کریمی: نقطه قوت تیم ملی تکواندو خارج شدن از بازیکن سالاری است- نباید توقع قهرمانی در جهان را داشته باشیم

مرتضی کریمی، سرمربی پیشین تیم ملی تکواندوی کشورمان گفت: خارج شدن از بازیکن‌سالاری و انحصارطلبی در تیم ملی نقطه قوت است، اما باید صبر و شکیبایی نیز داشته باشیم و نتیجه‌گرا نباشیم.

کریمی: نقطه قوت تیم ملی تکواندو خارج شدن از بازیکن سالاری است- نباید توقع قهرمانی در جهان را داشته باشیم

به گزارش هوادار، مرتضی کریمی در مورد ترکیب تیم ملی تکواندو برای حضور در مسابقات جهانی انگلیس اظهار داشت: فکر می کنم ترکیب تیم اعزامی به مسابقات جهانی، نقطه شروع خوبی برای جوان گرایی در تیم ملی است. چهار پنج بازیکن این تیم برای اولین بار قرار است در مسابقات جهانی حضور داشته باشند و برخی از آنها حتی برای اولین بار در تیم ملی حضور دارند. اعتماد به جوانان خوب است، اما  عسکری زمان کمی برای کار با این نفرات داشته است. این تیم باید در چند تورنمنت رسمی و بین المللی محک می خورد تا از لحاظ تجربه و توان فنی نیز بالاتر برود. در مجموع تکواندوی ایران توان بالایی دارد و امیدوارم در منچستر نیز یک بار دیگر خود را نشان بدهد.

وی با بیان اینکه در انتخاب ترکیب تیم ملی عدالت اجرا شده است، گفت: فکر می کنم تمام این بازیکن از طریق مسابقات انتخابی به عضویت تیم ملی درآمدند، کاری که من برای مسابقات جهانی مکزیک انجام دادم و اعتقاد داشتم هر کسی که شایستگی و لیاقت حضور در تیم ملی را دارد، باید در انتخابی شرکت کند. از طرفی این موضوع نباید باعث شود که سرمایه های خوب دیگرمان را هدر بدهیم. خارج شدن بازیکن سالاری و انحصارطلبی در تیم ملی نقطه قوت است، اما باید صبر و شکیبایی نیز داشته باشیم و نتیجه گرا نباشیم. باید اجازه دهیم عسکری کار خود را انجام بدهد تا در درازمدت نتایج خوبی را از این تیم ملی شاهد باشیم.

سرمربی پیشین تیم ملی تکواندو در پاسخ به این پرسش که باید از تیم ملی فعلی توقع عنوان قهرمانی داشت، گفت: نمی توانم بگویم تیم ملی که به مسابقات قهرمانی جهانی اعزام می شود در این رویداد قهرمان خواهد شد یا نه، اما هدف تکواندوی ایران قهرمانی است. باید این بچه ها را از لحاظ فنی، روانی و خودباوری به عنوان یک قهرمان نگاه کنیم. باید نگاه مان بلند و بزرگ باشد تا کارهای بزرگ انجام بدهیم و نتیجه بزرگ بگیریم. نباید فکر کنیم و توقع داشته باشیم حتماً این تیم باید قهرمان جهان شود.

کریمی ادامه داد: ما تیم های بزرگی در تاریخ تکواندوی ایران داشتیم که به مقام قهرمانی نرسیدند و نمونه آن بازیکنان بزرگی بودند که در المپیک ریو توقعات را برآورده نکردند. از این تیم باید توقع بازی کردن، خوب درخشیدن و کسب مدال را داشت، اما قهرمانی این تیم اجباری نیست و قطعاً این بچه ها کم فروشی نخواهند کرد و تلاش و زحمات خود را خواهند کشید.

وی درباره غیبت بازیکنان باتجربه همچون فرزان عاشورزاده و مهدی خدابخشی گفت: فکر می کنم نبود فرزان عاشورزاده و مهدی خدابخشی تلنگری به این بازیکنان است. از طرفی فدراسیون و کادرفنی نباید این بچه ها را رها کنند. این نفرات همچنان سرمایه ما هستند. این بازیکنان باید بدانند برای حضور در تیم ملی زحمت بکشند و دیگر دورانی که در شرایط خوبی قرار نداشتند و در تیم ملی حضور داشتند، گذشته است. آنها باید برای باز پس گیری جایگاه خود مجدداً تلاش کنند.

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

سومین طلا به کاپیتان رسید/ عباسعلی هم طلایی شد

۱۳۹۸/۰۴/۲۹ ۱۵:۴۹

هوادار گزارش می دهد، حمیده عباسعلی نماینده وزن۶۸+ کیلوگرم تیم ملی کاراته بانوان در فینال شانزدهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا موفق به کسب مدال طلا شد.

مدال برنز قهرمانی آسیا به گنج زاده و عسگری رسید

۱۳۹۸/۰۴/۲۹ ۱۲:۲۲

هوادار گزارش می دهد، شانزدهمین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا در حالی پیگیری می‌شود که گنج زاده و عسگری نمایندگان کشورمان به مدال برنز دست یافتند.

جودوکار مدال‌آور بریتانیا در سن ۳۶ سالگی درگذشت

۱۳۹۸/۰۴/۲۶ ۱۰:۳۵

هوادار گزارش می دهد، جودوکار مدال‌آور بریتانیا روز گذشته در سن ۳۶ سالگی درگذشت و هنوز علت مرگ او اعلام نشده است.

اوجاقی: چینی‌ها زخم خورده ووشو ایران هستند/ انتخابی تیم ملی شوخی‌بردار نیست

۱۳۹۸/۰۴/۲۲ ۱۶:۱۱

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم ملی ووشو گفت: مسابقات جهانی این دوره در چین برگزار می‌شود و آنها به دلیل قهرمانی دوره گذشته ما زخم خورده هستند.

بوداپست میزبان مسابقات جهانی جودو در ۲۰۲۲

۱۳۹۸/۰۴/۲۲ ۱۵:۱۳

هوادار گزارش می دهد، میزبانی مسابقات جهانی جودو در سال ۲۰۲۲ به کشور مجارستان رسید.

مظاهری: اصلا قرار نبود با فدراسیون بوکس همکاری داشته باشم/ از شورای فنی کناره‌گیری می‌کنم

۱۳۹۸/۰۴/۱۷ ۱۲:۲۰

هوادار گزارش می دهد، مربی سابق تیم ملی بوکس گفت: بعد از اتفاقات قهرمانی آسیا دیگر قرار نبود با فدراسیون همکاری کنم.

بانوان کاراته از روز چهارشنبه وارد اردو می‌شوند

۱۳۹۸/۰۴/۱۵ ۱۴:۲۹

هوادار گزارش می دهد، آخرین مرحله اردوی آماده سازی تیم ملی کاراته بانوان پیش از اعزام به رقابت‌های قهرمانی آسیا از روز چهارشنبه ۱۹ تیرماه آغاز می شود.

ملایی بهترین جودوکار بوندسلیگای آلمان در سال ۲۰۱۸ معرفی شد+عکس

۱۳۹۸/۰۴/۱۵ ۱۱:۳۱

هوادار گزارش می دهد، سعید ملایی جودوکار لژیونر کشورمان به عنوان بهترین جودوکار در سال ۲۰۱۸ بوندسلیگای آلمان معرفی شد.

دبیرکل فدراسیون بوکس افغانستان ترور شد

۱۳۹۸/۰۴/۰۲ ۱۳:۵۳

هوادار گزارش می دهد، دبیر کل فدراسیون ملی بوکس افغانستان صبح امروز در شهر کابل ترور شد.

برترین های انتخابی تیم ملی بوکس اعلام شدند/ ۱۶ بوکسور به اردو راه یافتند

۱۳۹۸/۰۴/۰۱ ۱۳:۰۱

هوادار گزارش می دهد، نفرات برتر مسابقات انتخابی و بوکسورهای حاضر در اردوهای آتی تیم ملی معرفی شدند.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد