/۲۰ ۱۳:۰۵

کاپیتان سابق تیم ملی تکواندو گفت: خیلی مواقع دوست داشتم از تکواندو ایران دفاع کنم اما بچه‌های ما از لحاظ بدنی و فنی فوق‌العاده ایراد داشتند.
 

ویزای تکواندوکاران هندی‌‌‌ هم صادر نشد- فقط دو نفر از شاگردان معتمد به منچستر رفتند

۲۰۱۹/۰۵/۱۹ ۱۴:۲۷

بیست و چهارمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان در حالی به میزبانی کشور انگلیس در حالی پیگیری است که ۱۴ نفر از هوگوپوشان هندی شانس حضور در این رقابت‌ها را از دست دادند.

تکواندو قهرمانی جهان؛ حذف آخرین دختر ایرانی، پایان کار تیم دختران با یک نقره

۲۰۱۹/۰۵/۱۹ ۱۴:۰۷

یلدا ولی‌نژاد تکواندوکار وزن ۶۲- کیلوگرم کشورمان با قبول شکست برابر نماینده برزیل از دور رقابت ها کنار رفت.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد