معرفی برترین های قهرمانی کشور تکواندو در اوزان فرد

پولادگر: مسابقات کشوری دروازه‌ای برای ورود به اردوی تیم‌ملی است

در پایان روز نخست مسابقات قهرمانی کشور جوانان و بزرگسالان مردان ، هوگوپوشان استان‌های البرز (۲ مرتبه)، زنجان و مازندران عنوان قهرمانی مسابقات کشوری را مال خود کردند.

 پولادگر: مسابقات کشوری دروازه‌ای برای ورود به اردوی تیم‌ملی است

به گزارش هوادار، نخستین روز از چهلمین دوره مسابقات قهرمانی کشور جوانان و بزرگسالان در گروه مردان با عنوان «جام سفیر کره جنوبی» از صبح امروز (یکشنبه – ۱۳ آبان ماه) در سالن خانه تکواندو فدراسیون آغاز شده است.

این مسابقات به مدت دو روز با حضور ۲۲۴ تکواندوکار و در قالب ۳۱ تیم از استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهکیلویه و بویر احمد، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی، هرمزگان ، همدان و یزد از پیگیری می شود.

امروز (یکشنبه – ۱۳ آبان ماه) و در روز نخست این رقابت ها تکواندوکاران اوزان فرد (۵۴-، ۶۳-، ۷۴- و ۸۷- کیلوگرم) به مصاف یکدیگر رفتند که در نهایت تکواندوکاران استان ها البرز (۲ مرتبه)، زنجان و مازندران موفق شدند بر سکوی قهرمانی بایستند.


وزن اول (۵۴- کیلوگرم): 
۱- آرش تبریزی (البرز)
۲- راستین خواجوی (گیلان)
۳- احسان عبدالوند (اصفهان) و رضا جمشیدی (لرستان)

وزن سوم (۶۳- کیلوگرم): 
۱- کامران امانلو (زنجان)
۲- امیرحسین محمدخانلو (قزوین)
۳- کامران مردانی پور (تهران) و مصطفی محجوب (گیلان)


وزن پنجم (۷۴- کیلوگرم): 
۱- علی احمدی (مازندران) 
۲- نیما عبدلی (آذربایجان غربی)
۳- مهدی عابدینی (البرز) و محمدرضا قشمی (زنجان)


وزن هفتم (۸۷- کیلوگرم): 
۱- آرش دباغ تفرشی (البرز)
۲- علیرضا نادعلیان (مازندران)
۳- امیرحسین امیدی (تهران) و مهران ایزدپناه (آذربایجان غربی)

صحبت های رئیس فدراسیون در افتتاحیه

همچنین محمدپولادگر رییس فدراسیون تکواندو کشورمان در مراسم افتتاحیه مسابقات قهرمانی کشور جام سفیر کره جنوبی گفت: ایران و کره جنوبی دارای نقاط مشترک زیادی در حوزه فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و ...هستند. با توجه به افتخاراتی که تکواندو ایران طی سالیان اخیر در رده های سنی مختلف کسب کرده است توانسته در میان اقشار مختلف جامعه از محبوبیت بالایی برخوردار شود که همین امر نقش مهمی در تحکیم روابط دو کشور ایران و کره جنوبی ایفا می کند.

وی افزود: مسابقات کشوری از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه رقابت های قهرمانی جهان اردیبهشت سال آینده در منچستر برگزار می گردد و دارای امتیاز بالایی است که در سال قبل از المپیک انجام خواهد شد و این مسابقات دروازه ای برای راهیابی شایستگان و قهرمانان به ترکیب تیم بزرگ و پرافتخار ایران می باشد تا حضوری قدرتمند در میدان های پیش رو را رقم بزنند. امیدوارم تکواندوکاران این موضوع را درک کرده و با آمادگی لازم در این رویداد حضور پیدا کرده باشند و انشاالله بتوانند شایستگی های خود را به اثبات برسانند.

رییس فدراسیون تکواندو در پایان خاطرنشان کرد: تکواندو در سال جاری در بازی های آسیایی و المپیک جوانان افتخاراتی بزرگ و چشمگیری را بدست آورده است و نکته مهم در کسب این افتخارات جوان گرایی می باشد. امیدوارم همه شما با توانمندی، شایستگی های خودرا به نمایش بگذارید و کمک کنید تا ایران حضوری قدرتمند در رویدادهای پیش رو داشته باشد.

در ادامه «یو جانگ هیان» سفیر کره جنوبی در کشورمان گفت: تکواندو از ۴۰ سال پیش در ایران فعالیت خود را آغاز و به صورت مداوم گسترش پیدا کرده است. در حال حاضر ایران بیش از دو میلیون تکواندوکار و ۳۵۰۰ باشگاه فعال دارد و این یعنی تکواندو یکی از محبوب ترین ورزش ها در این کشور می باشد. علاوه بر این ایران یکی از اَبَر قدرت های تکواندو در رویدادهای بین المللی همچون بازی های المپیک و آسیایی به حساب می آید و کیمیا علیزاده اولین بانوی ورزشکار ایرانی بود که در المپیک ریو ۲۰۱۶ موفق به کسب مدالی تاریخی شد.


وی اینطور ادامه داد: تکواندو یک هنر رزمی و دفاع شخصی است که در حال حاضر در ۱۶۸ کشور گسترش پیدا کرده است و یکی از محبوب ترین ورزش های جهان می باشد. از سال ۲۰۱۳ با امضای توافقی میان فدراسیون تکواندو، سفارت کره جنوبی و شرکت LG مذاکراتی برای برگزاری این رقابت ها صورت گرفته است و امسال نیز ششمین دوره آن برگزار شد. 

سفیر کره جنوبی در پایان گفت: باور دارم این مسابقات پلی بزرگ میان ایران و کره جنوبی در راستای همکاری ورزش و فرهنگ می باشد و تصمیم دارم برای گسترش هرچه بیشتر این رشته با فدراسیون تکواندو ایران همکاری نمایم. از همه عوامل برگزاری این رقابت ها تشکر می کنم.

درادامه سوگندنامه ورزشکاران و داوران قرائت شد و در پایان این مراسم نیز تندیس ویژه فدراسیون تکواندو به سفیر کره جنوبی و مدیرعامل LG اهدا گردید. همچنین از سوی سفارت کره جنوبی هدیه نقدی در راستای گسترش تکواندو در مناطق محروم به فدراسیون تعلق گرفت.

 

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

هوگوپوشان برای مسابقات جام جهانی تکواندو معرفی شدند

۱۳۹۷/۰۸/۲۲ ۱۱:۴۵

با اعلام سازمان تیم های ملی فدراسیون تکواندو کشورمان، هوگوپوشان اعزامی به مسابقات قهرمانی تیمی جهان در سال ۲۰۱۸ مشخص و معرفی شدند.

عسگری: خدا مدال طلا را برای من کنار گذاشته بود- کاراته تاریخ ساز شد

۱۳۹۷/۰۸/۲۱ ۰۰:۰۱

مرد طلایی تیم ملی کاراته گفت: از قبل گفت بودم که خدا این مدال طلا را برای من کنار گذاشته است.

مسابقات جهانی کاراته؛ ایران برای اولین بار نایب قهرمان شد

۱۳۹۷/۰۸/۲۰ ۱۶:۴۳

تیم ملی کاراته ایران در پایان بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان درحضور ۱۴۰ کشور دنیا برای اولین بار عنوان نایب قهرمانی در مسابقات جهانی را از آن خود کرد.

مسابقات جهانی کاراته؛ سومین قهرمانی تیم ملی کومیته

۱۳۹۷/۰۸/۲۰ ۱۶:۱۲

کومیته تیمی کاراته مردان کشورمان در فینال مسابقات جهانی اسپانیا با شکست تیم ملی ترکیه برای سومین بار قهرمان دنیا شد.

عضویت ۳ نماینده کاراته درفدراسیون کاراته کشورهای حوزه دریای سیاه و خزر

۱۳۹۷/۰۸/۲۰ ۱۳:۵۰

با تشکیل فدراسیون کاراته کشورهای حاشیه دریای خزر و دریای سیاه، محمدصادق فرجی رییس فدراسیون کشورمان به عنوان نایب رییس، محسن آشوری و جواد سلیمی  به عنوان رییس کمیته مسابقات و داوری این...

مسابقات مسابقات جهانی کاراته، برنز تاریخی کاتای مردان ایران در جهان

۱۳۹۷/۰۸/۲۰ ۱۲:۲۴

تیم ملی کاتای مردان کشورمان با شکست تیم ملی ترکیه در رده بندی مسابقات جهانی اسپانیا موفق به کسب مدال برنز شد.

میزبانی تهران در رقابت های پاراتکواندو قهرمانی کشور

۱۳۹۷/۰۸/۲۰ ۱۱:۴۸

سومین دوره رقابت های پاراتکواندو قهرمانی کشور در تهران برگزار می شود.

تیم ملی پومسه دختران و پسران امروز در راه قهرمانی جهان

۱۳۹۷/۰۸/۲۰ ۱۱:۰۶

تیم ملی پومسه کشورمان در دو گروه زنان و مردان به منظور حضور در یازدهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان امروز یکشنبه ایران را به مقصد چین تایپه ترک می کنند.

مسابقات گرندپری جودو؛ ایمان نیک اقبال چهارمین حذف شده ایران

۱۳۹۷/۰۸/۲۰ ۱۰:۱۶

ایمان نیک اقبال نماینده وزن ۹۰- کیلوگرم تیم ملی جودو کشورمان با شکست مقابل نماینده قزاقستان از گردونه رقابت ها حذف شد.

قهرمانی جهانی کاراته؛ دو برنز برای دختر و پسر ایرانی

۱۳۹۷/۰۸/۱۹ ۲۰:۰۵

هامون درفشی پور  و سارا بهمنیار با شکست دادن حریفان خود در مسابقات جهانی کاراته دو مدال برنز برای ایران گرفتند.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد