کشتی قهرمانی آسیا| دو طلای ایران به روایت اتحادیه جهانی کشتی

هوادار گزارش می دهد، اتحادیه جهانی کشتی از روز نخست رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا و دو مدال طلای ایران گزارشی منتشر کرد.

کشتی قهرمانی آسیا| دو طلای ایران به روایت اتحادیه جهانی کشتی

به گزارش هوادار و به نقل از اتحادیه جهانی کشتی، اتحادیه جهانی کشتی، گزارشی را از روز نخست رقابت های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی آسیا منتشر کرد و در آن به دو مدال طلای ایران در روز نخست رقابتها اشاره شده است. در گزارش اتحادیه جهانی کشتی می خوانیم:

المرات تاسمرادوف دارنده مدال برنز المپیک تا چه حد سرسخت است؟ او تنها دوهفته پس از شکستگی دنده اش، توانست پنجمین مدال طلای آسیای خود را بدست آورد. تاسمرادوف پس از گوش مالی دادن جین سئوب سونگ از کره جنوبی در فینال وزن ۶۳ کیلوگرم آسیا در روز نخست کشتی فرنگی قهرمانی آسیا در دهلی نو گفت: هنوز در حال درمان هستم. من می خواستم حریفم را ضربه کنم چرا که کار نباید به مبارزه در حالت خاک کشیده می شد.

تاسمرادوف که در سال ۲۰۱۸ نیز قهرمان آسیا شده بود، نتوانست در فینال حریف را ضربه کند اما پیروزی با امتیاز ۹-۰ در یک دقیقه و ۳۳ ثانیه که همراه با یک فن ۴ امتیازی بود، صاحب هشتمین مدال آسیایی اش شد.

تاسمرادوف که در مسابقات جهانی نورسلطان با کسب عنوان پنجم وزن ۶۰ کیلوگرم صاحب سهمیه المپیک شد، در آسیایی به وزن ۶۳ کیلوگرم که وزن طبیعی اش است و در این وزن احساس راحتی می کند، برگشت.

نایب قهرمان ۲۰۱۸ جهان می گوید که گرفتن مدال در مسابقات نورسلطان ضروری نبود و به آنچه که هدفش بود رسید. تاسمرادوف در این باره می گوید:‌ برنامه من در مسابقات جهانی تنها کسب سهمیه المپیک برای توکیو بود. هدفم مدال نبود چرا که من کشتی گیر جوانی نیستم. بنابراین فقط دنبال کسب سهمیه بودم که به آن رسیدم.

او در مورد احساسش از کسب پنجمین طلای آسیا در دهلی نو، جایی که در سال ۲۰۰۳ با پیروزی در ثانیه های پایانی مقابل عبدالمحمد پاپی از ایران به اولین طلایش رسید، گفت: هیچ احساسی ندارم. تمام فکر من فقط روی المپیک توکیو است.

در سایر دیدارهای فینال نیز کومار سونیل از هند اولین مدال طلا را نصیب کشور میزبان کرد و دو قهرمان جوانان جهان نیز دو مدال طلا از سه فینال دیگر را برای ایران تصاحب کردند.

در فینال وزن ۸۷ کیلوگرم، سونیل دارنده مدال نقره ۲۰۱۹ آسیا از هند با استفاده از قدرت و استقامت خوب بدنی توانست آزات سالیدینوف از قرقیزستان را ۵ بر صفر شکست دهد. او با این مدال توانست هند را پس از ۲۷ سال صاحب مدال طلای کشتی فرنگی آسیا کند؛ موضوعی که خود این کشتی گیر از آن خبر نداشت. سونیل در این باره گفت: خبری از این رکورد نداشتم. هند ۲۷ سال مدال طلای کشتی فرنگی نداشته است. قبل از مسابقه فینال از این موضوع اطلاع پیدا کردم که به من انگیزه بسیاری داد.

 

در فینال وزن ۵۵ کیلوگرم، پویا ناصرپور قهرمان ۲۰۱۸ جوانان جهان برابر جاسوربک اورتیکبوئف از ازبکستان به پیروزی با امتیاز عالی ۸-۰ رسید؛ این پیروزی درست چند ساعت پس از مسابقه ای بود که از فرط فشار مسابقه و خستگی از حال رفته بود.

دکتر تیم گفت که از حال رفتن ناصرپور بخاطر افت قند خون او بوده است؛ در مسابقه ای که ۷ بر یک از هالاکورکی هندی عقب بود اما به پیروزی رسید. اما با بازیابی الکترولیت‌های بدنش از طریق مصرف نوشیدنی های ورزشی و خوردن ناهار و استراحت، ناصرپور به موقع برای فینال ریکاوری شد. ناصرپور در فینال در هر دو تایم دو بار خاک کرد و بار دوم با دو بارانداز کشتی را پس از ۴ دقیقه و ۱۶ ثانیه تمام کرد.

ناصرپور پس از قهرمانی گفت: در فینال بدنم شرایط خیلی خوبی داشت. شش ماه به سختی تمرین کرده بودم و از این مدال طلا خوشحالم.

امین میرزازاده قهرمان ۲۰۱۸ جوانان جهان از ایران برای پنجمین سال متوالی مدال طلای ۱۳۰ کیلوگرم را در دستان ایران نگه داشت. او در فینال سنگین وزن مقابل کیم مین سئوک از کره جنوبی به برتری قاطع ۹-۰ رسید و کشتی را در ۲ دقیقه و ۲ ثانیه به پایان رساند.

اما در یک اتفاق غیرعادی، در وزن ۸۷ کیلوگرم تنها یک مدال برنز توزیع شد. بهروز هدایت از ایران که در نیمه نهایی با مصدومیت شدید پا مواجه شد، در مسابقه بعدی هم نتوانست رقابت کند و دو کشتی گیر دیگر در جدول شانس مجدد نیز بدلیل مصدومیت کنار رفته بودند تا در این وزن تنها یک مدال برنز توزیع شود.

افزودن نظر

اخبار کشتی

بنا: باید نگاه مثبتی به تعویق المپیک داشت/ این اتفاق به سود تیم کشتی آزاد هم شد

۱۳۹۹/۰۱/۰۸ ۱۲:۰۷

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: تیم جوانی را در اختیار داریم و با تعویق المپیک فرصت خوبی برای کسب تجربه بدست آمد.

سوریان: برای برگزاری اردوها منتظر تصمیم ستاد مقابله با کرونا هستیم/ مدیریت از کشتی گرفتن سخت تر است

۱۳۹۹/۰۱/۰۷ ۱۳:۱۱

هوادار گزارش می دهد، نایب رئیس فدراسیون کشتی گفت: در حال حاضر با تصمیم ستاد مقابله با کرونا در ورزش، تمامی فعالیت های کشتی در کشور لغو شده و برای برگزاری اردوها منتظر تصمیم این ستاد هستیم.

بیانیه لالوویچ درباره کشتی انتخابی المپیک: درباره مسابقات معوقه تصمیم گیری می کنیم

۱۳۹۹/۰۱/۰۶ ۱۱:۰۷

هوادار گزارش می دهد، رئیس اتحادیه جهانی کشتی درخصوص المپیک توکیو با ارسال بیانیه ای اعلام کرد در مورد رقابت های کشتی گزینشی معوقه، تصمیم گیری خواهد شد.

پرداخت بخشی از طلب داوران کشتی بعد از ۱۰ سال

۱۳۹۹/۰۱/۰۵ ۱۴:۴۱

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون کشتی بخش دیگری از حق الزحمه های معوقه داوران کشتی کشور را پس از ۱۰ سال پرداخت کرد.

سنگ مزار جهان پهلوان تختی نوسازی شد

۱۳۹۹/۰۱/۰۴ ۱۲:۳۴

هوادار گزارش می دهد، با پیگیری فدراسیون کشتی، سنگ قبر جهان پهلوان تختی نوسازی شد.

پدر یزدانی در بیمارستان بستری شد/ قهرمان المپیک مشکلی ندارد

۱۳۹۸/۱۲/۲۸ ۱۲:۱۳

هوادار گزارش می دهد، پدر یزدانی به کرونا مبتلا شده و در بیمارستان بستری است اما این بیماری به قهرمان المپیک سرایت نکرده.

رنگرز: در فدراسیون کسی کرونا ندارد/ بنا به دلیل مشکل شخصی در جلسه حضور نیافت

۱۳۹۸/۱۲/۲۷ ۱۲:۰۴

هوادار گزارش می دهد، سخنگوی فدراسیون کشتی گفت: مصدومیت یزدانی برطرف شده است و بزودی برروی تشک حاضر می‌شود.

لالوویچ: اولویت اصلی ما حفظ سلامت ورزشکاران است/ در تلاشیم راه حلی منطقی پیدا کنیم

۱۳۹۸/۱۲/۱۷ ۱۰:۵۸

هوادار گزارش می دهد، رئیس اتحادیه جهانی کشتی گفت: اولویت اصلی ما حفظ سلامت ورزشکاران است.

محرومیت ۲ ساله گیوی از مربیگری/گرایی‌ها جریمه نقدی شدند

۱۳۹۸/۱۲/۱۱ ۱۰:۲۹

هوادار گزارش می دهد، کمیته انضباطی فدراسیون کشتی، رأی خود را در مورد اتفاقات وزن ۷۲ کیلوگرم رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی در شیراز اعلام کرد.
 

آغاز تمرینات تیم های ملی منوط به تصمیم اتحادیه جهانی کشتی

۱۳۹۸/۱۲/۱۰ ۱۳:۵۴

هوادار گزارش می دهد، برگزاری تمرینات تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی برای حضور در رقابت های گزینشی المپیک منوط به تصمیمات آتی اتحادیه جهانی کشتی است.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد