کریمی: نقطه قوت تیم ملی تکواندو خارج شدن از بازیکن سالاری است- نباید توقع قهرمانی در جهان را داشته باشیم

مرتضی کریمی، سرمربی پیشین تیم ملی تکواندوی کشورمان گفت: خارج شدن از بازیکن‌سالاری و انحصارطلبی در تیم ملی نقطه قوت است، اما باید صبر و شکیبایی نیز داشته باشیم و نتیجه‌گرا نباشیم.

کریمی: نقطه قوت تیم ملی تکواندو خارج شدن از بازیکن سالاری است- نباید توقع قهرمانی در جهان را داشته باشیم

به گزارش هوادار، مرتضی کریمی در مورد ترکیب تیم ملی تکواندو برای حضور در مسابقات جهانی انگلیس اظهار داشت: فکر می کنم ترکیب تیم اعزامی به مسابقات جهانی، نقطه شروع خوبی برای جوان گرایی در تیم ملی است. چهار پنج بازیکن این تیم برای اولین بار قرار است در مسابقات جهانی حضور داشته باشند و برخی از آنها حتی برای اولین بار در تیم ملی حضور دارند. اعتماد به جوانان خوب است، اما  عسکری زمان کمی برای کار با این نفرات داشته است. این تیم باید در چند تورنمنت رسمی و بین المللی محک می خورد تا از لحاظ تجربه و توان فنی نیز بالاتر برود. در مجموع تکواندوی ایران توان بالایی دارد و امیدوارم در منچستر نیز یک بار دیگر خود را نشان بدهد.

وی با بیان اینکه در انتخاب ترکیب تیم ملی عدالت اجرا شده است، گفت: فکر می کنم تمام این بازیکن از طریق مسابقات انتخابی به عضویت تیم ملی درآمدند، کاری که من برای مسابقات جهانی مکزیک انجام دادم و اعتقاد داشتم هر کسی که شایستگی و لیاقت حضور در تیم ملی را دارد، باید در انتخابی شرکت کند. از طرفی این موضوع نباید باعث شود که سرمایه های خوب دیگرمان را هدر بدهیم. خارج شدن بازیکن سالاری و انحصارطلبی در تیم ملی نقطه قوت است، اما باید صبر و شکیبایی نیز داشته باشیم و نتیجه گرا نباشیم. باید اجازه دهیم عسکری کار خود را انجام بدهد تا در درازمدت نتایج خوبی را از این تیم ملی شاهد باشیم.

سرمربی پیشین تیم ملی تکواندو در پاسخ به این پرسش که باید از تیم ملی فعلی توقع عنوان قهرمانی داشت، گفت: نمی توانم بگویم تیم ملی که به مسابقات قهرمانی جهانی اعزام می شود در این رویداد قهرمان خواهد شد یا نه، اما هدف تکواندوی ایران قهرمانی است. باید این بچه ها را از لحاظ فنی، روانی و خودباوری به عنوان یک قهرمان نگاه کنیم. باید نگاه مان بلند و بزرگ باشد تا کارهای بزرگ انجام بدهیم و نتیجه بزرگ بگیریم. نباید فکر کنیم و توقع داشته باشیم حتماً این تیم باید قهرمان جهان شود.

کریمی ادامه داد: ما تیم های بزرگی در تاریخ تکواندوی ایران داشتیم که به مقام قهرمانی نرسیدند و نمونه آن بازیکنان بزرگی بودند که در المپیک ریو توقعات را برآورده نکردند. از این تیم باید توقع بازی کردن، خوب درخشیدن و کسب مدال را داشت، اما قهرمانی این تیم اجباری نیست و قطعاً این بچه ها کم فروشی نخواهند کرد و تلاش و زحمات خود را خواهند کشید.

وی درباره غیبت بازیکنان باتجربه همچون فرزان عاشورزاده و مهدی خدابخشی گفت: فکر می کنم نبود فرزان عاشورزاده و مهدی خدابخشی تلنگری به این بازیکنان است. از طرفی فدراسیون و کادرفنی نباید این بچه ها را رها کنند. این نفرات همچنان سرمایه ما هستند. این بازیکنان باید بدانند برای حضور در تیم ملی زحمت بکشند و دیگر دورانی که در شرایط خوبی قرار نداشتند و در تیم ملی حضور داشتند، گذشته است. آنها باید برای باز پس گیری جایگاه خود مجدداً تلاش کنند.

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

تکواندو قهرمانی جهان؛ صعود سروش احمدی به نیمه نهایی ، حذف برخورداری و کیمیا همتی

۳۲۶۱/۱۰/۳۰ ۲۰:۲۶

سروش احمدی با شکست دادن حریف آذربایجانی برای صعود به نیمه نهایی تکواندو قهرمانی جهان مجوز گرفت اما مهران برخورداری و دختر ایرانی حذف شده های ایران در روز  چهارم شدند.

تکواندو قهرمانی جهان؛ حذف بخشی در راند طلایی، پریسا جوادی و کیانی کنار رفتند

۳۲۶۱/۱۰/۲۹ ۱۹:۳۸

امیرمحمد بخشی تکواندوکار وزن ۷۴- کیلوگرم کشورمان در راند طلایی به حریف اسپانیایی باخت ،پریسا جوادی هم در یکقدمی مدال حذف شد.
 

تکواندو قهرمانی جهان؛ سروش احمدی نقره گرفت، پایان کار بدون طلا

۲۶۴۰/۰۸/۱۰ ۲۰:۲۲

سروش احمدی در  وزن ۶۳- کیلوگرم در فینال مسابقات قهرمانی جهان تکواندو با شکست مقابل نماینده چین به مدال نقره رسید.

تکواندو قهرمانی جهان ؛ باخت برخورداری به حریف آلمانی ، کیمیا همتی در یک هشتم نهایی

۲۶۴۰/۰۸/۰۹ ۱۸:۴۷

مهران برخورداری تکواندوکار وزن ۸۰- کیلوگرم کشورمان برابر هوگوپوش با تجربه آلمانی که در رنک ۱۱ جهان قرار دارد نتیجه را اگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.
 

تکواندو قهرمانی جهان؛ شروع پریسا جوادی، ناهید کیانی و بخشی با پیروزی

۲۶۴۰/۰۸/۰۸ ۱۳:۱۲

روز سوم مسابقات تکواندو قهرمانی جهان با پیروزی و صعود دو دختر ایرانی و امیرمحمد بخشی در منچستر انگلیس همراه شد.

تکواندو قهرمانی جهان؛ هادی پور به نیمه نهایی رفت

۲۶۴۰/۰۸/۰۷ ۱۹:۴۱

آرمین هادی پور در دومین روز مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ تکواندو با پیروزی در سالن "آرنا" منچستر شروع کرد و با شکست دادن رقبایش به نیمه نهایی صعود کرد.
 

ویزای تکواندوکاران هندی‌‌‌ هم صادر نشد- فقط دو نفر از شاگردان معتمد به منچستر رفتند

۲۰۱۹/۰۵/۱۹ ۱۴:۲۷

بیست و چهارمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان در حالی به میزبانی کشور انگلیس در حالی پیگیری است که ۱۴ نفر از هوگوپوشان هندی شانس حضور در این رقابت‌ها را از دست دادند.

تکواندو قهرمانی جهان؛ حذف آخرین دختر ایرانی، پایان کار تیم دختران با یک نقره

۲۰۱۹/۰۵/۱۹ ۱۴:۰۷

یلدا ولی‌نژاد تکواندوکار وزن ۶۲- کیلوگرم کشورمان با قبول شکست برابر نماینده برزیل از دور رقابت ها کنار رفت.

لیگ کاراته سری آ؛ کاتای تیمی مردان به برنز رسید

۲۰۱۹/۰۵/۱۹ ۱۱:۰۵

کاتای تیمی مردان کشورمان با پیروزی مقابل تیم صربستان صاحب مدال برنز لیگ سری آ ترکیه شد.

انگلیسی ها ویزای عرفان ناظمی را هم ندادند

۲۰۱۹/۰۵/۱۷ ۲۰:۵۸

کارشکنی سفارت انگلیس در صدور روادید تکواندوکاران کشورمان برای حضور در مسابقات جهانی باعث شد پس از میرهاشم حسینی، عرفان ناظمی هم  حضور در این رویداد بزرگ را از دست بدهد.
 

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد