پورشیب: کاراته نیاز به حمایت‌های همه جانبه دارد- صالحی ‌امیری به این رشته علاقمند است

کاپیتان تیم ملی کاراته گفت: ما در این مسیر سخت و دشوار المپیک، نیاز به حمایت‌های همه‌ جانبه مسئولان ورزش داریم تا بتوانیم موفق شویم.

پورشیب: کاراته نیاز به حمایت‌های همه جانبه دارد- صالحی ‌امیری به این رشته علاقمند است

به گزارش هوادار، تیم ملی کاراته کشورمان برای حضور در دومین مرحله لیگ سری آ به میزبانی ترکیه بعدازظهر امروز(چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه) عازم استانبول می شود. دومین مرحله لیگ سری آ ترکیه از روز جمعه ۲۷ اردیبهشت ماه با حضور ۱۸۱۲ کاراته کا از ۱۰۱ کشور آغاز می شود و تا روز یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه ادامه دارد.

ذبیح‌الله پورشیب در پاسخ به این سوال که اردوی مرحله آخر پیش از اعزام به لیگ سری آ ترکیه برگزار شد، شرایط فنی و آمادگی تیم ملی پیش از اعزام چطور است، اظهار داشت: تمرینات مرحله آخر اردوی تیم ملی واقعا منظم، دقیق و با برنامه‌ریزی انجام شد خوشخبتانه شرایط همه ملی‌پوشان در اردو ایده‌آل بوده و است. حالا با همین شرایط ما امروز انشاءالله راهی ترکیه می‌شویم تا در مسابقات سری آ که از روز جمعه آغاز خواهد شد، مبارزه کنیم تا بهترین نتیجه را کسب کنیم. 

وی در ادامه صحبت‌های خود؛ خاطرنشان کرد: هر مسابقه‌ای شرایط ویژه خودش را دارد. در لیگ سری آ به خاطر اینکه مسابقات آزاد است تعداد نفرات حاضر در این رویداد بیشتر از لیگ کاراته‌وان است. همه کاراته‌کاهای دنیا می‌‌آیند که در این رویداد خودشان را نشان دهند و این موضوع کار ما را سخت می‌کند با توجه به اینکه این مسابقات امتیازهای خوبی دارد؛ همه حاضرین در این رویداد در تلاش هستند تا با کسب مدال خودشان را به جزء ۱۰۰ نفر برتر رنکینگ برسانند تا مجوز حضور در لیگ کاراته‌وان را کسب کنند. این موضوع حساسیت کار را بیشتر می‌کند و امیدوارم که همه بچه‌ها از این فرصت استفاده کنند و انشاءالله دست پر از مسابقات بیرون بیاییم. 

پورشیب در پاسخ به این سوال که در سال المپیکی حضور داریم و ترافیک برگزاری مسابقات بسیار زیاد است آیا این موضوع کار را برای همه شما سخت می‌کند یا خیر، گفت: قطعا هر مسابقه‌ای سختی کار خودش را دارد. در این رقابت‌ها خیلی از کشورها با نفرات زیادی حضور پیدا خواهند کرد، آنها می‌آیند تا با کسب امتیاز جلوی پیشرفت رقیبان خود را بگیرند. در این مسابقات تعداد مبارزات بیشتر است و تقریبا باید  دو دور بیشتر از لیگ‌های جهانی مبارزه کنیم به هر حال تیم ما در این مسابقات کامل شرکت می‌کند. همه ما می دانیم امسال در مسیر سخت المپیک قرار داریم و برای موفقیت یکدیگر باید تلاش کنیم. شرایطی که پیش رو است برای همه کشورها به همین شکل است و ما باید تلاش کنیم تا از این مسیر دست پر عبور کنیم. در این مسابقات نیز به خاطر اینکه شرایط خاصی وجود ندارد ایرانی‌های زیادی به صورت آزاد در این مسابقات حضور پیدا خواهند کرد. به هر حال ما از کوچکترین فرصت به نحو احسن استفاده خواهیم کرد تا بیشترین امتیاز را از این رویداد کسب کنیم. 

کاپیتان تیم ملی کاراته در پاسخ به این سوال که رو ز گذشته وزیر تعاون و صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در آخرین روز از تمرینات شما حضور پیدا کردند به نظر شما حضور آنها چقدر در بالا رفتن انگیزه به ملی‌پوشان کمک می‌کند، گفت: به هر حال وزیران به خاطر مشغله‌کاری که در حوزه فعالیت خود دارند زمان آزاد کمتری را در اختیار دارند. همین که وزیر راه فرصت حضور در اردوهای تیم ملی کاراته را پیدا می‌کند این نشان می دهد کاراته برای همه آنها بسیار مهم است. صالحی امیری روز گذشته به همراه وزیر رفاه در  اردوهای تیم ملی ما حضور پیدا کرد و این موضوع برای چندمین بار رخ داده و این نشان می‌دهد کاراته برای همه آنها قابل احترام است و روی کاراته حساب ویژه‌ای باز کرده‌اند. صالحی امیری از علاقمندان کاراته است. نگاه خوبی به این رشته دارد و امیدوارم مثل همیشه ما را حمایت کند. به هر حال مسئولان فدراسیون کاراته و کادر فنی یکطرف ماجرا هستند و مسئولان وزارت ورزش و کمیته المپیک آن سوی ماجرا، برای اینکه ما در این مسیر سخت و دشوار بتوانیم موفق شویم نیاز به حمایت‌های همه‌ جانبه مسئولان ورزش داریم امیدوارم که بتوانیم با کسب مدال‌های خوشرنگ محبت‌های همه آ‌نها را جبران کنیم. 

 

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

میراسماعیلی: در دادگاه CAS دستمان خالی نیست/از تجربه سردار درخشان برای رفع تعلیق استفاده می‌کنیم

۱۳۹۹/۰۳/۱۲ ۰۸:۵۴

هوادار گزارش می دهد، رییس فدراسیون جودو گفت: در دادگاه CAS دستمان خالی نیست.

لیگ برتر ووشو| تکلیف مسابقات این هفته نهایی می شود

۱۳۹۹/۰۳/۱۱ ۰۹:۱۶

هوادار گزارش می دهد، مسئولان فدراسیون ووشو قصد دارند طی این هفته تکلیف لیگ را مشخص کنند.

تایسون فیوری پردرآمدترین بوکسور جهان در سال ۲۰۱۹

۱۳۹۹/۰۳/۱۰ ۰۸:۳۹

هوادار گزارش می دهد، تایسون فیوری بوکسور سنگین وزن جهان در سال ۲۰۱۹ در صدر پردرآمدترین بوکسورهای جهان قرار گرفت.

جلسه آنلاین کمیته فنی فدراسیون جهانی ووشو برگزار شد/ تصمیم گیری درباره گزینشی المپیک جوانان

۱۳۹۹/۰۳/۰۷ ۱۴:۴۰

هوادار گزارش می دهد، اولین جلسه آنلاین کمیته فنی فدراسیون جهانی ووشو با حضور محمدرضا پورغلامی عضو این کمیته برگزار شد و طی آن در خصوص حضور ووشو در المپیک ۲۰۲۲ جوانان، بحث و تبادل صورت گرفت.

نظر مثبت فیوری برای مبارزه با مایک تایسون

۱۳۹۹/۰۳/۰۷ ۱۱:۰۴

هوادار گزارش می دهد، تایسون فیوری قهرمان بوکس جهان پیشنهاد مبارزه با مایک تایسون را قبول کرد.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون جودو منصوب شد

۱۳۹۹/۰۳/۰۶ ۱۶:۴۲

هوادار گزارش می دهد، رئیس فدراسیون جودو، طی حکمی رئیس جدید کمیته انضباطی را منصوب کرد.

هالیفیلد: مبارزه من و تایسون نمایشی است/به رینگ برنمی‌گردم

۱۳۹۹/۰۲/۳۰ ۱۱:۳۳

هوادار گزارش می دهد، اواندر هالیفیلد قهرمان سابق بوکس جهان تاکید دارد مبارزه او با مایک تایسون نمایشی است.

شکایت فدراسیون بوکس از اسپانسر در مراجع قضایی/ چک‌های بلامحل حامی نامرئی در دادگاه

۱۳۹۹/۰۲/۲۹ ۰۸:۱۱

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون بوکس از اسپانسر نامرئی خود شکایتی را در مراجع قضایی تنظیم کرده تا پیگیر چک‌های بلامحل و ضرر و زیان وارده شود.

هالیفیلد در حال مذاکره برای مبارزه با تایسون

۱۳۹۹/۰۲/۲۸ ۱۱:۵۲

هوادار گزارش می دهد، اواندر هالیفیلد قهرمان سابق سنگین‌وزن بوکس جهان اعلام کرد در حال مذاکره با تایسون برای مبارزه نمایشی است.

پیام ویدئویی تایسون به هوادارانش:"من برمی گردم"

۱۳۹۹/۰۲/۲۳ ۱۰:۵۲

هوادار گزارش می دهد، مایک تایسون قهرمان سابق بوکس جهان با انتشار ویدئوی جدید به هوادارانش گفت من برمی گردم.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد