کریمی: بازسازی‌های اخیر ۱۵ میلیارد تومان هزینه در برداشت- ورزشگاه آزادی نیاز به نگهداری روزانه دارد

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی گفت: بازسازی و زیباسازی اخیر ورزشگاه آزادی حدود ۱۵ میلیارد تومان هزینه در بر داشت.

کریمی: بازسازی‌های اخیر ۱۵ میلیارد تومان هزینه در برداشت- ورزشگاه آزادی نیاز به نگهداری روزانه دارد

به گزارش هوادار، حسن کریمی در جمع خبرنگاران در مورد بازسازی ورزشگاه آزادی اظهار داشت: در امر بازسازی ورزشگاه آزادی دو موضوع دنبال می شد؛ موضوع اول خواسته فدراسیون بود که کار به صورت ضربتی پیش رفت، اما بحث بازسازی و مرمت ورزشگاه همچنان ادامه دارد و یک موضوع هزینه بر است.گیت هایی که از قبل ساخته شده بود در ورزشگاه نصب شد و علاقه داشتیم از آن بحث داربست ها و شرایط نه چندان خوب خارج شویم. این جزو برنامه های اساسی ما بود که کار انجام شد. قرار است در ادامه در شرقی ورزشگاه هم به این ورودی ها مجهز شود.

وی ادامه داد: نیازهای ضروری در ورزشگاه وجود داشت؛ مثلا در مورد نمازخانه، وضعیت روشنایی راهروها و خیلی مسائل دیگر گلایه وجود داشت که با توجه به همزمانی این مسئله با فینال آسیا، کار سرعت بیشتری پیدا کرد و توانستیم بخش عمده ای از این مسائل را حل کنیم. وضعیت رختکن داورها مطابق با استانداردهای جدید شد. باید اتاق ناظرین شرایط تازه ای پیدا می کرد، وضعیت اتاق کنفرانس با توجه به حضور ۵۰-۴۰ میهمان ژاپنی باید بهبود پیدا می کرد که همه این اقدامات انجام شد. حدود ۱۵ میلیارد در این مدت هزینه صورت گرفت که قرار بود این اقدامات صورت بگیرد اما با توجه به همزمانی با فینال آسیا کار سرعت بیشتری پیدا کرد. با پیگیری های وزیر محترم ورزش، دیروز ورزشگاه به نماینده های AFC تحویل داده شد و آنها از تغییرات صورت گرفته اعلام رضایت کردند. تنها بخشی از نظافت ورزشگاه باقی مانده که این اقدامات هم در حال انجام است. امیدواریم فینال خوبی روز شنبه برگزار شود و نتیجه بازی به سود نماینده کشورمان رقم بخورد تا هم مردم شاد شوند و همه خستگی ما بابت ۲۰ روز کار مداوم در بیاید.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در پاسخ به این پرسش  که آیا قرار است اقدامات دیگری انجام شود؟ خاطرنشان کرد: حدود ۴۴-۴۵ سال از عمر ورزشگاه آزادی می گذرد. مجموعه ای به این بزرگی بعد از گذشته این همه سال نیاز به نگهداری روزانه دارد. از روزی که ما کار را برای بازسازی و زیباسازی شروع کنیم وقتی به پایان کار برسیم، بخش دیگری از ورزشگاه نیاز به مرمت پیدا می کند. این ورزشگاه جزو استانداردترین ورزشگاه ها در حدود سال ۵۲ و ۵۳ بوده است و برای استفاده از آن نیاز به مرمت و هزینه است. شما نگاه کنید ۱۰۰ هزار نفر به ورزشگاه می آیند و بعد از زدن گل با پرش های متوالی چندین برابر وزن خود به این مجموعه فشار می آورند. نمی خواهیم نگرانی به وجود بیاوریم اما عمر زیادی از این ورزشگاه گذشته است و نیاز به مقاوم سازی است. در این مدت پولی به مجموعه تزریق شد و کار با سرعت بالا پیگیری شد اما ما در ادامه راه نیاز به مرمت و بازسازی داریم. باید طی سه سال ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه شود که با این اقدام می توانیم ورزشگاه را ۲۰ سال دیگر هم آماده نگه داریم. با توجه به داشتن این سرمایه ملی، نیازی به ساخت ورزشگاه جدید نیست و می توانیم همین زمین را آماده کنیم.

افزودن نظر

اخبار فوتبال ایران

کوین کنستانت راهی فرانسه شد

۱۳۹۷/۱۰/۲۸ ۰۳:۳۴

هافبک جدید تیم تراکتورسازی راهی کشور محل اقامت خود شد.

حمله بی رحمانه مهاجم قطری به رکورد دایی

۱۳۹۷/۱۰/۲۸ ۰۳:۲۴

مهاجم تیم ملی قطر در آستانه شکستن یکی از رکوردهای گلزنی مهاجم اسبق تیم ملی ایران قرار دارد.

نمودار کامل مرحله حذفی جام ملت های آسیا (عکس)

۱۳۹۷/۱۰/۲۸ ۰۳:۰۱

با پایان مرحله گروهی، شاهد برگزاری مرحله حذفی جام ملت های آسیا خواهیم بود.

کرانچار:کویت برابر ما انگیزه هاى متفاوتى دارد -مى خواهیم در هر دو بازى باقیمانده پیروز باشیم

۱۳۹۷/۱۰/۲۷ ۲۱:۴۰

سرمربى تیم ملى فوتبال امید معتقد است دیدار این تیم با کویت براى هر دو تیم اهمیت ویژه اى دارد.

جام ملت های آسیا - عمان حریف ایران شد

۱۳۹۷/۱۰/۲۷ ۲۱:۳۷

با صدرنشینی قطر در گروه E این تیم حریف عراق در مرحله حذفی شد.و لبنان به دلیل تفاضل گل کمتر نتوانست راهی مرحله بعد شود تا عمان حریف تیم ملی کشورمان شود.

شفر: امیدوارم وقتی به تهران برمی‌گردیم با همین آمادگی نیم فصل را شروع کنیم

۱۳۹۷/۱۰/۲۷ ۲۰:۱۶

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: می دانم هواداران از ما حمایت می کنند و متوجه هستند که باید به بازیکنان جوان فرصت اشتباه بدهیم.

برتری آماری عمان مقابل ترکمنستان

۱۳۹۷/۱۰/۲۷ ۱۹:۰۷

تیم ملی فوتبال عمان هم در آمار و هم در نتیجه عملکرد بهتری نسبت به ترکمنستان از خود نشان داد.

برنامه دیدارهای مرحله نخست پلی‌آف لیگ برتر فوتسال

۱۳۹۷/۱۰/۲۷ ۱۸:۴۰

با برگزاری هفته پایانی مسابقات لیگ برتر فوتسال، برنامه دور اول مرحله پلی آف این رقابت ها مشخص شد.

شکست استقلال مقابل نماینده رومانی در بازی دوستانه

۱۳۹۷/۱۰/۲۷ ۱۸:۳۵

تیم فوتبال استقلال در اولین دیدار خود در اردوی ترکیه مقابل نماینده رومانی شکست خورد.

لیگ برتر فوتسال - اهورا در لیگ برتر ماندنی شد

۱۳۹۷/۱۰/۲۷ ۱۸:۳۲

تیم فوتسال پارسیان شهر قدس با تساوی مقابل سوهان محمدسیمای قم به لیگ دسته اول فوتسال سقوط کرد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد