کریمی: نقطه قوت تیم ملی تکواندو خارج شدن از بازیکن سالاری است- نباید توقع قهرمانی در جهان را داشته باشیم

مرتضی کریمی، سرمربی پیشین تیم ملی تکواندوی کشورمان گفت: خارج شدن از بازیکن‌سالاری و انحصارطلبی در تیم ملی نقطه قوت است، اما باید صبر و شکیبایی نیز داشته باشیم و نتیجه‌گرا نباشیم.

کریمی: نقطه قوت تیم ملی تکواندو خارج شدن از بازیکن سالاری است- نباید توقع قهرمانی در جهان را داشته باشیم

به گزارش هوادار، مرتضی کریمی در مورد ترکیب تیم ملی تکواندو برای حضور در مسابقات جهانی انگلیس اظهار داشت: فکر می کنم ترکیب تیم اعزامی به مسابقات جهانی، نقطه شروع خوبی برای جوان گرایی در تیم ملی است. چهار پنج بازیکن این تیم برای اولین بار قرار است در مسابقات جهانی حضور داشته باشند و برخی از آنها حتی برای اولین بار در تیم ملی حضور دارند. اعتماد به جوانان خوب است، اما  عسکری زمان کمی برای کار با این نفرات داشته است. این تیم باید در چند تورنمنت رسمی و بین المللی محک می خورد تا از لحاظ تجربه و توان فنی نیز بالاتر برود. در مجموع تکواندوی ایران توان بالایی دارد و امیدوارم در منچستر نیز یک بار دیگر خود را نشان بدهد.

وی با بیان اینکه در انتخاب ترکیب تیم ملی عدالت اجرا شده است، گفت: فکر می کنم تمام این بازیکن از طریق مسابقات انتخابی به عضویت تیم ملی درآمدند، کاری که من برای مسابقات جهانی مکزیک انجام دادم و اعتقاد داشتم هر کسی که شایستگی و لیاقت حضور در تیم ملی را دارد، باید در انتخابی شرکت کند. از طرفی این موضوع نباید باعث شود که سرمایه های خوب دیگرمان را هدر بدهیم. خارج شدن بازیکن سالاری و انحصارطلبی در تیم ملی نقطه قوت است، اما باید صبر و شکیبایی نیز داشته باشیم و نتیجه گرا نباشیم. باید اجازه دهیم عسکری کار خود را انجام بدهد تا در درازمدت نتایج خوبی را از این تیم ملی شاهد باشیم.

سرمربی پیشین تیم ملی تکواندو در پاسخ به این پرسش که باید از تیم ملی فعلی توقع عنوان قهرمانی داشت، گفت: نمی توانم بگویم تیم ملی که به مسابقات قهرمانی جهانی اعزام می شود در این رویداد قهرمان خواهد شد یا نه، اما هدف تکواندوی ایران قهرمانی است. باید این بچه ها را از لحاظ فنی، روانی و خودباوری به عنوان یک قهرمان نگاه کنیم. باید نگاه مان بلند و بزرگ باشد تا کارهای بزرگ انجام بدهیم و نتیجه بزرگ بگیریم. نباید فکر کنیم و توقع داشته باشیم حتماً این تیم باید قهرمان جهان شود.

کریمی ادامه داد: ما تیم های بزرگی در تاریخ تکواندوی ایران داشتیم که به مقام قهرمانی نرسیدند و نمونه آن بازیکنان بزرگی بودند که در المپیک ریو توقعات را برآورده نکردند. از این تیم باید توقع بازی کردن، خوب درخشیدن و کسب مدال را داشت، اما قهرمانی این تیم اجباری نیست و قطعاً این بچه ها کم فروشی نخواهند کرد و تلاش و زحمات خود را خواهند کشید.

وی درباره غیبت بازیکنان باتجربه همچون فرزان عاشورزاده و مهدی خدابخشی گفت: فکر می کنم نبود فرزان عاشورزاده و مهدی خدابخشی تلنگری به این بازیکنان است. از طرفی فدراسیون و کادرفنی نباید این بچه ها را رها کنند. این نفرات همچنان سرمایه ما هستند. این بازیکنان باید بدانند برای حضور در تیم ملی زحمت بکشند و دیگر دورانی که در شرایط خوبی قرار نداشتند و در تیم ملی حضور داشتند، گذشته است. آنها باید برای باز پس گیری جایگاه خود مجدداً تلاش کنند.

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون جودو منصوب شد

۱۳۹۹/۰۳/۰۶ ۱۶:۴۲

هوادار گزارش می دهد، رئیس فدراسیون جودو، طی حکمی رئیس جدید کمیته انضباطی را منصوب کرد.

هالیفیلد: مبارزه من و تایسون نمایشی است/به رینگ برنمی‌گردم

۱۳۹۹/۰۲/۳۰ ۱۱:۳۳

هوادار گزارش می دهد، اواندر هالیفیلد قهرمان سابق بوکس جهان تاکید دارد مبارزه او با مایک تایسون نمایشی است.

شکایت فدراسیون بوکس از اسپانسر در مراجع قضایی/ چک‌های بلامحل حامی نامرئی در دادگاه

۱۳۹۹/۰۲/۲۹ ۰۸:۱۱

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون بوکس از اسپانسر نامرئی خود شکایتی را در مراجع قضایی تنظیم کرده تا پیگیر چک‌های بلامحل و ضرر و زیان وارده شود.

هالیفیلد در حال مذاکره برای مبارزه با تایسون

۱۳۹۹/۰۲/۲۸ ۱۱:۵۲

هوادار گزارش می دهد، اواندر هالیفیلد قهرمان سابق سنگین‌وزن بوکس جهان اعلام کرد در حال مذاکره با تایسون برای مبارزه نمایشی است.

پیام ویدئویی تایسون به هوادارانش:"من برمی گردم"

۱۳۹۹/۰۲/۲۳ ۱۰:۵۲

هوادار گزارش می دهد، مایک تایسون قهرمان سابق بوکس جهان با انتشار ویدئوی جدید به هوادارانش گفت من برمی گردم.

نایب‌رئیس فدراسیون ورزش‌های رزمی منصوب شد

۱۳۹۹/۰۲/۲۱ ۱۳:۴۵

هوادار گزارش می دهد، با دستور وزیر ورزش و جوانان نایب رئیس فدراسیون انجمن ورزش های رزمی منصوب شد.

برگزاری جلسه مسئولین فدراسیون تکواندو و ستاد ملی مبارزه با دوپینگ

۱۳۹۹/۰۲/۲۰ ۱۵:۳۳

هوادار گزارش می دهد، جلسه مسئولین فدراسیون تکواندو و ستاد ملی مبارزه با دوپینگ صبح امروز (شنبه - ۲۰ اردیبهشت‌ماه) برگزار و برنامه‌های آموزشی سال جدید فدراسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

پاداش سرمربی و المپین‌های بوکس پرداخت شد

۱۳۹۹/۰۲/۱۷ ۱۴:۴۵

هوادار گزارش می دهد، علیرضا استکی سرمربی تیم ملی و سیدشاهین موسوی بوکسور المپیکی برای دریافت پاداش المپیکی خود در محل فدراسیون حاضر شدند و طی مراسمی پاداش خود را دریافت کردند.

پورشیب: آرزو می کنم آرامش به زندگی مردم برگردد

۱۳۹۹/۰۲/۱۵ ۱۰:۵۵

هوادار گزارش می دهد، قهرمان کاراته جهان گفت: امیدوارم ویروس کرونا هر چه زودتر از بین برود تا دوباره آرامش به زندگی مردم برگردد.

جودوکار نقره‌ای کره‌جنوبی در المپیک پکن دستگیر شد

۱۳۹۹/۰۲/۱۵ ۰۹:۴۹

هوادار گزارش می دهد، پلیس کره‌جنوبی از دستگیری جودوکار مدال‌آور این کشور خبر داد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد